Gdzie kupić Shiba Inu Coin (SHIB): kompletny przewodnik

723
gdzie kupić shiba inu

Zastanawiasz się, jak łatwo i wygodnie kupić Shiba Inu Coin w 2024 roku? Chcesz poznać najlepsze platformy, gdzie kupić Shiba Inu? Jesteś we właściwym miejscu!

Pomimo faktu, że powstanie tej kryptowaluty było niemal żartem, Shiba Inu Coin (SHIB) ugruntowała swoją pozycję w 2021 roku jako jedna z wzorcowych i najczęściej wybieranych przez inwestorów kryptowalut. Jej cena bardzo wzrosła, a tendencja wzrostowa może się jeszcze rozwijać.

W tym przewodniku zobaczymy, gdzie można kupić Shiba Inu Coin, przedstawiając niektóre z głównych platform, które oferują możliwość jej zakupu w sposób opłacalny. Zobaczymy, jak przejść procedurę zakupu Shiba Inu za pomocą brokera eToro oraz giełd kryptowalutowych Binance, Bitpanda i Coinbase. Poświęcimy też kilka słów na to, aby lepiej przedstawić tę kryptowalutę i zrozumieć, czy naprawdę opłaca się w nią inwestować.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Gdzie kupić Shiba Inu Coin: najlepsze platformy

Poniżej znajdziesz najlepsze strony i aplikacje do zakupu Shiba Inu. Niektóre z nich są brokerami online, idealnymi do inwestowania i handlu kryptowalutami, podczas gdy inne są giełdami lub platformami, które pozwalają na zakup SHIB, wymianę z innymi użytkownikami lub przechowywanie kryptowaluty w specjalnym portfelu cyfrowym.

1. Zakup Shiba Inu Coin na eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronną i wygodną platformą do zakupu Shiba Inu. Jest to broker online, ale oferuje on również typowe funkcje giełdy kryptowalutowej i portfela kryptowalutowego, dzięki niedawnemu wprowadzeniu eToro Wallet.

gdzie kupic shiba inu coin

Możesz użyć eToro zarówno do krótkoterminowego handlu Shiba Inu (do otwierania krótkich lub lewarowanych pozycji), jak i do zakupu wirtualnych monet i ich bezpiecznego przechowywania długoterminowego.

Otwarcie rachunku w eToro jest łatwe i bezpłatne. Możesz wybrać, czy chcesz otworzyć konto rzeczywiste (w tym przypadku minimalny depozyt wynosi 100 dolarów, a akceptowane metody płatności to przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne) czy darmowe konto demo, aby zapoznać się z platformą bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy.

Ponieważ cena Shiba Inu jest znacznie niższa od dolara, ta kryptowaluta została wydana w jednostce milionowej. Szukając u brokera, znajdziesz instrument finansowy „SHIBxM”, który jest równoważny części jednego miliona jednostek Shiba Inu. Obecna cena SHIBxM wynosi około 50 dolarów.

Prowizje dla Shiba Inu na eToro wynoszą aktualnie 1%. Jest to opłata stała, jednakowa dla wszystkich kryptowalut. Minimalna kwota SHIB, która może być zakupiona na eToro wynosi obecnie 10 dolarów.

Oto procedura, którą należy wykonać, aby kupić Shiba Inu Coin na eToro:

 • otwórz swoje konto na platformie, klikając tutaj;
 • zweryfikuj swoją tożsamość;
 • wpłać pieniądze na eToro za pomocą przelewu bankowego, PayPal lub karty;
 • wpisz „SHIBxM” w pasku wyszukiwania brokera;
 • wybierz ilość Shiba Inu, którą chcesz kupić, a następnie potwierdź transakcję.

Jeśli nie czujesz się gotowy na rozpoczęcie transakcji z prawdziwymi pieniędzmi, polecamy otwarcie darmowego konta demo, dzięki któremu od razu otrzymasz 100 tysięcy wirtualnych dolarów, które również możesz wykorzystać do zainwestowania w Shiba Inu Coin. Kliknij tutaj, aby spróbować.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

2. Jak kupić Shiba Inu Coin na Binance?

Binance (oficjalna strona tutaj) jest największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem dziennego wolumenu transakcji, a także oferuje największą liczbę kryptowalut (ponad 300). Jest to z pewnością jedna z najlepszych stron do zakupu Shiba Inu Coin.

gdzie można kupić shiba inu coin

Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz wpłacić tyle pieniędzy, ile chcesz za pomocą karty kredytowej / debetowej lub systemów stron trzecich, a następnie przekonwertować je na Shiba Inu i przechowywać je bezpiecznie w swoim cyfrowym portfelu.

Alternatywnie, możesz przejść bezpośrednio do zakupu Shiba Inu za pomocą karty kredytowej/debetowej. Poniżej znajduje się kompletna procedura zakupu Shiba Inu Coin na Binance za pomocą karty:

 • zarejestruj swoje konto na Binance (możesz to zrobić, klikając ten link);
 • zakończ weryfikację tożsamości;
 • kliknij w menu na „Kup kryptowalutę za pomocą karty”;
 • wybierz kryptowalutę „SHIB”, wybierz kwotę i potwierdź transakcję.

Kryptowaluty, które trzymasz na Binance, mogą również zarabiać pieniądze dzięki programowi „Binance Earn„, który pozwala inwestować lub zamrozić swoje monety na określony czas w zamian za zwrot odsetek. Obecnie przy zamrożeniu Shiba Inu można uzyskać odsetki w wysokości ponad 5% w skali roku.

Spready przy zakupie Shiba i innych kryptowalut za pomocą Binance należą do najniższych w branży (w okolicach 0,1%), a aplikacja jest bardzo wygodna. Aby utworzyć własny portfel na Binance, kupić Shiba Inu i odkryć wszystkie inne funkcje tej niesamowitej giełdy, kliknij tutaj.

3. Zakup Shiba Inu na Bitpanda

Bitpanda (strona tutaj) to fantastyczna europejska platforma do kupowania kryptowalut, metali szlachetnych, a także akcji i ETF. Oczywiście, oferuje również możliwość zakupu Shiba Inu Coin.

gdzie kupić shiba inu kryptowaluta

Z Bitpanda możesz kupować, sprzedawać, odbierać, wysyłać i przechowywać bezpiecznie wszystkie swoje kryptowaluty, w tym Shiba Inu. Zakupy kryptowalut są możliwe już od 1 euro i mają dość niskie spready (1,49%), które są dodatkowo obniżone, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro.

Aby kupić Shiba Inu z Bitpanda, musisz wykonać te 4 proste kroki:

 • utwórz swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
 • potwierdź swój adres e-mail i swoją tożsamość;
 • wpłać pieniądze do portfela Bitpanda poprzez przelew bankowy lub Visa/Mastercard;
 • jesteś teraz gotowy do zakupu Shiba Inu za pomocą jednego kliknięcia.

Ale zalety Bitpandy nie kończą się na tym: możesz używać tej platformy do przechowywania tradycyjnych walut (euro, dolar, funt i frank szwajcarski), inwestować w złoto i akcje od 1 euro, aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami krypto oraz otrzymać kartę debetową bez prowizji Bitpanda card do płatności w kryptowalutach.

Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda jest jednym z najlepszych sposobów na zakup Shiba Inu. Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści z Bitpanda klikając tutaj.

4. Zakup Shiba Inu na Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) to kolejna z wiodących giełd kryptowalutowych na świecie, co najmniej na równi z Binance. Jest ona szczególnie ceniona za łatwość użytkowania, bezpieczeństwo i wiele funkcji, które oferuje miłośnikom kryptowalut.

shiba inu

Za pośrednictwem Coinbase możesz kupić Shiba Inu Coin i dziesiątki innych kryptowalut przy użyciu różnych metod płatności, w tym karty kredytowej/debetowej i przelewu bankowego.

Prowizje są nieco wyższe niż w przypadku Binance, ale zmniejszają się po przejściu do Coinbase Pro. Aby korzystać z Coinbase Pro, nadal będziesz musiał najpierw otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

W ramach swojego pełnego pakietu kryptowalutowego, Coinbase zapewnia również portfel do przechowywania tokenów (trzeba zainstalować osobną aplikację), a także kilka niezwykle przydatnych usług: kartę Coinbase Card do płacenia kryptowalutami, pożyczki kryptowalutowe oraz funkcję Coinbase Earn, która pozwala zarabiać na kryptowalutach tylko poprzez oglądanie filmów i innych materiałów informacyjnych.

Shiba Inu Coin: co to i dlaczego wszyscy o tym mówią?

Token Shiba Inu (SHIB) jest kryptowalutą opartą na memach, nazwaną na cześć jednej ze znanych ras psów. Został on stworzony w 2020 roku przez anonimowego dewelopera o imieniu Ryoshi i od razu stał się realną alternatywą dla Dogecoina (DOGE).

Shiba Inu był wzorowany na samej idei Dogecoin, którą wszyscy znamy jako kryptowalutę, która powstała raczej jako żart, a następnie stała się jedną z najbardziej skapitalizowanych kryptowalut w historii. Shiba Inu na własnej stronie internetowej sugeruje, że SHIB to „Dogecoin killer”.

Pierwszym wspólnym elementem pomiędzy tymi dwoma kryptowalutami jest stylizowana ikonka. Oba systemy wykorzystują postać psa Shiba Inu jako swoją maskotkę.

Jednak Shiba Inu to nie tylko kryptowaluta jako cel sam w sobie, gotowa jedynie do wykorzystania siły medialnej i popularności memów w sieciach społecznościowych. Jest to dobry projekt, z wieloma funkcjami i konkretnymi planami na przyszłość, takimi jak zdecentralizowana giełda (ShibaSwap) i inkubator sztuki NFT.

Posiada również jasną mapę rozwoju, która pozwoli na ewolucję projektu i jego wzrost. Żartobliwie, mapa rozwoju Shiba Inu nazywana jest „Woofpaper”.

W przeciwieństwie do kryptowalut takich jak Bitcoin, który został zaprojektowany jako rzadki składnik aktywów, Shiba Inu ma bardzo wysoką podaż waluty, rzędu miliardów (1015). Powoduje to, że cena pojedynczego tokena jest znacznie niższa od dolara (obecnie około 0,00005$).

W ciągu 2021 roku, Shiba Inu znacznie wzrosła w cenie w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Wielu inwestorów, którzy od początku wierzyli w ten token, stało się teraz milionerami lub miliarderami.

Wzrost ten jest z pewnością spowodowany popularnością projektu, ale także solidną społecznością zwolenników SHIB, która została stworzona i zebrana na portalach społecznościowych. Ponadto, notowania na rosnącej liczbie giełd kryptowalutowych pozwoliły każdemu rozpocząć inwestowanie w ten token, napędzając wzrost ceny jeszcze bardziej.

Czy warto kupić Shiba Inu?

Shiba Inu jest obecnie blisko znalezienia się w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej i z pewnością jest jednym z tokenów o największej liczbie zwolenników i sympatyków.

Jeśli projekty zdecentralizowanej giełdy i inkubatora dzieł sztuki NFT zostaną zrealizowane zgodnie z planem, SHIB może w końcu konkurować z najlepszymi istniejącymi kryptowalutami i osiągnąć taką samą kapitalizację rynkową jak one. Marginesy wzrostu są wciąż wysokie.

Trzeba jednak powiedzieć, że mamy do czynienia z niezwykle zmiennym tokenem, znacznie bardziej niż kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum. Inwestor ma do czynienia ze szczególnie atrakcyjnymi potencjalnymi zyskami, ale również z wysokim ryzykiem.

Najlepszym wyborem, jak zawsze, jest przeznaczenie tylko niewielkiej części portfela kryptowalut na Shiba Inu w celu zmniejszenia ryzyka. Jeśli, z drugiej strony, masz krótkoterminową perspektywę, możesz skorzystać z silnych wahań cen Shiba Inu Coin do handlu i nieźle zarobić.

Jednak zawsze lepiej jest korzystać z bezpiecznych i wygodnych platform, takich jak eToro, Binance, Coinbase czy Bitpanda.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5
5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.