Binance Earn: czym jest, opłacalność, działanie i zyski.

937
binance earn

Czy zastanawiasz się, czym jest Binance Earn i jak działa w praktyce? Czy chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych obecnie ofertach zarabiania na swoich kryptowalutach dzięki Binance? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu transakcji zawieranych każdego dnia. Rozwinęła się tak bardzo, że jej kryptowaluta, BNB, osiągnęła czwartą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej.

Spośród wielu dostępnych funkcji, dziś zajmiemy się jedną o nazwie Binance Earn, która pozwala na uzyskiwanie pasywnego dochodu z posiadanych kryptowalut. Zobaczymy, jak to działa, jakie jest ryzyko i zalety, a także porównamy Binance z innymi platformami CeFi.

Nie zwlekajmy więc dłużej, miłej lektury!

Oficjalna strona Binance Earnhttps://www.binance.com/pl/earn
Czym jest Binance EarnJest to usługa Binance, która pozwala zarabiać kryptowaluty poprzez zwyczajene przechowywanie ich.
Rodzaje zarobkówSimple Earn, Staking, Farming i Podwójne Inwestycje
Typowe zarobki0 – 60% rocznie w zależności od rodzaju zarabiania i krytowaluty
Nasza ocena4.5 / 5

Binance Earn: co to takiego?

Binance Earn to sekcja giełdy, w której znajdziesz cały wachlarz możliwości zarabiania. Są one skierowane do tzw. hodlerów, czyli osób, które zamierzają trzymać swoje kryptowaluty przez dłuższy czas.

binance savings

Oprócz możliwości czerpania korzyści z ewentualnego wzrostu wartości zakupionej kryptowaluty, dzięki Binance Earn można uzyskać dodatkowe zyski: prawdziwy dochód pasywny.

Zasadniczo w świecie kryptowalut nie jest niczym niezwykłym otrzymywanie nagród za posiadanie i zamrażanie danej kryptowaluty w ramach platformy. Jednym z przykładów jest staking kryptowalut. W porównaniu z walutami fiat jest to podobne do rachunku oszczędnościowego, na którym poprzez zastawienie środków uzyskuje się odsetki.

Jednak o ile w tradycyjnych finansach procenty te są raczej niewielkie (rzędu kilku punktów procentowych), o tyle w świecie kryptowalut można z łatwością osiągnąć nawet dwucyfrowe roczne zyski, co czyni ten rodzaj inwestycji szczególnie atrakcyjnym.

W świecie DeFi (Decentralised Finance) pojawia się coraz więcej takich rozwiązań, choć nie zawsze okazują się one niezawodne. Z tego powodu warto polegać na dość bezpiecznej platformie, takiej jak Binance, z której korzystają miliony użytkowników na całym świecie.

Jak działa Binance Earn

Przejdźmy teraz do szczegółów działania Binance Earn. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pierwszym krokiem do skorzystania z tej usługi jest rejestracja w serwisie Binance. Można to zrobić bezpłatnie za pośrednictwem tego linku. Zostaniesz poproszony o podanie kraju zamieszkania, po czym pojawi się ekran podobny do tego:

binance earn co to

Kliknij przycisk „Create account”, aby kontynuować. Należy postępować zgodnie z prostą procedurą, wprowadzając niektóre dane osobowe i informacje dostępowe na samej platformie. Następnie serwis poprosi cię o zweryfikowanie swojej tożsamości poprzez okazanie ważnego dokumentu tożsamości.

Po wykonaniu tych czynności należy zdeponować środki w serwisie Binance. Możesz dokonać tej operacji z waluty fiat (np. euro) lub zdecydować się na transfer kryptowaluty z innego portfela cyfrowego. W pierwszym przypadku obsługiwane metody płatności to: karta kredytowa/debetowa (1,8% prowizji), przelew SEPA (0% prowizji), portfel Advcash (0% prowizji) lub systemy P2P Express.

W tym momencie będziesz miał przegląd dostępnych środków w swoim portfelu spot, zarówno w kategoriach kryptowalut, jak i walut fiat. Jeśli dokonałeś wpłaty w euro, możesz kupić kryptowaluty, które najbardziej cię interesują, wykonując kilka prostych kroków.

Należy pamiętać, że prowizje płacone za konwersję euro na kryptowaluty na Binance są najniższe, jakie można znaleźć na rynku.

Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące kryptowalut znajdujących się w portfelu, jak widać na poniższym obrazku, po prawej stronie znajdują się wszystkie dostępne operacje. Wśród nich jest funkcja „Earn”. Po kliknięciu na nią zostaną wyświetlone szczegółowe informacje o wszystkich możliwościach.

Wybierając daną opcję, przejdziesz do dedykowanej sekcji. Tam będziesz mógł wybrać daną kryptowalutę i zapoznać się z dostępnymi ofertami oszczędnościowymi, które omówimy za chwilę.

Po zapisaniu się do jednej z opcji, twoje środki zostaną przeniesione z portfela spot do portfela earn. Stamtąd będziesz mógł na bieżąco monitorować status swoich zarobków. Codziennie będziesz otrzymywać odsetki!

Jak widać, korzystanie z funkcji Binance Earn jest bardzo proste. Zacznij zarabiać na odsetkach już teraz, klikając tutaj.

Binance Earn: programy oszczędzania

W tej części szczegółowo omówimy rodzaje oszczędności, które składają się na program Binance Earn. W przypadku każdego z nich wyjaśnimy zasady działania, co umożliwi dokonanie świadomego wyboru.

Simple Earn (dawniej: Savings)

Pierwsza część programu Binance Earn nosi nazwę Simple Earn („proste zarabianie”). Jak widać na poniższym rysunku, składa się ona z trzech rodzajów oszczędności. Przyjrzyjmy się im po kolei.

binance earn simple earn 2023

Pierwsza z nich nosi ponownie nazwę Simple Earn i powiedzmy, że jest to najbardziej tradycyjna forma inwestycji, bardzo podobna do konta oszczędnościowego. W tym sensie użytkownik ma do dyspozycji wersję elastyczną lub ograniczoną.

Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku możesz wycofać swoje środki kryptowalutowe z portfela Binance Earn w dowolnym momencie, podczas gdy w drugim twoje aktywa zostaną zablokowane na określony czas (zwykle od 30 do 120 dni). Nie trzeba dodawać, że drugi wybór zwykle oferuje wyższe zyski.

Dla przykładu, obecnie dostępny jest program dla BNB, gdzie przy zablokowaniu 30-dniowym mamy 1,9%, ale przy 120-dniowym już 2,59%. Dodatkowo, jeśli chodzi o stablecoin takiej jak BUSD oprocentowanie jest jeszcze lepsze (6% przy rozwiązaniu elastycznym).

Inną opcją w tej kategorii jest BNB Vault. Zasadniczo jest to rozwiązanie łączące różne możliwości zarabiania związane z giełdą kryptowalutową Binance (takie jak DeFi staking, elastyczne oszczędzanie i launchpool) w celu zapewnienia jak najlepszego zwrotu.

Trzecią funkcją w sekcji Simple Earn są Auto-Inwestycje. Pozwalają na stworzenie własnego automatycznego planu inwestycyjnego, umożliwiającego kupowanie określonej kryptowaluty w regularnych odstępach czasu. Jest to rozwiązanie podobne do planów akumulacji (PAC). Obecnie są one dostępne w przedziałach czasowych od 7 dni do 5 lat.

Dla każdej kryptowaluty masz podany historyczny ROI, czyli zysk, jaki mógłbyś osiągnąć w przeszłości, wykonując plan akumulacji dla danej kryptowaluty i określonego przedziału czasowego. Jest to stosunkowo ważny wskaźnik, ale trzeba też powiedzieć, że wyniki z przeszłości na ogół nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.

Staking

Druga część programu Binance Earn dotyczy stakowania. Jak już wspomnieliśmy, polega ona na zamrażaniu danej kryptowaluty w celu uzyskania zwrotu w czasie. Również w tym przypadku dostępne są trzy opcje.

binance earn staking 2023

Pierwszą z dostępnych obecnie opcji jest Staking ETH 2.0. Dotyczy on projektu modernizacji sieci Ethereum, który wymaga znacznej kumulacji tej kryptowaluty. W związku z tym, możesz również wziąć udział, a na dowód swojego wkładu otrzymasz token BETH w stosunku 1:1.

Będziesz również otrzymywał nagrody na co dzień. Po zakończeniu procesu aktualizacji sieci (jest prawie zakończony), możesz także otrzymać swoje aktywa ETH z powrotem.

Alternatywą jest staking DeFi. Binance daje dostęp do świata Finansów Zdecentralizowanych, który składa się z wielu dość lukratywnych projektów nastawionych na zarabianie pieniędzy.

Jest to nieco bardziej ryzykowne niż poprzednie rozwiązanie, ponieważ twoje środki zostaną powierzone osobom trzecim. Trzeba jednak powiedzieć, że Binance dokonuje ostrej selekcji wszystkich projektów, wybierając tylko te najlepsze i najbardziej wiarygodne. Dlatego nie masz się czym martwić.

Trzecia opcja nazywa się DOT Slot Auction. Za jej pośrednictwem możesz wesprzeć projekty oparte na parachainie DOT, a w zamian otrzymasz nagrody w postaci kryptowalut. Konkretnie, będziesz musiał umieścić swoje DOTy w zablokowanym stakingu, aby w zamian otrzymać wynagrodzenie w USDT.

Proces ma formę aukcji, podczas których możesz wybrać projekty, które chcesz wspierać poprzez stakowanie swoich DOT, a następnie otrzymać nagrody, jeśli te projekty wygrają aukcję. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź oficjalną stronę Binance.

Farming

Trzecia część programu Binance Earn opiera się na najbardziej innowacyjnych procesach i nosi nazwę Farming. Właśnie z tego powodu zalecamy korzystanie z niego tylko wtedy, gdy użytkownik zapoznał się już z podstawowymi funkcjami. Również w tym przypadku istnieją trzy opcje.

binance zarabianie farming

Pierwszym z nich jest tzw. Liquidity Farming (Farming Płynności). Jest to instrument, za pomocą którego można szybko i tanio zapewnić płynność poolom wydobywczym, uzyskując w zamian odsetki i prowizję.

Dla niewtajemniczonych, pool to nic innego jak grupa tokenów zablokowanych w kontrakcie smart. Umożliwia on zdecentralizowane udzielanie kredytów, zawieranie transakcji oraz realizację innych funkcji wymagających zapewnienia płynności.

Aby aktywować tę funkcję, należy najpierw przeczytać kilka informacji dostarczonych przez Binance i wypełnić kwestionariusz. Dzieje się tak dlatego, że właściciele giełdy chcą, aby użytkownicy rozumieli, co robią, korzystając z tej funkcji.

Druga opcja jest bardzo podobna do poprzedniej i nazywa się Swap Farming. Można z niej korzystać, gdy trzeba wymienić jedną kryptowalutę na inną.

Dzięki tej operacji użytkownik może odzyskać do 50% opłat za wymianę, które zostaną mu przekazane w BNB.

Trzecią opcją jest Launchpool. To prawdziwy inkubator dla nowych projektów, finansowanych przez użytkowników Binance. W tym sensie użytkownik może w każdej chwili zapoznać się z dostępnymi ofertami i zdecydować się na zapewnienie płynności w zamian za odsetki.

W przeszłości sfinansowano kilka bardzo ważnych projektów, a jednym z nich był protokół Anchor działający na blockchainie Luna.

Podwójne inwestycje

Czwarta i ostatnia sekcja Binance Earn zawiera unikalną funkcję o nazwie Podwójne Inwestycje. Również w tym przypadku, aby z niej skorzystać, należy zapoznać się z przewodnikiem dostarczonym przez giełdę i pomyślnie wypełnić ankietę.

binance earn podwójne inwestycje

Wynika to z faktu, że jest to jedna z najbardziej złożonych form inwestycji udostępnianych przez Binance. Postaramy się wyjaśnić zasadę działania, odsyłając cię do giełdy, gdzie znajdziesz wszystkie istotne szczegóły.

Zasadniczo użytkownik zobowiązuje się do kupna określonej kryptowaluty w zamian za zwrot, który zostanie wypłacony w samej walucie lub w innej walucie, w zależności od ostatecznej wartości kryptowaluty, którą zdecydował się kupić. Generowane zyski są bardzo atrakcyjne, ale zalecamy dokładne zapoznanie się z informacjami dostarczonymi przez Binance przed rozpoczęciem korzystania z tej usługi.

Częste pytania i odpowiedzi

Ile można zarobić dzięki Binance Earn?

Binance Earn umożliwia uzyskanie dwucyfrowego rocznego zwrotu z kryptowalut, które zdeponujesz i zwiążesz na okres 90 dni. Na przykład APR wynosi obecnie ponad 10% dla następujących kryptowalut: DOT, KAVA, AXS, AVAX, DODO i CAKE. Aby dowiedzieć się, ile można zarobić na wszystkich kryptowalutach w Binance, kliknij tutaj.

Jakie są alternatywy dla Binance Earn?

Binance Earn to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie na swoich kryptowalutach i stablecoinach, ale nie jedyny. Najciekawsze alternatywy oferują giełdy i platformy CeFi, takie jak Nexo, Crypto.com i YouHodler. Aby porównać różne platformy tego typu, przeczytaj nasz artykuł.

Czy istnieje jakieś ryzyko związane z korzystaniem z Binance Earn?

Ogólnie rzecz biorąc, ryzyko utraty zastawionych kwot jest raczej niewielkie i ogranicza się jedynie do wysokodochodowych przypadków stakingu DeFi, a w każdym razie do wszystkich rozwiązań, które opierają się na stronach trzecich. Na dowód tego przypomnijmy, że z Binance korzystają miliony użytkowników na całym świecie i nikt nie skarży się na utratę zdeponowanych kryptowalut.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.