eToro demo: co to, jak działa i opinie użytkowników

494
etoro demo

Chcesz dowiedzieć się więcej o eToro demo? Zastanawiasz się, jak otworzyć rachunek demonstracyjne na eToro i jakie są zasady korzystania z niego? Dobrze trafiłeś!

Konto demo to opcja, którą oferuje wielu brokerów online, a eToro nie jest wyjątkiem. Jednak rachunek demo rachunkowi demo nierówny i warto przyjrzeć się każdemu z bliska, by ocenić, z którego najbardziej warto skorzystać.

W dzisiejszym wpisie przeanalizujemy dokładnie konto demo na eToro. Dowiesz się, jak je otworzyć i jakie funkcje skrywa. Wyjaśnimy, czy jest za darmo, jak długo można go używać, a także jak je zamknąć, jeśli takie będzie twoje życzenie. Poznasz także naszą opinię na jego temat, by ostatecznie ocenić, czy chcesz je założyć.

Już teraz możemy cię jednak zapewnić, że konto demo eToro należy do czołówki i nie pożałujesz wypróbowania go!

Link do stronyKonto demo eToro
PlatformaPlatforma handlowa eToro
OkresNieograniczone czasowo
Wartość wirtualnych środków100.000 $
Dodatkowe cechyFunkcja CopyTrader, dostęp do społeczności eToro, aplikacja mobilna

eToro konto demo: co to?

eToro demo to rachunek demonstracyjny służący przede wszystkim celom treningowym. Wygląda dokładnie tak samo jak konto rzeczywiste, ma te same funkcje i warunki rynkowe. Jest to jednak wirtualny symulator konta rzeczywistego, ponieważ nie wpłacamy na niego prawdziwego depozytu i nie przeprowadzamy operacji naprawdę.

Otrzymujemy zamiast tego wystarczająco dużo środków wirtualnych, z którymi możemy zrobić, co tylko chcemy – dokładnie 100.000 $.

Konto demo na eToro jest darmowe i nieograniczone czasowo. Oznacza to, że nawet jeśli założymy konto rzeczywiste, w dalszym ciągu możemy wypróbowywać nasze decyzje inwestycyjne na koncie demo. Przechodzenie z jednego rachunku na drugi odbywa się przy jednym kliknięciu.

Założenie konta demo odbywa się w zasadzie w ten sam sposób, co w przypadku konta rzeczywistego. Za chwilę zobaczymy, jak krok po kroku to zrobić.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Jak otworzyć rachunek demo eToro?

Przejdź do strony głównej i kliknij Dołącz do nas, ewentualnie Logowanie, przy którym znajdziesz również przekierowanie do rejestracji konta. Najprościej jednak będzie kliknąć tutaj. Zobaczysz poniższy formularz. Jak widzisz, możesz również skorzystać ze swojego konta Google lub Facebook.

etoro demo jak otworzyć

Możesz też wybrać nazwę użytkownika, podać adres e-mail i ustawić hasło. Zaznacz zgody i przejdź dalej. Odbierz mail weryfikujący, otwórz go i zacznij działać z eToro!

Zostaniesz poproszony o uzupełnienie danych profilu, ale nie ma potrzeby, by robić to od razu. Te dane konieczne są do korzystania z konta rzeczywistego, a rachunek demo możesz zacząć używać od razu. Wystarczy, że w lewym dolnym rogu ekrany klikniesz Przejdź na portfel wirtualny.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Jak działa konto demo eToro?

Przyjrzyjmy się teraz, jak działa wirtualny portfel eToro. Po przejściu do niego jedyną różnicą, jaką zauważysz, będzie saldo w wysokości 100.000 $. Platforma będzie wyglądała następująco:

etoro konto demo

W zakładce Portfel znajdziesz swoje aktualnie otwarte pozycje. Żeby przeglądać dostępne instrumenty finansowe i dokonać transakcji, przejdź do sekcji Odkryj.

Przekonasz się, że możesz wybierać nie tylko między akcjami, indeksami, funduszami ETF, walutami, surowcami i kryptoaktywami. Możesz kopiować również portfele innych użytkowników za pomocą opcji CopyTrader oraz inwestować w gotowe portfele inwestycyjne dzięki Smart Portfolio.

Póki co przejdźmy do akcji i spróbujmy zasymulować próbną transakcję. Poniżej widzisz, co można zaznaczyć w przypadku akcji Apple. Możesz kupić lub sprzedać, określić ilość, wybrać Stop loss i dźwignię finansową.

etoro account demo

Po dodaniu pozycji ukaże się ona w twoim portfelu, a ty będziesz mógł na bieżąco śledzić wyniki.

Jeśli natomiast chcesz skorzystać z rady bardziej doświadczonych użytkowników, pod każdym instrumentem finansowym znajdziesz najświeższe informacje oraz posty innych osób, które można komentować.

Jak widzisz, obsługa platformy eToro jest naprawdę bardzo prosta. To coś więcej niż broker – to prawdziwa platforma społecznościowa dla inwestorów. Dołącz do niej za darmo i zaproś znajomych.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

eToro demo: opinie

Po przedstawieniu funkcjonalności konta demo na eToro trudno się dziwić, że na jego temat są same pozytywne opinie. Brak ograniczenia czasowego i swobodne przechodzenie na konto rzeczywiste i na odwrót to najważniejsze zalety tego rachunku demonstracyjnego.

eToro demo umożliwia wygodne i bezproblemowe zapoznanie się z platformą eToro, która zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Przypomina platformę społecznościową dla inwestorów oraz posiada wiele ciekawych opcji takich jak Copy Trading. To doskonałe rozwiązanie dla każdego początkującego inwestora.

100.000 $, które dostajemy do dyspozycji, to zupełnie wystarczająco, żeby wypróbować wszelkiego rodzaju transakcje. Co więcej, nawet jeśli twoje saldo wyniesie 0, możesz skontaktować się z obsługą klienta i poprosić o dodanie środków. Maksymalnie może ci zostać przyznane kolejne 100.000 $.

Zamknięcie rachunku również nie sprawia trudności, co nie odstrasza przed jego założeniem. Dlatego zdecydowanie polecamy wypróbować eToro demo.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Pytania i odpowiedzi

Czy eToro demo jest za darmo?

Tak, konto demo eToro jest całkowicie darmowe, a do tego bezterminowe.

Jak otworzyć konto demo na eToro?

Musisz utworzyć darmowe konto, a następnie wybrać, czy chcesz korzystać z rachunku rzeczywistego czy demonstracyjnego.

Czym się różni eToro demo od konta rzeczywistego?

Konto demo wygląda identycznie jak konto rzeczywiste. Otrzymujesz jednak na nim wirtualne środki, a więc nie ryzykujesz własnych pieniędzy. Możesz też swobodnie przechodzić z konta demo na rzeczywiste (jeśli je posiadasz).

Ile środków otrzymam na rachunku demo eToro?

Na rachunku demo eToro zostanie ci przyznane 100.000 $ wirtualnych środków. Na twoją prośbę kwota ta może być obniżona do minimum 2000 $.

Jak usunąć konto demo eToro?

Musisz zamknąć swoje konto eToro, a więc przejść do Ustawień i kliknąć Zamknij swoje konto eToro.

Disclaimer: eToro to platforma multi-asset oferująca zarówno inwestycje w akcje i kryptowaluty, jak i kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

Copy Trading to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Kryptoaktywa są niestabilnymi instrumentami, które mogą wahać się w bardzo krótkim przedziale czasu, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. W przeciwieństwie do kontraktów CFD, handel aktywami kryptograficznymi nie jest regulowany i dlatego nie jest monitorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.