Binance Card: działanie i recenzja giełdowej karty Visa

2093
Binance card

Jak działa Binance Card? Jakie opłaty są pobierane? Jakie kryptowaluty można wykorzystać za pomocą karty Binance Visa?

Dzisiaj porozmawiamy o jednej z nowości wprowadzonych przez największą na świecie giełdę kryptowalut. Mowa tu oczywiście o karcie Binance. Jeśli więc jesteś zainteresowany tym tematem, to znalazłeś się we właściwym miejscu!

W tym artykule najpierw przyjrzymy się, czym jest karta Binance, a następnie wyjaśnimy, co można z nią zrobić i jakie są możliwe opłaty. Porównamy również Binance Card z podobnym produktem z giełdy Crypto.com.

Na zakończenie przyjrzymy się kilku najczęściej zadawanym pytaniom na ten temat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Pod koniec tego artykułu będziesz wiedział, czego możesz się spodziewać po karcie Binance. Sam zdecydujesz, czy złożyć wniosek o jej wydanie i zacząć używać jej do zakupów online i offline.

Oficjalna strona Binance Cardhttps://www.binance.com/pl
Nałożone opłatydo 0.9% za przewalutowanie (platności w sklepach i wypłaty z bankomatów)
Cashback?Tak, do 8% w zależności od twojego średniego miesięcznego salda BNB
Dostępne kryptowalutyBNB, BUSD, USDT, BTC, SXP, ETH, EUR, ADA, DOT, XRP, AVAX, SHIB, LAZIO, PORTO, SANTOS

Binance Card: co to takiego?

Karta Binance (oficjalna strona giełdy tutaj) to karta Visa wprowadzona niedawno przez Binance, która jest największą na świecie giełdą kryptowalutową pod względem dziennego wolumenu obrotu kryptowalutami.

Zespół zarządzający w Binance rozpoczął niedawno podróż mającą na celu przekształcenie tej platformy z prostej giełdy kryptowalut w globalnego giganta finansowego. Wprowadzenie karty Binance jest częścią tej strategii.

binance card co to

Powszechnie nazywana kartą kredytową, karta Binance powinna być raczej uważana za kartę debetową, doładowywaną z góry na portfelu oddzielonym od portfela giełdowego. Jest ona częścią systemu Visa, więc opiera się na bezpiecznym i niezawodnym systemie płatności.

Za pośrednictwem karty Binance możesz używać swoich kryptowalut do dokonywania zakupów online i offline. Po aktywacji tej funkcji będziesz miał dostęp do karty wirtualnej i karty fizycznej. Fizyczna karta zostanie dostarczona na adres podany przez ciebie przy składaniu wniosku o jej wydanie.

Możesz również użyć fizycznej karty do wypłaty gotówki z bankomatów w walucie krajowej (euro lub dolarach, w zależności od lokalizacji).

Aby płacić za pomocą karty Binance, nie musisz przeliczać swoich kryptowalut na waluty, w których będziesz dokonywać płatności.

Binance sam dokona konwersji w momencie zakupu, po oficjalnym kursie wymiany, nakładając niewielką prowizję (patrz: sekcja poświęcona opłatom). W ten sposób możesz wydawać swoje kryptowaluty bezpośrednio, na całym świecie i niezwykle wygodnie.

Jak ubiegać się o Binance Card?

Ale przejdźmy od razu do rzeczy i zobaczmy, jak ubiegać się o kartę Binance. Podstawowym warunkiem jej posiadania jest przede wszystkim zarejestrowanie się na giełdzie. Procedura rejestracji nie jest skomplikowana i można ją przeprowadzić po kliknięciu w ten link.

Po zakończeniu procesu rejestracji należy potwierdzić swoją tożsamość, podając dane osobowe i przesyłając dokument tożsamości z aktualnym zdjęciem. Może nim być dowód osobisty lub paszport. Niedawno wprowadzono również weryfikację twarzy za pomocą kamery internetowej, a cała procedura nie zajmuje więcej niż 10 minut.

Po wykonaniu tych czynności można złożyć wniosek o kartę Binance. Aby to zrobić, przejdź do Finanse -> Karta Visa Binance. Następnie kliknij na przycisk „Rozpocznij”, aby złożyć wniosek o kartę Binance. Zostaniesz przeniesiony do następującego ekranu:

binance karta

Teraz będziesz musiał zdecydować, jakie imię umieścić na karcie. Do wyboru są dwie opcje: pełne imię i nazwisko lub inicjał imienia i nazwisko. W drugiej części wpisz adres wysyłki, na który otrzymasz swoją kartę Binance.

Jak widać, procedura nie jest wcale skomplikowana. Według opinii tych, którzy już zamówili kartę, czas dotarcia zależy od położenia geograficznego i wynosi średnio 1-2 tygodnie od złożenia zamówienia.

Binance Card: jak to działa?

Opowiemy teraz ze szczegółami o tym, jak działa karta Binance. Jak już wspomnieliśmy, aby korzystać z tej karty, musisz najpierw przenieść kryptowaluty ze swojego głównego portfela (portfela spot) do portfela karty.

Jeśli nie masz jeszcze środków na swoim głównym portfelu Binance, możesz przystąpić do transakcji jedną z metod wpłat udostępnionych przez giełdę. W przypadku walut fiat można skorzystać z przelewu SEPA lub portfeli internetowych takich jak Advcash. Można również przesyłać kryptowaluty z innych portfeli.

Aby przelać środki z portfela spot na portfel karty, po prostu przejdź do portfel -> karta, skąd można dokonać przelewu. Dla przypomnienia, nie musisz zamieniać swoich kryptowalut na walutę fiat. Możesz pozostawić je w portfelu karty i stamtąd wykorzystywać je do płatności.

Teraz warto zaznaczyć, że kryptowaluty obsługiwane obecnie przez kartę Binance to nie wszystkie te, którymi można handlować na giełdzie. Dostępne są jedynie następujące:

 • Bitcoin (BTC);
 • Binance Coin (BNB);
 • Binance USD (BUSD);
 • Tether Coin (USDT);
 • Ethereum (ETH);
 • Swipe (SXP);
 • Cardano (ADA);
 • Polkadot (DOT);
 • Ripple (XRP);
 • Avalanche (AVAX);
 • Shiba Inu (SHB);
 • Lazio Fan Token (LAZIO);
 • Porto FC Fan Token (PORTO);
 • Santos FC Fan Token (SANTOS).

Oprócz kryptowalut, karta Binance obsługuje również euro, dzięki czemu można płacić bezpośrednio w tej walucie. Ponadto, możesz wygodnie ustawić priorytet kryptowalut i walut fiat, które Binance powinien wykorzystać w przypadku płatności.

Ta opcja jest wygodna w przypadku, gdy zdeponowałeś więcej niż jedną kryptowalutę w swoim portfelu na karcie. Decydujesz zatem, która waluta ma być użyta w pierwszej kolejności przy płatnościach kartą.

Kolejnym wyjątkowym udogodnieniem jest to, że w każdej chwili możesz przenieść swoje kryptowaluty z portfela głównego na portfel karty i odwrotnie. Przelew jest natychmiastowy i oczywiście bezpłatny, więc pieniądze, których używasz do płatności, nie są w żaden sposób zagrożone.

Kartę Binance można również połączyć z kontami Google Pay i Samsung Pay, aby automatycznie dokonywać zakupów online.

Teraz porozmawiajmy o ograniczeniach karty Binance. Dzienny limit wydatków dla karty wirtualnej wynosi 870 €, a dzienny limit wydatków dla karty fizycznej wynosi 8.700 €. Dzienny limit wypłat wynosi €290.

karta binance

Bardzo ważnym faktem, który należy podkreślić, jest to, że z kartą Binance otrzymujesz do 8% cashbacku w BNB na wszystkich kwalifikujących się zakupach dokonanych za jej pośrednictwem. Wartość tego cashbacku zależy od średniej ilości monet Binance Coins (BNB) posiadanych w ramach Binance w ciągu ostatnich 30 dni.

W sumie istnieje 7 poziomów. Przyjrzyjmy im się dzięki poniższej tabeli:

Poziom kartyŚrednie miesięczne saldo BNBCashbackLimit miesięczny (EUR)
100,1%5
212%100
3103%150
4404%200
51005%275
62506%350
76008%500

Przykładowo, jeśli posiadasz 10 BNB, otrzymasz cashback w wysokości 3% na wszystkie swoje zakupy, co jest dużą oszczędnością!

Należy również wspomnieć, że niedawno wprowadzono maksymalny limit cashbacku, jaki można otrzymać, a zależy on od poziomu karty, co szczegółowo przedstawia tabela.

Jak widać, karta Visa Binance spełnia wszystkie funkcje zwykłej, wielowalutowej karty debetowej, ale z licznymi zaletami, w tym cashbackiem i możliwością płacenia w dowolnym miejscu, bezpośrednio swoimi kryptowalutami. Skorzystaj już dziś, rejestrując się bezpłatnie na giełdzie (kliknij tutaj).

Karta Visa Binance: opłaty

Teraz porozmawiajmy o możliwych opłatach pobieranych przez kartę Visa Binance.

Powiedzmy od razu, że karta Binance nie wymaga żadnych opłat ani za jej aktywację, ani za jej utrzymanie. Innymi słowy, opłata wynosi zero. Nie ma również opłat za brak aktywności lub za wznowienie karty wirtualnej.

Istnieją jednak opłaty za wymianę kryptowaluty podczas dokonywania transakcji zakupu i wypłat z bankomatów, które mogą wynosić nawet 0,9%.

Wreszcie, istnieje opłata w wysokości 25 EUR za ponowne wydanie karty fizycznej w przypadku jej utraty, co jest zgodne z kosztami pobieranymi przez podobne serwisy.

Binance Card a Crypto.com Card

Do naszej recenzji karty Binance dołączamy również porównanie z jednym z głównych konkurentów tej giełdy, Crypto.com, który również wydał swoją kartę.

binance card

Karta Crypto.com daje cashback rosnący do maksymalnie 5%, a więc niższy niż Binance. Uzależniony jest on od tego, ile posiadasz CRO, czyli kryptowaluty emitowanej przez giełdę. Istnieje tu system wielopoziomowy, w którym korzyści wzrastają wraz z rosnącą liczbą CRO.

Należy również zauważyć, że cashback jest ograniczony do 25 dolarów dla poziomu Ruby Steel i 50 dolarów dla poziomu Royal Indigo/Jade Green, co stanowi mniej niż dla drugiego i trzeciego poziomu karty Binance.

Oprócz cashbacku można otrzymać darmowe subskrypcje Spotify, Netflix czy Amazon Prime oraz zniżki na AirBnB czy Expedia, a także dostęp do lotniskowych salonów.

Aby jednak uzyskać cashback i inne korzyści, twoje CRO muszą być zaangażowane w staking. Inaczej jest w przypadku Binance. Tam BNB, które trzymasz swobodnie w portfelu, bez żadnych ograniczeń czasowych, również liczą się do kalkulacji cashback.

Limity bezprowizyjnych wypłat z bankomatów zależą od poziomu twojej karty. Wynoszą one od minimum €200 za kartę podstawową do maksimum €1000 za kartę premium. Po tym limicie obowiązuje opłata w wysokości 2%. W tym sensie limity są niższe niż w przypadku karty Binance.

Kolejna rzecz, którą trzeba zauważyć: w przypadku karty Crypto.com, jeśli chcesz wejść na inny poziom, musisz ponownie wydać nową fizyczną kartę, która kosztuje całe $50, podczas gdy w przypadku Binance, karta jest jedna i nie trzeba jej zmieniać w zależności od poziomu.

Karta Crypto.com ma tę zaletę, że obsługuje większą liczbę kryptowalut. Można ją doładować około 100 kryptowalutami, jak również 6 walutami fiat (EUR, USD, GBP, AUD, CAD i BRL).

Podsumowując to porównanie, można powiedzieć, że obie karty są dobrymi rozwiązaniami. Dlatego radzimy dokonać wyboru w oparciu o korzyści, jakie oferuje każda z giełd, a nie na podstawie porównania kart.

Częste pytania i odpowiedzi

Dotarliśmy do końca artykułu na temat karty Binance. Ale zanim skończymy, podsumujmy go sekcją zawierającą kilka często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości czytelnika.

Czym jest karta Binance?

Karta Binance jest kartą debetową Visa udostępnianą każdemu, kto jest zarejestrowany na giełdzie Binance, za pomocą której można dokonywać zakupów online i offline, a także wypłacać gotówkę w euro (lub dolarach w zależności od lokalizacji) z bankomatów za pomocą swojej kryptowaluty.

Jak złożyć wniosek o kartę Binance?

Aby ubiegać się o kartę Binance, musisz najpierw zarejestrować się na giełdzie. Można to zrobić pod tym linkiem. Po zweryfikowaniu tożsamości masz możliwość złożenia wniosku o kartę Binance, przechodząc do działu Finanse -> Karta Binance Visa.

Czy karta Binance Visa jest bezpieczna?

Oczywiście, że tak. Giełda korzysta z usługi Swipe do wystawiania dokumentów. Ponadto, wykorzystywanym systemem jest Visa, ze wszystkimi gwarancjami, które się z tym wiążą.

Jakie kryptowaluty mogę przelać do portfela karty Binance?

Do portfela karty Binance można obecnie przesyłać Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), Ethereum (ETH), Tether Coin (USDT), Swipe (SWP), Cardano (ADA) e Polkadot (DOT), Ripple (XRP), Avalanche (AVAX), Shiba Inu (SHB), Lazio Fan Token (LAZIO), Porto FC Fan Token (PORTO) i Santos FC Fan Token (SANTOS).

Jakie są koszty korzystania z karty Binance?

Nie ma żadnych kosztów aktywacji ani utrzymania. Opłata za konwersję kryptowalut w wysokości do 0,9% dotyczy pojedynczych transakcji i wypłat.

Ile wynosi cashback karty Binance?

Z kartą Binance otrzymujesz do 8% cashbacku w BNB na wszystkich kwalifikujących się zakupach dokonanych za jej pośrednictwem. Wartość tego cashbacku zależy od ilości monet Binance Coins (BNB), które posiadałeś średnio w ramach Binance w ciągu ostatnich 30 dni.

Czy można użyć karty Binance w Google Pay?

Tak, kartę Binance można połączyć z kontem Google Pay, jak i z kontem Samsung Pay, aby automatycznie dokonywać płatności online.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.