ECOS Mining: recenzja, opinie, koszty i działanie

871
ecos mining

Jak działa Ecos Mining i jakie kryptowaluty mogą być wydobywane za pomocą tej platformy? Ile pieniędzy możesz na tym zarobić?

Odpowiemy na powyższe pytania w poniższej kompleksowej recenzji ECOS, jednego z najbardziej nowoczesnych serwisów, który pozwala na wykonywanie różnych czynności związanych ze światem kryptowalut.

W szczególności przyjrzymy się bardziej szczegółowo temu, czym jest ECOS i jak działa w praktyce, a następnie wyjaśnimy, jak zarejestrować się na tej platformie, rozpocząć wydobywanie kryptowalut i wykonać wiele innych operacji.

Następnie przejdziemy do opisu zarobków i kosztów platformy i zakończymy artykuł kilkoma opiniami od klientów, którzy korzystali już z tej usługi. W ten sposób można uzyskać ogólne wrażenie na temat systemu ECOS i zdecydować, czy chce się go używać do pasywnego generowania dochodów.

ECOS mining: co to takiego?

ECOS (oficjalna strona tutaj) to platforma typu all-in-one, która pozwala nie tylko na wydobywanie kryptowalut, ale także na ich przechowywanie, handel nimi, inwestowanie w portfele oparte na kryptowalutach i dostęp do niektórych form oszczędności.

ecos crypto mining

Głównym zajęciem ECOS jest jednak mining, czyli proces, w którym przy pomocy określonego sprzętu komputerowego zużywa się energię w celu uzyskania wynagrodzenia w postaci kryptowaluty.

Na przykład, w przypadku Bitcoina energia ta jest wykorzystywana do walidacji operacji (Proof of Work) przeprowadzanych w ramach blockchain, zdecentralizowanej architektury, na której opiera się ta kryptowaluta.

Warto nadmienić, że istnieją trzy główne aktywności, dzięki którym można wydobywać kryptowaluty:

 • Solo Mining: pierwszym sposobem wydobywania kryptowalut jest zakup sprzętu komputerowego potrzebnego do przeprowadzenia tej operacji i przystąpienie bezpośrednio do wydobywania. Ten sposób wydobywania jest w wielu przypadkach nieopłacalny, ponieważ wymaga znacznej mocy obliczeniowej, aby móc efektywnie wydobywać kryptowaluty;
 • Pool Mining: w tym drugim przypadku, sprzęt do wydobycia także należy kupić, ale to, co odróżnia tę metodę, to współpraca z innymi użytkownikami w grupach, które są nazywane pool. Każda osoba otrzymuje nagrodę proporcjonalną do mocy obliczeniowej, którą dzieli;
 • Cloud Mining: trzeci sposób polega na wykorzystaniu istniejącej farmy miningowej (struktury zaprojektowanej do celów wydobywania kryptowalut), poprzez zawarcie umowy, dzięki której indywidualny użytkownik może korzystać z części jej energii.

ECOS należy do trzeciej kategorii. Oznacza to, że dzięki tej platformie, możliwe jest oparcie się na jednej z kilku farm miningowych i rozpoczęcie wydobywania kryptowalut bez konieczności zakupu niezbędnego sprzętu lub znajomości szczegółów jego obsługi.

Cechą, która wyróżnia ECOS na tle konkurencji jest to, że za pośrednictwem wygodnej aplikacji, dostępnej zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS, można wykonać cały szereg dodatkowych operacji, typowych dla giełdy kryptowalutowej, które omówimy poniżej.

Recenzja ECOS: jak to działa?

Po tym wstępie, nadszedł czas, aby szczegółowo omówić działanie ECOS. Wszystkie główne usługi oferowane przez tę platformę są omówione poniżej.

Cloud Mining

Jak wspomnieliśmy, ECOS, podobnie jak inne platformy chmurowe, pozwala każdemu na wydobywanie kryptowalut. Aby korzystać z usługi, nie musisz wiedzieć nic o sprzęcie potrzebnym do wydobycia, ponieważ będziesz korzystać z firmy, która na tym zarabia, kupując część jej energii hashowania.

Energia ta jest wykorzystywana do rozwiązywania złożonych operacji matematycznych, które są podstawą procesu wydobywania kryptowalut. Są one określane jako algorytmy wydobywcze, które są zależne od konkretnej wydobywanej kryptowaluty.

Tak zwany hashrate, czyli współczynnik wydobycia, służy do ilościowego określenia mocy obliczeniowej danych.

Koszt energii pożyczonej z farm ECOS dla użytkownika będzie zależał od wybranego tempa wydobycia, mierzonego w hashach na sekundę (h/s) i jego wielokrotnościach. Im wyższa jest ta wartość, tym wyższy jest koszt, jak również potencjalny zysk.

Aby zacząć korzystać z ECOS, musisz wykonać trzy proste kroki:

 • Rejestracja na platformie: pierwszym krokiem jest utworzenie konta na ECOS. Możesz to zrobić, klikając tutaj;
 • Zakup kontraktu: w tym momencie należy przystąpić do zakupu energii haszowania za pomocą kontraktu. Szczegóły omówimy później;
 • Otrzymywanie opłat: teraz, gdy masz już moc obliczeniową, możesz ją wykorzystać do wydobywania kryptowalut. Codziennie będziesz otrzymywać wypłaty, które będą przesyłane bezpośrednio na twoje konto.
ecos cloud mining

W każdej chwili będziesz miał możliwość wypłacenia swoich zarobków, otrzymując je natychmiast w formie kryptowalut, poprzez dodanie portfela do systemu. Jeśli jeszcze go nie masz, polecamy założyć go na Binance lub Coinbase. W przypadku Bitcoin, minimalna wypłata wynosi 0,002 BTC i podobne progi obowiązują dla innych kryptowalut.

Pulpit nawigacyjny ECOS daje ci również możliwość przeglądania statystyk wydobycia i sprawdzania twojej wydajności.

Inne funkcje

Jak wspomnieliśmy wcześniej, szczególną cechą systemu ECOS jest to, że oferuje on również inne funkcje, dostępne za pośrednictwem poręcznej aplikacji, dostępnej zarówno dla urządzeń z systemem iOS, jak i Android. Warto powiedzieć więc jeszcze kilka słów na ten temat.

ecos mining app

Oprócz cloud mining, istnieją cztery inne główne funkcje ECOS. Zobaczmy je po kolei:

 • Wallet: Platforma pozwala na bezpieczne przechowywanie kryptowalut. Mogą one być zakupione bezpośrednio w aplikacji lub przeniesione z innego portfela cyfrowego;
 • Exchange: ECOS pełni również tę funkcję i jako taki pozwala na handel kryptowalutami bez ukrytych opłat;
 • Portfolio: Bardzo interesująca jest również możliwość inwestowania w gotowe portfele. Mają one różne poziomy ryzyka i są oparte na indeksach związanych ze światem kryptowalut;
 • Savings: Uzupełnieniem zestawu jest funkcja oszczędności, która pozwala trzymać ulubione kryptowaluty i uzyskać stałe odsetki w zamian, podobnie jak program Binance Earn.

Jak widać, oferta ECOS jest kompleksowa i pozwala na wykonywanie wszystkich głównych operacji na kryptowalutach. Po więcej szczegółów na ten temat odsyłamy na oficjalną stronę platformy, którą znajdziesz pod tym linkiem.

Jak zarejestrować się na ECOS?

Przyjrzyjmy się teraz procedurze darmowej rejestracji na platformie ECOS. Po pierwsze, kliknij na ten link, aby uzyskać dostęp do formularza rejestracyjnego, który dla przejrzystości zamieszczamy poniżej:

ecos cloud mining

Teraz wystarczy podać swoje dane, tj. e-mail, numer telefonu, hasło i potwierdzenie. Otrzymasz kod SMS-em i/lub e-mailem, jest on niezbędny do dalszego postępowania.

Musisz teraz potwierdzić swój adres e-mail. Następnie otrzymasz wiadomość na swoją skrzynkę pocztową zawierającą link do weryfikacji i to wszystko.

Jak widać, procedura nie jest wcale skomplikowana i jest zgodna z procedurami innych podobnych platform. Zarejestruj się teraz bezpłatnie na ECOS, klikając tutaj.

Jak zacząć kopać kryptowaluty?

Po zakończeniu rejestracji i potwierdzeniu adresu e-mail, uzyskasz dostęp do głównego pulpitu ECOS, gdzie znajdziesz podsumowanie wszystkich swoich statystyk. Wygląda to mniej więcej tak:

ecos mining app

Na początku, jak widać, wszystko będzie wyzerowane. Kolejnym krokiem, który wkrótce pozwoli ci rozpocząć wydobywanie kryptowalut, jest zakup energii hashowania.

Można to zrobić za pomocą karty kredytowej/debetowej (w tym przypadku obowiązuje opłata w wysokości 2,5%) lub płacąc w kryptowalutach takich jak BTC, ETH, LTC i XRP. Polecamy ostatnią opcję.

Przy zakupie energii haszowania otrzymujesz również prognozę całkowitego zysku, który konkretnie osiągniesz. Może to być przydatne do oceny, która z różnych dostępnych opcji oferuje najwyższy zysk. Omawiamy to szczegółowo w następnym rozdziale.

Koszty ECOS Mining

Wchodząc do sekcji zwanej „Buy Hashrate”, będziesz miał możliwość podpisania nowego kontraktu na zakup mocy hashowania potrzebnej do wydobycia Bitcoina. Oto ekran, który się pojawi:

ecos mining koszty

Teraz nadszedł czas, aby wyjaśnić szczegółowo, jak interpretować podane wartości, by oszacować możliwe zarobki. Na razie skupmy się na pozycji „Invested”, czyli kwocie pieniędzy, którą wydasz.

Zasadniczo zależy to od zakupionego hashrate, który możesz ustawić w zakładce „Price„. Wraz ze wzrostem energii haszowania rośnie również koszt.

Pozycja „Contract duration” sama w sobie nie zmienia kwoty, która ma być zainwestowana. Dzieje się tak, ponieważ miesięczna energia hashowania, do której będziesz uprawniony, jest regulowana w zależności od czasu trwania umowy.

Na przykład, jeśli chcesz wydać $149, będziesz miał miesięczny hashrate 1,16 TH / s na czas trwania 12 miesięcy, który jest zmniejszony do 0,63 TH / s, jeśli czas trwania to 36 miesięcy. W tym sensie energia ta jest rozłożona nieliniowo na dłuższy okres.

Ta pozycja, razem z pozycją BTC forecast, o której za chwilę powiemy, wpływa na potencjalny zysk (pozycja „Total Profit”). Im dłuższy czas trwania umowy, tym większy zysk można osiągnąć.

Pozycja „BTC forecast” wskazuje wartość, którą Bitcoin prawdopodobnie osiągnie na koniec kontraktu. Jest to bardzo ważny parametr, jeśli chodzi o zyski z cloud miningu, o czym za chwilę opowiemy.

Ile można zarobić z ECOS?

Zajmijmy się teraz jedną z najbardziej interesujących kwestii, a mianowicie zarobkami, jakie można uzyskać dzięki wykorzystaniu systemu ECOS.

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na to, że korzystając z usługi cloud mining, nie będziesz musiał płacić za sprzęt, w tym oprogramowanie i system chłodzenia. Nie trzeba się też martwić o koszty energii elektrycznej, które w tych przypadkach są niebagatelne.

W przypadku cloud mining, zysk jest w zasadzie różnicą pomiędzy kwotą, którą otrzymujemy jako wynagrodzenie za samą działalność wydobywczą, a poniesionymi wydatkami, czyli zakupem energii i ewentualnymi kosztami utrzymania.

Warto zaznaczyć, że w ECOS zarobki są wypłacane codziennie i generalnie zależą od wielu parametrów:

 • hashrate, który posiadasz;
 • okresu obowiązywania umowy;
 • fluktuacji wartości kryptowaluty w stosunku do dolara.

Zwłaszcza ostatni parametr jest tym, na który z pewnością nie masz wpływu i sprawia on, że osiągalny zysk jest bardzo przypadkowy.

Wzrost wartości BTC może prowadzić do znacznego wzrostu zarobków. I odwrotnie, gwałtowny spadek jego wartości może w niektórych przypadkach prowadzić do zerowych zysków. Dlatego należy wybrać odpowiedni moment na zainwestowanie swoich pieniędzy.

W przykładzie, który podaliśmy w części dotyczącej kosztów, oczekiwana stopa zwrotu wynosi 242%. To jest, jeśli BTC osiągnie 90.000 dolarów. W przypadku wartości 46.000 dolarów, całkowite wygenerowane odsetki spadają do 28%, co wcale nie jest złym wynikiem.

ECOS Mining: opinie

Kończymy tę recenzję ECOS, prezentując kilka opinii na temat platformy, bezpośrednio od klientów, którzy już z niej korzystali. Na TrustPilot, międzynarodowej stronie z recenzjami, usługa ma ocenę 4,0 na 5, co dowodzi jej niezłej jakości.

ecos mining opinie
ecos opinie
ecos opinia

W szczególności klienci byli zadowoleni z przejrzystości, z jaką przypisywana jest energia haszowania oraz możliwości pełnego wycofania wygenerowanych zysków. Skorzystaj z tej szansy na zarobek i przejdź na oficjalną stronę ECOS, klikając w ten link.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.