HashShiny: opinie, recenzja, cena i działanie

1245
Hashshiny

Jak działa HashShiny? Jakie kryptowaluty można tam kopać? Ile pieniędzy możesz zarobić?

Odpowiemy na powyższe pytania w tej kompleksowej recenzji HashShiny, jednej ze wschodzących platform do zarabiania kryptowalut poprzez nowe algorytmy wydobywcze.

W szczególności przyjrzymy się temu, czym jest HashShiny i jak działa w praktyce, a następnie zilustrujemy, jak zarejestrować się na tej platformie i zacząć kopać kryptowaluty, zarabiając prawdziwe pieniądze.

Dalej opiszemy zarobki i koszty platformy, a na koniec przedstawimy kilka opinii od klientów, którzy korzystali już z tej usługi. W ten sposób możesz zdobyć ogólne pojęcie o HashShiny i zdecydować, czy chcesz go używać do generowania przychodów.

HashShiny: co to takiego?

HashShiny (oficjalna strona tutaj) to renomowana platforma, za pośrednictwem której można wydobywać kryptowaluty, otrzymując w zamian wynagrodzenie. Została założona w 2017 roku przez zespół specjalistów z dziedziny IT i technologii blockchain.

hashshiny

Dla niewtajemniczonych, mining jest procesem, w którym odpowiedni sprzęt komputerowy, a w szczególności karty graficzne, jest używany do uzyskania wynagrodzenia w postaci kryptowaluty.

Na przykład w przypadku Bitcoin, wytworzoną energię wykorzystuje się do walidacji operacji (proof of work) przeprowadzanych w ramach blockchain, zdecentralizowanej struktury, na której opiera się ta kryptowaluta.

Warto podkreślić, że istnieją trzy główne możliwości, dzięki którym można wydobywać kryptowaluty:

 • Solo Mining: pierwszym sposobem wydobywania kryptowalut jest zakup sprzętu komputerowego potrzebnego do przeprowadzenia tej operacji i przystąpienie bezpośrednio do wydobywania. Ten sposób wydobywania jest w wielu przypadkach nieefektywny, ponieważ wymaga znacznej mocy obliczeniowej, aby móc efektywnie wydobywać kryptowaluty;
 • Pool Mining: w tym drugim przypadku, sprzęt do wydobycia jest kupowany, ale to, co się robi, to współpraca z innymi użytkownikami w grupach, zwanych pool. Każda osoba otrzymuje nagrodę proporcjonalną do mocy obliczeniowej, którą dzieli;
 • Cloud Mining: Trzecim sposobem jest oparcie się na istniejącej mining farm (struktura zaprojektowana w celu wydobywania kryptowalut), poprzez zawarcie umowy, dzięki której indywidualny użytkownik może korzystać z części jej energii.

HashShiny należy do tej trzeciej kategorii. Obecnie zakłady operacyjne HashShiny, tj. miejsca, w których znajdują się urządzenia do miningu, znajdują się w Mongolii i Chinach, a jako główne źródła energii wykorzystują energię wodną i wiatrową.

Jak twierdzą zarządzający projektem, obecnie ponad 2,3 miliona użytkowników korzysta z tej platformy, a liczba ta stale rośnie!

Podsumowując, HashShiny jest jedną z najszerzej stosowanych, bezpiecznych i przede wszystkim popularnych platform do cloud miningu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przejdź do oficjalnej strony internetowej za pośrednictwem tego linku.

Recenzja HashShiny: działanie

HashShiny, podobnie jak inne platformy w chmurze, pozwala każdemu wydobywać kryptowaluty. Aby korzystać z usługi, nie musisz wiedzieć nic o sprzęcie potrzebnym do wydobycia, ponieważ będziesz korzystać z firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie, kupując część swojej energii hashowania.

Energię tę wykorzystuje się do rozwiązywania złożonych operacji matematycznych, które są podstawą procesu wydobywania kryptowalut. Są one określane jako algorytmy wydobywcze, które są zależne od konkretnej wydobywanej kryptowaluty.

Tak zwany hashrate, czyli współczynnik wydobycia, służy do ilościowego określenia mocy obliczeniowej danych.

W tym sensie koszt energii pożyczonej z farm HashShiny ponoszony przez użytkownika będzie zależał od wybranego tempa wydobycia, mierzonego w hashach na sekundę (h/s) i jego wielokrotnościach. Im wyższa jest ta wartość, tym wyższy jest zarówno koszt, jak i potencjalny zysk.

Aby zacząć korzystać z HashShiny, musisz wykonać trzy proste kroki:

 1. Zarejestrować się na platformie: pierwszym krokiem jest utworzenie konta na HashShiny. Możesz to zrobić, klikając tutaj;
 2. Zakupić kontrakt: W tym momencie należy przystąpić do zakupu mocy obliczeniowej poprzez kontrakt. Szczegóły na ten temat omówimy później;
 3. Otrzymać wynagrodzenie: Teraz, gdy masz już moc obliczeniową, możesz ją wykorzystać do wydobywania kryptowalut. Codziennie będziesz otrzymywać opłaty, przesyłane bezpośrednio na twoje konto.
hashiny

W przypadku HashShiny należy dodać, że system rozpocznie wydobycie kryptowalut automatycznie poprzez sprzęt dostarczony przez tę platformę w ciągu około godziny po potwierdzeniu płatności, a pierwsze wypłaty otrzymasz w ciągu 24 godzin.

Należy zauważyć, że wszyscy użytkownicy, po zakończeniu rejestracji otrzymują darmową energię do kopania Bitcoina, wynoszącą 5TH/s przez okres około 5 dni. W ten sposób można przetestować działanie platformy.

W każdej chwili będziesz miał możliwość wypłacenia swoich zarobków, otrzymując je natychmiast w formie kryptowalut, poprzez dodanie portfela do systemu. Jeśli jeszcze go nie masz, polecamy założyć go na Binance lub Coinbase. W przypadku Bitcoin, minimalna wypłata wynosi 0,005 BTC i podobne progi obowiązują dla innych kryptowalut.

Pulpit nawigacyjny HashShiny umożliwia również przeglądanie statystyk wydobycia i sprawdzanie swojej wydajności.

Jak zarejestrować się na HashShiny

Skupmy się więc na pierwszym kroku procedury korzystania z HashShiny, czyli jak zarejestrować się na platformie. Po pierwsze, kliknij ten link, aby uzyskać dostęp do formularza rejestracyjnego, który widoczny jest poniżej:

hashshiny opinie

Teraz wystarczy wpisać swoje dane, tj. imię, nazwisko, nazwę użytkownika, hasło i potwierdzenie hasła. Zaznacz pole „I’m not a robot” i zaakceptuj warunki korzystania z usługi, aby kontynuować.

Musisz teraz potwierdzić swój adres e-mail. Otrzymasz wiadomość na swoją skrzynkę pocztową zawierającą link do weryfikacji i to wszystko.

Jak widać, procedura nie jest wcale skomplikowana i jest zgodna z procedurami innych platform tego typu. Zarejestruj się teraz za darmo na HashShiny, klikając tutaj.

Jak zacząć uprawiać mining?

Po zakończeniu rejestracji i potwierdzeniu adresu e-mail, będziesz mógł uzyskać dostęp do głównego pulpitu HashShiny, gdzie znajdziesz podsumowanie wszystkich swoich statystyk.

Na początku, jak można się spodziewać, wszystko będzie zupełnie puste i nietknięte. Aby zacząć działać, trzeba będzie, jak wspomniano powyżej, kupić moc hashowania. Aby to zrobić, kliknij po lewej stronie, w napis „Buy Hashrate”.

hashshiny.io

Następnie będziesz musiał dokonać wyboru pomiędzy różnymi dostępnymi ofertami. Na HashShiny możesz wydobywać:

 • Bitcoin z algorytmem SHA – 256
 • Litecoin z algorytmem Scrypt
 • Ethereum z algorytmem ETHASH
 • Zcash z algorytmem EQUIHASH
 • Dash z algorytmem X11
 • Decred z algorytmem Black 256R14
 • Dogecoin (nowość).

W przeciwieństwie do innych platform cloud miningu, w przypadku HashShiny nie ma minimalnej mocy hashowania, jaką musisz zakupić. Zaczyna się od zera, a cena odpowiednio wzrasta. Jeśli wybierzemy SHA-256, czyli wydobywanie Bitcoinów, naszym oczom ukaże się następujący ekran:

Możesz zdecydować, którą moc hashowania kupić i zostanie wyświetlony odpowiedni koszt w dolarach lub Bitcoin. Na HashShiny akceptowanych jest kilka metod płatności: przelew SEPA, karta kredytowa/debetowa, PayPal i portfele internetowe innych firm, takie jak WebMoney, Dotpay, DOKU, Boleto i Alfamart.

Dodatkowo możesz dokonywać płatności w następujących kryptowalutach: BTC, ETH, LTC, USDC i DAI.

Ponadto HashShiny wprowadził niedawno DeFi mining. Chodzi tu o to, że najnowsze zdecentralizowane protokoły są wykorzystywane do pomnażania zarobków z wydobycia. Obecnie są one dostępne dla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i USD Coin (USDC).

HashShiny: koszty

Omówimy teraz szczegółowo, ile kosztują usługi HashShiny.

Jak już wspomniano, nie ma opłaty rejestracyjnej, więc jest to platforma darmowa. Nie trzeba też płacić miesięcznej opłaty abonamentowej.

Największym wydatkiem jest zakup energii, której koszt zależy od mocy hashowania i wydobywanej kryptowaluty. Obecnie dostępne umowy są zawierane na okres dwóch lat.

Do tego należy doliczyć opłaty eksploatacyjne, czyli koszty energii elektrycznej, chłodzenia serwera, utrzymania systemu i hostingu platformy.

hashshiny cloud mining

Przyjrzyjmy się szczegółowym kosztom każdej z kryptowalut:

 • Bitcoin: 1,15$ za 10 GH/s. Koszty utrzymania w wysokości 0,0015 USD za 10GH/s/dzień;
 • Ethereum: 2,00 USD za 100 KH/s. Koszty utrzymania w wysokości 0,0035 $/ 100 KH/s/dzień;
 • Kreska: 1,05 USD za 100 MH/s. Koszty utrzymania w wysokości 0,0022 $/ 100 MH/s/dzień;
 • Litecoin: 1,25$ za 1 MH/s. Koszty utrzymania w wysokości 0,0025 $/ 1 MH/s/dzień;
hashshiny koszty
 • Zcash: 0,25$ za 10 sol/s. Koszty utrzymania wynoszą 0,0004 $/ 10 sol/s/dzień;
 • Decred: 2,15$ za 10 GH/s. Koszty utrzymania na poziomie 0,004 $/ 10 GH/s/dzień;
 • Dogecoin: $3.99 za 1 MH/s. Koszty utrzymania w wysokości 0,005 USD/ 1 MH/s/dzień.

Ile można zarobić na HashShiny?

Zajmijmy się teraz jedną z najciekawszych kwestii, a mianowicie możliwymi zarobkami, jakie można osiągnąć dzięki usłudze HashShiny.

Po pierwsze, warto wspomnieć, że korzystając z usługi wydobywczej w chmurze, nie musisz płacić za wyposażenie, w tym sprzęt, oprogramowanie i system chłodzenia. Nie trzeba się nawet martwić o koszty energii elektrycznej, które w tych przypadkach nie są bez znaczenia.

W przypadku cloud miningu zysk jest w zasadzie różnicą pomiędzy kwotą pieniędzy, którą otrzymujemy jako wynagrodzenie za samą działalność wydobywczą, a poniesionymi kosztami, tj. zakupem kontraktu i kosztami utrzymania.

Ważne jest, aby pamiętać, że na HashShiny, zarobki są wypłacane codziennie i kilka parametrów wpływa na ich wysokość:

 • moc hashowania, którą posiadasz;
 • kryptowaluta, którą wydobywasz;
 • algorytm wydobywczy, którego używasz;
 • wahania wartości wydobytej kryptowaluty w stosunku do dolara.

HashShiny zapewnia teraz również Mining Calculator, praktyczne narzędzie, które pozwala obliczyć możliwe zarobki, które można uzyskać z zakupu określonej ilości energii. Zobaczmy to na przykładzie.

Powiedzmy, że chcesz kupić kontrakt na wydobycie Bitcoin za łączną kwotę 100$:

hashshiny zarobki

Kalkulator podaje dzienne, miesięczne i roczne zarobki, jakie możesz otrzymać. Na koniec kontraktu, po dwóch latach, całkowita zarobiona kwota wynosi 192 dolary, czyli prawie dwa razy więcej niż wydano na początku.

Podsumowując, jest to dość skuteczne narzędzie, ale nie bierze ono pod uwagę opłat eksploatacyjnych. Zalecamy przeprowadzenie kilku testów przed zakupem mocy haszowania, aby zobaczyć, w jaki sposób uzyskać największe zyski.

HashShiny: opinie

Na zakończenie przeanalizujemy kilka opinii na temat HashShiny, bezpośrednio od klientów, którzy korzystali już z tej platformy. Przyjrzymy się dwóm konkretnym recenzjom:

opinie hashshiny
opinia hashshiny

Jak sam widzisz, klienci są bardzo zadowoleni zarówno z wydajności platformy, jak i z regularności dokonywanych wypłat. Sami wypróbowaliśmy HashShiny i polecamy jego użycie do cloud miningu. Sprawdź sam, rejestrując się za darmo już dziś pod tym linkiem.

5/5 - (1 vote)