Bondster: recenzja, opinie i bonus na platformie pożyczek P2P

667
bondster 2023

Szukasz więcej informacji o Bondster, czeskiej platformie pożyczek p2p? Dobrze trafiłeś!

W tej recenzji zobaczymy, jak działa Bondster, czy jest bezpieczny i godny zaufania, oraz dowiemy się, jakie są możliwe zarobki, ryzyka, dostępne pożyczki, opcje odkupu i automatycznych inwestycji na tej platformie. Na koniec przyjrzymy się też opiniom innych użytkowników, którzy korzystali z tego serwisu w ostatnich latach.

Jeśli nie chcesz dłużej czekać i już zdążyłeś zdecydować, by zacząć inwestowanie z Bondster, pragnę cię poinformować, że platforma oferuje nowym klientom bardzo hojny bonus – aż 1% zainwestowanej kwoty w ciągu pierwszych 90 dni od założenia konta (kliknij tutaj, by aktywować bonus).

Rejestrując się na Bondster za pomocą tego linku, a następnie wpłacając i inwestując np. 5000 euro, otrzymasz w prezencie 50 euro, które możesz wycofać lub dalej inwestować. Nieźle, co?

Oficjalna stronahttps://bondster.com/en/
Specjalizacja platformyPożyczki społecznościowe p2p
Możliwości inwestycjiPożyczki konsumenckie, biznesowe, krótkoterminowe
Średnia roczna stopa zwrotu13,6%
Dodatkowe cechyRynek wtórny, automatyczne inwestowanie
Minimalna kwota inwestycji5 euro

Czym jest Bondster?

Bondster (tu oficjalna strona) to czeski startup, który działa w sektorze pożyczek społecznościowych, a więc pożyczek udzielanych między prywatnymi osobami. Przede wszystkim jednak jest to jedna z najlepszych platform pożyczek p2p pod względem proponowanych zysków, gwarancji i bezpieczeństwa.

bondster recenzja 2023

Mechanizm jest następujący: na platformie Bondster możliwe jest inwestowanie w pożyczki różnego typu, w tym osób prywatnych czy pod zastaw nieruchomości, które zostały udostępnione prywatnym inwestorom lub firmom przez firmy finansowe (loan originators) oferujące pożyczki konsumenckie.

Tych firm pożyczkowych na Bondster jest około dwudziestu. Niektóre z nich są obecne również na Mintos, a działają one w różnych krajach, w tym w Polsce, ale też w Wielkiej Brytanii, Czechach, Bułgarii, Rosji, Kazachstanie, Południowej Afryce czy Kolumbii.

Mimo to, jedynymi walutami, którymi możemy się tutaj posługiwać jest euro lub korona czeska. Minimalna inwestycja w pojedynczą pożyczkę wynosi natomiast zaledwie 5 euro.

bondster jak działa 2023

Zyski, jakie możemy osiagnąć na Bondster, są zdecydowanie wysokie – średnio inwestor zarabia 13,91% rocznie (dane statystyczne podane na stronie). Jednakże niektóre pożyczki są oprocentowane znacznie wyżej.

Aby zredukować ryzyko, pożyczki na Bondster są zazwyczaj zabezpieczone realnymi gwarancjami jak zastaw czy hipoteka. Ponadto, platforma oferuje również gwarancję odkupu (buyback), na wypadek, gdyby spłata nie nastąpiła w ciągu 30/60 dni po terminie zapadalności.

Jak działa Bondster?

Bondster jest bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu, mimo że strona posiada angielską wersję językową (a także czeską i niemiecką). Zobaczmy, jak dokonać rejestracji i jak działa ta platforma.

Rejestracja i bonus

Aby rozpocząć inwestowanie i zarabianie na Bondster, musimy przejść procedurę rejestracji na tej stronie. Musisz kliknąć przycisk „register”, a następnie uzupełnić swoje dane w formularzu, do którego zostaniesz przekierowany.

bondster rejestracja 2023

Jeśli chcesz otrzymać od Bondster powitalny bonus w wysokości 1% od zainwestowanej kwoty na okres pierwszych 90 dni od otwarcia konta, wystarczy, że zarejestrujesz się poprzez ten link. Bonus nie zostanie ci przyznany, jeśli rejestracji dokonasz ze strony głównej Bondster, dlatego pamiętaj, by użyć naszego linku!

Inwestowanie ręczne

Jak wiele innych platform pożyczek p2p Bondster daje możliwość manualnego inwestowania na rynku pierwotnym czyli wybieranie ręczne każdej pojedynczej pożyczki, w którą chcemy zainwestować. Filtry kryteriów i wybór pożyczek mają przejrzystą strukturę, a informacje o każdej z pożyczek – kompletne i odpowiednie.

Jak już zostało powiedziane, minimalna inwestycja w każdą pożyczkę wynosi 5 euro, ale w rzeczywistości możemy wybierać między pożyczkami w EUR i w CZK.

Bondster znacznie ułatwił też użytkownikom inwestowanie w pożyczki w koronach czeskich – na platformie dostępne jest narzędzie do wymiany waluty. Wymiana euro na korony czeskie jest zatem prosta, a opłata za tę operację – stosunkowo niska (0,4%).

Kiedy już dokonamy wymiany waluty, zyskujemy dostęp do ogromnych możliwości inwestycji, obiecujących często zyski znacznie wyższe niż w przypadku pożyczek w euro.

bondster marketplace

Pożyczki udzielane są na okres od 1 miesiąca do 5 lat. Zważywszy na to, że nie mamy tu rynku wtórnego, by móc upłynnić posiadane pożyczki, Bondster umożliwia skupienie tych, które są na okres powyżej roku, za opłatą w wysokości 1%.

Tak czy inaczej jest to opcja zarezerwowana dla tych, którzy zainwestowali w daną ofertę co najmniej rok temu, tak więc radzę ci bardzo uważać na pożyczki długoterminowe.

Jeśli chodzi o liczbę dostępnych pożyczek, zawsze jest ich setka, co pozwala inwestorowi zdywersyfikować dostatecznie portfel, bez ryzyka, że jakieś środki nie będą mogły zostać zainwestowane.

Bondster Autoinvest

Autoinvest czyli inwestowanie zautomatyzowane zawiera mnóstwo filtrów, które możesz dowolnie ustawiać. Niektóre mają marginalne znaczenie, a w przypadku większości inwestorów wystarczy określić: stopę oprocentowania, okres, obecność gwarancji odkupu oraz, jeśli chcemy, wybrane firmy pożyczkowe.

bondster inwestycje

Autoinvest na Bondster uruchamia się co godzinę i automatycznie nabywa w imieniu inwestora dostępne pożyczki zgodne z podanymi parametrami i opcjami dywersyfikacji.

Możemy również utworzyć różne strategie automatycznego inwestowania, kierując się określonymi priorytetami, jak na Mintos. Ta możliwość jest szczególnie przydatna inwestorom, którzy inwestują zarówno w EUR, jak i CZK.

Gwarancja Buyback

Gwarancja buyback czyki odkupu na Bondster dotyczy zarówno zainwestowanego kapitału, jak i narosłych odsetek. Jest dostępna dla wszystkich pożyczek osobistych, ale też pod zastaw nieruchomości. W przypadku pożyczek biznesowych tej gwarancji nie ma.

Ale na czym w praktyce polega gwarancja odkupu? Jest to bardzo przydatna opcja, która chroni inwestora na Bondster. Jeśli pożyczkobiorcy będą się spóźniać ze spłatą powyżej 60 dni, firma pożyczkowa zobowiązana jest do wykupu pożyczek i zwrotu całej kwoty należnej inwestorowi, łącznie z odsetkami, które w tym okresie narosły.

Ile zarobisz na Bondster?

Ile zarabia się średnio na Bondster? Średnie zyski na tej platformie na pewno należą do wysokich, ponieważ według danych statystycznych na stronie wynoszą one 13,6%. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre inwestycje w pożyczki obiecują znacznie wyższe zarobki.

Poza tym, Bondster nie przewiduje żadnych dodatkowych opłat związanych z korzystaniem z serwisu: wszystko jest całkowicie bezpłatne, poza wymianą waluty z EUR na CZK, która będzie kosztować nas 0,4%, jeśli się na nią zdecydujemy.

To powoduje, że wszystko, co zyskasz na platformie, stanowi twój własny zarobek. Jedyne, co musisz zrobić, to odprowadzić na koniec podatek.

Bondster a podatki

Jak ma się natomiast kwestia podatków jeśli chodzi o Bondster?

Trzeba pamiętać, że Bondster nie odprowadza automatycznie podatku od naszych zysków, a więc to inwestorzy samodzielnie muszą o to zadbać, w oparciu o przepisy prawne kraju, w którym się rozliczają.

W przypadku Polski nasze przychody traktujemy jako przychód z odsetek zakwalifikowany do źródła „kapitały pieniężne”. Podatek powinien wynieść zatem 19% (podatek Belki).

Informacja ta nie stanowi porady prawnej i jeśli masz wątpliwości, najbezpieczniej będzie zwrócić się bezpośrednio do instytucji lub osób, które takich porad mogą udzielić.

Bondster: opinie i recenzje

Bondster jest uznawany za jedną z najlepszych platform pożyczek p2p w Europie. Oceniany jest dość pozytywnie, zarówno przez użytkowników, którzy mieli lub mają z nim do czynienia, jak i przez blogerów i youtuberów, którzy zajmują się recenzowaniem serwisów pożyczek p2p.

Na Trustpilot, najbardziej znanej stronie z opiniami, Bondster ma średnią ocenę 3,4/5 gwiazdek, natomiast 60% oceniło platformę jako „doskonałą” lub „dobrą”.

bondster trustpilot 2023
bondster opinia 2023

Użytkownicy doceniają łatwość w korzystaniu z platformy, funkcję autoinvest oraz możliwość inwestowania już od 5 euro. Ponadto, powitalny bonus w wysokości 1% od zainwestowanej kwoty czyni ofertę Bondster (na której zyski, jak wiemy, są wysokie) jeszcze bardziej zachęcającą.

Jeśli chcesz rozpocząć inwestowanie na Bondster, przed rejestracją pamiętaj, by aktywować powitalny bonus, klikając ten link.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Dotarliśmy do końca tego wpisu. Podsumujemy go syntetycznymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie inwestowania w pożyczki p2p przez Bondster.

Jak zarejestrować się na Bondster?

Rejestracja na Bondster jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć tutaj i postępować zgodnie z instrukcjami. Wystarczy 10 minut, a założenie konta nic nie kosztuje. Ponadto, korzystając z naszego linku, otrzymujesz bonus w wysokości 1% na zainwestowaną kwotę. Inwestując 1000 euro, dostaniesz od razu 10 euro w bonusie!

Ile można zarobić na Bondster?

Zyski, jakie możemy osiągnąć na tej platformie, są zdecydowanie wysokie. Średnio inwestor zarabia 13,6% według statystyk opublikowanych na stronie głównej. Warto jednak wiedzieć, że niektóre pożyczki przynoszą znacznie większe zarobki!

Jaki minimalny kapitał możemy zainwestować na Bondster?

Minimalna kwota inwestycji w pojedynczą pożyczkę wynosi 5 euro. Oznacza to, że potencjalnie mógłbyś zacząć od tej kwoty, ale radzę ci wystartować z co najmniej 100 euro, by zagwarantować sobie chociaż minimalną dywersyfikację portfela.

Czy Bondster jest bezpieczny?

Jak najbardziej. Bondster jest transparentną i stabilną platformą, uznawaną za jedną z najbezpieczniejszych w Europie. Mimo to musisz pamiętać, że inwestowanie w pożyczki p2p z natury jest dość ryzykowne.

Jakie są najlepsze alternatywy dla Bondster?

Z pewnością głównymi alternatywami dla Bondster są Mintos i Bondora.

1/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.