Najlepsze aplikacje do kryptowalut: top 10 do obsługi kryptowalut

22480
Aplikacje do kryptowalut

Jakie są najlepsze aplikacje do kryptowalut na urządzenia z systemem Android lub iPhone? Czy istnieją aplikacje do kupowania kryptowalut bezpośrednio z telefonu komórkowego, albo takie, które oferują je za darmo? Dowiesz się tego w tym artykule.

Świat kryptowalut stale się rozwija, a co za tym idzie, ciągle powstają nowe aplikacje, których celem jest ułatwienie życia inwestorom. Poniżej wybraliśmy i przetestowaliśmy 10 tych najbardziej przydatnych i podzieliliśmy je według ich funkcji.

NAJLEPSZE APLIKACJE DO KRYPTOWALUT
4.8/5
*77% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Najlepsze aplikacje do kryptowalut: top 10 w 2024 roku

Przejdźmy od razu do rankingu. Na samym początku znajdziesz najlepsze aplikacje do kupowania kryptowalut lub do tradingu kryptowalutami. Następnie przyjrzymy się bardziej niszowym aplikacjom, z dość specyficznymi funkcjami. Z pewnością je jednak docenisz, zwłaszcza jeśli jesteś miłośnikiem kryptowalut.

1. eToro (najlepsza aplikacja do inwestowania w kryptowaluty)

eToro (tu oficjalna strona) jest zdecydowanie najlepszą aplikacją do inwestowania w kryptowaluty. Umożliwia ona dostęp do prawdziwej społeczności inwestorów, którzy wchodzą ze sobą w interakcje, wymieniają się opiniami i pomagają sobie nawzajem. eToro możemy określić jako prawdziwą sieć społecznościową inwestycji w kryptowaluty i nie tylko.

Za pośrednictwem tego brokera możesz inwestować lub tradingować na ponad 40 kryptowalutach lub skorzystać z darmowego konta demo (możesz je utworzyć tutaj), aby dokonać transakcji testowych, ucząc się poruszać w tym świecie bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy.

Ostatnio eToro, aby uzupełnić swoją ofertę, udostępniło również portfel kryptowalutowy, za pomocą którego możesz bezpiecznie przechowywać swoje kryptowaluty i wymieniać je z innymi użytkownikami. Żeby to zrobić, będziesz musiał kupić kryptowaluty za pośrednictwem głównej aplikacji eToro, a następnie przenieść je do portfela, który jest oddzielną aplikacją (nazywa się eToroX).

Możesz pobrać eToro na Androida lub iOS i aktywować darmowe konto demo za pośrednictwem tego linku. Otrzymasz aż 100.000 wirtualnych dolarów, które będziesz mógł wykorzystać do testowania transakcji na kryptowalutach i nie tylko!

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

2. Binance (aplikacja do zakupu i wymiany kryptowalut)

Binance (tu oficjalna strona) to pod względem liczby transakcji największa światowa giełda kryptowalutowa, umożliwiająca kupowanie Bitcoinów i innych krypto (jest ich ponad 300) za PLN i inne waluty. Aplikacja tej międzynarodowej platformy jest jedną z najlepiej ocenianych.

aplikacja kryptowalut binance

Na Binance możesz kupować, sprzedawać, wymieniać i przechowywać w portfelu kryptowaluty. Akceptowane metody płatności to karta kredytowa i debetowa lub saldo gotówkowe (zasilone np. przelewem). Opłatą, którą musimy ponieść, jest wyłącznie niewielki spread (0,1% wartości operacji). Konto na Binance założymy za darmo.

Aplikacja Binance jest bezpłatna. Pozwala łatwo i bezpiecznie kupować i sprzedawać kryptowaluty, a także przechowywać je, dzięki czemu mamy do nich dostęp z każdego miejsca. Do dyspozycji użytkownika są wszelkie wykresy i narzędzia potrzebne do handlu kryptowalutami.

Warto wspomnieć, że Binance wypuścił swoją własną kryptowalutę – Binance Coin (BNC), którą również możemy nabyć za pomocą aplikacji, przechowywać i zarabiać na odkładających się odsetkach. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS.

3. Zonda (polska aplikacja do kryptowalut)

Zonda (przejdź do oficjalnej strony), dawniej znana jako BitBay, to polska firma umożliwiająca wymianę ponad 50 kryptowalut. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu platforma w Polsce. Zakładając na niej darmowe konto, uzyskujemy dostęp do wymiany krypto, jak i giełdy kruptowalut.

aplikacje do kryptowalut zonda

Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie i zamknięcie konta na Zonda nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wpłaty na konto możemy dokonać za pomocą cyfrowej waluty i przelewu bankowego (w PLN) bez dodatkowych opłat, a także innymi metodami, jak za pomocą karty kredytowej/debetowej czy poczty – wówczas naliczana jest opłata.

Prowizja jest zależna od obrotu: im większy obrót, tym niższa prowizja. Aplikacja jest przystępna i umożliwia korzystanie z tych samych funkcji z dowolnego miejsca. Dzięki niej mamy dostęp do własnego portfela kryptowalutowego online, jak i platformy giełdowej.

Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu aplikacji. Możemy kupować Bitcoina za PLN i inne waluty FIAT, sprzedawać, przechowywać i na bieżąco śledzić kursy oraz najświeższe informacje dotyczące rynku kryptowalut. Aplikacje dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS.

4. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest powszechnie uważana za najlepszą istniejącą aplikację do obsługi kryptowalut. Zasadniczo jest to giełda, a więc aplikacja, która pozwala na wymianę euro na Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i ponad 100 innych kryptowalut. Na tym jednak jej funkcje się nie kończą.

Za pośrednictwem Coinbase możesz monitorować ceny wszystkich kryptowalut w czasie rzeczywistym, mieć dostęp do najnowszych wiadomości na ten temat, wysyłać kryptowaluty lub otrzymywać je od innych użytkowników i bezpiecznie przechowywać je w aplikacji.

Jeśli chcesz, możesz również wykorzystać swój portfel kryptowalutowy do dokonywania płatności online (na stronach internetowych i w sklepach, które akceptują płatności kryptowalutowe) lub wycofać swoje kryptowaluty i wpłacić je do zewnętrznego portfela fizycznego.

Coinbase również zalicza się do aplikacji, które rozdają kryptowaluty. Dzięki funkcji „Coinbase earn” możesz dowiedzieć się, jak działają konkretne kryptowaluty i otrzymać trochę każdej z nich do wypróbowania.

Coinbase to bardzo wygodna i komfortowa aplikacja do obsługi kryptowalut. Pobrało ją już ponad 10 milionów użytkowników. Można ją znaleźć zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iPhone.

5. Naga

Naga (oficjalna strona tutaj) jest zdecydowanie jedną z najlepszych aplikacji do tradingu kryptowalutami i świetną alternatywą dla eToro. Dostępna zarówno dla systemu Android, jak i iOS, pozwala na inwestowanie w kryptowaluty, akcje, ETF-y i Forex bezpośrednio z telefonu. Obecnie dostępnych jest w niej 11 kryptowalut.

Uruchomiona dopiero w 2017 roku, aplikacja tradingowa Naga podbija rynek dzięki łatwości użytkowania, bezpieczeństwu i wygodzie (trading kryptowalutami charakteryzuje się tutaj zerowymi prowizjami i ultra niskimi spreadami, nawet dla mniej popularnych kryptowalut).

Ale Naga to nie tylko aplikacja do handlu kryptowalutami. Posiada ona również własną platformę wymiany kryptowalut i oferuje swoim użytkownikom cyfrowy portfel, w którym mogą oni przechowywać zakupione wirtualne pieniądze.

Dla początkujących, którym platforma jest bardzo polecana, istnieje kilka bardzo ważnych usług, takich jak szkolenia, darmowe konto demo, a także social trading. Dzięki niemu możesz automatycznie kopiować wybory inwestycyjne innych, bardziej doświadczonych od ciebie użytkowników i otrzymywać takie same zarobki.

6. Bitpanda

Bitpanda (tu oficjalna strona) to kolejna z wiodących aplikacji do kupowania kryptowalut. Pozwala ona na kupno i sprzedaż Bitcoina, ponad 80 innych kryptowalut, a nawet metali szlachetnych, takich jak złoto czy srebro.

Bitpanda jest firmą europejską, z siedzibą w Wiedniu. Założona w 2014 roku, szybko stała się jedną z najlepszych giełd kryptowalutowych, dzięki swojemu bezpieczeństwu, łatwości użytkowania, a także dzięki niskim opłatom za zakup Bitcoina.

Dzięki tej aplikacji kryptowalutowej możesz za darmo wysyłać swoje kryptowaluty do innych użytkowników, którzy też z niej korzystają, i stale monitorować wyniki wszystkich głównych walut wirtualnych, którymi jesteś zainteresowany.

Bitpanda jest świetnym rozwiązaniem zarówno do inwestowania w kryptowaluty i trzymania ich w długim terminie, jak i do tradingu krótkoterminowego. Możesz pobrać aplikację na Androida lub iOS, klikając tutaj.

7. Crypto.com

Crypto.com (oficjalna strona tutaj) to jeden z najszybciej rozwijających się serwisów handlu kryptowalutami w ostatnim czasie. Znany jest przede wszystkim z aplikacji, ale jest również dostępny w formie giełdy.

crypto.com app kryptowaluty

Rejestracji w aplikacji Crypto.com można dokonać bezpośrednio z telefonu komórkowego, pobierając aplikację tutaj. Wystarczy wpisać swój adres e-mail, potwierdzić, że nie jest się robotem i kliknąć przycisk „Submit”. Pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie. Aplikacja jest kompatybilna zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS

Obecnie w aplikacji Crypto.com można handlować ponad 150 kryptowalutami, a liczba ta stale rośnie. Ta aplikacja jest prosta i bardzo intuicyjna, ale opłaty za transakcje kryptowalutowe są nieco wyższe niż na giełdzie Crypto.com.

Bardzo ciekawą funkcją aplikacji Crypto.com jest program Earn. Za jego pośrednictwem masz możliwość stawiania swoich kryptowalut i zarabiania odsetek, które w niektórych przypadkach są bardzo wysokie.

Crypto.com umożliwia również wydanie kryptowalutowej karty Visa z atrakcyjnym cashbackiem oraz pożyczki kryptowalutowe. Dowiedz się więcej, klikają poniżej:

8. Nexo

Nexo (tutaj oficjalna strona) to wielofunkcyjna platforma obsługująca ponad 40 popularnych kryptowalut. Umożliwia zakup kryptowaluty, daje dostęp do giełdy, pozwala zarabiać odestki za przechowywanie krypto na platformie oraz oferuje opcję pożyczek kryptowalutowych.

nexo aplikacje do kryptowalut

Możesz kupić krypto za pomocą karty, przelewu bankowego lub przelewu w kryptowalucie. Przy większych zakupach, można otrzymać natychmiastowy cashback w wysokości do 0,5%. Płacenie zakupionymi kryptowalutami ułatwia karta Nexo Card, z systemem cashbacku, tym razem do 2%.

Oprócz tego użytkownicy platformy mogą korzystać ze stakingu dającego roczne oprocentowanie na poziomie nawet 18%. Odsetki wypłacane są codziennie. Na Nexo możemy też pożyczyć pieniądze w 40 różnych walutach fiat pod zastaw ponad 20 różnych kryptowalut. RRSO na Nexo zaczyna się już od 0% i nigdy nie przekracza 13,9%.

Wszystkie te opcje są dostępne z poziomu aplikacji do pobrania na Androida bądź iOS. Aplikacja jest wysoko oceniana, a jej funkcje zachwalane w komentarzach użytkowników. Możesz dodatkowo zapraszać do niej znajomych i zdobywać nagrody w kryptowalutach.

9. YouHodler (aplikacja do pożyczek w kryptowalutach)

YouHodler (oficjalna strona tutaj) to usługa, która zajmuje się zarówno kredytami w walutach FIAT pokrytymi kryptowalutami, jak i inwestycjami w kryptowaluty w celu uzyskania określonej stopy procentowej.

Za pośrednictwem aplikacji YouHodler możesz nie tylko przechowywać swoje kryptowaluty i handlować nimi z innymi użytkownikami, ale także pożyczać je i uzyskiwać odsetki w wysokości do 12% rocznie. Zyski z twoich inwestycji są co miesiąc wpłacane bezpośrednio do twojego portfela.

Możesz również uzyskać pożyczki w euro lub innych standardowych walutach, oferując swoje kryptowaluty jako zabezpieczenie. Opcje kredytowe są bardzo elastyczne i korzystne. Aby uzyskać wszystkie informacje, kliknij tutaj.

10. Blockfolio

Blockfolio jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do monitorowania trendu kryptowalut. Jest ona całkowicie darmowa i pobrało ją już ponad milion użytkowników. Dlatego też nie mogliśmy pominąć jej w tym rankingu.

Za pośrednictwem Blockfolio możesz zarządzać Bitcoinem i innymi kryptowalutami, uzyskiwać dane rynkowe i śledzić w czasie rzeczywistym wyniki ponad 8 tysięcy kryptowalut, otrzymywać wszystkie najważniejsze aktualizacje dotyczące świata blockchain i mieć dostęp do analizy technicznej cen Bitcoina.

Jest to kompleksowe, intuicyjne oprogramowanie pełne przydatnych informacji. Każdy miłośnik świata kryptowalut powinien koniecznie zainstalować je na swoim telefonie. Aplikacja dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Aplikacje do kryptowalut: pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepszy aplikacje do handlowania kryptowalutami?

Naszym zdaniem najlepszymi aplikacjami do handlowania kryptowalutami są eToro i Binance, ze względu na korzystny system opłat, wielofunkcyjność, intuicyjność i zestaw narzędzi.

Jakie są najlepsze pożyczkowe aplikacje do kryptowalut?

Najlepsze aplikacje z pożyczkami kryptowalutowymi to Crypto.com, YouHodler i Nexo. Pożyczki są uzyskiwane w tradycyjnych walutach, a kryptowaluty stanowią zabezpieczenie.

W której aplikacji do kryptowalut mogę zamówić kartę płatniczą?

Taką możliwość dają przede wszystkim Binance, Crypto.com i Nexo. Kartami możesz swobodnie płacić, a jednocześnie otrzymywać nagrodę w postaci cashbacku.

Które aplikacje pozwalają na staking kryptowalut?

Najlepszymi aplikacjami do stakingu krypto i zarabiania odsetek są Binance, Crypto.com i Nexo. Jeśli chcesz zarabiać na kryptowalutach ciekawą opcją jest też Coinbase Earn.

4.4/5 - (16 votes)