Giełdy kryptowalut: ranking 8 najlepszych w Polsce w 2024

2069
giełdy kryptowalut

Interesuje cię giełda kryptowalut i chciałbyś lepiej orientować się w temacie? Chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze giełdy kryptowalut w Polsce w 2024 roku? Dobrze trafiłeś!

Kiedy chcemy kupić lub sprzedać Bitcoin, Ethereum czy inne kryptowaluty, najpowszechniej stosowaną metodą jest skorzystanie właśnie z giełdy kryptowalut online. To platformy internetowe, na których możesz wymienić np. PLN na walutę cyfrową i na odwrót lub wymieniać kryptowaluty z innymi użytkownikami.

Z powodu wzrostu popularności kryptowalut, w ostatnich latach powstały liczne giełdy kryptowalutowe, a każda z nich ma swoją własną ofertę krypto, a przede wszystkim odmienne funkcje i opłaty. Dlatego właśnie, jeśli po raz pierwszy podchodzisz do tego tematu, powinieneś wiedzieć, jakie są najlepsze giełdy kryptowalut – polskie i międzynarodowe.

W tym poradniku znajdziesz ranking oraz recenzje najlepszych platform, na których kupisz Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple i wszelkie inne kryptowaluty w 2024 roku. Poniżej możesz już rzucić okiem na top 3 najczęściej używane giełdy krypto:

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Najlepsze giełdy kryptowalut: ranking

Przejdźmy od razu do listy, na której znalazły się najlepsze giełdy kryptowalut 2024 roku. Pod uwagę wzięliśmy najczęściej używane platformy, które są bezpieczne, wygodne, opłacalne i dostępne dla polskich użytkowników, w tym giełdy kryptowalut polskie.

1. Binance

Binance (tu oficjalna strona) to pod względem liczby transakcji największa światowa giełda kryptowalut online. Dostępnych kryptowalut jest tu ponad 380, które można nabyć za różne waluty FIAT, handlować nimi, przechowywać i zarabiać na nich.

jak kupić bitcoiny za złotówki binance

Serwis umożliwia zakup krypto za PLN i inne waluty na różne sposoby (również za pośrednictwem handlu między użytkownikami). Ta giełda kryptowaluty stworzyła nawet swoją własną krypto, Binance Coin (BNB), której cena w ostatnim czasie mocno skoczyła.

Opłaty na Binance również należą do bardzo korzystnych. Każdy zakup lub sprzedaż obciążone są wyłącznie niewielkim spreadem – zaledwie 0,1% wartości operacji. Możemy dokonać płatności kartą kredytową/debetową, przelewem bankowym lub przez strony trzecie.

Binance oferuje możliwość inwestowania swoich kryptowalut i otrzymywania rocznych odsetek na podstawie mechanizmu stakingu kryptowalut.

Bardzo wydajna i funkcjonalna jest także aplikacja Binance, która pozwala na wykonywanie operacji w czasie rzeczywistym i śledzenie rynku na smartfonie. Aby otworzyć konto gratis na tej giełdzie krypto, kliknij tutaj.

 • Kryptowaluty dostępne na Binance: 380+
 • Opłaty na Binance: 0,1%
 • Inne zalety: staking kryptowalut, karta VISA Binance, obsługa PLN

2. Zonda

Zonda (przejdź do oficjalnej strony), dawniej znana jako BitBay, to polska firma umożliwiająca wymianę ponad 50 kryptowalut. Jest to pierwsza tego typu platforma w Polsce. Zakładając na niej darmowe konto, uzyskujemy dostęp do wymiany krypto i giełdy kruptowalut.

Zonda najlepsze giełdy kryptowalut

Zarówno otwarcie, prowadzenie i zamknięcie konta na Zonda nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wpłaty na konto możemy dokonać za pomocą cyfrowej waluty i przelewu bankowego (w PLN), a także innymi metodami: za pomocą karty kredytowej/debetowej czy poczty – wówczas naliczana jest opłata. Minimalny depozyt to 10 zł. Wypłaty w PLN są obciążone dodatkowymi opłatami (w przypadku przelewu bankowego opłata wynosi 6 zł).

Prowizja jest zależna od obrotu: im większy obrót, tym niższa prowizja. Pełna tabela dla wszystkich możliwych operacji dostępna jest na oficjalnej stronie. Ogólnie można powiedzieć, że wysokość prowizji znajduje się w przedziale od 0,17% do 0,43 %.

Jeśli chcemy skorzystać z giełdy kryptowalut Zonda, musimy założyć konto i wpłacić depozyt. Na giełdzie możesz skorzystać z dwóch opcji. Pierwszą z nich jest „Szybka transakcja„, dzięki której możesz kupować i sprzedawać wybraną wartość (lub za wybraną kwotę) automatycznie, z pomocą systemu. Jeśli chcesz mieć większy wpływ na to, po jakim kursie będą realizowane transakcje, wybierz „Wystaw ofertę„, a twoja oferta pojawi się w tabeli na giełdzie kryptowalutowej.

Zonda pozwala teoretycznie na pewne akcje bez weryfikacji. Natomiast aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji serwisu, musimy przejść jedno- lub dwupoziomową weryfikację. By móc dokonać wpłat kryptowalut i walut FIAT, musimy przejść pierwszy poziom, tzn. wykazać się dokumentem tożsamości, natomiast nie ma konieczności potwierdzania adresu.

Przez platformę możesz złożyć ofertę na giełdzie bądź skorzystać z szybkich transakcji. Otrzymujesz portfel, możesz skorzystać z darmowych kursów edukacyjnych, a na profesjonalistów czeka wersja PRO.

 • Kryptowaluty dostępne na Zonda: 50+
 • Opłaty na Zonda: 0,17% – 0,43%
 • Inne zalety: obsługa PLN, polska platforma, ograniczona weryfikacja

3. Coinbase

Coinbase (tu oficjalna strona) to jedna z najbardziej znanych i najczęściej używanych giełd w świecie kryptowalut. To prawdopodobnie za sprawą jej prostoty, wygody i licznych funkcji, które na pewno zainteresują niejednego wielbiciela krypto.

kupowanie kryptowaluty coinbase

Za pośrednictwem tej giełdy możesz kupić kryptowalutę w sposóby niewiarygodnie prosty, wykorzystując różne systemy płatności. Spread uzależniony jest natomiast od wybranej metody płatności: karty kredytowej/debetowej będzie to 3,99%, a w przypadku przelewu – 1,49%, niezależnie od kupowanej kryptowaluty.

Istnieje również wersja Coinbase pro, w dalszym ciągu bezpłatna, ale z funkcjami dostosowanymi bardziej do potrzeb profesjonalnych traderów i inwestorów. Ma też niezwykle niski spread (poniżej 0,5%). Jeśli chcesz używać Coinbase pro, i tak musisz najpierw założyć normalne konto na platformie (kliknij tutaj).

Platforma udostępnia do kupna i sprzedaży ponad 130 kryptowalut. Ponadto możesz używać Coinbase jako normalnego portfela online. Dzięki niemu możesz wysyłać i odbierać kryptowaluty albo wymieniać się z innymi użytkownikami.

Inne ciekawe funkcje Coinbase to powtarzające się zakupy (opcja pozwalająca na stworzenie planu oszczędnościowego w celu kupowania w sposób powtarzający się określonej kryptowaluty). Warto zwrócić też uwagę na Coinbase earn – sposób na zarobienie kryptowaluty dzięki oglądaniu filmików i innych materiałów informacyjnych.

 • Kryptowaluty dostępne na Coinbase: 130+
 • Opłaty na Coinbase: 0,50% – 3,99%
 • Inne zalety: bezpieczeństwo i łatwość używania, Coinbase earn, Coinbase wallet

4. eToro

eToro (tu oficjalna strona) to na pewno jedna z najbardziej kompletnych i dogodnych platform do kupowania krypto, jakie istnieją. Jest to broker online, który oferuje również funkcje typowe dla giełdy kryptowalut, a to dzięki ostatnio wprowadzonemu portfelowi eToro Wallet.

etorox giełda kryptowalut

W praktyce możesz używać eToro zarówno w celu tradingu kryptowalutami. Ponadto możesz kupować wirtualne waluty i przechowywać je w bezpiecznym portfelu eToro Wallet, z możliwością przesłania ich w każdej chwili na inne giełdy czy do innych portfeli, jakie posiadasz.

eToro udostępnia ponad 40 kryptowalut, w tym te najbardziej popularne, a więc: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Dash Coin, Litecoin, Stellar Lumens, NEO, EOS, Cardano, IOTA, Zcash, TRON, Tezos i Binance Coin.

Otwarcie konta na eToro jest łatwe i darmowe. Możesz ponadto zdecydować, czy otworzysz prawdziwe konto (w tym wypadku minimalny depozyt wynosi 100 dolarów, a akceptowane metody płatności to przelew, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne), czy darmowe konto demo, które pozwoli ci zapoznać się z platformą bez ryzykowania rzeczywistymi pieniędzmi.

Aktualnie eToro zamiast zmiennego spreadu wprowadził stałą opłatę w wysokości 1%. Jest ona jednakowa dla wszystkich kryptowalut.

W celu uzyskania więcej informacji zachęcam cię to przeczytania naszego wpisu o eToro i kryptowalutach. Jeśli czujesz się gotowy, żeby zacząć, otwórz konto demo gratis, dzięki któremu dostaniesz na próbę 100 tys. wirtualnych dolarów, na których będziesz mógł bez ryzyka przećwiczyć możliwości platformy. Kliknij tutaj, żeby je otworzyć.

 • Kryptowaluty dostępne na eToro: 40+
 • Opłaty na eToro: 1%
 • Inne zalety: doskonała platforma tradingowa, bezpieczny portfel, konto demo
*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

5. Coindeal

Coindeal (tu oficjalna strona) to kolejna polska giełda kryptowalut, posiadająca wyjątkowo szeroką ofertę. Została założona w 2018 roku i od tego czasu została już wielokrotnie doceniona na całym świecie. Na Coindeal znajdziemy 50 par walutowych obejmujących kryptowaluty (łącznie z CDL czyli Coindeal Tokenem) i waluty FIAT, w tym PLN.

giełdy kryptowalut coindeal

Na Coindeal dostępnych jest ponad 45 różnych kryptowalut. Platforma obsługuje waluty FIAT takie jak PLN, EUR, USD i inne. Założenie konta jest darmowe, ale należy przejść proces weryfikacji zgodnie z normami AML i KYC.

Po założeniu konta możemy dokonać depozytu za pomocą przelewu bankowego. W przypadku PLN nie ma żadnej opłaty przy przelaniu pieniędzy na platformę, wypłata środków kosztuje natomiast 9 zł. Jeśli przez ponad 6 miesięcy na naszym koncie nie zostanie zarejestrowana żadna aktywność, zostanie potrącona opłata w wysokości 9 USD + 0.79% od wartości depozytu.

Kiedy masz już depozyt, możesz przystąpić do korzystania z giełdy. W pierwszej kolejności wybierz odpowiedni rynek – z taką parą walut, jaka cię interesuje. Jeśli np. na koncie masz PLN i interesuje cię BTC, musisz wybrać właśnie tę parę. Na giełdzie możemy składać oferty, na które ktoś odpowiada od razu, a w przeciwnym razie zostają one przeniesione do tabeli ofert. Prowizja od handlu mieści się w przedziale od 0,20% do 0,39%. Oddzielna tabela prowizji dotyczy posiadaczy CDL.

Giełda kryptowalut Coindeal posiada również aplikację mobilną, dzięki której możesz kontrolować wszystkie ruchy na swoim koncie z poziomu smartfona. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

 • Kryptowaluty dostępne na Coindeal: 45+
 • Opłaty na Coindeal: 0,20% – 0,39%
 • Inne zalety: strona w języku polskim, staking CDL, 50 par walutowych

6. Bitpanda

Bitpanda (tu oficjalna strona) to kolejna znakomita i polecana giełda kryptowalut online. Do dyspozycji inwestorów jest tu w sumie ponad 80 krypto, a prócz tego portfele dla czterech walut fiducjarnych (GBP, EUR, USD i CHF) oraz metali szlachetnych (złoto, srebro, pallad, platyna).

zakup kryptowaluty bitpanda

Firma istnieje od 2014 roku i ma siedzibę w Wiedniu – również z tego powodu często korzystają z niej europejscy inwestorzy. Aktualnie liczy sobie ponad 1 milion aktywnych użytkowników, pochodzących z ponad 44 krajów świata.

Z Bitpanda możesz kupować, sprzedawać, otrzymywać, wysyłać i bezpiecznie przechowywać wszystkie twoje kryptowaluty. Zakup kryptowaluty możliwy jest już od 1 euro, a spread jest stosunkowo niski (1,49% dla wszystkich krypto), a dzięki aktywnej wersji Bitpanda Pro zostaje dodatkowo obniżony.

Metody płatności akceptowane w celu wpłaty depozytu na Bietpanda i kupowania kryptowaluty to przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa i usługi różnych dostawców płatności.

Na Bitpanda możesz także uruchomić plany oszczędnościowe w celu dokonywania powtarzających się i automatycznych zakupów bitcoinów i innych krypto. Mówiąc w skrócie, jest to jedna z najlepszych istniejących ofert, jeśli chodzi o giełdy kryptowalutowe. Aby założyć darmowe konto i utworzyć swój portfel, kliknij tutaj.

 • Kryptowaluty dostępne na Bitpanda: 80+
 • Opłaty na Bitpanda: 1,49%
 • Inne zalety: portfele w 4 walutach FIAT i metalach szlachetnych, prostota

7. Kraken

Kraken (tu oficjalna strona) należy do grona najlepszych giełd kryptowalutowych, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i nałożonych opłat. Z tego powodu jest to również jeden z najczęściej używanych serwisów w celu handlowania Bitcoinem i ponad 90 innymi kryptowalutami.

kryptowaluta giełda kraken

Kraken posiada intuicyjną i łatwą w użyciu platformę, dostosowaną do różnych profilów inwestorów, chociaż jest zalecana głównie doświadczonym użytkownikom. Zakupu można dokonać za pomocą przelewu bankowego lub innej cyfrowej waluty.

Przy dokonaniu wpłaty na Krakenie za pomocą przelewu bankowego nie jest naliczana żadna opłata, natomiast niewielkimi kosztami obciążona jest wypłata środków oraz przenoszenie kryptowalut ze swojego portfela (zarówno jeśli wpłacamy, jak i kiedy wypłacamy). Jeśli chodzi o spread w przypadku tradingu kryptowalutami, mieści się on między 0,16% a 0,26%, Dowiedz się wiećej, klikając tutaj.

 • Kryptowaluty dostępne na Kraken: 90+
 • Opłaty na Kraken: 0,16% – 0,26%
 • Inne zalety: wysokie bezpieczeństwo

8. Kriptomat

Kriptomat (tu oficjalna strona) to giełda kryptowalut, która jest jeszcze mało znana, choć należy do całkiem solidnych propozycji. Pozwala na kupowanie Bitcoina i około 30 innych krypto w sposób bardzo prosty i szybki. Utworzenie portfela na tej platformie jest całkowicie darmowe, a weryfikacja konta zajmuje tylko 2 minuty.

Możesz wpłacić pieniądze na konto Kriptomat za pomocą karty kredytowej/debetowej lub przelewem bankowym i kupować kryptowaluty w euro po bieżącej cenie. Zostanie nałożona wyłącznie jedna opłata w wysokości 1,45% wartości transakcji. Jeśli potem zechcesz wymienić np. Bitcoin na inną kryptowaluję, będziesz mógł to zrobić bez dodatkowych kosztów. Minimalny depozyt wynosi 35 euro.

Za pomocą Kriptomatu możesz również za darmo wymieniać krypto z innymi użytkownikami, monitorować swoje inwestycje dzięki wygodnej aplikacji na systemy iOS i Android oraz kontrolować swój portfel z poziomu komputera. Strona dostępna jest w 20 różnych językach, w tym w języku polskim. Możesz dokonać darmowej rejestracji, klikając ten link.

 • Kryptowaluty dostępne na Kriptomat: 30+
 • Opłaty na Kriptomat: 1,45%
 • Inne zalety: wygodna aplikacja, strona w języku polskim, regulowana i bezpieczna platforma

Giełdy kryptowalut: jak zacząć?

Giełda kryptowalut (exchange), jak wskazuje na to określenie w języku angielskim, jest platformą służącą do wymiany kryptowalut i handlowania nimi. Oczywiście, nie odnosimy się wyłącznie do klasycznego Bitcoina, ale również do innych wirtualnych walut, takich jak Litecoin, Ethereum, Ripple itd.

Działanie giełdy kryptowalut jest proste: wpłacając standardowe waluty, jak euro czy złoty, zyskasz możliwość ich wymiany na prawdziwe kryptowaluty, które później będą mogły zostać powiązane z twoim cyfrowym portfelem i których będziesz mógł użyć w celu dokonywania płatności online lub przechowywać je w portfelu fizycznym czyli na przeznaczonym do tego dysku.

Mówiąc w skrócie, dzięki giełdom kryptowalutowym możesz stać się prawdziwym posiadaczem Bitcoina i innych krypto. To się nie tyczy np. zakupu kryptowalut u brokera online, który ogranicza się do udostępnienia kontraktów CFD na kryptowaluty, replikujących ich cenę.

Jeśli naprawdę wierzysz w przyszłość Bitcoina i innych wirtualnych walut, platformy, które przedstawiłem ci w tym wpisie, są doskonałym sposobem na skuteczne wkroczenie w ich świat, przede wszystkim jeśli przyjmujesz długoterminową perspektywę.

Oczywiście, wszystkie giełdy kryptowalut, które znajdziesz w tym przewodniku, są platformami regulowanymi na poziomie międzynarodowym, które muszą przestrzegać szczegółowych, surowych norm. Dlatego właśnie są skuteczne i bezpieczne dla inwestorów takich jak ty czy ja.

Giełdy kryptowaluty a opłaty

Jak zapewne wywnioskowałeś już z powyższych recenzji giełd kryptowalutowych online, każda finansowa operacja, jaką przeprowadzisz, będzie obciążona jakimiś prowizjami. Zazwyczaj opłaty te są wyrażone poprzez spread (procent wartości samej operacji).

Oczywiście, będziesz musiał starać się wykorzystywać takie rozwiązania, które zapewnią ci jak najniższy spread, jak np. w przypadku Binance (który nakłada tylko 0,1% na każdą transakcję) albo eToro (opłata 1%).

W każdym wypadku giełdy kryptowalut stanowią z punktu widzenia finansowego najlepszy sposób na zakup wirtualnych walut i przechowywanie ich przez dłuższy czas.

Przejdź na stronę internetową giełdy kryptowalutowej, z której chciałbyś skorzystać, i tam przeanalizuj tabelę opłat. Dzięki temu będziesz miał jasny obraz sytuacji, kiedy przystąpisz już do transakcji. Naturalnie opłaty mogą być zmienne w czasie, podążać za zmianami na rynku, jak i być uzależnione od kwoty twojej transakcji czy wartości depozytu.

Giełdy krypto: pytania i odpowiedzi

Jaka jest najlepsza giełda kryptowalut?

Naszym zdaniem najlepsze giełdy kryptowalut, regulowane i dostępne dla polskich użytkowników, to Zonda, Binance i Coinbase, a to za sprawą prostoty użytkowania i funkcji, jakie oferują miłośnikom kryptowalut.

Czym są giełdy kryptowalut?

Giełda kryptowalut to platforma onlina, na której możesz się zarejestrować, wpłacić pieniądze na swoje osobiste konto i wymienić walutę FIAT (euro, złoty, dolary, funty itd.) na kryptowaluty.

Jaki jest najlepszy portfel kryptowalutowy?

Portfel kryptowalutowy to tak naprawdę miejsce do przechowywania (fizyczne lub wirtualne) wszystkich twoich kryptowalut. Najlepszy wirtualny portfel kryptowalutowy to ten oferowany przez Coinbase

Czy istnieją giełdy kryptowalut polskie?

Jak najbardziej, a niektóre z nich zostały zaprezentowane w tym wpisie. Należą do nich Zonda i Coindeal, których oferta jest absolutnie na poziomie europejskim, a dzięki polskiej wersji strony i obsłudze PLN są przyjazne rodzimym inwestorom.

Czy istnieje giełda kryptowalut bez weryfikacji?

Giełdy kryptowalut, ze względu na bezpieczeństwo, wymagają przejścia weryfikacji. Weryfikacja na giełdach kryptowalut może mieć różny stopień zaawansowania. Często jest wielopoziomowa i dostępność funkcji zależy od poziomu, który przejdziemy. Stosunkowo uproszczoną weryfikację przejdziemy na platformie Zonda.

Jakie są największe giełdy kryptowalut na świecie?

W naszym rankingu znalazła się m.in. platforma Binance, która uchodzi za jedną z największych. Oferuje ponad 200 różnych kryptowalut.

5/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.