Najlepsze akcje metaverse do kupienia w 2024 roku: top 6

836
akcje metaverse

Szukasz najlepszych akcji metaverse do kupienia w 2024 roku? Chcesz wiedzieć, czy warto inwestować w metawersum poprzez akcje i które z nich są najatrakcyjniejsze, z najlepszymi perspektywami wzrostu? Jeśli tak, trafiłeś we właściwe miejsce!

Trend metaverse przyciągnął w ostatnim czasie uwagę tysięcy inwestorów z całego świata. Choć miał już swoje wzloty i upadki, sektor ten nadal nieźle rokuje, a kilka firm już pracuje nad rozwojem technologii, na których się on opiera.

Aby rzucić nieco światła na to zagadnienie, w tym artykule zamierzamy lepiej zrozumieć, czym jest metawersum i jaki jest jego prawdziwy potencjał. Ponadto wymienimy najlepsze akcje metaverse i wyjaśnimy, jak w praktyce kupować je za pomocą eToro.

Miłej lektury!

KUPOWANIE AKCJI ONLINE – NAJLEPSI BROKERZY
4.8/5
*77% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Czym jest metawersum?

Metaverse można zdefiniować jako wirtualny świat, w którym użytkownicy mogą wchodzić w interakcje ze sobą poprzez swoje awatary, nabywać i używać cyfrowe obiekty oraz wykonywać potencjalnie nieograniczoną liczbę czynności.

W tej wirtualnej rzeczywistości, zamiast oficjalnych walut, do dokonywania płatności używa się kryptowalut takich jak Bitcoin czy Ethereum. To również dlatego, że cała struktura metaverse zasadza się na technologii blockchain.

Termin metaverse w 1992 r. stworzył Neal Stephenson w jego powieści science fiction Zamieć. Jednak popularność zyskał dopiero w 2021 roku, kiedy to kilka firm zaczęło na poważnie pracować nad rozwojem wirtualnych rzeczywistości 3D.

Facebook, na przykład, zmienił swoją nazwę na Meta Platforms w październiku 2021 r., aby podkreślić swój zamiar rozwijania własnego Metaverse w nadchodzących latach. Wiele firm, takich jak Microsoft, Apple i NVIDIA, podążyło tą samą drogą.

metaverse akcje

Według wielu, metawersum będzie internetem przyszłości, ponieważ to właśnie w wirtualnej rzeczywistości będzie zachodziła większość interakcji między ludźmi: rozmowy, zawieranie nowych znajomości, spotkania z przyjaciółmi, spotkania biznesowe, konferencje, wymiany, transakcje gospodarcze, rozrywka i wiele innych.

Już teraz istnieją gry, które łączą rzeczywistość wirtualną i technologię blockchain, takie jak Decentraland The Sandbox. Inwestorzy natomiast zaczęli szukać sposobu na zyskanie ekspozycji na ten interesujący i obiecujący sektor.

Najlepsze akcje metaverse

Przejdziemy teraz do listy, w której przedstawimy najlepsze akcje metaverse. Są to głównie akcje technologiczne i amerykańskie, ale nie tylko. Wybraliśmy te najbardziej obiecujące, które w przyszłości mogą przynieść inwestorom wiele satysfakcji.

1. Meta Platforms

Meta Platforms (NASDAQ:FB) to amerykańska międzynarodowa korporacja znana do 2021 roku pod nazwą Facebook. Króluje w świecie mediów społecznościowych, komunikatorów i reklamy internetowej dzięki temu, że jest właścicielem następujących platform: Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp.

Pierwszy krok w kierunku przejścia do metawersum został wykonany już w 2014 r., kiedy Facebook przejął startup produkujący gogle VR. Od 2016 r. Facebook sprzedaje Oculus, nowoczesne urządzenie, dzięki któremu można wizualnie wejść do metawersum, grać w gry online lub uczestniczyć w innych aktywnościach w wirtualnej rzeczywistości.

Zmiana biegu nastąpiła jednak w 2021 r., kiedy Facebook zmienił nazwę na Meta Platforms. Dyrektor generalny Mark Zuckerberg postanowił jasno wyrazić swój cel, jakim jest zapewnienie międzynarodowej firmie wiodącej roli w rozwoju wirtualnej rzeczywistości.

Również w 2021 roku firma zainwestowała nie mniej niż 10 miliardów dolarów w zakup i rozwój sprzętu oraz oprogramowania do tworzenia metaverse.

Inwestycja nie przełożyła się niestety na zyski i początkowy entuzjazm szybko opadł, ale Meta Platforms nadal wierzy, że metawersum w dalszej perspektywie się opłaci. Bardzo możliwe, że firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym temacie.

Analizę kursu akcji Facebooka znajdziesz w naszym artykule.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Microsoft

W tym zestawieniu akcji metaverse nie mogło zabraknąć Microsoftu. Jest to międzynarodowa firma technologiczna, która opracowuje, produkuje, licencjonuje i sprzedaje oprogramowanie komputerowe, a także najczęściej używany na świecie system operacyjny: Windows.

Firma Microsoft działa również na rynku gier (za pośrednictwem konsoli Xbox), reklamy internetowej (za pośrednictwem wyszukiwarki Bing i sieci społecznościowej LinkedIn) oraz przetwarzania w chmurze.

W styczniu 2022 roku firma przejęła także firmę Activision Blizzard, giganta w dziedzinie produkcji gier wideo. Dzięki temu międzynarodowa firma znajdzie się na czele metawersum gier.

Jeszcze jesienią 2022 roku Microsoft deklarował rozwój w kierunku metawersum. Dziś natomiast zapowiada masowe zwolnienia pracowników, w tym spore grono tych odpowiedzialnych za technologię metaverse. Potrzeba czasu, by ocenić, jak dalej będzie postępować strategia firmy względem tego obszaru.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

3. NVIDIA

NVIDIA (NASDAQ:NVDA) jest jedną z najlepiej prosperujących i najbardziej obiecujących firm technologicznych z indeksu Nasdaq 100. NVIDIA jest zdecydowanym liderem w dziedzinie kart graficznych. Oferuje również rozwiązania dla przemysłu, transportu, opieki zdrowotnej, telekomunikacji, administracji rządowej, robotyki i wielu innych dziedzin.

Odgrywa też kluczową rolę w rozwoju metawersum. Po pierwsze, jest właścicielem Omniverse, platformy do badania projektów 3D w bardzo realistyczny sposób, która może znaleźć zastosowanie w niezliczonych aplikacjach rzeczywistości wirtualnej. Ponadto, najnowsze karty graficzne NVIDIA będą kluczowym elementem sprzętowym umożliwiającym dostęp do różnych światów metawersum.

W 2021 r. akcje zanotowały niesamowity wzrost dzięki eksplozji popytu napędzanej głównie przez sektor gier. Potem nastąpił spadek, ale ostatnio znów obserwujemy wzrost, dlatego naszym zdaniem firma nadal ma duże możliwości rozwoju w nadchodzących latach.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

4. Roblox

Roblox Corporation to duża amerykańska firma specjalizująca się w tworzeniu gier wideo. Firma ma siedzibę w San Mateo w Kalifornii i zatrudnia obecnie ponad 2000 osób.

Firma już dawno temu wprowadziła na rynek Roblox, grę wideo MMO. Użytkownicy mogą w niej tworzyć własne wirtualne światy w 3D, wybierać, kogo wpuścić, nawiązywać kontakty towarzyskie z innymi graczami, organizować wydarzenia i brać w nich udział, a także zarabiać na swoich dziełach.

Roblox stworzył już podstawy metawersum w ramach swojej gry, która zresztą cieszy się ogromnym powodzeniem. Ma ponad 60 milionów aktywnych użytkowników, a liczba ta stale rośnie.

Siłą platformy jest jednak to, że zachęca ona zewnętrznych twórców do tworzenia wirtualnych światów w ramach Roblox, z określonymi lokalizacjami i sceneriami, które dodatkowo wzbogacają ekosystem gry.

Firma międzynarodowa zdała sobie sprawę, że jest to właściwy moment na przyspieszenie i zainwestowała około 1,2 miliarda dolarów w swój metaverse w 2021 roku. Niestety efektem był silny spadek, ale obecnie akcje utrzymują się na dość stabilnym poziomie.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

5. Autodesk

Autodesk to amerykańska firma międzynarodowa, która produkuje oprogramowanie do projektowania mechanicznego, produkcji, infrastruktury oraz budownictwa cywilnego i przemysłowego. Firma została założona w 1982 r., a jej siedziba znajduje się w San Rafael w Kalifornii.

Firma jest najbardziej znana ze swojego oprogramowania AutoCAD. Umożliwia ono inżynierom, architektom i projektantom wirtualne tworzenie projektów budynków i innych obiektów zarówno w 2D, jak i 3D.

Ogromna elastyczność i popularność tego oprogramowania sprawiły, że stało się ono ostatnio pierwszym wyborem także do projektowania wirtualnych obiektów i przestrzeni metawersum. Ten nowy obszar działalności przynosi korzyści firmie, która w ciągu ostatniego roku odnotowała znaczny wzrost przychodów.

Tak więc ci, którzy zamierzają kupić akcje metaverse, powinni wziąć pod uwagę również Autodesk.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

6. Tencent

Tencent Holding to chiński gigant technologiczny odgrywający kluczową rolę w gospodarce kraju. Działa w sektorze mediów społecznościowych, gier i handlu elektronicznego. Jest m.in. właścicielem WeChat, komunikatora internetowego, który w Chinach jest odpowiednikiem WhatsApp i ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie.

Tencent posiada również kilka spółek zależnych oraz udziały w ponad 600 innych chińskich i międzynarodowych firmach, co czyni go prawdziwie globalnym holdingiem finansowym. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 400 mld dolarów.

Firma ma już światowej klasy działalność związaną z grami wideo. Ostatnio jednak, zgodnie z oficjalnymi oświadczeniami, buduje międzynarodowy zespół utalentowanych osób, które będą tworzyć gry oparte na wirtualnej rzeczywistości i metaverse.

Akcje firmy Tencent nie są notowane na amerykańskiej giełdzie. Jednak nadal można je kupić u brokera eToro, który udostępnia europejskim inwestorom prawie wszystkie najlepsze chińskie akcje.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Jak kupić akcje metaverse na eToro?

Broker eToro jest idealnym rozwiązaniem do inwestowania w akcje związane z metaverse. Oferuje on wszystkie akcje, które przedstawiliśmy w tym artykule, oraz wiele innych, które mogą znaleźć miejsce w tym innowacyjnym sektorze.

Zaletą eToro jest to, że umożliwia inwestowanie w części akcji już od 10 dolarów, przy bardzo niskich opłatach i niezwykle intuicyjnym interfejsie. Ponadto, jeśli nie chcesz od razu inwestować prawdziwych pieniędzy, możesz najpierw wypróbować darmowe konto demo.

akcje metaverse meta platforms

Załóżmy, że jesteś zainteresowany kupnem akcji Meta Platforms. Oto, co musisz zrobić:

1. Utwórz konto na eToro, klikając tutaj.

2. Zweryfikuj tożsamość.

3. Wpłać depozyt przelewem, kartą lub przez PayPal.

4. Wpisz w pasku wyszukiwania u góry nazwę akcji, którą chcesz kupić (np. Meta Platforms).

5. Kliknij „Inwestuj”, aby otworzyć okno zakupu.

6. Określ wartość transakcji.

7. Jeśli chcesz, wybierz opcje take profit lub stop loss.

8. Jeśli chcesz, wybierz dźwignię finansową.

9. Wydaj zlecenie (Minimalna kwota inwestycji to tylko $10).

Jak widać, procedura jest niezwykle prosta. Możesz sam wypróbować to, co ci pokazałem, albo z prawdziwymi pieniędzmi, albo z 100.000 wirtualnych dolarów, które otrzymasz na swoim darmowym koncie demo. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się już teraz!

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Inwestowanie w akcje metaverse ze SmartPortfolio

Oprócz pojedynczych akcji metaverse, eToro oferuje swoim użytkownikom bardzo ciekawe narzędzie: MetaverseLife Smart Portfolio. Portfel ten inwestuje w koszyk akcji i kryptowalut związanych z metawersum.

metaverselife

MetaverseLife został dopiero niedawno uruchomiony przez eToro, ale już ma ponad 2800 inwestorów. W portfolio znajdują się zarówno tzw. „czyści gracze” metaverse, czyli firmy w 100% zaangażowane w rozwój wirtualnej rzeczywistości, jak i firmy tylko częściowo związane z branżą metaverse.

Przeglądając listę firm, zauważamy, że odpowiadają one niemal dokładnie tym przedstawionym w naszym artykule, z kilkoma uzupełnieniami. Główne z nich to: Meta Platforms, Apple, Amazon, Roblox, Microsoft, Intel, Nvidia, Electronic Arts, Adobe, Sony, Snapchat, Nintendo i LG.

Oprócz akcji w portfelu znajdują się również trzy kryptowaluty bezpośrednio związane z metawersum: Mana, The Sandbox i ENJ. Te trzy kryptowaluty stanowią około 25% całego portfela. Reszta jest przeznaczona na część kapitałową.

Minimalna kwota inwestycji w MetaverseLife wynosi 500 USD. Naszym zdaniem jest to bardzo dobre narzędzie finansowe do uzyskania zdywersyfikowanej ekspozycji na sektor metaverse.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Czy warto inwestować w akcje metaverse?

Po sprawdzeniu, jakie są najlepsze akcje metaverse i jak można je nabyć, zastanówmy się, czy inwestowanie w te firmy naprawdę się opłaca.

Według ARK Research, do 2025 r. wartość rynku metaverse wyniesie 400 mld dolarów. Według Bloomberg Intelligence, do tego czasu wartość ta wyniesie aż 800 mld USD.

Żaden ekspert nie ma wątpliwości: branża metaverse to przyszłość, a firmy, którym uda się zająć na tym rynku centralną pozycję, odnotują wzrost zysków.

metawersum akcje metaverse

Po początkowym entuzjazmie nastąpił wprawdzie gwałtowny spadek – co typowe w przypadku tego typu baniek spekulacyjnych. Jednak aktualnie perspektywy wydają się dobre i nie można się nie zgodzić, że sektor metawersum ma nadal bardzo obiecujące perspektywy.

Niemal niemożliwe jest przewidzenie, co poszczególne firmy osiągną w wyniku swoich działań na rzecz budowy metawersum. Dlatego też najrozsądniejszą decyzją jest inwestowanie w sposób zdywersyfikowany w cały sektor. W ten sposób ograniczasz ryzyko i zwiększasz swój oczekiwany zysk w długim okresie.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie takiej dywersyfikacji bez zbytniego wysiłku jest inwestycja w ETF metaverse lub w SmartPortfolio eToro, które przedstawiliśmy wcześniej.

Jeśli inwestujesz długoterminowo, może to być również dobry moment, aby wejść z częścią swojego kapitału.

5/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.