Boty do kryptowalut: najlepsze boty do handlu automatycznego

960
boty do kryptowalut

Jakie są najlepsze boty do kryptowalut? Innymi słowy, jakie są najlepsze programy do automatycznego handlu kryptowalutami? Jeśli zadajesz sobie te pytania, to muszę ci powiedzieć, że jesteś we właściwym miejscu!

Kryptowaluty to klasa aktywów charakteryzująca się dużą zmiennością, zwłaszcza w czasach dużej niepewności, takich jak obecne. Właśnie z tego powodu nadają się one szczególnie dobrze do handlu zarówno długimi, jak i krótkimi pozycjami, nawet w trybie dziennym i przy użyciu dźwigni.

Ale śledzenie rynków przez cały dzień może być męczące, nerwowe i czasochłonne. Właśnie dlatego w grę wchodzi automatyzacja. W tym artykule przedstawimy więc to, co uważamy za najlepsze boty (lub roboty) do handlu kryptowalutami.

Dzięki nim możesz zaoszczędzić cenny czas, pozwalając im pracować za ciebie, podczas gdy ty możesz poświęcić się czemuś innemu! Nie zwlekajmy dłużej i przejdźmy do naszego rankingu.

Boty do kryptowalut: co to takiego?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega istota botów do kryptowalut. Wydawać by się one mogły nowym wynalazkiem, ale wcale tak nie jest. Sam pomysł sięga lat osiemdziesiątych, kiedy to wprowadzono pierwsze skuteczne boty handlowe. W momencie pojawienia się kryptowalut, pomysł ewoluował, aby dostosować go do nowego rynku.

Ponieważ kryptowaluty są stosunkowo nową klasą aktywów (w rzeczywistości niektóre kryptowaluty istnieją tylko od kilku lat), rynek, do którego się odnoszą, jest szczególnie zmienny.

Choć czynnik ten zwiększa ryzyko związane z inwestowaniem w ten instrument, to jednocześnie otwiera drogę do różnych możliwości działania. Jednym z nich jest handel, nawet dzienny. W rzeczywistości, przy wykorzystaniu wzlotów i upadków, które również mogą wystąpić gwałtownie, możliwe jest osiągnięcie zysku.

Jedynym minusem jest to, że handel zajmuje dużo czasu. Właśnie dlatego wprowadzono automatyzację. Poprzez boty, po odpowiedniej konfiguracji, możliwe jest automatyczne otwieranie i zamykanie transakcji. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także zoptymalizować zyski.

Boty do handlu kryptowalutami, które omówimy w tym artykule, mogą być skonfigurowane zgodnie z różnymi strategiami i to sama strategia robi różnicę w możliwości osiągnięcia prawdziwego zysku. W ostatnim czasie pojawiły się również kursy w języku angielskim, które uczą jak ustawić najlepszą strategię.

Najlepsze boty do kryptowalut: top 5

Poniżej przedstawiamy wybór 5 najlepszych botów do handlu kryptowalutami wybranych według funkcjonalności, możliwości dostosowania i kosztów. Dla każdego z nich krótko wyjaśnimy te czynniki, abyś mógł dokonać świadomego wyboru.

1. Pionex

Pionex (oficjalna strona tutaj) jest na szczycie naszego rankingu najlepszych botów handlowych. Jest to giełda kryptowalut, która posiada również automaty do handlu kryptowalutami.

bot do kryptowalut

Zdecydowaliśmy się umieścić go na pierwszym miejscu, ponieważ rejestracja na platformie nie wiąże się z żadnymi kosztami. Co więcej, dostępnych jest aż 18 gotowych botów do handlu kryptowalutami, które są całkowicie darmowe! Pozwala to na automatyzację transakcji, dzięki czemu nie trzeba cały czas monitorować rynku.

Aby wymienić tylko kilka przykładów, na Pionexie znajdziesz następujące boty kryptowalutowe:

  • Grid trading bot: służy do kupowania przy spadku i sprzedawania przy wzroście w określonym zakresie cen;
  • Leveraged grid bot: bardziej rozwinięta wersja poprzedniego bota, pozwala na dokonywanie transakcji marżowych z dźwignią do x5;
  • Spot-Futures Arbitrage bot: pomaga inwestorom detalicznym realizować dochód pasywny o niskim ryzyku. Szacowany zwrot dla tej strategii to 15~50% rocznie;
  • Martingale bot: oparty na strategii Dollar-Cost Averaging (DCA);
  • Rebalancing bot: idealny dla hodlerów kryptowalut.

Więcej szczegółów na temat dostępnych automatyzacji można znaleźć również na oficjalnej stronie internetowej Pionex, którą można znaleźć pod tym linkiem. Należy podkreślić, że interfejs tego bota handlowego kryptowalut jest bardzo przyjazny dla użytkownika. W mgnieniu oka możesz stworzyć swoje automatyzacje za pomocą kilku prostych kliknięć.

Na zakończenie powiedzmy o jednej z głównych zalet Pionexu. Jest to koszt: w rzeczywistości platforma pobiera jedynie bardzo mały spread od każdej transakcji, który wynosi 0,05% zarówno w przypadku makera, jak i takera. Nie ma żadnych opłat eksploatacyjnych. Wypróbuj ten bot handlowy kryptowalut teraz, klikając tutaj.

2. Cryptohopper

Cryptohopper (oficjalna strona tutaj) to kolejny z najlepszych botów do automatycznego handlu kryptowalutami. Jest to usługa działająca w chmurze, więc działa 24/7 bez jakichkolwiek przerw.

bot do handlu kryptowalutami

Platforma ta wykorzystuje podejście, w którym poszczególne automatyzacje są zaprogramowane algorytmicznie. Pierwszym krokiem jest podłączenie swojej zaufanej giełdy, za pośrednictwem której będą realizowane transakcje. Użytkownicy mogą korzystać z 9 najczęściej używanych giełd: Coinbase, OKEX, KuCoin, Binance, Kraken, Huobi i wielu innych.

Następnie należy przejść do fazy konfiguracji bota do handlu kryptowalutami, w której w praktyce zostanie określona strategia, według której będą otwierane i zamykane pozycje. Po więcej szczegółów na ten temat odsyłamy do naszej recenzji Cryptohoppera.

W przeciwieństwie do poprzedniego bota, do korzystania z Cryptohoppera wymagana jest subskrypcja. Dostępne są trzy plany cenowe, które stopniowo dają dostęp do coraz większej liczby funkcji. Usługa dostępna jest od 19 dolarów miesięcznie. Możesz wypróbować go za darmo przez kilka dni za pośrednictwem tego linku.

3. Bitsgap

Bitsgap (oficjalna strona tutaj) nie mogło zabraknąć w naszym rankingu najlepszych botów do handlu kryptowalutami. Szczególnie nadaje się on do transakcji arbitrażowych w odniesieniu do wielu giełd kryptowalut.

jaki bot do kryptowalut

Dla niewtajemniczonych, arbitraż to technika stosowana w handlu, która wykorzystuje różnice w cenie lub notowaniach tego samego aktywa na różnych giełdach. Jest on wykorzystywany nie tylko w przypadku kryptowalut, ale także w innych dziedzinach.

Należy pamiętać, że Bitsgap jest dostępny jako darmowa wersja próbna na okres 14 dni. W tym okresie możesz przetestować wszystkie jego funkcje i zdecydować, czy kupić jeden z płatnych planów. Istnieją trzy plany cenowe, z których pierwszy zaczyna się od 19 dolarów miesięcznie.

Podczas konfiguracji poszczególnych automatyzacji będziesz mógł sprawdzić ich działanie poprzez backtesting. Będziesz mógł ocenić skuteczność automatyzacji w odniesieniu do przeszłych wyników rynkowych dla danej pary handlowej. Podsumowując, to kolejne świetne rozwiązanie. Wypróbuj Bitsgap już teraz, za darmo, klikając tutaj.

4. TradeSanta

TradeSanta (oficjalna strona tutaj) to kolejna bardzo ciekawa opcja automatycznego handlu kryptowalutami. Prezentuje się niemal amatorsko, ale w rzeczywistości jest dość potężnym oprogramowaniem.

tradesanta crypto trading bot

TradeSanta służy głównie do krótkiego i długiego handlu w odniesieniu do okresów, kiedy rynek jest w trendzie wzrostowym lub spadkowym, w oparciu o klasyczne wskaźniki stosowane w analizie technicznej. Platforma ta działa również w chmurze, więc jej działanie jest gwarantowane 24/7.

Warto zauważyć, że ten bot handlowy kryptowalut ma darmowy plan nieograniczony czasowo, w którym możesz uruchomić dwie automatyzacje. Jeśli jednak chodzi o płatne plany, to ten podstawowy pozwala na korzystanie z maksymalnie 49 botów za jedyne 10,5$ miesięcznie, więc prezentuje się całkiem konkurencyjnie.

TradeSanta jest odpowiedni zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących handlowców. Platforma jest bardzo intuicyjna w obsłudze i dzięki niej możesz śledzić wydajność wszystkich uruchomionych botów. Uzyskaj dostęp do bezpłatnej, nieograniczonej wersji próbnej za pośrednictwem tego linku.

5. Stoic

Stoic (oficjalna strona tutaj) kończy nasz wybór najlepszych botów do handlu kryptowalutami. Jest to usługa zarządzania portfelem, której celem jest uzyskanie maksymalnego zysku z rynku kryptowalut.

crypto trading bots

Platforma ta wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) w celu maksymalizacji zwrotów. Możesz zacząć inwestować od 1000 dolarów, a twój portfel będzie rebalansowany raz dziennie, aby zoptymalizować jego wyniki.

Ale porozmawiajmy o liczbach. Kiedy w 2020 roku uruchomiono usługę, podczas faz testowych włożono 4 800 dolarów, które do następnego roku osiągnęły niebotyczną kwotę 50 000 dolarów. Nieźle, prawda?

Usługa dostępna jest w formie trzech planów taryfowych, z których najtańszy kosztuje zaledwie 9 dolarów miesięcznie i pozwala na zarządzanie portfelem o wartości od 1000 do 3500 dolarów.

Boty do kryptowalut: pytania i odpowiedzi

Czym są boty do kryptowalut?

Boty do kryptowalut to boty handlowe, które pozwalają na automatyzację kupna i sprzedaży kryptowalut. Twoje pozycje są w ten sposób automatycznie otwierane i zamykane, a ty nie musisz się o nic martwić.

Jaki bot do kryptowalut jest najlepszy?

Jako najlepszy bot do kryptowalt polecamy Pionex, giełdę kryptowalutową, która w swojej ofercie ma także tego typu automatyzacje. Znajdziesz tam aż 18 różnego rodzaju botów do twojej dyspozycji.

Jakie zalety ma bot do kryptowalut?

Największą zaletą bota do kryptowalut jest to, że przejmuje za ciebie czasochłonną pracę. Dodatkowo, boty nie posiadają emocji, więc nie dadzą się ponieść zmianom nastroju. Są także bardzo szybkie, dlatego natychmiastowo reagują na każdą rynkową zmianę, a to zwiększa twoje szanse na zysk.

Jakie wady mają boty do handlu kryptowalutami?

Wadą, która sprawia, że powinieneś dobrze przemyśleć swój wybór, jest fakt, że boty nie myślą same, a wykonują wydane przez ciebie polecenia. Jeśli więc użytkownik nie ma wystarczającego doświadczenia, handlowanie z botami może się źle skończyć. Boty mogą również zostać zaatakowane przez hakerów.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.