Inwestycja w konopie: zacznij dzięki tym 3 efektywnym sposobom

908
inwestycja w konopie

Zastanawiasz się, jak inwestować w konopie i marihuanę tak, by wykorzystać pozytywny trend, jaki możemy zaobserwować w tym przemyśle w 2024 roku? Jeśli interesuje cię inwestycja w konopie, dobrze trafiłeś!

Debata dotycząca legalizacji konopi trwa od wielu lat na całym świecie. Aktualnie w wielu krajach jest z zgoda na użycie konopi w celach leczniczych i farmaceutycznych, jak łagodzenie chronicznego bólu czy nawet kuracja na raka i stwardnienie rozsiane.

Perspektywa wzrostu użycia konopi w medycynie i oczekiwanie kolejnych legalizacji na poziomie globalnym to rozsądne powody, dla których inwestorzy widzą w konopiach świeży i interesujący potencjał inwestycyjny.

W tym wpisie dowiemy się, jak inwestować w konopie za pośrednictwem akcji, ETF i innych instrumentów dostępnych u brokerów online. Po tej lekturze nie będziesz miał już żadnych wątpliwości odnośnie do inwestowania w marihuanę z punktu widzenia finansowego.

Inwestycja w konopie przez fundusze ETF

degiro logowanie

Pierwszym sposobem na inwestycję w konopie jest zakup funduszu ETF, który naśladuje wyniki największych firm zajmujących się tym przemysłem. To niewątpliwie inteligentne i stosunkowo bezpieczne rozwiązanie, mimo że póki co nie mamy dużego wyboru ETF-ów na firmy z branży konopnej.

W tej kategorii najlepiej prezentują się dwa ETF-y notowane na giełdzie niemieckiej, które możesz kupić przez brokera Degiro. Jest też jeden ETF notowany na giełdzie kanadyjskiej, który możesz kupić przez brokera eToro. Poniżej prezentuję dane tych funduszy, dzięki czemu łatwo je wyszukasz na stronach brokerów:

  • HANetf The Medical Cannabis and Wellness UCITS ETF (ISIN IE00BG5J1M21, Ticker CBSX)
  • Rize Medical Cannabis and Life Sciences UCITS ETF (ISIN IE00BJXRZ273, Ticker BLUM)
  • Horizons Marijuana Life Sciences Index ETF (ticker HMMJ)

Jak inwestować w konopie przez Copyportfolio eToro?

inwestycja w marihuane

Świetną metodą na inwestowanie w konopie jest ta oferowana przez brokera eToro, który udostępnił swoim klientom tzw. copyportfolio Cannabis Care (znajdziesz go tutaj). Jest to portfel akcji poświęcony sektorowi konopi wykorzystywanych w celach terapeutycznych.

Korzystając z Cannabis Care, inwestorzy mogą otrzymać ekspozycję na zrównoważony portfel, zarządzany i w całości alokowany, który oferuje opcję inwestycji tematycznej w jeden z najszybciej rozwijających się sektorów biotechnologii. Firmy brane pod uwagę to te północnoamerykańskie, a kwota minimalna inwestycji w Cannabis Care copyportfolio wynosi $5000.

Poza copyportfolio eToro oferuje również możliwość tradingu na pojedynczych akcjach z sektora konopnego. W tym przypadku istnieje możliwość wykorzystania dźwigni finansowej i wyboru między pozycjami long i short. Inwestycja short (celująca w spadek) i użycie dźwigni jest możliwe tylko w przypadku kontraktów CFD.

eToro jest jednym z najlepszych brokerów, a poza możliwością inwestowania prawdziwych pieniędzy, pozwala na otwarcie darmowego konta demo. Dzięki niemu można poćwiczyć granie na giełdzie bez ryzykowania faktycznym kapitałem. Aby otworzyć konto demo, kliknij tutaj.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Inwestowanie w konopie przez Plus500

inwestowanie w konopie plus500

Kolejny duży broker, u którego można inwestować w konopie na różne sposoby, to Plus500 (autoryzowany i regulowany przez CySEC, numer licencji #250/14). Tu także do dyspozycji mamy akcje z sektora konopnego. Możemy w nie inwestować poprzez kontrakty CFD, otwierając zarówno pozycje długie (celujące we wzrost), jak i krótkie (celujące w spadek).

Poza pojedynczymi akcjami CFD, Plus500 oferuje bardzo interesujący produkt finansowy, którym jest Indeks Akcji Konopi Indyjskich. Składa się on z akcji spółek należących do sektora legalnych konopi.

Inwestując w ten indeks, otrzymasz zdywersyfikowaną ekspozycję na cały rynek konopny. Działa więc podobnie jak w przypadku funduszu ETF lub copyportfolio na eToro.

Na Plus500 spready są bardzo niskie, a prowizje pobierane od klientów za operacje – zerowe! Nie ma żadnych opłat za wypłaty, wpłaty ani otwarcie czy zamknięcie pozycji. Jednak jak to bywa w przypadku wszystkich brokerów oferujących CFD, ponosimy opłatę overnight.

Opłata za przeliczenie waluty w przypadku transakcji w innej walucie niż ta twojego konta wynosi do 0,7% zrealizowanego zysku i straty transakcji. Jeśli nie zalogujesz się na swoje konto przez 3 miesiące, broker pobierze opłatę za brak aktywności (10 USD na miesiąc). Minimalny depozyt wynosi 100 euro.

Plus500 ponadto, tak jak eToro, oferuje darmowe konto demo, dzięki któremu możesz poćwiczyć swoje umiejętności z wykorzystaniem wirtualnych środków. Nie poniesiesz więc żadnego finansowego ryzyka. Kliknij poniżej, by zarejestrować się na platformie i otrzymać 40.000 wirtualnych euro!

*82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

5/5 - (7 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.