Evoestate: recenzja, opinie, działanie i możliwe zyski

861
Evoestate

Jak działa Evoestate? Jaka jest średnia wydajność tej platformy, jeśli chodzi o zyski?

Właśnie tego dowiemy się w tym artykule. Znajdziesz tu pełną recenzję Evoestate, jednej z najciekawszych platform crowdfundingu nieruchomości na scenie międzynarodowej.

Zobaczymy, czym dokładnie jest Evoestate, jak zarejestrować się na tej platformie i czy umieszczenie swoich oszczędności w tego typu inwestycji jest bezpieczne, czy nie.

Dowiemy się również, jak wyglądają średnie stopy zwrotu generowane przez inwestorów i jak to wygląda w praktyce. Przyjrzymy się opiniom i recenzjom osób, które już korzystały z Evoestate.

Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział, jak korzystać z tej usługi i będziesz mógł podjąć świadome decyzje o otwieraniu pozycji inwestycyjnych na tej platformie. Więcej informacji możesz znaleźć również na oficjalnej stronie Evoestate, do której przejdziesz, klikając link w tabeli:

Oficjalna stronahttps://evoestate.com/
Specjalizacja platformyCrowdfunding nieruchomości
Średnia roczna stopa zwrotu13%
OpłatyBrak opłat dla inwestorów
Minimalny depozyt50 euro
RynkiM.in. Francja, Niemcy, Austria, kraje nadbałtyckie

Evoestate: co to?

Evoestate (oficjalna strona tutaj) to platforma crowdfundingu nieruchomościowego założona w Tallinie w Estonii w 2019 roku. Projekt jest wynikiem połączenia sił zespołu ekspertów, którzy chcieli stworzyć użyteczne rozwiązanie zarówno dla użytkowników dysponujących kapitałem, jak i tych, którzy poszukują finansowania w sektorze nieruchomości.

Mówiąc dokładniej, jest to platforma, która działa jako punkt spotkań między inwestorami, którzy chcą, aby ich pieniądze pracowały dla nich, generując zysk, a kredytobiorcami z branży budowlanej, którzy potrzebują finansowania, aby kontynuować swoją działalność.

Większość projektów jest realizowana w Europie Północnej, w krajach takich jak Francja, Niemcy, Austria i kraje nadbałtyckie.

Dla ciebie jako inwestora Evoestate może być realną alternatywą inwestycyjną dla tradycyjnych metod, takich jak rynek akcji, obligacji lub metali szlachetnych.

Evoestate, choć narodziła się niedawno, rozwija się dzięki zespołowi ludzi, którzy mocno wierzą w ten rodzaj biznesu. Ich zdaniem będzie on coraz silniej obecny na rynku.

Roczne zyski, jakie można otrzymać, zależą w dużej mierze od rodzaju projektu, w który się inwestuje, ale tym zajmiemy się nieco później. Możesz uzyskać więcej informacji na temat Evoestate na oficjalnej stronie internetowej:

Jak zarejestrować się na Evoestate

Rejestracja w Evoestate jest stosunkowo prosta. Wchodząc na oficjalną stronę internetową, którą można znaleźć pod tym linkiem, kliknij na przycisk „Start Investing”. Pojawi się wtedy następujący ekran:

Najpierw wybierz, czy chcesz dokonać rejestracji dla użytkownika prywatnego, czy dla firmy. Jeśli jesteś użytkownikiem prywatnym, podaj swój adres e-mail, hasło oraz imię i nazwisko.

Następnie wpisz swój kraj zamieszkania, miasto, numer telefonu i kod polecający, jeśli go posiadasz. Kliknij na pole „I’m not a robot”, a następnie na przycisk „Continue”. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby zakończyć proces rejestracji.

Po wprowadzeniu wszystkich swoich danych osobowych i finansowych, będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość zgodnie z wytycznymi inwestycyjnymi KYC (Know Your Customer).

W przypadku osób prywatnych zazwyczaj należy przesłać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz dowód zamieszkania, którym może być wyciąg z konta bankowego z podanym adresem albo rachunek za media.

Ogólnie rzecz biorąc, procedura nie jest wcale długa i jest podobna do innych platform, które zajmują się biznesem tego typu.

Jak działa Evoestate? Recenzja

W tej sekcji omówimy bardziej szczegółowo, jak działa Evoestate, a w szczególności jak wpłacać i wypłacać pieniądze oraz jak inwestować za pośrednictwem tej platformy.

Depozyt, wypłata i opłaty dodatkowe

Zacznijmy od tego, jak dokonywać wpłat i wypłat na Evoestate. Jedyną akceptowaną obecnie metodą płatności jest przelew SEPA. Nie są pobierane żadne opłaty ani od wpłaty ani od wypłaty.

Co ważne, pierwsza wpłata musi być dokonana z konta tej samej osoby, która dokonała weryfikacji tożsamości. Pieniądze dotrą do ciebie w ciągu kilku dni. Zostaną przypisane do twojego wirtualnego konta Evoestate i będą przechowywane na oddzielnym koncie Paysera.

Jeśli chodzi o inwestycje, minimalna kwota początkowa wynosi 50 euro. Nie ma prowizji dla inwestorów, gdyż opłaty ponoszą pożyczkobiorcy, czyli osoby otwierające projekty w celu pozyskania środków.

Inwestowanie w crowdfunding nieruchomości z Evoestate

W sekcji poświęconej projektom można przeglądać różne możliwości inwestycyjne. Możesz od razu zobaczyć położenie geograficzne nieruchomości, kwotę do pozyskania, roczną stopę zwrotu i okres kredytowania.

Po kliknięciu na konkretny projekt będziesz mógł uzyskać więcej informacji, zwłaszcza na temat ryzyka dotyczącego zarówno samego projektu, jak i dewelopera, który go stworzył. W ten sposób można uzyskać bardziej szczegółowy obraz i podjąć bardziej świadomą decyzję.

Oprócz możliwości ręcznego inwestowania w poszczególne projekty, Evoestate oferuje również możliwość korzystania z autoinwestycji oraz rynku wtórnego. Poświęćmy tym opcjom kilka słów.

Autoinvest pozwala, jak sama nazwa wskazuje, na w pełni automatyczne inwestowanie. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić dane dotyczące pożądanego zysku, preferowanej lokalizacji geograficznej i czasu trwania. Oprogramowanie zajmie się resztą.

Do tego dochodzi rynek wtórny, na którym można sprzedawać i kupować inwestycje w pożyczki na nieruchomości, wymieniając się nimi z innymi inwestorami na tej samej platformie. Tutaj również można filtrować wyniki według różnych kryteriów, jak pokazane jest na poniższym obrazku:

Ogólnie rzecz biorąc, oferta Evoestate jest wystarczająco kompletna, a obsługa stosunkowo prosta. Zacznij inwestować za pośrednictwem tej platformy, rejestrując się za darmo:

Ile zarobisz na Evoestate?

Zysk, który można uzyskać na Evoestate zależy od wielu czynników. Oto one:

  • Kategoria ryzyka, w którą zdecydujesz się inwestować (dokładniej: procent twoich inwestycji przypisany do każdej kategorii ryzyka). Bardziej ryzykowne inwestycje z reguły zapewniają wyższy zysk, ale mogą nie zostać zwrócone. Na każdej stronie poświęconej konkretnemu projektowi można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat ryzyka, a następnie podjąć decyzję;
  • Rodzaj inwestycji – ręczna lub automatyczna. Oczywiście, w przypadku automatycznego inwestowania nigdy nie masz pełnej kontroli nad kredytami, w które inwestujesz, chociaż jest to znacznie szybszy sposób inwestowania;
  • Odsetek kredytów, które nie są spłacane. Może to również w dużym stopniu zależeć od okresu historycznego. W sytuacjach kryzysu gospodarczego (na przykład ten związany z pandemią w 2020 r.) odsetek ten może być wyższy, co będzie miało bezpośredni wpływ na generowane zyski.

Średni roczny zwrot generowany przez inwestycje za pośrednictwem Evoestate jest zdumiewający – 13,1%. To więcej niż średnia dla platform pożyczkowych P2P.

Czy Evoestate jest bezpieczny?

Evoestate został założony w Tallinie, w Estonii, przez grupę ekspertów branży nieruchomości. Firma ta uważana jest za wystarczająco solidną, tak jak inne przedsiębiorstwa założone w krajach bałtyckich.

Widzieliśmy już w przeszłości, jak serwisy P2P znikają z dnia na dzień (na przykład Grupeer), ale możemy powiedzieć z wystarczającą pewnością, że stabilność firmy Evoestate nie powinna prowadzić do takich epizodów.

Mimo to, inwestowanie w pożyczki P2P niesie ze sobą ryzyko, które jest nieodłącznie związane z tym światem. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich:

  • Ryzyko niewypłacalności / niewykonania zobowiązania z tytułu pożyczki: istnieje ryzyko, że pożyczkobiorca (lub firma pożyczkowa w przypadku działania gwarancji wykupu) nie spłaci pożyczki. Może to oznaczać częściową lub całkowitą utratę zainwestowanych pieniędzy, w zależności od rodzaju inwestycji;
  • Ryzyko związane z terminowym przepływem środków pieniężnych: ponieważ wszystkie wypłaty z inwestycji w pożyczki związane są ze spłacaniem jej przez pożyczkobiorcę, mogą mieć miejsce opóźnienia w spłacie w stosunku do określonego terminu. W tej sytuacji inwestor otrzyma pieniądze później, niż przewidywał;
  • Ryzyko przedpłaty: pożyczkobiorcy mają często możliwość spłacenia pożyczki z wyprzedzeniem. W tej sytuacji część przewidywanego zysku nie dojdzie do skutku, ponieważ odsetki zostaną zredukowane w stosunku do pierwotnej wersji;
  • Ryzyko walutowe: w sytuacji, kiedy inwestujemy w inne waluty, może się zdarzyć, że nasz zysk się wyzeruje z powodu niekorzystnego dla nas kursu.

Podsumowując, poziom ryzyka, jakie poniesiesz, inwestując z Evoestate, jest średni w porównaniu z ryzykiem związanym z korzystaniem z innych serwisów tego typu.

Evoestate i podatki

Jak ma się natomiast kwestia podatków jeśli chodzi o Evoestate?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Evoestate nie odprowadza automatycznie podatku od naszych zysków, a więc to inwestorzy samodzielnie muszą o to zadbać, w oparciu o przepisy prawne kraju, w którym się rozliczają.

Zasadniczo, według większości interpretacji, nasze przychody traktujemy jako przychód z odsetek zakwalifikowany do źródła „kapitały pieniężne”.

W tym wypadku obowiązuje nas tzw. podatek Belki – zryczałtowany podatek dochodowy odpowiadający iloczynowi uzyskanego przychodu oraz stawki podatkowej w wysokości 19%. Jeśli inwestowaliśmy w walucie innej niż PLN, konieczne będzie przeliczenie w oparciu o kurs NBP z ostatniego dnia roboczego przed uzyskaniem przychodu.

Kwestia interpretacji przepisów podatkowych zawsze wzbudza pewne kontrowersje. Powyższy akapit nie stanowi porady prawnej i jeśli masz wątpliwości, najbezpieczniej będzie zwrócić się bezpośrednio do instytucji lub osób, które takich porad mogą udzielić.

Opinie o Evoestate

Spójrzmy teraz na kilka opinii o Evoestate. Są to zdania klientów, którzy już skorzystali z tej platformy.

Na Trustpilot, międzynarodowej stronie, gdzie można znaleźć opinie na temat różnych usług, Evoestate ma ogólną ocenę 3,1 na 5 gwiazdek, co sprawia, że plasuje się jako przeciętny serwis. Nie brakuje jednak pozytywnych opinii, które stanowią 75% ogółu.

Spójrzmy na kilka opinii od klientów, którzy korzystali z Evoestate:

Evoestate opinie trustpilot 2023

Jak łatwo zauważyć, klienci, którzy zdecydowali się inwestować na Evoestate byli zadowoleni zarówno z łatwości użytkowania, jak i z zysków, które osiągnęli.

Dołącz do społeczności inwestorów na rynku nieruchomości i zacznij zarabiać odsetki miesiąc po miesiącu. Kliknij poniżej, aby zarejestrować się za darmo:

Alternatywy dla Evoestate

Evoestate jest jedną z lepszych i docenianych platform crowdfundingowych działających w sektorze nieruchomości. Istnieją jednak oczywiście interesujące alternatywy, które również są godne polecenia.

Jedną z nich jest EstateGuru, estońska platforma crowdfundingowa pod zastaw nieruchomości, założona w 2014 roku. Jest to jeden z pierwszych serwisów tego typu, które powstały w Europie. Również na tej platformie rejestracja jest bardzo prosta, a średnie roczne zyski oscylują wokół 9-12%. Jej recenzję znajdziesz w tym wpisie.

Częste pytania i odpowiedzi

Dotarliśmy do końca tego wpisu. Podsumujemy go syntetycznymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie inwestowania w pożyczki na rynku nieruchomości dzięki platformie crowdfundingowej Evoestate.

Czym jest Evoestate?

Evoestate (tutaj oficjalna strona) to platforma crowdfundingowa pod zastaw nieruchomości, jedna z najbardziej znanych w Europie. Za jej pośrednictwem możesz inwestować w projekty budowlane, zyskując w zamian odsetki. W ten sposób można uzyskać dostęp do branży, która w przeszłości była zarezerwowana tylko dla osób z dużym portfelem.

Jak zarejestrować się na Evoestate?

Rejestracja z Evoestate jest bardzo prosta. Zaczynając od strony głównej oficjalnej strony internetowej, którą można znaleźć pod tym linkiem, kliknij na przycisk „Start Investing”. Wprowadź swoje dane osobowe lub firmowe i zweryfikuj swoją tożsamość, aby zakończyć proces.

Ile można zarobić na Evoestate?

Zarobki generowane z inwestycji na Evoestate zależą w dużej mierze od rodzaju projektu i ryzyka z nim związanego. Dane historyczne mówią, że średni roczny zwrot dla inwestorów wynosi 13,1%, co jest uważane za wynik wyższy niż średnia dla tego typu platform.

Jaki jest minimalny kapitał, który można zainwestować na Evoestate?

Minimalny kapitał, aby rozpocząć inwestowanie na Evoestate wynosi tylko 50 euro.

Czy Evoestate jest bezpieczny?

Mimo że Evoestate nie daje gwarancji wykupu, jest to solidna i wiarygodna firma do zainwestowania swoich pieniędzy.

Gdzie znajduje się siedziba Evoestate?

Siedziba Evoestate znajduje się w Tallinie, w Estonii.

1/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.