Jak działa staking na Binance? Kompletny przewodnik

1200
staking binance

Zastanawiasz się, jak działa staking Binance? Chcesz dowiedzieć się więcej o ofertach dostępnych dla stakingu kryptowalut na tej giełdzie? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Stakowanie kryptowalut to proces kupowania i przechowywania walut cyfrowych przez pewien czas i otrzymywania w zamian odsetek. Zwroty są naprawdę interesujące i mogą osiągnąć procenty, które biją na głowę nawet rynek akcji.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej możliwościom oferowanym przez Binance, w tym typowym zwrotom i liście kryptowalut, które można stakować. Ponadto przyjrzymy się praktycznym aspektom stakowania kryptowalut przy użyciu tej fantastycznej platformy.

Już na samym początku warto wyjaśnić, że pierwszym krokiem do stakowania na Binance jest otwarcie konta na giełdzie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz kliknąć w ten link i rozpocząć proces rejestracji, który przypominamy, jest całkowicie bezpłatny.

Następnie należy kupić kryptowalutę, którą chcesz stakować na Binance lub przenieść ją z innego portfela cyfrowego. W tym momencie jesteś gotowy, aby zacząć generować odsetki.

Staking Binance: wszystkie możliwości

Stakowanie na Binance to tylko jedna z wielu opcji pasywnego zarabiania zapewnianych przez program Earn tej platformy. Możesz wyświetlić wszystkie z nich z oficjalnej strony, klikając na Finance -> Binance Earn. Jeśli przewiniesz stronę w dół, zobaczysz taki ekran jak poniżej:

locked staking binance

Jak widać, istnieją następujące możliwości stakowania:

  • Locked (stały): pierwszy sposób polega na zakupie i zamrożeniu konkretnej kryptowaluty. Nie może być ona używana przez określony czas (zazwyczaj 30, 60 lub 90 dni). Zazwyczaj daje to wyższe zyski niż opcje bez ograniczeń. Na przykład, Binance Coin ma program stakingowy typu Locked, który obecnie przynosi 6,53% rocznie, z 60-dniową blokadą.
  • DeFi: Ten drugi sposób stakowania wykorzystuje projekty Decentralised Finance (DeFi), które wykorzystując kontrakty smart, pozwalają na wygenerowanie bardzo atrakcyjnych odsetek. W porównaniu z pierwszą opcją, ta jest nieco bardziej ryzykowna, ponieważ polegasz na osobach trzecich. Należy jednak podkreślić, że menedżerowie w Binance zawsze starają się wybrać najbezpieczniejsze projekty.
  • ETH 2.0: Dzięki nadchodzącej aktualizacji sieci Ethereum, możliwe jest teraz dołączenie do nowego programu stakingowego dla tej kryptowaluty. W porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami, to charakteryzuje się niskim ryzykiem. Jednakże czas oczekiwania na wykup kryptowaluty może wynieść nawet do 24 miesięcy.

Możesz również wyświetlić opcje inwestycyjne dostępne dla danej kryptowaluty w następujący sposób. Po pierwsze, zaloguj się do swojego portfela i przejrzyj posiadane kryptowaluty. Następnie wystarczy kliknąć na „Earn”, aby wyświetlić różne programy oszczędnościowe dostępne obecnie dla tej konkretnej kryptowaluty.

Oczywiście, nie wszystkie opcje inwestycyjne odnoszą się do stakowania, a celem tego artykułu nie jest omówienie wszystkich możliwości oferowane przez program Binance Earn. Możesz uzyskać więcej informacji na ten temat, tworząc darmowe konto na Binance za pośrednictwem tego linku.

Jak stakować na Binance?

Teraz, gdy wyjaśniliśmy różne dostępne opcje stakingu, nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak stakować na platformie Binance. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak stakować tam swoje kryptowaluty. Przyjrzymy się osobno trzem przypadkom, które właśnie omówiliśmy.

Stały Staking (Locked Staking)

Po zalogowaniu się na platformę (jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je założyć za darmo pod tym linkiem), przejdź przez pasek nawigacyjny do Finanse -> Binance Zarobki (Binance Earn). Następnie przewiń w dół do części, gdzie dostępne są wszystkie opcje i kliknij na „Stały Staking„.

Uzyskasz dostęp do dedykowanej sekcji, w której znajdziesz wszystkie aktualne oferty. Możesz wyszukać konkretną kryptowalutę, wpisując jej inicjały w pasku wyszukiwania, tak jak zrobiliśmy to na przykład poniżej dla Binance Coin (BNB):

staking binance

Dla każdej oferty podawane jest APY, czyli 7-dniowa rentowność w ujęciu rocznym, a także czas trwania zobowiązania. Zmieniając tę ostatnią wartość, można uzyskać różne wysokości odsetek. Wreszcie, istnieje minimalna zablokowana kwota, dzięki której można uzyskać dostęp do oferty.

Po kliknięciu na przycisk „Stake now” (lub „Do Zablokowania”), otworzy się następujące okno, w którym można zdecydować o czasie trwania obligacji i ilości kryptowalut do zainwestowania. Na zielono znajdziesz szczegóły dotyczące dziennych odsetek generowanych w twoim konkretnym przypadku oraz częstotliwość ich wypłaty.

locked staking binance

Należy pamiętać, że APY jest liczbą, która jest dostosowywana codziennie w oparciu o zyski z mechanizmu Proof of Stake (PoS), na którym opiera się staking. Po zapisaniu się do oferty, możesz sprawdzić status swoich oszczędności w zakładce Portfel -> Zarobki -> Stały Staking.

Staking DeFi

W Binance Earn znajdziesz również sekcję poświęconą DeFi Staking. Możesz także uzyskać do niej dostęp z poziomu Stałego Stakingu, poprzez wewnętrzny pasek nawigacyjny.

Zalecamy zapoznanie się z instrukcją wideo przed rozpoczęciem korzystania z tej usługi. Zrozumiesz wtedy, jak DeFi staking działa w praktyce i jakie ryzyko możesz ponieść, jeśli zdecydujesz się go użyć.

Znajdziesz tam również listę dostępnych opcji i możesz filtrować wyniki, wpisując inicjały kryptowaluty, którą jesteś zainteresowany, tak jak wygląda to poniżej w przypadku Binance Coin.

staking defi binance

Należy pamiętać, że obowiązuje tu elastyczna blokada, co oznacza, że można wykupić zablokowane kryptowaluty po upływie okresu wykupu, który zwykle wynosi tylko jeden dzień. Dla przykładu, BNB ma obecnie stopę zwrotu w wysokości 5,23%.

Ponownie, istnieje minimalna kwota, którą należy zamrozić, ale w przypadku stakingu DeFi jest ona bardzo niska i jesteśmy pewni, że nie będziesz miał żadnych problemów z jej osiągnięciem.

Po kliknięciu na „Stake now”, zostaniesz przeniesiony do następującego ekranu, gdzie musisz jedynie zdecydować o wysokości stawki:

defi staking

Jak widać, procedura jest bardzo podobna do poprzedniej, z tą różnicą, że nie trzeba ustawiać czasu trwania zobowiązania. Zawsze zaznaczaj klauzulę o warunkach świadczenia usług, aby zapisać się na ofertę.

Staking ETH – 2.0

Kończymy ten artykuł o stakingu na Binance trzecią i ostatnią możliwością: ETH – 2.0 Staking. Tutaj warto dowiedzieć się trochę więcej o tym, co to jest i dlaczego jest to interesująca opcja.

binance staking pool

Wielu użytkowników bierze udział w poważnej modernizacji sieci, na której opiera się kryptowaluta Ethereum. Ulepszenie to ma na celu zwiększenie skalowalności, szybkości, wydajności i trwałości systemu bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i decentralizacji.

Proces ten składa się z trzech kroków, z których pierwszy wymaga dużej ilości stakowanego ETH. W związku z tym, decydując się na przystąpienie do projektu, nie będziesz w stanie zrealizować swoich depozytów kryptowalutowych do czasu zakończenia pierwszej fazy, co może potrwać maksymalnie 24 miesiące.

Jednakże, co ciekawe, Binance stworzy tokenizowaną wersję twoich udziałów w ETH, która nazywa się BETH. Możesz użyć tego tokena normalnie do handlu i wypłat i przekonwertować go z powrotem na Ethereum po zakończeniu pierwszego etapu procesu aktualizacji.

Aby zacząć stakować Ethereum, wystarczy przejść do sekcji stakowania i kliknąć przycisk „Stake now”. Zdecyduj, ile chcesz przeznaczyć na ten cel. Maksymalny dzienny limit wynosi 0,1 ETH.

Zwroty ze stakowania ETH – 2.0 są generalnie zmienne i mogą wynosić maksymalnie do 20% rocznie. Aby skorzystać z tej wspaniałej okazji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, otwórz darmowe konto na Binance za pośrednictwem tego linku.

3/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.