Gdzie kupić Bitcoiny bez weryfikacji: 4 sposoby na zakup krypto

10447
gdzie kupić bitcony bez weryfikacji

Zastanawiasz się, gdzie kupić Bitcoiny bez weryfikacji? Interesuje cię anonimowe kupno Bitcoina bez weryfikacji? Dobrze trafiłeś, bo właśnie dziś bierzemy na warsztat to zagadnienie.

Jeszcze do niedawna weryfikacji tożsamości oczekiwało się głównie od banków. Jednak z czasem, wraz z rozwojem różnych serwisów online, wymykających się niekiedy archaicznym klasyfikacjom, obowiązek weryfikacji klienta został rozszerzony. To tzw. norma KYC, czyli Know Your Customer. Dla wielu platform stało się to dość kłopotliwe, ale nie zawsze da się ominąć wymogi wyrażone w przepisach.

Inwestorzy słusznie zastanawiają się, czy konieczność weryfikacji może obejmować także rynek kryptowalut. Wiele giełd, a nawet kantorów kryptowalutowych zdążyło już wprowadzić odpowiednie narzędzia i regulacje, które wymagają od klienta zweryfikowania tożsamości. Jednak wciąż istnieją serwisy i sposoby, które umożliwiają kupno Bitcoina bez weryfikacji.

W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, gdzie kupić Bitcoina bez weryfikacji, przedstawiając 4 najbardziej dostępne sposoby. Będą to przede wszystkim platformy o różnym profilu i różnym zakresie usług, które dostępne są anonimowo. Na koniec wyjaśnimy też, dlaczego niekiedy potrzebna jest weryfikacja i czy faktycznie należy się przed nią tak wzbraniać.

Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji: Binance

Zapewne zastanawiasz się też, jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji na giełdzie kryptowalutowej i czy w ogóle jest to możliwe. Zdecydowanie przeważają giełdy, które weryfikacji wymagają, co wydaje się jednak bardziej zrozumiałe niż w przypadku kantorów. Niemniej jednak największa giełda krypto Binance (tu oficjalna strona) pozwala transakcje na kryptowalutach bez weryfikacji.

binance kryptowaluty

Na początku trzeba wyjaśnić dwie kwestie. Po pierwsze to, że możemy korzystać z Binance bez weryfikacji, nie oznacza, że nie musimy zakładać konta na platformie. Po drugie na transakcje bez weryfikacji nałożone są pewne ograniczenia. Ale po kolei.

Rejestracja na Binance przebiega bardzo szybko i bezproblemowo. Wystarczy podać e-mail i ustawić hasło, by móc zacząć działać. Mamy możliwość przejścia dwustopniowej weryfikacji w celu uzyskania dostępu do wszystkich opcji platformy – ale nie jest to obowiązek.

Weryfikacja na Binance staje się koniecznością w dwóch przypadkach: jeśli chcemy wypłacić równowartość ponad 2 BTC na dobę lub jeśli chcemy dokonać transakcji w walucie FIAT (na przykład sprzedać kryptowalutę i wypłacić pieniądze w PLN czy EUR). Bez weryfikacji dostępne są natomiast transakcje wyłącznie na kryptowalutach i wypłaty do 2 BTC na dobę. Wystarczy tylko utworzyć bezpłatne konto tutaj.

Gdzie kupić kryptowaluty bez weryfikacji: Paxful

Paxful (tu oficjalna strona) to kolejna giełda kryptowalut typu p2p, która pozwala na zakup Bitcoinów bezpośrednio od innych użytkowników, takich jak ty, bez angażowania w to banków i korporacji. Jest to, mówiąc krótko, platforma, na której możemy się z kimś „dogadać” w sprawie transakcji kryptowalutowej. W efekcie dokonujemy bezpośredniego zakupu, niekiedy nawet na żywo.

gdzie kupić bitcoina bez weryfikacji paxful

Zakup Bitcoinów może być dokonany online za pomocą różnych metod płatności, a zakupione Bitcoiny zostaną zdeponowane bezpośrednio w portfelu kryptowalutowym, który Paxful udostępnia za darmo. Kliknij tutaj, aby go otworzyć.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia korzystania z Paxful jest założenie konta. Odbywa się to prosto i szybko. Możesz zostać poproszony o dokonanie weryfikacji, ale nie jest ona obowiązkowa. Na stronie znajduje się wiele ofert opatrzonych etykietką „weryfikacja nie jest konieczna”.

Musimy zwracać uwagę, czy sprzedawca oczekuje od nas weryfikacji za pomocą dokumentu ze zdjęciem, czy nie. Strona jest w języku polskim, więc bez problemu zrozumiemy, jakie są wymagania dla konkretnej transakcji.

Możesz przejrzeć oferty dostępne na Paxful, zanim założysz konto. Gdy już się na coś zdecydujesz, po prostu w trakcie transakcji zarejestrujesz się. Ta procedura nie anuluje twojej otwartej transakcji.

Paxful jest bardzo bezpieczną i przejrzystą platformą, jednak będziesz musiał przeanalizować wszystkie oferty przed wybraniem tej, która najbardziej ci odpowiada, nie wszystkie bowiem mają korzystny kurs wymiany.

Gdzie kupić Bitcoina bez weryfikacji: Bitomaty

Zastanawiasz się jeszcze, gdzie kupić Bitcoiny bez weryfikacji, ale tym razem nie online, a bardziej stacjonarnie? Możesz skorzystać z jednego z prostszych, choć mniej powszechnych sposobów. Mam na myśli bitomaty, czyli ni mniej ni więcej tylko bankomaty obsługujące Bitcoiny.

Podobnie jak w przypadku kantora tradycyjnego, transakcja następuje natychmiastowo i np. w przypadku sprzedaży Bitcoinów, do naszych rąk od razu trafia gotówka. Wystarczy, że będziemy dokładnie podążać za wskazówkami na ekranie (czasami może się okazać konieczne pobranie aplikacji współpracującej z bitomatem).

Jeśli chcemy kupić w ten sposób Bitcoina, najrozsądniej będzie mieć już swój portfel kryptowalutowy (przeczytasz o nich tutaj). Niektóre bitomaty oferują opcję utworzenia papierowego portfela „od ręki”, ale nie jest to zawsze dostępna możliwość.

Bitomaty mają dwie zasadnicze wady. Pierwszą z nich jest wysoka marża – na takiej transakcji na pewno nie zaoszczędzimy. Drugą z nich jest ich lokalizacja. W całej Polsce jest ich około 50, głównie w większych miastach (w Warszawie kilkanaście).

Skoro już była mowa o Paxful, warto wspomnieć, że na ich stronie znajduje się również mapa bitomatów. Możesz łatwo na niej sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się najbliższe bitomaty w twojej okolicy. Wystarczy, że na stronie głównej zjedziesz na sam dół i w sekcji „Przydatne linki” znajdziesz „Mapa bankomatów bitcoinowych”. Sprawdź tutaj.

Gdzie kupić Bitcoiny bez weryfikacji: kantor stacjonarny

Ostatnim wariantem pozwalającym na kupno Bitcoina bez weryfikacji jest kantor stacjonarny – najbardziej tradycyjna metoda. Polega ona oczywiście na znalezieniu w swojej okolicy odpowiedniego kantoru, który w swojej ofercie ma również kryptowaluty. Transakcji w takim kantorze możemy dokonać niemal anonimowo.

Niektóre kantory stacjonarne sprawdzają, kim są ich klienci, ale wiele z nich tego nie robi, a niektóre przyjmują zasadę, że do pewnego limitu weryfikacja nie jest wymagana. Na przykład w kantorach Flying Atom do kwoty 15.000 euro nie sprawdza się tożsamości klienta. Wystarczy przyjść do oddziału, dokonać transakcji i to wszystko. Całość potrwa kilka minut.

Do kantoru powinniśmy udać się z portfelem wirtualnym (tzn. z namiarami na niego) lub fizycznym. W niektórych kantorach portfel fizyczny kupisz od razu na miejscu.

Wszystko oczywiście brzmi bardzo dobrze, ale podobnie jak w przypadku bitomatów są dwa minusy. Kantorów bitcoinowych nie ma za dużo i znajdują się w większych miastach. Dodatkowo rozwiązanie to należy do tych droższych.

Na tym kończę zestawienie dostępnych metod. Mam nadzieję, że wiesz już, gdzie kupić Bitcoiny bez weryfikacji, i wybierzesz metodę odpowiadającą twoim wymaganiom.

Pamiętaj też, że weryfikacja nie zawsze musi być bardzo skomplikowana. Wręcz przeciwnie: wiele platform i giełd stara się ją uczynić maksymalnie uproszczoną po to, by nie zniechęcać i nie tracić potencjalnych klientów. Na przykład na Binance nie jest ona zbyt kłopotliwa, a korzyści z jej przeprowadzenia są znaczące.

Tak więc jeśli to tylko obawa przed uciążliwymi procedurami skłoniła cię do szukania metod kupna bez weryfikacji, namawiam cię do rozważenia jeszcze innych rozwiązań.

3.6/5 - (12 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.