Cloud mining: ranking i recenzja 4 najlepszych serwisów

111
cloud mining

Jakie są najlepsze serwisy cloud mining w 2021 roku? Której strony cloud mining powinieneś użyć, aby wydobywać kryptowaluty i uzyskać przyzwoity dochód?

Tak zwane kopanie kryptowalut w chmurze online to jeden ze sposobów na ich wydobywanie. Nie wymaga jednak ani posiadania specjalnego sprzętu, ani żadnej obsługi ze strony użytkownika. Wystarczy skorzystać z usługi, która polega na wynajmie siły wydobywczej.

Po zapoznaniu się z kilkoma platformami cloud mining, nadszedł czas na ranking najbardziej opłacalnych i bezpiecznych usług w tej kategorii.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym usługom kopania w chmurze w 2021 roku. Będą to te, które pozwalają zarobić najwięcej pieniędzy bez ryzykowania początkowej inwestycji.

Oprócz tego powiemy sobie, czym jest kopanie w chmurze i jak najlepiej wykorzystać tę technikę w celu uzyskania ciągłego pasywnego dochodu. Po zakończeniu lektury będziesz miał jaśniejsze pojęcie o tym temacie i zdołasz podjąć świadomą decyzję, czy skorzystać z jednej ze zrecenzowanych platform.

NAJLEPSZE SERWISY CLOUD MINING
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Cloud mining: ranking najlepszych serwisów w 2021

Jak już zostało wspomniane, poniżej znajdziesz najlepsze serwisy do kopania w chmurze. Wybór oparty został o zarobki, wiarygodność i transparentność serwisu.

1. HashShiny (najlepszy serwis cloud mining w 2021)

HashShiny (oficjalna strona tutaj) to bez wątpienia najlepszy serwis cloud mining 2021 roku. Założony w 2017 roku przez grupę specjalistów IT i blockchain, od tego czasu nigdy nie przestał się rozwijać osiągając bazę użytkowników na poziomie 2,3 miliona osób.

hashshiny kopanie w chmurze

Aby zacząć korzystać z HashShiny, wystarczy zarejestrować się za darmo na platformie (możesz to zrobić tutaj). Następnie można kupić moc haszowania bezpośrednio z farmy górniczej, która obsługuje ten serwis.

Możesz wydobywać kilka kryptowalut: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Zcash (ZEC), Dash (DASH), Decred (DCR) i Dogecoin (DOGE).

Aby dać ci wyobrażenie o kosztach, podam przykład, że w przypadku kopania Bitcoina jest to $1.15 za 10 GH / s (umowa dwuletnia).

Na platformie znajduje się również narzędzie, które pozwala oszacować, ile można zarobić na początkowej inwestycji i wybrać najbardziej opłacalną opcję. Należy zauważyć, że nowi użytkownicy otrzymują jako bonus trochę darmowej energii, równej 5TH/s przez okres około 5 dni.

Zarobki są wypłacane codziennie i można tego dokonać za pomocą dowolnego portfela kryptowalutowego (jeśli jeszcze go nie masz, sprawdź ten artykuł, w którym zrecenzowaliśmy najlepsze z nich) po przekroczeniu minimalnego progu 0,005 BTC.

Zdecydowaliśmy się umieścić HashShiny na szczycie tej listy najlepszych usług kopania kryptowalut w chmurze, ponieważ jest to jedna z najbardziej niezawodnych i solidnych usług. Koszty są również niskie, co sprawia, że jest to najlepszy wybór w 2021 roku.

2. Shamining

Shamining (oficjalna strona tutaj) z pewnością nie mógł zostać pominięty w naszym rankingu najlepszych kopalni kryptowalut w chmurze. Jest to jedna z niedawno powstałych platform, ponieważ została założona przez grupę ekspertów w świecie kryptowalut dopiero w 2018 roku. Farmy wydobywcze znajdują się w San Jose (Kalifornia, USA), Londynie (Wielka Brytania) i Kapsztadzie (RPA).

shamining kopanie kryptowalut w chmurze

Zasada działania tej strony do kopania kryptowalut jest podobna do poprzedniej. Rejestrujesz się, kupujesz moc haszowania i zaczynasz wydobywać jedyną kryptowalutę, jaką można: Bitcoin.

W zależności od wymaganej energii, będziesz miał do dyspozycji różne urządzenia: od CPU miner, który wykorzystuje moc mikroprocesora, przez GPU miner, który wykorzystuje energię kart graficznych, aż po ASIC miner, sprzęt zaprojektowany specjalnie do kopania kryptowalut.

Jeśli chodzi o koszty energii, to typowe wartości to 0,12$ za 10 GH/s (1 rok), które stają się stopniowo niższe w miarę wynajmowania sprzętu o większej mocy. Należy również zauważyć, że obecnie dostępna jest promocja, która daje 37% bonus na zakupioną energię.

Opinie klientów Shamining są jednymi z najlepszych dla tego typu usług. Ponadto, ponieważ jest to platforma dedykowana wyłącznie Bitcoinowi, udało jej się zoptymalizować procesy, redukując koszty do minimum. Faktycznie, jest to jeden z najbardziej opłacalnych cloud minerów dla BTC.

3. Lirves

Lirves (oficjalna strona tutaj) może nie jest jednym z najpopularniejszych serwisów cloud mining, ale i tak zdecydowaliśmy się umieścić go w naszym rankingu, ponieważ jest jednym z najnowszych i najbardziej obiecujących. Oficjalnie udostępniono go dopiero w maju 2021 roku. Prowadzi go australijska firma z siedzibą w Sydney.

lirves cloud mining ranking

Platforma jest dość intuicyjna w obsłudze, a rejestracja jest darmowa (możesz to zrobić tutaj). Możesz wydobywać następujące kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dogecoin, Tron, BitcoinCash, Ripple, Dash, Stellar, Zcash. System zapewnia trzy sposoby wydobycia: SCRYPT, SHA-256 oraz ETHASH.

Przyjrzyjmy się kosztom. W przypadku Bitcoina koszt mocy haszowania wynosi 0,25 USD za 10 GH/S, co jest uśrednioną ceną kopania w chmurze online. Na stronie dostępny już również kalkulator, który pozwoli ocenić potencjalne zyski. Aby dokonać wypłaty, musisz osiągnąć próg 5 dolarów (lub innej wartości w poszczególnych kryptowalutach).

Mimo, że jest to młody serwis, Lirves udowadnia, że potrafi w krótkim czasie osiągnąć poziom popularności swoich starszych konkurentów. Dlatego też moim zdaniem warto chociaż go wypróbować, inwestując niewielką sumę pieniędzy.

4. IQ mining

IQ mining (oficjalna strona tutaj) to zamykająca ranking, interesująca platforma do kopania w chmurze, która w ostatnich miesiącach przyciąga coraz więcej klientów. Jest to projekt założony w 2016 roku, prowadzony przez firmę Tunewo Limited. Sprzęt górniczy jest rozprzestrzeniony w kilku państwach: w Chinach, Rosji, Algierii, Kanadzie i innych.

cloud miner iq mining

Aby zacząć korzystać z usługi, wystarczy zarejestrować się na platformie (link tutaj). Procedura jest bezpłatna i nie zajmie więcej niż kilka minut. Następnie można kupić moc haszowania za pomocą jednej z następujących metod płatności: VISA lub MasterCard, Bitcoin, altcoin, stablecoin i Perfect Money.

Na IQ mining można wydobywać następujące kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Tether Coin (USDT) i Ethereum (ETH). Należy zauważyć, że dla Bitcoin można stosować dwa różne typy algorytmów, z których jeden jest zoptymalizowany (SHA-256 PRO) i może ogólnie zapewnić lepszą wydajność niż podstawowy (SHA-256).

Przyjrzyjmy się kosztom platformy. Na przykład roczny kontrakt na wydobywanie Bitcoina przy użyciu algorytmu SHA-256 i energii 3 TH/s (lub 3 000 GH/s) kosztuje 283 dolary. Istnieją różne warianty konta, które dają ci coraz większe bonusy.

Zarobki są wypłacane codziennie i można je pobrać za pośrednictwem portfela kryptowalutowego. Podsumowując, kolejna niezawodna i solidna platforma, którą zdecydowanie polecamy.

Kopanie w chmurze: co to takiego?

Cloud mining, czyli kopanie w chmurze to proces wydobywania kryptowalut z wykorzystaniem energii zdalnego urządzenia. Główną zaletą tej praktyki jest możliwość wydobywania Bitcoina i innych kryptowalut bez konieczności posiadania niezbędnego sprzętu oraz wiedzy, jak go złożyć i używać.

Praktyka ta pozwoliła wielu użytkownikom przystąpić do wydobywania kryptowalut bez konieczności znajomości wszystkich jego aspektów lub bycia komputerowym i blockchainowym geekiem.

Dwie główne opcje kopania w chmurze to wypożyczenie energii haszowania (mierzonej w hashach na sekundę H/s i jej wielokrotnościach) z dedykowanego obiektu (farmy górniczej) lub wynajęcie sprzętu, który tak czy siak działa zdalnie i nie musi być używany bezpośrednio przez użytkownika końcowego.

Cloud mining jest przeciwieństwem innych technik, takich jak pool mining czy solo mining. W tych innych przypadkach użytkownik korzysta bezpośrednio z własnego sprzętu. Musi zatem ponieść koszty zarówno jego zakupu, jak i energii elektrycznej potrzebnej do jego eksploatacji i ewentualnej konserwacji.

Jak najlepiej wykorzystać cloud mining?

Omówmy teraz kilka aspektów, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jeśli naprawdę chcesz zarabiać pieniądze na kopaniu kryptowalut w chmurze.

Przede wszystkim musisz starannie wybrać platformę, z której będziesz korzystać. W niektórych przypadkach można natknąć się na oszustwa, gdzie jesteś poproszony o zakup energii, a następnie albo nie odzyskujesz inwestycji, albo sama platforma rozpływa się w powietrzu.

Należy podkreślić, że strony do kopania w chmurze, które opisałem w tym artykule, są najlepsze na rynku i nie mają tych problemów. Radzę unikać korzystania z innych niebezpiecznych stron, które mogą obiecywać duże zyski.

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem do rozważenia jest możliwy do osiągnięcia zysk. Jeszcze przed dokonaniem pierwszej inwestycji zalecam dokładne ocenienie różnych możliwości, zarówno pod względem kryptowalut, jak i energii do zakupu.

Niektóre platformy, takie jak HashShiny, zapewniają narzędzie do obliczania potencjalnego zysku, co pomoże ci ocenić najlepszą opcję dla ciebie.

Trzecią radą jest rozważenie, kiedy wykupić kontrakt. Wygenerowane zyski są w rzeczywistości zależne również od wyników wydobywanej kryptowaluty. Nagłe spadki jej wartości mogą być bardzo krytyczne, sprowadzając zysk do zera lub do punktu, w którym nie pokryje on nawet wydatków.

Dltego proponuję przeprowadzać takie operacje, gdy wartość kryptowalut nie osiąga historycznego maksimum, ale w momencie, w którym okresowa bańka spekulacyjna została „rozbita”.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Dotarliśmy do końca tego artykułu poświęconego najlepszym serwisom cloud mining. Ale zanim skończymy, w tej ostatniej sekcji znajdziesz kilka często zadawanych pytań na ten temat wraz z odpowiedziami. Jestem pewien, że pomogą ci rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie możesz jeszcze mieć.

Kopanie kryptowalut w chmurze za darmo – czy cloud mining bez depozytu jest możliwy?

Nie. W samą praktykę cloud mining wpisany jest fakt, że energia do haszowania musi być najpierw zakupiona lub przynajmniej trzeba wynająć sprzęt.

Ile można zarobić na kopaniu w chmurze?

Zarobki różnią się znacznie w zależności od platformy, wydobytej kryptowaluty, mocy haszowania, którą posiadasz, oraz wahań wartości samej kryptowaluty.

Czy cloud mining się opłaca?

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli polegasz na poważnych platformach, takich jak HashShiny, wydobywanie w chmurze może być opłacalną praktyką, o ile nie ma gwałtownych spadków wartości wydobytej kryptowaluty. W związku z tym radziłbym dokładnie rozważyć moment podpisania umowy na dostawę energii.

Jaki jest najlepszy cloud miner dla Bitcoina?

Zdecydowanie najbardziej polecamy HashShiny, który cieszy się ogromną popularnością i ma wielu użytkowników. Dobrą opcją będzie też skoncentrowany na BTC Shamining, który jest niedrogi, doskonale zoptymalizowany i oferuje dodatkowy bonus dla użytkowników.

Ile kosztuje cloud mining Bitcoina?

To zależy od serwisu. Na HashShiny zapłacisz $1.15 za 10GH/s, natomiast na Shamining tylko $0.12 za 10GH/s.

5/5 - (2 votes)