IQ Mining: opinie, recenzja, koszty i zyski

659
IQ mining

Jak działa IQ Mining? Ile możesz na nim zarobić?

Odpowiemy na powyższe pytania w tej kompleksowej recenzji IQ Mining, jednej z wschodzących platform do zarabiania kryptowalut dzięki nowym algorytmom wydobywczym.

W szczególności przyjrzymy się, czym jest IQ Mining i jak działa w praktyce, a następnie zilustrujemy, jak zarejestrować się na tej platformie i zacząć wydobywać kryptowaluty, zarabiając prawdziwe pieniądze.

Dalej opiszemy zarobki i koszty platformy, a na koniec zamieścimy opinie klientów, którzy korzystali już z serwisu. W ten sposób można uzyskać całościowe wyobrażenie o IQ mining i zdecydować, czy użyć go do generowania zarobków.

IQ Mining: co to takiego?

IQ Mining (oficjalna strona tutaj), jak sama nazwa wskazuje, jest platformą, dzięki której można wydobywać kryptowaluty, otrzymując w zamian wynagrodzenie. Jest to projekt, który powstał w 2016 roku i cały czas się rozwija.

iq mining

Dla niewtajemniczonych, cloud mining jest procesem, w którym energia, przy pomocy konkretnego sprzętu komputerowego, jest wykorzystywana w celu uzyskania w zamian kryptowaluty.

Na przykład w przypadku Bitcoin, energia ta jest wykorzystywana do walidacji operacji (proof of work) przeprowadzanych w ramach blockchain, zdecentralizowanej architektury, na której opiera się ta kryptowaluta.

Warto nadmienić, że istnieją trzy główne aktywności, dzięki którym można wydobywać kryptowaluty:

 • Solo Mining: pierwszym sposobem wydobywania kryptowalut jest zakup sprzętu komputerowego potrzebnego do przeprowadzenia tej operacji i przystąpienie bezpośrednio do wydobywania. Ten sposób wydobywania jest w wielu przypadkach nieopłacalny, ponieważ wymaga znacznej mocy obliczeniowej, aby móc efektywnie wydobywać kryptowaluty;
 • Pool Mining: w tym drugim przypadku, sprzęt do wydobycia także należy kupić, ale to, co odróżnia tę metodę, to współpraca z innymi użytkownikami w grupach, które są nazywane pool. Każda osoba otrzymuje nagrodę proporcjonalną do mocy obliczeniowej, którą dzieli;
 • Cloud Mining: trzeci sposób polega na wykorzystaniu istniejącej farmy miningowej (struktury zaprojektowanej do celów wydobywania kryptowalut), poprzez zawarcie umowy, dzięki której indywidualny użytkownik może korzystać z części jej energii.

IQ Mining należy do trzeciej kategorii. Jej farmy wydobywcze są rozproszone po całym świecie, również w celu zmniejszenia ryzyka. Są one zlokalizowane w Chinach, Rosji, Algierii, Kanadzie i innych krajach.

Projektem zarządza spółka Tunewo Limited, która jest zarejestrowana na Wyspach Marshalla, z racji że jest to niejako raj podatkowy oferujący wiele ulg. Możemy powiedzieć, że jest to stosunkowo bezpieczna usługa: jeśli masz jakiekolwiek problemy, zawsze możesz skontaktować się z obsługą poprzez czat, e-mail lub numer telefonu (dostępne są dwa, jeden angielski i jeden rosyjski).

Jak działa IQ Mining?

Jak wspomnieliśmy, IQ Mining, podobnie jak inne platformy chmurowe, pozwala każdemu na wydobywanie kryptowalut. Aby korzystać z usługi, nie musisz wiedzieć nic o sprzęcie potrzebnym do wydobycia, ponieważ będziesz korzystać z firmy, która na tym zarabia, kupując część jej energii hashowania.

Energia ta jest wykorzystywana do rozwiązywania złożonych operacji matematycznych, które są podstawą procesu wydobywania kryptowalut. Są one określane jako algorytmy wydobywcze, które są zależne od konkretnej wydobywanej kryptowaluty.

Tak zwany hashrate, czyli współczynnik wydobycia, służy do ilościowego określenia mocy obliczeniowej danych.

Koszt energii pożyczonej z farm IQ Mining użytkownikowi będzie zależał od wybranego tempa wydobycia, mierzonego w hashach na sekundę (h/s) i jego wielokrotnościach. Im wyższa jest ta wartość, tym wyższy jest koszt, jak również potencjalny zysk.

Aby zacząć korzystać z IQ Mining, musisz wykonać trzy proste kroki:

 • Rejestracja na platformie: pierwszym krokiem jest utworzenie konta na IQ Mining. Możesz to zrobić, klikając tutaj;
 • Zakup kontraktu: w tym momencie należy przystąpić do zakupu energii haszowania za pomocą kontraktu. Szczegóły omówimy później;
 • Otrzymywanie opłat: teraz, gdy masz już moc obliczeniową, możesz ją wykorzystać do wydobywania kryptowalut. Codziennie będziesz otrzymywać wypłaty, które będą przesyłane bezpośrednio na twoje konto.
iq mining rejestracja

Jak widać, nie ma nic skomplikowanego w działaniu IQ Mining. Przejdź do oficjalnej strony internetowej już teraz, aby poznać wszystkie dodatkowe szczegóły.

Jak zarejestrować się na IQ Mining?

Skupmy się więc na pierwszym kroku procedury korzystania z IQ Mining, a mianowicie na tym, jak zarejestrować się na platformie. Po pierwsze, kliknij na ten link, aby przejść do strony głównej serwisu.

iq mining rejestracja 2

Teraz kliknij na przycisk „Sign Up”, aby otworzyć konto w IQ Mining. Zostaniesz przeniesiony do następującego ekranu:

Teraz wystarczy podać swoje dane, tj. imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail i hasło. Użytkownik potwierdza również klauzule dotyczące Warunków Umowy, Risk Policy oraz fakt, że usługa jest świadczona poza terytorium Stanów Zjednoczonych.

Jak widać, procedura nie jest wcale skomplikowana i jest zgodna z procedurami innych podobnych platform. Zarejestruj się teraz na IQ Mining za darmo, klikając tutaj.

Jak zacząć kopać kryptowaluty?

Po zakończeniu rejestracji i potwierdzeniu adresu e-mail, uzyskasz dostęp do głównego pulpitu IQ Mining, gdzie znajdziesz podsumowanie wszystkich swoich statystyk.

Na początku, jak widać, wszystko będzie wyzerowane. Kolejnym krokiem, który wkrótce pozwoli ci rozpocząć wydobywanie kryptowalut, jest zakup energii hashowania. Aby to zrobić, kliknij na „Buy Power”.

iq mining free trial

Teraz będziesz mógł uzyskać dostęp do różnych ofert, jak widać na poniższym ekranie:

ig mining pakiety

Przede wszystkim możesz zdecydować, którą kryptowalutę chcesz wydobywać. W IQ Mining dostępne są następujące kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Tether Coin (USDT) i Ethereum (ETH).

Wydobywanie Bitcoin jest dostępne z dwoma algorytmami wydobywczymi: SHA-256 i SHA-256 PRO. Możesz również zdecydować o wysokości hash rate, a w zależności od wartości zakupów zaliczasz się do jednego z czterech typów kont, które dają ci dostęp do większych rabatów.

Zakupu można dokonać za pomocą następujących metod płatności:

 • Karta VISA lub MasterCard
 • Bitcoin
 • Altcoiny: Ethereum, Litecoin, DASH i Zcash
 • Stablecoins: USDT, TUSD, USDC, PAX
 • Perfect Money.

Koszty IQ Mining

Przedstawimy teraz bardziej szczegółowy przegląd kosztów IQ Mining.

Jak już wspomniano, nie ma opłaty rejestracyjnej. Nie trzeba też płacić miesięcznej opłaty abonamentowej.

Większość należności pochodzi z zakupu energii, której koszt zależy od hash rate, kryptowaluty i rodzaju konta. Kontrakty mogą być podpisywane na 1 rok, 2 lata, 5 lat lub dożywotnio, oprócz USDT, który ma tylko opcję na 1 rok.

Pod uwagę trzeba wziąć również opłaty eksploatacyjne. Pod tym pojęciem kryją się koszty energii elektrycznej, koszty chłodzenia serwerów, prace związane z utrzymaniem systemu i hostingiem platformy.

Opłaty serwisowe wynoszą 0,001 $ / 10GH/s w przypadku Bitcoin i Bitcoin Cash. Dla Tether Coin jest to 0,0001 $ / 1GH/s, podczas gdy dla Ethereum jest to 0,00013 $ / 0,1 MH/S.

Przyjrzyjmy się teraz szczegółom kosztów energii w poszczególnych przypadkach dla różnych typów kont i kryptowalut.

Bitcoin (SHA-256)

 • Bronze: koszt 281$ za moc 3 TH/S i roczny kontrakt;
 • Silver: koszt 929$ za moc 10 TH/S i roczny kontrakt;
 • Gold: koszt 18.103$ za moc 200 TH/S i roczny kontrakt;
 • Diamond: koszt 81.243$ za moc 900 TH/S i roczny kontrakt.

Bitcoin (SHA-256 PRO)

 • Bronze: koszt 281$ za moc 3 TH/S i roczny kontrakt;
 • Silver: koszt 929$ za moc 10 TH/S i roczny kontrakt;
 • Gold: koszt 18.103$ za moc 200 TH/S i roczny kontrakt;
 • Diamond: koszt 81.24$ za moc 900 TH/S i roczny kontrakt.

Bitcoin Cash (SHA-256)

 • Bronze: koszt 281$ za 3 TH/S mocy i roczny kontrakt;
 • Silver: koszt 929$ za moc 10 TH/S i roczny kontrakt;
 • Gold: koszt 18.103$ za moc 200 TH/S i roczny kontrakt;
 • Diamond: koszt 81,243$ za moc 900 TH/S i roczny kontrakt.

Moneta Tether (USDT)

 • Bronze: Koszt 204$ za 2 TH/S power i roczny kontrakt;
 • Silver: Koszt 1006$ za 10 TH/S mocy i roczny kontrakt;
 • Gold: koszt 19,666$ za moc 200 TH/S i roczny kontrakt;
 • Diamond: koszt 88,266$ za moc 900 TH/S i roczny kontrakt.

Ehtereum (ETH)

 • Bronze: koszt 243$ za 15 MH/S mocy i roczny kontrakt;
 • Silver: koszt 1598$ za moc 100 MH/S i roczny kontrakt;
 • Gold: koszt 15.460$ za 1000 MH/S mocy i roczny kontrakt;
 • Diamond: koszt 61.240$ za 4000 MH/S mocy i roczny kontrakt.

Przy zakupie umów na dłuższy okres, masz dostęp do dodatkowych rabatów. Dodatkowo możesz wykupić wersję dożywotnią, gdzie za wstępną opłatą będziesz zarabiał pieniądze już zawsze.

Ile można zarobić z IQ Mining?

Zajmijmy się teraz jedną z najciekawszych kwestii, a mianowicie zarobkami, jakie można osiągnąć dzięki IQ Mining.

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na to, że korzystając z usługi cloud mining, nie będziesz musiał płacić za sprzęt, w tym za oprogramowanie i system chłodzenia. Nie trzeba się też martwić o koszty energii elektrycznej, które w tych przypadkach nie są bez znaczenia.

W przypadku cloud mining, zysk jest w zasadzie różnicą pomiędzy kwotą, którą otrzymujemy jako wynagrodzenie za samą działalność wydobywczą, a poniesionymi wydatkami, czyli zakupem energii i ewentualnymi kosztami utrzymania.

Warto zaznaczyć, że na IQ Mining zarobki będą wypłacane codziennie i generalnie będą zależały od szeregu parametrów:

 • hashrate, który posiadasz;
 • kryptowaluty, którą wydobywasz;
 • algorytmu wydobywczego, którego używasz;
 • fluktuacji wartości wydobytej kryptowaluty w stosunku do dolara.

Teraz, dla kontraktów Tether Coin, istnieje oferta, która gwarantuje ci stały zwrot około 20%. W przypadku innych kryptowalut to, co otrzymasz, będzie się różnić w zależności od powyższych parametrów. Średnio można przyjąć wartość 5-10%.

Oczywiście korzystniejsze warunki obowiązują w przypadku umów długoterminowych lub dożywotnich. W tym drugim przypadku, po pokryciu początkowej inwestycji, cała reszta będzie zyskiem, prawdziwym dochodem, który będziesz otrzymywał rok po roku.

Opinie o IQ Mining

Przyjrzyjmy się teraz kilku opiniom na temat tego serwisu, bezpośrednio od klientów, którzy mieli okazję już z niego skorzystać.

iq mining trustpilot
iq mining

Jak sam widzisz, klienci są zadowoleni z zysków osiąganych dzięki platformie. Aby uzyskać wszystkie szczegóły i więcej opinii na temat IQ Mining, odsyłamy cię do oficjalnej strony internetowej, którą możesz znaleźć pod tym linkiem.

4.5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.