eToro staking: czym jest i jak działa ta usługa?

416
staking-etoro

Często słyszymy o stakingu na eToro, ale jak to działa i przede wszystkim czy jest to opłacalne? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, czytaj dalej.

W tym artykule szczegółowo omówimy eToro staking. Najpierw wyjaśnimy jasno i prosto, na czym to polega, zaczynając od krótkiego wprowadzenia do jego mechanizmu. Jednocześnie zobaczymy, ile można w ten sposób zarobić.

eToro staking: co to takiego?

Stakowanie reprezentuje pasywny zysk w kryptowalutach, który jest samodzielnie generowany poprzez zamrożenie określonej kryptowaluty na pewien czas. W praktyce robi się tak, że przeznacza się pewną kwotę i czeka na odsetki.

Istnieje kilka platform, zarówno brokerów, jak i giełd, które udostępniają klientom staking i każdy użytkownik może z góry zobaczyć procent zysku, jaki może zostać wygenerowany w czasie. Skąd jednak bierze się zysk?

etoro staking

W sercu świata kryptowalut jest blockchain, łańcuch bloków, który umożliwia realizację transakcji i sporządzanie smart kontraktów. Każda transakcja, aby została zrealizowana, wymaga zatwierdzenia w oparciu o dwa rodzaje algorytmów: PoS (Proof of Stake) lub PoW (Proof of Work).

Te mechanizmy zatwierdzania sprawiają, że blockchain jest bardziej bezpieczny, a w niektórych przypadkach nawet bardziej wydajny.

Przykładem jest Bitcoin, waluta, której wymiana wymaga skomplikowanych obliczeń (PoW), a co za tym idzie większej ilości energii od komputerów; dlatego proces ten (zwany miningiem) jest obecnie zarezerwowany dla wyspecjalizowanych ośrodków o dużej mocy obliczeniowej.

Innym mechanizmem współzgodności jest PoS, który jest bardziej wydajny zarówno pod względem kosztów, jak i wymaganej energii. W tym przypadku wydobycie nie jest konieczne, każdy może być walidatorem, o ile jego komputer działa 24 godziny na dobę i jest wystarczająco wydajny.

Z potrzeby uczynienia tego procesu zatwierdzania bardziej demokratycznym pochodzi staking: wiążąc pewną ilość kryptowaluty, można uczestniczyć w procesie zatwierdzania bez posiadania potężnych komputerów.

Stakowanie stanowi więc prawdziwą inwestycję w projekt, gdyż oprócz samego posiadania waluty, uczestniczy się w walidacji bloków poprzez otrzymywanie okresowych nagród.

Po tym wstępie przejdźmy do sedna i odpowiedzmy sobie na pytanie, które kryptowaluty można stakować na eToro.

Na eToro można obecnie stakować 3 kryptowaluty: Cardano, Tron i Ethereum. Każda z nich daje inną nagrodę w zależności od rodzaju posiadanego konta.

Na przykład, jeśli masz status użytkownika Bronze, otrzymasz 75% całkowitej nagrody, 80% jeśli jesteś Silver, Gold lub Platinum, 90% jeśli jesteś Diamond. Pozostała część jest odejmowana automatycznie przez platformę jako prowizja.

Okres zobowiązania może trwać od 7 dni do dowolnie długiego czasu, więc im dłużej utrzymujesz pozycję, tym więcej nagród otrzymujesz, które za dany miesiąc są wypłacane w ciągu 14 dni następnego miesiąca.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

Jak stakować na eToro?

Przed rozpoczęciem stakowania na eToro należy oczywiście zarejestrować się na oficjalnej stronie brokera i otworzyć swoje konto.

etoro staking ada

Po wypełnieniu formularza danymi osobowymi, wgraniu dowodu osobistego i zaświadczenia o miejscu zamieszkania (rachunek za media lub wyciąg z banku) można wykonać test oceniający twój poziom wiedzy o rynku. Po tym można zacząć wpłacać środki na swoje konto.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, gdy zaczynamy wpłacać pieniądze, jest robienie tego za pomocą wirtualnych kart, takich jak Revolut lub innych serwisów, które umożliwiają bezpośrednie przelewanie dolarów (np. Wise). Wynika to z faktu, że gdybyśmy zdeponowali np. euro, eToro przeliczyłoby je na dolary, ale po wyższym kursie.

Na szczęście eToro akceptuje wiele metod płatności, takich jak: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, Paypal, Neteller, Skrill, UnionPay, Sofort i inne w zależności od kraju, z którego się rejestrujesz.

Kupowanie kryptowalut w celu rozpoczęcia stakingu na eToro

Teraz, gdy zarejestrowałeś się w eToro, jesteś gotowy do inwestowania na rynkach, a w szczególności na rynku kryptowalut. Wszystko, co musisz zrobić, to złożyć zlecenie kupna na rynku kryptowaluty, którą chcesz stakować, ustalając ilość, bez potrzeby stosowania stop loss/take profit i dźwigni.

etoro staking crypto

Po zakupie określonej ilości ETH, TRON lub ADA, wystarczy, że utrzymasz tę kwotę, a eToro nagrodzi cię automatycznie już od pierwszego dnia.

Jeśli kupisz ADA, to zysk otrzymasz od 10 dnia, jeśli kupisz TRON od 9. W przypadku ETH działa to inaczej. Jeśli zdecydujesz się na staking ETH, zyski zostaną uznane, gdy Ethereum 2.0 będzie live, więc może to potrwać kilka miesięcy.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

Ile można zarobić przez eToro staking?

To zależy od tego, ile zainwestujesz i ile wygeneruje pool eToro. Na przykład, jeśli eToro ma pool 250 000 ETH i generuje 500 ETH z mechanizmu konsensusu, eToro rozdzieli 500 ETH wśród uczestników w procencie równym temu, ile każdy z nich wniósł.

Tak więc jeśli na przykład włożysz 25 000 ETH w staking, będziesz miał prawo do 10% całkowitej nagrody, czyli 50 ETH.

Na koniec pamiętaj, że od tego procentu będziesz musiał odjąć prowizję eToro, którą omówiliśmy wcześniej, a więc od 10% do 25% w zależności od posiadanego konta.

eToro staking: pytania i odpowiedzi

Co to jest staking?

Stakowanie pozwala posiadaczom danej kryptowaluty zdobywać okresowe zyski poprzez udział w procesie walidacji bloków transakcji, które tworzą strukturę, na której działają kryptowaluty. Im większa kwota stakowania, tym większe nagrody, które są dzielone z innymi użytkownikami posiadającymi tę samą kryptowalutę.

Jakie waluty można stakować na eToro?

Do tej pory istnieją trzy: Cardano (ADA), TRON (TRX) i Ethereum (ETH). W przeciwieństwie do ADA i TRX, ETH powinien być stakowany do czasu zakończenia prac nad ETH 2.0. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę eToro.

Ile można zarobić na stakingu eToro?

Nagrody zaczynają się od minimum 75% zysku ze stakingu i mogą wzrosnąć do 90% w zależności od rodzaju konta. Dzieje się tak, ponieważ eToro pobiera opłatę na pokrycie różnych kosztów operacyjnych i administracyjnych stakingu.

Do jakich kryptowalut odnosi się staking?

Tylko i wyłącznie do tych kupionych i posiadanych na eToro.

Jak wygląda stakowanie?

To proste. Po zarejestrowaniu tutaj swojego konta, zdeponowaniu minimum 100 dolarów i złożeniu zlecenia kupna rynkowego jednej z kwalifikujących się kryptowalut, wszystko co musisz zrobić to trzymać je w swoim portfelu przez minimalny okres określony przez eToro. Dla ADA 10 dni, TRON 9 i ETH bezterminowo.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.