Analiza techniczna książki: najlepsze i sprawdzone pozycje

1118
Analiza techniczna książki

Jesteś indywidualnym inwestorem i szukasz książek, z których mógłbyś nauczyć się więcej o analizie technicznej? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu!

Na rynku istnieje sporo pozycji zgłębiających temat analizy technicznej. Część z nich przeznaczona jest dla początkujących inwestorów, inne z kolei prezentują dużo wyższy poziom i skierowane są do znających się na rzeczy miłośników giełdy.

W tym artykule przedstawimy książki o analizie technicznej zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych, więc każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Zaczynamy!

Analiza techniczna: książki warte polecenia

1. Day trading - Joe Ross

Day trading” to książka o tradingu, w której Joe Ross zebrał i opisał swoje wieloletnie doświadczenia na rynku finansów. Mimo że pozycja ta ma już trochę lat, informacje w niej zawarte pozostają nadal aktualne i na pewno pomogą ci osiągnąć lepsze wyniki.

Czytając tę lekturę, poznasz strategie i narzędzia day tradingu oraz inwestowania pozycyjnego. Nauczysz się ograniczać straty i chronić swój kapitał. Do tego dowiesz się, jak zidentyfikować trend i go wykorzystać.

Jeśli chcesz stworzyć swój własny, skuteczny system transakcyjny i nauczyć się rozpoznawać szanse i zagrożenia czyhające na ciebie w świecie finansów, ta książka to coś dla ciebie!

2. Analiza formacji na wykresach giełdowych - Thomas N. Bulkowski

Analiza formacji na wykresach giełdowych” Thomasa N. Bulkowskiego to chyba najlepsza książka na sam początek przygody z inwestowaniem.

Autor książki jest profesjonalnym inwestorem z wieloletnim stażem. Książka ta bazuje na jego poprzedniej publikacji „Encyclopedia of Chart Patterns”, ale jest dużo bardziej okrojona, co sprawia, że zaprezentowane tematy łatwiej zrozumieć. Wszystko napisane jest bardzo lekkim i przystępnym językiem, który zrozumie nawet bardzo początkujący inwestor.

Czytając lekturę, czytelnik pozna podstawowe pojęcia związane z analizą techniczną. Dowie się również, czym są formacje spalone i formacje specjalne. Na koniec może również przejrzeć spis wszystkich formacji i sprawdzić ich skuteczność.

3. Analiza price action: trendy - Al Brooks

Jeśli wiesz już co nieco o analizie technicznej, ale chciałbyś zgłębić temat, ta pozycja to coś dla ciebie. „Analiza price action: trendy” Ala Brooksa to książka niełatwa. Napisana z punktu widzenia profesjonalnego tradera ukazuje różne oblicza inwestowania i porusza temat wielu czynników, co sprawia, że w tekście łatwo się zgubić. To jednak nie wpływa negatywnie na jakość książki, taka po prostu jest specyfika tego tematu.

Brooks prezentuje w książce sporo wykresów, które ciągną się przez kilka stron. Na szczęście razem z książką otrzymuje się również linki do wersji elektronicznej, co pozwala na wydrukowanie wykresów, a to znacznie ułatwia lekturę.

4. Analiza price action: odwroty - Al Brooks

Analiza price action to technika, która skupia się na obserwacji ceny i przewidywaniu scenariuszy na tej podstawie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zarabiać na odwrotach rynkowych, korzystając właśnie z price action, polecamy książkę Ala Brooksa „Analiza price action: odwroty„.

Dzięki tej pozycji, nauczysz się pracować z wykresami i odczytywać z nich wszystkie potrzebne ci informacje. Brooks poświęca też dużo uwagi teorii bezwładności rynku, na czym warto się skupić i co warto wziąć pod uwagę, przewidując reakcje rynku.

Książkę polecamy bardziej zaawansowanym traderom, którzy wiedzą, na czym chcieliby skoncentrować swoje działania.

5. Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu - Robert Miner

Doświadczony trader i wykładowca Robert Miner postanowił podzielić się swoim doświadczeniem, wydając książkę „Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu„.

W książce przedstawione zostały techniki analityczne, które bazują na ciągu Fibonacciego. To w zasadzie kompletna metoda inwestowania, gotowa do użycia. Bazuje ona na niezmiennych i powtarzalnych w czasie zależnościach, które zauważyć można na rynkach płynnych.

Książkę polecamy doświadczonym inwestorom, którzy pragną zgłębić tę właśnie technikę analizy.

6. Świece japońskie i analiza wykresów cenowych - Steve Nison

Steve Nison to człowiek, który przedstawił świece japońskie zachodniej części świata. To on badał ten fenomen i napisał „Świece japońskie i analiza wykresów cenowych” – jedyne tak obszerne i godne zaufania kompendium wiedzy na ten temat.

Z książki tej dowiesz się wszystkiego o tym popularnym i wszechstronnym narzędziu. Nauczysz się, jak wykorzystać świece japońskie do analizy technicznej na rynkach kapitałowych i terminowych. Poczytasz o formacjach świecowych i o tym, co sprawia, że są one tak skuteczne. Nauczysz się, jak skutecznie łączyć dane formacje z innymi narzędziami.

Polecamy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym inwestorom.

7. Geometria Fibonacciego. Nowe ujęcie - Paweł Danielewicz

Geometria Fibonacciego. Nowe ujęcie” Pawła Danielewicza to nowa, uzupełniona i dostosowana do obecnych czasów wersja książki sprzed kilku lat.

Autor, od wielu lat obecny w świecie inwestycji, skupia się tutaj na formacjach świecowych. Opisuje wieloświecowe struktury cenowe oraz łączy je z geometrią Fibonacciego i Median Line. Swoje teorie opiera na przykładach, zarówno z polskich, jak i zagranicznych rynków. To pozwala lepiej zrozumieć prezentowane mechanizmy.

Książkę polecamy doświadczonym inwestorom, którzy chcą zgłębić temat geometrii Fibonacciego oraz klasycznych podejść.

8. Analiza techniczna dla bystrzaków - Barbara Rockefeller

Analiza techniczna dla bystrzaków” Barbary Rockefeller, ekspertki do spraw analizy technicznej, to pozycja przeznaczona dla zupełnie początkujących inwestorów.

Dzięki lekturze tej książki poznasz podstawy analizy technicznej, zaznajomisz się z najważniejszymi pojęciami oraz nauczysz się dostrzegać trendy. Dowiesz się, jak tworzyć system ze wskaźników i odczytywać podstawowe słupki. To wszystko sprawi, że będziesz w stanie powiększyć swoje zyski i uniknąć strat.

Książka zawiera także sporo technik używanych przez sławnych traderów. W końcu dobrze jest uczyć się od najlepszych

9. Analiza techniczna rynków finansowych - John J. Murphy

Żeby skutecznie radzić sobie i zarabiać na rynku walutowym, warto korzystać z analizy technicznej. Do tego jednak potrzebna jest spora dawka wiedzy i praktyki. Polecamy zacząć od przeczytania książki Johna J. Murphy’ego „Analiza techniczna rynków finansowych„. Autor posiada ogromną wiedzę na temat finansów, a zdobył ją podczas wieloletniej pracy w tym sektorze.

Czytając książkę, poznasz wszystkie istotne zagadnienia związane z analizą techniczną. Nauczysz się rozpoznawać trendy i wybrać odpowiednią metodę zarządzania kapitałem.

Książka napisana jest bardzo przejrzystym i przystępnym językiem, co z pewnością ułatwi zrozumienie skomplikowanych pojęć i teorii początkującym.

10. Analiza techniczna. Średnie ruchome, wskaźniki i oscylatory - Krzysztof Borowski

Na koniec książka dla bardziej zaawansowanych inwestorów. „Analiza techniczna. Średnie ruchome, wskaźniki i oscylatory” to pozycja pełna bardzo istotnej wiedzy dla wszystkich wtajemniczonych w giełdę i zainteresowanych tematem.

Jest to zbiór informacji o systemach transakcyjnych, pełen przykładów, które pozwalają zrozumieć zastosowanie odpowiednich wskaźników i oscylatorów do analizowania wykresów cen aktywów.

Po takiej lekturze analiza techniczna będzie dla ciebie łatwizną, a to na pewno przyczyni się do polepszenia wyników gry na giełdzie.

To już koniec naszej listy, w której przedstawiliśmy najlepsze książki z analizy technicznej. Staraliśmy się dobrać takie pozycje, które zadowolą szerokie grono indywidualnych inwestorów. Mamy nadzieję, że i tobie udało się znaleźć tu coś przydatnego. Wiedza teoretyczna to w końcu jedna z podstaw potrzebnych do rozwijania się w świecie inwestycji.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.