
Jesteś indywidualnym inwestorem i szukasz książek, z których mógłbyś nauczyć się więcej o analizie technicznej? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu!
Na rynku istnieje sporo pozycji zgłębiających temat analizy technicznej. Część z nich przeznaczona jest dla początkujących inwestorów, inne z kolei prezentują dużo wyższy poziom i skierowane są do znających się na rzeczy miłośników giełdy.
W tym artykule przedstawimy książki o analizie technicznej zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych, więc każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Zaczynamy!
Analiza techniczna: książki warte polecenia
„Day trading” to książka o tradingu, w której Joe Ross zebrał i opisał swoje wieloletnie doświadczenia na rynku finansów. Mimo że pozycja ta ma już trochę lat, informacje w niej zawarte pozostają nadal aktualne i na pewno pomogą ci osiągnąć lepsze wyniki.
Czytając tę lekturę, poznasz strategie i narzędzia day tradingu oraz inwestowania pozycyjnego. Nauczysz się ograniczać straty i chronić swój kapitał. Do tego dowiesz się, jak zidentyfikować trend i go wykorzystać.
Jeśli chcesz stworzyć swój własny, skuteczny system transakcyjny i nauczyć się rozpoznawać szanse i zagrożenia czyhające na ciebie w świecie finansów, ta książka to coś dla ciebie!
„Analiza formacji na wykresach giełdowych” Thomasa N. Bulkowskiego to chyba najlepsza książka na sam początek przygody z inwestowaniem.
Autor książki jest profesjonalnym inwestorem z wieloletnim stażem. Książka ta bazuje na jego poprzedniej publikacji „Encyclopedia of Chart Patterns”, ale jest dużo bardziej okrojona, co sprawia, że zaprezentowane tematy łatwiej zrozumieć. Wszystko napisane jest bardzo lekkim i przystępnym językiem, który zrozumie nawet bardzo początkujący inwestor.
Czytając lekturę, czytelnik pozna podstawowe pojęcia związane z analizą techniczną. Dowie się również, czym są formacje spalone i formacje specjalne. Na koniec może również przejrzeć spis wszystkich formacji i sprawdzić ich skuteczność.
Jeśli wiesz już co nieco o analizie technicznej, ale chciałbyś zgłębić temat, ta pozycja to coś dla ciebie. „Analiza price action: trendy” Ala Brooksa to książka niełatwa. Napisana z punktu widzenia profesjonalnego tradera ukazuje różne oblicza inwestowania i porusza temat wielu czynników, co sprawia, że w tekście łatwo się zgubić. To jednak nie wpływa negatywnie na jakość książki, taka po prostu jest specyfika tego tematu.
Brooks prezentuje w książce sporo wykresów, które ciągną się przez kilka stron. Na szczęście razem z książką otrzymuje się również linki do wersji elektronicznej, co pozwala na wydrukowanie wykresów, a to znacznie ułatwia lekturę.
Analiza price action to technika, która skupia się na obserwacji ceny i przewidywaniu scenariuszy na tej podstawie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zarabiać na odwrotach rynkowych, korzystając właśnie z price action, polecamy książkę Ala Brooksa „Analiza price action: odwroty„.
Dzięki tej pozycji, nauczysz się pracować z wykresami i odczytywać z nich wszystkie potrzebne ci informacje. Brooks poświęca też dużo uwagi teorii bezwładności rynku, na czym warto się skupić i co warto wziąć pod uwagę, przewidując reakcje rynku.
Książkę polecamy bardziej zaawansowanym traderom, którzy wiedzą, na czym chcieliby skoncentrować swoje działania.
Doświadczony trader i wykładowca Robert Miner postanowił podzielić się swoim doświadczeniem, wydając książkę „Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu„.
W książce przedstawione zostały techniki analityczne, które bazują na ciągu Fibonacciego. To w zasadzie kompletna metoda inwestowania, gotowa do użycia. Bazuje ona na niezmiennych i powtarzalnych w czasie zależnościach, które zauważyć można na rynkach płynnych.
Książkę polecamy doświadczonym inwestorom, którzy pragną zgłębić tę właśnie technikę analizy.
Steve Nison to człowiek, który przedstawił świece japońskie zachodniej części świata. To on badał ten fenomen i napisał „Świece japońskie i analiza wykresów cenowych” – jedyne tak obszerne i godne zaufania kompendium wiedzy na ten temat.
Z książki tej dowiesz się wszystkiego o tym popularnym i wszechstronnym narzędziu. Nauczysz się, jak wykorzystać świece japońskie do analizy technicznej na rynkach kapitałowych i terminowych. Poczytasz o formacjach świecowych i o tym, co sprawia, że są one tak skuteczne. Nauczysz się, jak skutecznie łączyć dane formacje z innymi narzędziami.
Polecamy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym inwestorom.
„Geometria Fibonacciego. Nowe ujęcie” Pawła Danielewicza to nowa, uzupełniona i dostosowana do obecnych czasów wersja książki sprzed kilku lat.
Autor, od wielu lat obecny w świecie inwestycji, skupia się tutaj na formacjach świecowych. Opisuje wieloświecowe struktury cenowe oraz łączy je z geometrią Fibonacciego i Median Line. Swoje teorie opiera na przykładach, zarówno z polskich, jak i zagranicznych rynków. To pozwala lepiej zrozumieć prezentowane mechanizmy.
Książkę polecamy doświadczonym inwestorom, którzy chcą zgłębić temat geometrii Fibonacciego oraz klasycznych podejść.
„Analiza techniczna dla bystrzaków” Barbary Rockefeller, ekspertki do spraw analizy technicznej, to pozycja przeznaczona dla zupełnie początkujących inwestorów.
Dzięki lekturze tej książki poznasz podstawy analizy technicznej, zaznajomisz się z najważniejszymi pojęciami oraz nauczysz się dostrzegać trendy. Dowiesz się, jak tworzyć system ze wskaźników i odczytywać podstawowe słupki. To wszystko sprawi, że będziesz w stanie powiększyć swoje zyski i uniknąć strat.
Książka zawiera także sporo technik używanych przez sławnych traderów. W końcu dobrze jest uczyć się od najlepszych
Żeby skutecznie radzić sobie i zarabiać na rynku walutowym, warto korzystać z analizy technicznej. Do tego jednak potrzebna jest spora dawka wiedzy i praktyki. Polecamy zacząć od przeczytania książki Johna J. Murphy’ego „Analiza techniczna rynków finansowych„. Autor posiada ogromną wiedzę na temat finansów, a zdobył ją podczas wieloletniej pracy w tym sektorze.
Czytając książkę, poznasz wszystkie istotne zagadnienia związane z analizą techniczną. Nauczysz się rozpoznawać trendy i wybrać odpowiednią metodę zarządzania kapitałem.
Książka napisana jest bardzo przejrzystym i przystępnym językiem, co z pewnością ułatwi zrozumienie skomplikowanych pojęć i teorii początkującym.
Na koniec książka dla bardziej zaawansowanych inwestorów. „Analiza techniczna. Średnie ruchome, wskaźniki i oscylatory” to pozycja pełna bardzo istotnej wiedzy dla wszystkich wtajemniczonych w giełdę i zainteresowanych tematem.
Jest to zbiór informacji o systemach transakcyjnych, pełen przykładów, które pozwalają zrozumieć zastosowanie odpowiednich wskaźników i oscylatorów do analizowania wykresów cen aktywów.
Po takiej lekturze analiza techniczna będzie dla ciebie łatwizną, a to na pewno przyczyni się do polepszenia wyników gry na giełdzie.
To już koniec naszej listy, w której przedstawiliśmy najlepsze książki z analizy technicznej. Staraliśmy się dobrać takie pozycje, które zadowolą szerokie grono indywidualnych inwestorów. Mamy nadzieję, że i tobie udało się znaleźć tu coś przydatnego. Wiedza teoretyczna to w końcu jedna z podstaw potrzebnych do rozwijania się w świecie inwestycji.