Crypto.com Card: jak działa, koszty i opinie o karcie

2249
crypto.com card

Jak działa Crypto.com Card? Jakie opłaty są pobierane? I jakie kryptowaluty mogą być używane z tą kartą Visa?

Dziś omówimy sobie nowość wprowadzoną przez jedną z najszybciej rozwijających się giełd kryptowalut w ostatnim czasie. Mam na myśli oczywiście Crypto.com Card. Jeśli zamierzałeś dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to trafiłeś we właściwe miejsce!

W tym artykule zajmiemy się najpierw tym, czym jest karta Crypto.com, a następnie wyjaśnimy, co można z nią zrobić i jakie ewentualne opłaty obowiązują. Oczywiście, będziemy mówić o wspaniałych korzyściach, które można uzyskać z korzystania z tej karty, w tym cashback.

Na zakończenie odpowiemy na kilka najczęściej zadawanych pytań, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, które czytelnik jeszcze mógłby mieć. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział, czego możesz się spodziewać po karcie Crypto.com i być może zdecydujesz się na jej zastosowanie w swoich osobistych zakupach.

Crypto.com Card: co to?

Karta Crypto.com (tutaj link do rejestracji w aplikacji, z której można ją zamówić) to karta prepaid Visa wprowadzona jakiś czas temu przez serwis Crypto.com. Na dzień dzisiejszy jest ona dostępna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Brazylii, Singapurze i wielu krajach europejskich, w tym w Polsce.

karta crypto.com

Potocznie nazywana kartą kredytową, karta Crypto.com powinna być raczej uważana za kartę przedpłaconą, która jest doładowywana z góry na oddzielnym portfelu z aplikacji. Jest on częścią systemu Visa, więc jest zarówno bezpieczny, jak i niezawodny.

Za jego pośrednictwem możesz dokonywać natychmiastowych zakupów online lub offline, wydając swoje kryptowaluty. Ponadto, w bankomatach uczestniczących w programie możesz wypłacać pieniądze w walucie fiat (EUR, GBP i innych). Wszystko to przy niskich opłatach, które omówimy bardziej szczegółowo w dedykowanej sekcji tego artykułu.

Karta ta może być używana we wszystkich sklepach na całym świecie, które akceptują VISA, więc nie będzie żadnych problemów z kompatybilnością.

Co więcej, gdy złożysz wniosek o kartę Crypto.com, otrzymasz dostęp nie tylko do karty fizycznej, która zostanie wysłana bezpośrednio na podany przez ciebie adres, ale także do karty wirtualnej, idealnej do wydawania kryptowalut online.

Krótko mówiąc, jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz portfel z kryptowalutami i nie chcesz ich przeliczać z powrotem na waluty fiat za każdym razem, gdy dokonujesz zakupów.

Karta Crypto.com: jak ją zamówić?

Zobaczmy teraz, jak krok po kroku złożyć wniosek o wydanie karty Crypto.com. Najpierw prześledzimy procedurę rejestracji, a następnie zamówienia karty.

Rejestracja w aplikacji

Trzeba wyjaśnić, że jedynym sposobem na złożenie wniosku o kartę kryptowalutową jest aplikacja, natomiast z poziomu giełdy nie ma takiej możliwości. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz pobrać ją przez ten link.

W tym momencie, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie. Aplikacja jest kompatybilna zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS. Jeśli rozpocząłeś proces z komputera, przejdziesz do ekranu, gdzie należy podać adres mailowy, a następnie będziesz mógł pobrać aplikację Crypto.com za pomocą kodu QR:

crypto com visa

Po pobraniu i otwarciu aplikacji należy podać swój adres e-mail i potwierdzić Regulamin. Na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość zawierającą link, który musisz kliknąć, aby potwierdzić procedurę. Następnie zdecyduj, czy chcesz zapisać się do newslettera, czy nie.

W tym momencie będziesz musiał przystąpić do weryfikacji tożsamości w aplikacji Crypto.com, która składa się z trzech głównych kroków:

 1. Wysłanie dokumentu tożsamości: należy zrobić zdjęcie z przodu i z tyłu, można wybrać pomiędzy dowodem osobistym, prawem jazdy lub pozwoleniem na pobyt;
 2. Biometryczna weryfikacja tożsamości: nic skomplikowanego, będziesz musiał umieścić swoją twarz przed kamerą internetową telefonu komórkowego, wewnątrz wskazanego owalu;
 3. Selfie z dowodem osobistym i kartką: ostatnim krokiem jest zrobienie sobie zdjęcia z dowodem osobistym i kartką z napisem „Crypto.com” i datą rejestracji.

Potwierdzenie rejestracji otrzymasz najpóźniej w ciągu 2-3 dni roboczych. Zwykle trwa to znacznie krócej. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z przesłanymi przez ciebie zdjęciami, zostaniesz poproszony o ich ponowne przesłanie. Zarejestruj się teraz przez ten link, aby otrzymać bonus w wysokości 25$.

Zamówienie karty

Po aktywacji konta i pomyślnym zakończeniu weryfikacji tożsamości, wszystko co musisz zrobić, aby ubiegać się o swoją metalową kartę Crypto.com, to przejść do dedykowanej sekcji aplikacji:

crypto com card

W tym momencie będziesz musiał wybrać pomiędzy pięcioma różnymi poziomami, które omówimy bardziej szczegółowo w następnej części tego samego artykułu. Podejdź do tego rozważnie, ponieważ kolejne uaktualnienie i ponowne przesłanie karty będzie cię kosztować 50 euro, podczas gdy za pierwszym razem proces ten jest bezpłatny.

Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć stakować odpowiednią ilość CRO (czyli kryptowaluty Crypto.com), zależną od poziomu wybranej przez ciebie karty. Okres blokady trwa 180 dni.

Procedura jest prosta, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które pojawią się przy składaniu wniosku o kartę. Warunkiem jest to, żeby w aplikacji mieć w portfelu odpowiednią ilość CRO.

Aby zakończyć proces, będziesz musiał potwierdzić adres wysyłki karty, którą jeśli jesteś w Europie, otrzymasz w ciągu 7-14 dni roboczych.

Crypto.com Card: jak działa?

Porozmawiajmy teraz bardziej szczegółowo o tym, jak działa karta Crypto.com. Wspomnieliśmy już, że ubiegając się o nią, masz dostęp do różnych modeli, które również dają ci różne korzyści.

Ale nawet przed omówieniem różnych poziomów, warto zauważyć, że Crypto.com Card pozwala na wydawanie środków w różnych walutach, obsługując ponad 100 kryptowalut i 6 walut fiat (EUR, USD, GBP, AUD, CAD i BRL).

Po prostu doładuj swoją kartę z poziomu aplikacji Crypto.com, wybierając walutę lub kryptowalutę, którą chcesz przelać.

Każdy kolejny poziom karty daje ci wyższy procent cashbacku w zależności od tego, ile CRO włożysz będziesz stakować. Jest to zatem coś w rodzaju 6-miesięcznej lokaty.

Cashback wypłacany jest również w CRO. Zaczyna się on od 0% dla karty Midnight Blue i wzrasta do 5% dla Obsidian, jak podsumowano na poniższym obrazku:

crypto.com card cashback

Ponadto, od czerwca 2022 roku wprowadzono miesięczny limit maksymalnej kwoty, jaką można otrzymać w ramach cashbacku w postaci CRO dla karty Ruby Steel – równowartość 25 dolarów, a dla kart Royal Indigo & Jade Green – równowartość 50 dolarów.

Kolejną zmianą, która została wprowadzona, jest możliwość otrzymywania cashbacku nawet wtedy, gdy rezygnujesz ze stakingu. Innymi słowy, jest to stan, w którym ubiegałeś się o określoną kartę, zamrażając swoje CRO, ale potem zdecydowałeś się je zwolnić. Poniżej przedstawiamy procenty cashback w tym przypadku:

crypto.com cashback staking

Poza tym, wraz z kolejnymi poziomami karty, dokładane są różne inne korzyści w postaci darmowych subskrypcji i zniżek:

 • Subskrypcja Spotify Premium od poziomu Ruby Steel;
 • Abonament Netflix od poziomu Royal Indigo & Jade Green;
 • Wstęp do saloników lotniskowych od poziomu Royal Indigo & Jade Green;
 • Subskrypcja Amazon Prime od poziomu Frosted Rose Gold & Icy White;
 • 10% zniżki na Expedia od poziomu Frosted Rose Gold & Icy White;
 • 10% zniżki na Airbnb od poziomu Obsidian;
 • I jeszcze więcej.

Upewnij się, że wybrałeś kartę, o którą chcesz się ubiegać już teraz, ponieważ przejście do innego planu będzie cię kosztować 50 euro.

Jednocześnie, w zależności od tego, którą kartę Crypto.com wybierzesz, limity darmowych wypłat z bankomatów oraz ilość darmowej waluty wymienialnej również się różnią, jak podsumowano poniżej:

crypto.com card atm

W przypadku przekroczenia limitu darmowych wypłat, od wypłacanej kwoty pobierana jest opłata w wysokości 2%, natomiast w przypadku wymiany walut, opłata pobierana po przekroczeniu tego limitu wynosi 0,5%.

Ponadto, ograniczenia wspólne dla wszystkich poziomów są następujące:

 • Maksymalny pułap karty: €25.000;
 • Maksymalne dzienne i tygodniowe doładowanie: €25.000;
 • Maksymalna roczna kwota doładowania: €250.000.

Wszystkie wydatki i ustawienia twojej karty Crypto.com są zarządzane z poziomu aplikacji. Nie musisz używać kodu PIN do karty, aby uzyskać dostęp do samej aplikacji. Jak widać, korzystanie z niej nie może być łatwiejsze. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapraszam do pobrania aplikacji, abyś mógł złożyć wniosek o kartę. Kliknij tutaj, aby kontynuować.

Crypto.com: karty i charakterystyka

Uzupełniając to, co zostało powiedziane wyżej, podsumujmy sobie różnice między poszczególnymi kartami Crypto.com. Ilustruje je poniższa tabela:

karta crypto.com opinia

Jak widzisz, jest 5 poziomów, od Midnight Blue do Obsidian. Wraz z wymaganą sumą CRO wyrażoną w dolarach, która powinna być stakowana, rosną też korzyści z posiadania karty. Zwróć jednak uwagę, że już przy najniższym poziomie możesz otrzymywać 1% cashback przy wymaganych CRO równych 0.

Wybór serwisów, które współpracują z usługą, jest również interesujący, bo niemal każdy chociaż z niektórych z nich korzysta. Perspektywa oszczędności jest więc całkiem realna.

Karta Crypto.com: opłaty

Teraz porozmawiajmy o opłatach pobieranych przez kartę Crypto.com, aby uzyskać pełny obraz usługi.

Nie ma opłat za wydanie pierwszej karty, jej wysyłkę ani opłat miesięcznych. Jeszcze bardziej przykuwający uwagę jest fakt, że nie ma żadnych opłat, nawet za dokonane zakupy.

Należy jednak przypomnieć, że za aktualizację lub ponowne wydanie nowej karty pobierana jest opłata w wysokości 50 EUR.

Jak już wspomnieliśmy, istnieją opłaty za wypłaty po przekroczeniu miesięcznego limitu, które wynoszą 2% wypłacanej kwoty. W przypadku wymiany walut, po przekroczeniu limitu obowiązuje opłata w wysokości 0,5%.

Crypto.com Card vs. Binance Card

Największym konkurentem Crypto.com Card jest Binance Card, karta wydawana przez giełdę Binance. Z tego względu warto krótko porównać dwie usługi, przedstawiając ich zalety i wady.

Zarówno w przypadku Binance, jak i Crypto.com mamy do czynienia z kartą VISA, która jest całkowicie darmowa, a procedura jej otrzymania jest w zasadzie identyczna. Jeśli będziemy chcieli poprosić o duplikat karty, to w Binance zapłacimy 25 EUR, natomiast w Crypto.com – 50 EUR.

W przypadku Crypto.com mamy różne rodzaje kart, w Binance jest to jedna karta. Maksymalny cashback wynosi w drugim przypadku 8% i uzależniony jest też od ilości przechowywanej krypto danej giełdy (BNB). Na Binance nie musimyblokować na pół roku posiadanych Binance Coin. Wszystkie środki w tej kryptowalucie wliczają się przy obliczaniu należnego nam cashbacku.

Dla równowagi natomiast powiedzmy, że Crypto.com Card oferuje więcej dodatkowych zniżek (Netflix, Amazon, Spotify, Airbnb…), nie tylko cashback. Obsługuje też więcej kryptowalut niż Binance Card.

Podsumowując to porównanie, można powiedzieć, że obie karty są dobrymi rozwiązaniami. Dlatego radzimy dokonać wyboru w oparciu o korzyści, jakie oferuje każda z giełd, a nie na podstawie porównania kart. Więcej o Binance Card przeczytasz w tym wpisie.

Częste pytania i odpowiedzi

Czym jest karta Crypto.com?

Karta Crypto.com to karta przedpłacona Visa, która umożliwia dokonywanie zakupów online i offline przy użyciu kryptowaluty i aktywów w walucie krajowej.

Jak złożyć wniosek o Crypto.com Card?

Aby ubiegać się o kartę Crypto.com, wystarczy pobrać aplikację Crypto.com za pośrednictwem tego linku, zarejestrować się i zweryfikować swoją tożsamość. Następnie przejdź do sekcji poświęconej kartom, aby złożyć wniosek o kartę.

Czy karta Crypto.com jest bezpieczna?

Tak, jak najbardziej. Jako część sieci Visa, podlega ona wszystkim najnowszym środkom bezpieczeństwa.

Jakie kryptowaluty mogę trzymać na moim portfelu Crypto.com Card?

Zasadniczo, możesz wpłacić wszystkie kryptowaluty dostępne na Crypto.com do swojego portfela na kartę. Liczba kryptowalut dostępnych na Crypto.com stale rośnie i obecnie jest ich ponad 100. Dodatkowo możesz wpłacić np. euro, dolary amerykańskie lub funty brytyjskie, w sumie 6 walut fiat.

Jakie opłaty są pobierane przez kartę Crypto.com?

Nie ma żadnych opłat za złożenie wniosku o wydanie karty Crypto.com ani za dokonywanie zakupów. Opłata jest równa zeru. Opłata pojawia się tylko w przypadku aktualizacji lub ponownego wydania karty (wynosi 50 €) lub w przypadku przekroczenia miesięcznych limitów wypłaty (2% wypłacanej kwoty) i wymiany walut (0,5% przeliczanej kwoty).

Czy warto korzystać z karty Crypto.com?

Ze względu na fakt, że możesz korzystać z ponad stu kryptowalut i uzyskać cashback na zakupach oraz liczne zniżki, a także biorąc pod uwagę niski lub zerowy koszt karty, możemy powiedzieć, że karta Crypto.com jest warta uwagi.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.