Cryptohopper: recenzja, tutorial i ceny bota tradingowego

472
Cryptohopper

Co to jest Cryptohopper? Czy jest to usługa niezawodna? Czy naprawdę działa? Jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na te pytania, dobrze trafiłeś!

Sektor inwestycji w kryptowaluty przeżywa w ostatnich latach rozkwit i oferuje kilka imponujących możliwości zarobkowych.

Aby jednak wejść w ten świat, trzeba mieć odpowiednią wiedzę, inaczej łatwo narazić się na utratę tego, co się zainwestowało. W tym artykule porozmawiamy więc o narzędziu, które może pomóc w tym przedsięwzięciu, nawet jeśli jesteś neofitą kryptowalut.

Chodzi o serwis Cryptohopper. W szczególności omówimy, czym jest ta usługa i jak działa w praktyce poprzez dedykowany samouczek, a następnie przejdziemy do przeglądania opinii tych, którzy już wypróbowali tego bota. Zobaczymy też jak się zarejestrować i uzyskać dostęp do darmowej wersji próbnej.

Cryptohopper: co to takiego?

Cryptohopper (oficjalna strona tutaj) można określić jako kryptobota tradingowego. Jako taki, pozwala na automatyczne kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, wedle dobrze zdefiniowanej strategii.

cryptohopper strategy

Zasada działania jest następująca: aby rozpocząć trading automatyczny, musisz podłączyć swoją giełdę do Cryptohoppera. Proces ten został już skonfigurowany przez twórców bota, więc wymaga tylko kilku prostych kroków.

Następnie trzeba ustawić coś, co nazywa się hopper, czyli rodzaj specyficznej automatyki. Można to zrobić postępując zgodnie z kreatorem przy użyciu parametrów predefiniowanych przez platformę lub od podstaw.

Na tym etapie należy ustalić modus operandi, którym będzie kierował się bot. Teraz masz kilka opcji: zdecydować się na kopiowanie strategii niektórych inwestorów, którzy mieli dobre wyniki w przeszłości, polegać na niektórych sygnałach handlowych dostarczanych przez analityków lub ustanowić własną strategię opartą na niektórych parametrach analizy technicznej.

Możliwości konfiguracyjne bota nie są niczym ograniczone. Możesz wypróbować różne ustawienia, aż znajdziesz to, które działa najlepiej. W tym sensie przydatne może być również porównywanie się z innymi traderami, być może na dedykowanych forach.

Na razie dotykamy tylko powierzchni tego, czym jest Cryptohopper. Wszystkie dodatkowe szczegóły można znaleźć już teraz na oficjalnej stronie internetowej, do której dostęp można uzyskać pod tym linkiem.

Jak zarejestrować się na Cryptohopper?

Aby rozpocząć korzystanie z Cryptohopper, musisz najpierw zarejestrować się w platformie, wchodząc na oficjalną stronę internetową, którą można znaleźć tutaj. Zauważ, że proces rejestracji jest całkowicie bezpłatny, więc nie będziesz musiał się martwić o wydanie jakichkolwiek pieniędzy bez wypróbowania oprogramowania w pierwszej kolejności.

Na stronie głównej, kliknij na „Get Started”, aby uzyskać dostęp do następującego ekranu:

cryptohopper bot

Możesz teraz wypełnić formularz rejestracyjny, wpisując swój e-mail, nazwę użytkownika, pełną nazwę i hasło lub zalogować się bezpośrednio za pomocą Google, Facebooka lub Apple. Ta druga opcja jest najbezpieczniejsza i dlatego polecamy ją stosować.

Należy podkreślić fakt, że można nie tylko zarejestrować się za darmo, ale także wypróbować oprogramowanie bezpłatnie przez tydzień. Dzięki temu będziesz miał okazję przekonać się na własnej skórze, czy jest ono dla ciebie odpowiednie.

Po pierwszym wejściu na swój pulpit nawigacyjny, zostaniesz poproszony o skonfigurowanie swojego pierwszego hoppera poprzez wygodny kreator. Na co więc czekasz? Zarejestruj się już teraz, klikając tutaj.

Jak działa Cryptohopper: tutorial

Przejdźmy teraz do bardziej szczegółowych informacji, przyglądając się bliżej temu, jak działa Cryptohopper. W tym celu poniżej znajdziesz samouczek wyjaśniający, jak zacząć używać tego bota do handlu kryptowalutami.

Cryptohopper: ustawienia

Na poniższym obrazku znajduje się przykład tego, jak wygląda pulpit nawigacyjny Cryptohopper:

cryptohopper app

Z tego miejsca można monitorować działanie aktywnych automatyzacji oraz znaleźć raport wszystkich otwartych pozycji wraz z osiągniętymi zyskami w odniesieniu do środków na powiązanej giełdzie.

Zobaczmy jednak, jak skonfigurować swoją pierwszą automatyzację. Z paska nawigacyjnego przejdź do „Your Hoppers”. W tym momencie, jak widać na poniższym zrzucie ekranu, będziemy mieli dwie opcje: stworzyć nowy hopper od podstaw lub poprzez kreator konfiguracji.

cryptohopper

Na pierwszy raz polecamy skorzystać z kreatora, gdyż jest to najprostsze wyjście. Następnie, gdy poznasz podstawowe polecenia, możesz samodzielnie tworzyć swoje automatyzacje. Klikając na przycisk Configuration Wizard, dotrzemy do poniższego obrazu:

cryptohopper api

Jak widać, procedura ta składa się z trzech kroków. Pierwszym z nich jest podłączenie Cryptohoppera do twojej giełdy. Znajdziesz tu listę najczęściej używanych, w tym Binance, Bitpanda czy Coinbase. Teraz, aby połączyć giełdę, będziesz musiał podać dane uwierzytelniające API.

Aby je stworzyć na przykład na Binance, musisz przejść z ikony swojego konta do pozycji „Zarządzanie API”. W innych przypadkach będziesz mógł zobaczyć, jak to zrobić poprzez szybkie wyszukiwanie w sieci.

Po wykonaniu tych czynności trzeba będzie przejść do konfiguracji hoppera. Jest to z pewnością najważniejszy krok, ponieważ od niego będzie zależał zysk generowany przez twoją automatyzację. Przyjrzymy się temu bardziej szczegółowo w następnym rozdziale.

Należy również wspomnieć, że istnieje możliwość handlu wirtualnego (paper trading), dzięki czemu można zobaczyć potencjalne zyski, które można wygenerować przy użyciu danej strategii. Oznacza to, że nie będą wykorzystywane żadne prawdziwe pieniądze, ale nadal będziesz otwierać pozycje i będziesz mógł zweryfikować teoretyczny zysk, który można osiągnąć.

Konfiguracja i strategia

Podstawowa konfiguracja hoppera składa się z trzech części: ogólnej, kupna i sprzedaży.

W sekcji ogólnej znajdziesz wszystkie podstawowe ustawienia swojej automatyzacji, w tym nazwę, podłączoną do niej giełdę oraz ustawienia dotyczące powiadomień.

Sekcja konfiguracji kupna jest najważniejsza. Można na przykład ustawić rodzaj zlecenia – limit czy rynek. W pierwszym przypadku zakup zostanie zlecony, gdy wartość danej kryptowaluty osiągnie przypisaną wartość, natomiast w drugim przypadku będzie to niemal natychmiastowe.

Kolejną rzeczą, którą należy określić, są kryptowaluty, na których można handlować, oraz kryptowaluty, które należy wydać na realizację zleceń kupna. Możesz również zdecydować o liczbie otwartych pozycji w odniesieniu do danej kryptowaluty.

Kolejną bardzo ważną częścią do wyboru jest rzeczywista strategia: tutaj możesz zdecydować się na różne możliwości i, jeśli chcesz, dodać również wskazówki z sygnałów tradingowych. Dodatkowo możesz ustawić triggery, które pokierują zachowaniem bota w przypadku wystąpienia określonego zdarzenia.

Jeśli chodzi o ustawienia sprzedaży, to głównymi są zdecydowanie te związane z take profit i stop loss, które są niezbędne do maksymalizacji zysków, które można osiągnąć dzięki automatyzacji.

Przypominamy, że przy pierwszym hopperze można skorzystać z tygodniowego darmowego okresu próbnego. Aby zalogować się teraz, kliknij tutaj.

Ceny i plany taryfowe

Przejdźmy do przeglądu cen poszczególnych planów taryfowych Cryptohopper. Teraz należy wyjaśnić od początku, że oprócz tygodniowego darmowego okresu próbnego (dostęp stąd), będziesz musiał wykupić abonament, aby stworzyć i korzystać z hoppera.

Dostępne są 3 plany taryfowe, co również podsumowano na poniższym obrazku:

Explorer Hopper: w cenie 19$/miesiąc. Daje dostęp do maksymalnie 80 otwartych pozycji handlowych, 15 możliwych do wyboru kryptowalut, 2 triggerów, analizy technicznej z interwałami 10-minutowymi i paper tradingu.

Adventure Hopper: w cenie 49 dolarów / miesiąc. Daje dostęp do maksymalnie 200 otwartych pozycji handlowych, 50 możliwych do wyboru kryptowalut, 5 triggerów, analizy technicznej z interwałem 5-minutowym, paper tradingu i arbritrażu giełdowego.

Hero Hopper: w cenie 99$/miesiąc. Daje dostęp do maksymalnie 500 otwartych pozycji handlowych, 75 możliwych do wyboru kryptowalut, 10 triggerów, analizy technicznej z 2-minutowym interwałem, paper tradingu, sygnałów dla wszystkich kryptowalut, arbitrażu rynkowego i giełdowego, ekskluzywnych wskaźników i inteligencji algorytmicznej.

Cryptohopper: opinie o serwisie

W tej części zamierzamy przedstawić naszą osobistą opinię o serwisie oraz opinię innych klientów, którzy już z niego korzystali.

Przede wszystkim, po uzyskaniu dostępu do pulpitu nawigacyjnego Cryptohopper, można natychmiast zauważyć, że deweloperzy wykonali naprawdę dobrą robotę. Nic nie jest pozostawione przypadkowi, a doświadczenie użytkownika jest na najwyższym poziomie.

Możliwości dostosowywania są naprawdę liczne: nie ma ograniczeń co do tego, co możesz zrobić z tym botem tradingowym. Zarówno pod względem konfiguracji, jak i strategii można przeprowadzić dowolną liczbę testów, korzystając nawet z wersji paper, która pozwala nie wydawać prawdziwych pieniędzy.

Należy również wspomnieć, że ten bot jest kompatybilny z wieloma najczęściej używanymi giełdami, więc nie będziesz miał problemu z jego użyciem. Procedura połączenia jest prosta, wystarczy stworzyć uwierzytelnienie API i wprowadzić je do Cryptohoppera. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić dla konkretnego rodzaju giełdy, wystarczy szybkie wyszukiwanie w sieci.

Ale przejdźmy teraz do opinii tych, którzy także korzystali już z Cryptohopper. Poniżej znajduje się kilka opinii zaczerpniętych z TrustPilot, międzynarodowej strony, na której można znaleźć recenzje praktycznie każdej usługi.

Jak widać, klienci byli bardzo zadowoleni z obsługi klienta Cryptohopper, filmów szkoleniowych i przede wszystkim jakości usług. Aby wypróbować tę usługę już dzisiaj za darmo, kliknij tutaj.

Cryptohopper: pytania i odpowiedzi

Co to jest Cryptohopper?

Cryptohopper to kryptobot tradingowy. Oznacza to, że pozwala na zautomatyzowanie tych operacji, które jako trader wykonywałbyś ręcznie. Opiera się na konkretnych konfiguracjach i strategiach, które sam ustalasz.

Czy Cryptohopper jest bezpieczny?

Jak najbardziej. Połączenie z giełdami odbywa się bezpośrednio przez API i nie są przyznawane żadne uprawnienia do wypłaty. Dlatego twoje środki zawsze będą bezpieczne.

Jak dużo pieniędzy mogę zarobić z Cryptohopper?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista, wszystko zależy od ilości zastosowanych automatyzacji i skuteczności strategii.

Czy Cryptohopper naprawdę działa?

Tak, jeśli jest używany poprawnie, Cryptohopper udowodnił z czasem, że jest skutecznym narzędziem do automatyzacji handlu kryptowalutami.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.