Crypto.com giełda i aplikacja: recenzja, opinie, działanie i opłaty

491
crypto.com

Jak działa Crypto.com? Jakie opłaty są pobierane? Jakie funkcje oferuje? A jaka jest różnica między giełdą i aplikacją Crypto.com?

Crypto.com to jeden z najszybciej rozwijających się serwisów w świecie kryptowalut w ostatnim czasie. Dzięki prostocie swojego pakietu i wielu funkcjom, jakie oferuje użytkownikom, jest on co najmniej na równi z Binance.

W tym artykule zajmiemy się nie tylko tym, czym jest Crypto.com i jak działa, ale także tym, jak założyć konto, jakie są opłaty, akceptowane metody płatności i wszystkie oferowane funkcje (kupno kryptowalut, staking, karta Visa, cashback…).

Przede wszystkim przeanalizujemy cechy aplikacji i giełdy Crypto.com, aby w końcu zrozumieć, jakie są różnice między tymi dwiema platformami i z której z nich najlepiej korzystać.

Recenzja Crypto.com: co to takiego?

Crypto.com (oficjalna strona tutaj) to jeden z najszybciej rozwijających się serwisów handlu kryptowalutami w ostatnim czasie. Znany jest przede wszystkim z aplikacji, ale jest również dostępny w formie giełdy, a w trakcie tej recenzji wyjaśnimy różnice między nimi.

crypto.com opinie

Firma została początkowo założona pod nazwą Monaco Technologies GmbH w czerwcu 2016 r., prezesem został wtedy Kris Marszalek, a następnie przyjęła obecną nazwę w lipcu 2018 r., więc można powiedzieć, że jest to stosunkowo niedawny projekt w porównaniu z pierwszymi platformami w branży.

Mimo to liczba użytkowników platformy stale rośnie, nie tylko dzięki wielu funkcjom, które oferuje, ale przede wszystkim dzięki pobieranym opłatom, które należą do najniższych w branży. Serwis uruchomił również własną kryptowalutę opartą na rodzimym blockchainie, o nazwie Cronos (CRO).

Za pośrednictwem Crypto.com możesz kupować, sprzedawać lub handlować kryptowalutami, otrzymywać pożyczki lub korzystać z karty Visa, aby płacić online i offline bezpośrednio swoimi kryptowalutami, otrzymując przy tym hojny zwrot gotówki przy każdym zakupie.

Masz również możliwość stakowania swoich kryptowalut i stablecoinów, aby uzyskać bardzo atrakcyjne oprocentowanie wynoszące ponad 10% rocznie (więcej na ten temat tutaj).

W kolejnych punktach sprawdzimy, które z tych funkcji są dostępne za pośrednictwem aplikacji Crypto.com, a które są związane z jej giełdą. W każdym razie rejestracja na obu platformach jest bezpłatna i bardzo szybka. Aby zarejestrować się w aplikacji i otrzymać bonus powitalny, kliknij tutaj.

Czy Crypto.com jest bezpieczny?

Zanim szczegółowo opiszemy funkcje oferowane przez Crypto.com, należy powiedzieć o bezpieczeństwie recenzowanej przez nas usługi.

Każdy rejestrujący się użytkownik musi zweryfikować swoją tożsamość, co zapobiega oszustwom, które mogłyby zaszkodzić firmie (o procedurze rejestracji powiemy wkrótce).

Serwis Crypto.com jest również niezawodny, dzięki licznym środkom bezpieczeństwa, takim jak możliwość włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA), co stanowi dodatkową warstwę ochrony.

Poszukiwania w Internecie wykazały, że Crypto.com nie doświadczył w swojej historii żadnych ataków hakerów, podczas których skradzionoby dane osobowe lub, co gorsza, pieniądze.

Warto zaznaczyć, że środki zdeponowane w Crypto.com są w 100% przechowywane w fizycznych portfelach offline, które są monitorowane 24 godziny na dobę. Firma Crypto.com wystąpiła również o ich ubezpieczenie, co stanowi gwarancję na wypadek jakichkolwiek problemów.

Na podstawie powyższych informacji można stwierdzić, że jak dotąd usługa ta, zarówno jeśli chodzi o giełdę, jak i aplikację, jest niezwykle bezpieczna.

Jak zarejestrować się na Crypto.com

Na wstępie warto zaznaczyć, że giełda i aplikacja Crypto.com to dwie odrębne platformy, które w związku z tym wymagają oddzielnych rejestracji. Każda z nich ma też swój własny portfel.

Aplikacja jest głównym narzędziem Crypto.com, za pomocą którego można zarządzać wszystkimi funkcjami głównymi i dodatkowymi, które omówimy poniżej. Giełda umożliwia handel kryptowalutami i ma tę zaletę, że oferuje bardziej konkurencyjne opłaty. Zobaczmy teraz, jak zarejestrować się w obu tych serwisach.

Crypto.com Exchange

Rejestracja na giełdzie Crypto.com jest stosunkowo prostym procesem. Wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść do formularza rejestracyjnego platformy.

Jeśli masz już utworzone konto w aplikacji Crypto.com App, możesz połączyć je z kontem wymiany, klikając odpowiedni przycisk na górze strony. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem serwisu, wypełnij formularz, podając swoje dane:

crypto.com rejestracja

W szczególności należy podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, narodowość oraz dane do logowania, tj. nazwę użytkownika i hasło. Wpisując „cro10” jako swój kod polecający, będziesz uprawniony do otrzymania premii w wysokości 10$, jeśli użyjesz co najmniej 1000 CRO podczas pierwszego użycia programu Earn.

Zapoznaj się z polityką prywatności i plików cookie, a następnie kliknij przycisk „Create Account”, aby zakończyć proces.

Jak wspomniano powyżej, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji Crypto.com, musisz zweryfikować swoją tożsamość, przesyłając swój dowód tożsamości. Jak widać, procedura rejestracji nie jest skomplikowana i odpowiada innym platformom tego typu. Rejestracji można dokonać bezpłatnie za pośrednictwem tego linku.

Crypto.com App

Rejestracji w aplikacji Crypto.com można dokonać bezpośrednio z telefonu komórkowego, pobierając aplikację za pośrednictwem tego linku. Wystarczy wpisać swój adres e-mail, potwierdzić, że nie jest się robotem i kliknąć przycisk „Submit”.

W tym momencie, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie. Aplikacja jest kompatybilna zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS. Jeśli przypadkowo wykonałeś ten proces z komputera, zobaczysz następujący ekran, na którym będziesz mógł pobrać aplikację Crypto.com za pomocą kodu QR:

crypto.com app

Po pobraniu i otwarciu aplikacji należy wprowadzić swój adres e-mail i potwierdzić warunki użytkowania. Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość zawierająca link, który należy kliknąć w celu potwierdzenia. Następnie zdecyduj, czy chcesz zapisać się na newsletter.

W tym momencie będziesz musiał przystąpić do weryfikacji tożsamości w aplikacji Crypto.com, która składa się z trzech głównych etapów:

  1. Przesłanie dokumentu tożsamości: konieczne jest zrobienie zdjęcia z przodu i z tyłu, do wyboru jest dowód osobisty, prawo jazdy lub zezwolenie na pobyt;
  2. Biometryczna weryfikacja tożsamości: nic skomplikowanego, musisz umieścić swoją twarz przed kamerą internetową telefonu komórkowego, umieszczając ją w owalu;
  3. Selfie z dowodem osobistym i kartką: ostatnim krokiem jest zrobienie sobie zdjęcia z dowodem osobistym i kartką z napisem „Crypto.com” oraz datą rejestracji.

Potwierdzenie rejestracji otrzymasz najpóźniej w ciągu 2-3 dni roboczych. Zwykle trwa to znacznie krócej. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z przesłanymi przez ciebie zdjęciami, zostaniesz poproszony o ponowne ich przesłanie. Zarejestruj się teraz za pośrednictwem tego linku, aby otrzymać bonus w wysokości 25 USD.

Crypto.com giełda: działanie

Przejdźmy do sedna tej recenzji, czyli do wyjaśnienia, jak działa giełda Crypto.com.

Aby uniknąć wątpliwości, chcielibyśmy na wstępie zaznaczyć, że za pośrednictwem giełdy nie można bezpośrednio używać walut fiat (takich jak euro czy dolar) do handlu kryptowalutami. Będziesz musiał zdeponować je w aplikacji, wymienić na kryptowaluty, a następnie przenieść je na giełdę.

Wynika to z faktu, że osoby stojące za Crypto.com chciały nadać giełdzie bardziej zaawansowany charakter niż aplikacja i uczynić ją przeznaczoną dla bardziej doświadczonych traderów. Dzięki tej giełdzie uzyskasz dostęp do wielu dodatkowych funkcji i niższych opłat transakcyjnych (porównywalnych z Binance).

Aplikacja i giełda posiadają oddzielne portfele, dzięki czemu możesz szybko i łatwo przesyłać swoje kryptowaluty z jednego do drugiego, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Dzięki giełdzie Crypto.com możesz handlować parami kryptowalutowymi BTC, USDT i CRO. Oprócz tego istnieje specjalna sekcja poświęcona transakcjom z depozytem zabezpieczającym, w której stosuje się dźwignię 3x, oraz specjalna sekcja poświęcona instrumentom pochodnym, w której dźwignia osiąga wartość 50x. Handel z wykorzystaniem dźwigni jest bardzo ryzykowny, dlatego zwłaszcza jeśli nie jest się ekspertem w tej dziedzinie, należy go unikać i skoncentrować się na sekcji spot.

Giełda Crypto.com wygląda jak na poniższym zdjęciu:

crypto.com exchange

Po lewej stronie znajduje się wykres świecowy w czasie rzeczywistym dla wybranego aktywa. Wykres jest importowany z programu TradingView i może być analizowany za pomocą narzędzi analizy technicznej.

Po prawej stronie znajduje się podsumowanie zleceń złożonych dla tej konkretnej pary kryptowalut. Na dole można złożyć zlecenie, decydując, czy ma to być zlecenie z limitem (maker), czy rynkowe (taker).

W przypadku zlecenia rynkowego stosuje się zwykle wyższe prowizje, ponieważ ten rodzaj zlecenia zmniejsza płynność rynku.

W sekcji giełdy Crypto.com na dole po prawej stronie zobaczysz podsumowanie swoich otwartych zleceń, a także historię swoich poprzednich zleceń.

Oprócz grafiki, bardzo interesującym elementem giełdy jest supercharger. Jest to metoda pozwalająca na uczestnictwo w puli wydobywczej, dzięki której można zdobywać wynagrodzenie za wydobywanie najciekawszych obecnie kryptowalut.

Zasada działania jest następująca: następuje okres ładowania, w którym należy zdeponować CRO na giełdzie Crypto.com. Kwoty te nie są wiążące, ale można je wypłacić w dowolnym momencie, przy czym obliczana jest średnia wartość wpłat dokonanych w okresie doładowania.

Następnie następuje okres wypłaty nagrody, w którym każdego dnia będziesz otrzymywać pewną ilość wydobytej kryptowaluty jako wynagrodzenie, które zależy od tego, ile CRO zdeponowałeś.

Crypto.com App: cechy i funkcje

Teraz porozmawiajmy o aplikacji Crypto.com i o tym, jak używać jej do handlu kryptowalutami.

Wspomnieliśmy już, że w przeciwieństwie do giełdy, za pomocą przelewu SEPA można dokonywać wpłat w euro i 20 innych walutach fiat.

Alternatywą jest możliwość zakupu kryptowalut bezpośrednio za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Operacja ta, choć obarczona wyższą prowizją, ma tę zaletę, że jest wykonywana natychmiast, bez konieczności oczekiwania na klasyczny czas wymagany dla przelewu (więcej szczegółów na temat opłat w dedykowanej sekcji).

Innym sposobem jest wpłata kryptowalut z zewnętrznych portfeli lub z samej giełdy.

Obecnie w aplikacji Crypto.com można handlować ponad 150 kryptowalutami, a liczba ta stale rośnie. Ta aplikacja jest prostsza i bardziej intuicyjna niż giełda, ale opłaty za transakcje kryptowalutowe są nieco wyższe.

crypto.com co to jest

Bardzo ciekawą funkcją aplikacji Crypto.com jest program Earn. Za jego pośrednictwem masz możliwość stawiania swoich kryptowalut i zarabiania odsetek, które w niektórych przypadkach są bardzo wysokie.

System działa tak samo jak konto depozytowe: aby się przyłączyć, wystarczy przelać kryptowaluty do specjalnego portfela programu Earn, a zaczniesz otrzymywać odsetki co tydzień lub codziennie.

Kolejną funkcją, o której warto wspomnieć, jest karta Crypto.com: jest to karta debetowa Visa, która umożliwia dokonywanie zakupów online i offline poprzez bezpośrednie wydawanie kryptowalut lub walut fiat.

Istnieją różne rodzaje kart, każda w innym kolorze. Rodzaj karty zależy od kwoty CRO, którą będziesz stakować, co da ci dostęp do coraz większej liczby korzyści, a jedną z nich jest cashback do 5% od dokonanych zakupów.

Trzecią dodatkową funkcją, której nie należy pomijać, jest udzielanie pożyczek w kryptowalutach (również obecne na giełdzie): możesz otrzymać pożyczki w walucie krajowej, dając swoje kryptowaluty jako zabezpieczenie.

Crypto.com: prowizje na giełdzie i w aplikacji

W naszej recenzji nie mogło zabraknąć sekcji poświęconej opłatom pobieranym przez tę platformę.

Jeśli chodzi o rejestrację, wspomnieliśmy już, że w obu przypadkach jest ona bezpłatna. Podobnie, nie ma żadnych opłat ani prowizji za zarządzanie.

Za wpłaty na giełdę, Crypto.com nie pobiera żadnych opłat, natomiast za wypłaty pobierana jest niewielka opłata, zależna od konkretnej kryptowaluty (szczegóły znajdziesz tutaj, w sekcji „Withdrawal Fees”).

W przypadku wpłat dokonywanych w walucie krajowej za pośrednictwem aplikacji obowiązują następujące zasady: przelew SEPA jest bezpłatny. Jeśli zdecydujesz się na zakup bezpośrednio za pomocą karty kredytowej lub debetowej, czego nie polecamy, obowiązuje opłata w wysokości od 2,99% do 3,99%. Należy również zauważyć, że przez pierwsze 30 dni po rejestracji opłata ta wynosi zero.

Przejdźmy teraz do opłat transakcyjnych, które zostały podsumowane poniżej:

crypto.com wallet

Opłaty transakcyjne mają wartość bazową wynoszącą 0,40% dla makera i 0,40% dla takera. Można je zmniejszyć, nawet znacznie, jeśli wolumen obrotu w ciągu ostatnich 30 dni przekroczy określony próg lub jeśli stakuje się określoną kwotę CRO, jak pokazano na obrazku.

Crypto.com twierdzi, że nie pobiera prowizji za pośrednictwem swojej aplikacji (z wyjątkiem omówionego już przypadku zakupów kartą). Jednak w cenie każdej kryptowaluty uwzględniony jest zmienny spread, zależny od zmienności rynku, który jest procentowo wyższy od stałych opłat pobieranych przez giełdę.

Z tego powodu, jeśli potrzebujesz handlować dużymi ilościami kryptowalut, zalecam zdeponowanie waluty FIAT w portfelu aplikacji, zakup kryptowaluty, którą będziesz używać do wymiany, np. CRO, a następnie przeniesienie jej na giełdę, skąd będziesz dokonywać wszystkich transakcji.

Podsumowując, dzięki przelewowi SEPA za wpłatę w aplikacji nic nie płacisz. Ponadto prowizje transakcyjne giełdy są dość niskie, co sprawia, że Crypto.com jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Opinie o Crypto.com

Przyjrzyjmy się jednak opiniom osób, które już korzystały z serwisu, aby przekonać się, jak dobra jest ta usługa. W szczególności przyjrzymy się tutaj kilku konkretnym recenzjom:

crypto.com opinia
opinia

Jak sam widzisz, pomimo mieszanych opinii, większość klientów, którzy mają doświadczenie z kryptowalutami, doceniła usługi Crypto.com, zarówno jeśli chodzi o giełdę, jak i aplikację. Wypróbuj platformę już teraz: zarejestruj się za darmo, klikając ten link.

Alternatywne rozwiązania

Istnieją niezliczone alternatywy dla Crypto.com, ale tylko nieliczne z nich są warte wzmianki. Naszym zdaniem Crypto.com jest wszechstronną i uniwersalną platformą, która stale się rozwija i polecamy ją wszystkim europejskim inwestorom.

Niektóre giełdy kryptowalut mają jednak nieco niższe opłaty niż Crypto.com, a niektóre oferują funkcje, których brakuje recenzowanej przez nas platformie. W szczególności przedstawimy 3 giełdy kryptowalut, które są świetną alternatywą dla tej platformy:

  • eToro: Jest to broker i giełda kryptowalut, która stanowi swego rodzaju globalny wzorzec dla handlu kryptowalutami. Dzięki eToro możesz inwestować i handlować nie tylko kryptowalutami, ale także akcjami, funduszami ETF, towarami i indeksami. Ponadto eToro oferuje inwestorom bezpłatny rachunek demonstracyjny, za pomocą którego można testować transakcje bez ryzyka. Zarejestruj się tutaj.
  • Binance: Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza giełda kryptowalut na świecie, oferująca więcej kryptowalut niż te dostępne w serwisie Crypto.com (ponad 300) i praktycznie bezkonkurencyjne spready (0,1%, zarówno w przypadku podmiotu tworzącego, jak i przyjmującego). Już teraz na giełdzie można kupować kryptowaluty za walutę fiat. Jest to zatem doskonała alternatywa dla Crypto.com. Rejestracji można dokonać tutaj.
  • YouHodler: giełda kryptowalut z siedzibą w Szwajcarii, która nie tylko umożliwia handel i przechowywanie kryptowalut, ale także pozwala na dokonywanie oprocentowanych depozytów, dzięki czemu można uzyskać gwarantowany roczny zwrot z posiadanych kryptowalut (do 12% rocznie). Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Częste pytania i odpowiedzi

Co to jest Crypto.com?

Crypto.com to obiecująca platforma do wymiany kryptowalut. Składa się ona z giełdy i aplikacji na urządzenia mobilne.

Czy Crypto.com jest godny zaufania?

Absolutnie. Platforma jest solidna i bezpieczna dzięki zastosowaniu szeregu środków zapobiegających atakom hakerów. Zdeponowane pieniądze są przechowywane na portfelach offline i objęte ubezpieczeniem.

Jak kupić Bitcoin na Crypto.com?

Bitcoin można kupić w serwisie Crypto.com bezpośrednio z aplikacji, w sekcji poświęconej tradingowi. Obecnie nie można tego zrobić na giełdzie za euro ani za inną walutę fiat.

Jakie są opłaty pobierane przez giełdę Crypto.com?

Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku. Wpłata za pomocą przelewu SEPA jest również bezpłatna. Jeśli zdecydujesz się na zakup bezpośrednio za pomocą karty kredytowej/debetowej, pobierana jest opłata w wysokości od 2,99% do 3,99%, w przeciwnym razie obowiązują typowe opłaty transakcyjne, które wynoszą maksymalnie 0,40% zarówno w przypadku kupującego, jak i sprzedającego.

Jak dokonać wpłaty w Crypto.com?

Walutę krajową można wpłacać bezpośrednio do aplikacji za pomocą przelewu SEPA. W przeciwnym razie możesz przesyłać kryptowaluty z zewnętrznego portfela lub nawet z giełdy Crypto.com.

Jak dokonać wypłaty w Crypto.com?

Wypłaty na Crypto.com można dokonać bezpośrednio z sekcji „Balance”, klikając przycisk „Withdraw”. Obecnie wypłat w walucie krajowej można dokonywać wyłącznie z poziomu aplikacji.

Dlaczego warto wybrać Crypto.com do handlu kryptowalutami?

Ponieważ jest łatwy w użyciu, ma bogatą ofertę i, co najważniejsze, pobiera niskie opłaty.

Gdzie znajduje się siedziba giełdy Crypto.com?

Siedziba giełdy Crypto.com znajduje się w Szwajcarii, choć obecnie posiada ona również biura w Hongkongu i Singapurze.

5/5 - (2 votes)