Jak kupić Binance Coin: przewodnik i najlepsze platformy 2024 roku

766
Jak kupić Binance Coin

Być może zastanawiasz się, jak kupić Binance Coin, jakich metod użyć i jakie są najlepsze platformy, aby to zrobić. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę w świecie kryptowalut.

Binance Coin z pewnością przyciągnęła wiele uwagi w ostatnim czasie.

Ta kryptowaluta pochodzi z platformy Binance, jak można się domyślić po jej nazwie, i szybko podbiła opinię publiczną właśnie dlatego, że jest kryptowalutą największego systemu wymiany walut wirtualnych na świecie.

W tym poradniku zobaczymy, jak i gdzie kupić Binance Coin (nawet za pomocą PayPal), z jakich platform korzystać i jak najwygodniej inwestować w tę kryptowalutę w 2024 roku. Gotowy? Zaczynajmy!

Gdzie kupić Binance Coin: najlepsze platformy

Pierwsza kwestia, z którą będziesz musiał się zmierzyć, związana jest z platformami, dzięki którym będziesz mógł przeprowadzić transakcję zakupu kryptowaluty. Jest ich kilka, a tutaj przedstawimy ci trzy absolutnie najlepsze.

Kupno Binance Coin na eToro

Pierwszą platformą, na której można kupić Binance Coin jest eToro (oficjalna strona tutaj). Jest to broker, który oferuje jednocześnie typowe funkcje portfela kryptowalutowego i wymiany, a to dzięki eToro Wallet, w którym możesz wygodnie przechowywać wszystkie swoje kryptowaluty i wysyłać je do kogokolwiek chcesz.

eToro jest platformą regulowaną przez CySEC w Europie więc gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Jest to świetna strona nie tylko dlatego, że pozwala na otwarcie konta demo, aby zacząć ćwiczyć kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, ale także ze względu na obecność tzw. Social Trading, funkcji, która pozwala na automatyczne kopiowanie zachowań innych, bardziej doświadczonych traderów.

Na eToro aktualnie jest jedna stała opłata, jednakowa dla wszystkich kryptowalut, i wynosi ona 1%. Minimalny depozyt, aby utworzyć prawdziwe konto na platformie wynosi $100 i może być dokonany za pomocą przelewu bankowego, karty kredytowej / debetowej, a nawet PayPal.

Jeśli czujesz się gotowy, aby zacząć eksperymentować z kryptowalutami na eToro, lub chcesz natychmiast kupić BNB po cenie rynkowej, otwórz swój rachunek tutaj.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

Jak kupić BNB na Binance?

Drugą platformą, której możesz użyć do zakupu Binance Coin, jest oczywiście sam Binance. Jest to największa giełda kryptowalut na świecie pod względem wolumenu transakcji, a moneta, o której mówimy w tym przewodniku, jest właściwie jej własnym dziełem.

Binance pozwala na zakup BNB za pomocą przelewu bankowego, ale również za pomocą karty kredytowej, dzięki czemu wszystkie transakcje są bardzo proste. Minimalny depozyt wynosi 1 euro, a spread przy zakupie Binance Coin (i wszystkich innych kryptowalut) to zaledwie 0,1%, jeden z najniższych w branży.

Świetna jest również aplikacja na smartfony i tablety, która pozwala kupować kryptowaluty i śledzić rynki, gdziekolwiek jesteś. Co więcej, oferta kryptowalut na Binance jest naprawdę ogromna: obecnie znajdziemy ich tutaj ponad 200.

Po zakupie BNB na Binance, będziesz mógł skorzystać z systemu stakingowego oferowanego przez tę platformę, dzięki któremu będziesz mógł uzyskać stały zwrot za swoje monety Binance, z bardzo dobrą roczną stopą procentową.

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć swoją przygodę w świecie kryptowalut, to otwórz swoje konto na Binance i kup swoje pierwsze BNB, odwiedzając ten adres.

Jak kupić Binance Coin na Crypto.com?

Crypto.com (tu oficjalna strona) to kolejna giełda kryptowalut, która bardzo dynamicznie się rozwija i zdobywa coraz więcej użytkowników dzięki szerokiej gamie usług oferowanych za pośrednictwem swojej aplikacji. Także ta platforma posiada w swojej ofercie Binance Coin.

Dzięki usługom oferowanym przez Crypto.com możesz kupować, sprzedawać lub wymieniać Binance Coin oraz kryptowaluty oraz otrzymywać pożyczki. Bardzo interesującą cechą Crypto.com jest program Earn. Dzięki niemu masz możliwość stakowania swoich kryptowalut i zarabiania odsetek, które w niektórych przypadkach są bardzo wysokie.

Jeśli chodzi o rejestrację, jest ona darmowa. Podobnie nie ma żadnych opłat za zarządzanie portfelem. W przypadku depozytów dokonywanych na giełdzie nie ma żadnych opłat po stronie Crypto.com, podczas gdy wypłaty są obciążone niewielką opłatą, która zależy od konkretnej kryptowaluty.

Należy od razu podkreślić, że za pośrednictwem giełdy nie można bezpośrednio używać walut fiat (takich jak euro lub dolar) do handlu kryptowalutami. Zamiast tego, będziesz musiał użyć aplikacji w celu wymiany na krypto, a następnie wysłać swoje kryptowaluty na giełdę. Obecnie możesz handlować ponad 50 kryptowalutami w Crypto.com App, a liczba ta cały czas rośnie. Aplikacja jest łatwa w użyciu i jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, możesz skonsultować się z działem pomocy.

Czy opłaca się kupować Binance Coin?

Po zobaczeniu najlepszych platform, na których można kupić Binance Coin, możesz teraz zastanawiać się, czy naprawdę warto inwestować w tę kryptowalutę.

Binance Coin powstała w 2017 roku, razem z giełdą Binance. Głównym celem było umożliwienie inwestorom skorzystania z niższych prowizji za operacje, które przeprowadzali na platformie. Zmniejszone opłaty transakcyjne sprawiają, że zakup i wymiana kryptowalut na Binance stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. Od momentu powstania, wartość BNB nieustannie rośnie.

Zdecydowanie Binance Coin to waluta, która w ostatnich miesiącach wzbudziła spore zainteresowanie, zwłaszcza, że została stworzona przez największą giełdę na świecie, której udało się ją znakomicie wypromować wśród wszystkich miłośników kryptowalut.

BNB, dzięki swoim cechom, ugruntował się obecnie jako jedna z pięciu najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji i ma bardzo duże szanse na dalszy wzrost. Obecnie, ilość Binance Coin w obrocie szacuje się na 144 miliony. To całkiem pokaźna liczba jak na kryptowalutę, która istnieje na świecie od nieco ponad trzech lat.

Jej wartość rynkowa jest bardzo zmienna, podobnie jak w przypadku wszystkich innych kryptowalut, ale stosunek ryzyka do zwrotu jest naszym zdaniem doskonały, dzięki czemu zakup Binance Coin jest fantastyczną inwestycją w średnim i długim okresie.

Ponadto, opierając się na platformie Binance, będziesz mógł stakować swoje BNB i otrzymywać odsetki codziennie, zaczynając nawet od bardzo małych inwestycji. Nawet jeśli jesteś początkujący, na pewno będziesz miał dobre doświadczenia z Binance Coin.

Kupno BNB: najczęstsze pytania

Jak kupić Binance Coin?

Jeśli chcesz w łatwy sposób kupić Binance Coin, proponujemy zacząć od platformy takiej jak eToro, która daje ci możliwość wypróbowania handlu kryptowalutami również dzięki wygodnemu kontu demo, które możesz otworzyć za darmo klikając tutaj.

Czy mogę kupić Binance Coin za pomocą PayPal?

PayPal jest doskonałą, bezpieczną i niezawodną metodą płatności. Możesz go użyć do zakupu Binance Coin, na przykład na eToro, która jest jedną z najlepszych platform do inwestowania w kryptowaluty.

Ile jest wart Binance Coin?

Cena Binance Coin jest zmienna, tak jak w przypadku wszystkich innych kryptowalut. W momencie pisania tego przewodnika, wartość znacznie wzrosła, osiągając około €314 za monetę. Zawsze będziesz mógł śledzić wartość w czasie rzeczywistym w ramach platform, które ci pokazaliśmy, klikając tutaj.

Czy warto kupić Binance Coin?

Z pewnością Binance Coin, jako, że zdążył już przykuć uwagę i zostać doceniony, może być doskonałą inwestycją w średnim i długim terminie, pomimo ekstremalnej zmienności, typowej dla świata kryptowalut. Jednak nasza rada jest taka, aby zainwestować tylko niewielką część swojego kapitału w Binance Coin, i używać tylko bezpiecznych i regulowanych platform, takich jak eToro i Binance.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.