Jak inwestować w Metaverse: 5 sposobów

213
jak inwestować w metaverse

Zastanawiasz się, jak inwestować w metaverse? Innymi słowy, czy szukasz skutecznych sposobów inwestowania w metawersum? Jesteś we właściwym miejscu!

Wszystko, co wiąże się z metawersum, wzbudza w ostatnim czasie ogromne zainteresowanie. Jest to kolejna nowinka technologiczna, a wiele firm inwestuje ogromne sumy w badania w tej dziedzinie. Możliwość stworzenia wirtualnej rzeczywistości, w której użytkownicy z całego świata mogą wchodzić w interakcje na różne sposoby, jest czymś niesamowitym i otwiera drogę do wielu możliwych zastosowań.

Właśnie z tego powodu wiele osób jest zainteresowanych inwestowaniem w metaverse i mocno wierzy w potencjał tej technologii. Mając to na uwadze, w niniejszym artykule przyjrzymy się pięciu sposobom na zdobycie ekspozycji w tym obiecującym sektorze.

Jak zainwestować w Metaverse, kupując akcje

Pierwszym sposobem inwestowania w metaverse jest kupowanie udziałów w firmach, które się tym interesują. Jak już wspomniano, wielu gigantów świata techniki przeznacza duże sumy na rozwój tej nowej technologii.

Wymieńmy kilka z nich. Przede wszystkim mamy Facebooka, który zmienił nawet nazwę na Meta Platforms, aby zadeklarować chęć zaangażowania się w metawersum. Dwie inne godne uwagi firmy to Microsoft i NVIDIA, ale na tym lista się nie kończy. Omówiliśmy je szczegółowo w tym artykule, do którego cię odsyłam, abyś poznał wszystkie istotne szczegóły.

Wiele platform internetowych umożliwia inwestowanie w metawersum poprzez zakup udziałów w tych firmach. Tutaj skupimy się na jednej z najlepszych: eToro (oficjalna strona tutaj). Jest to broker typu multi-asset, który umożliwia inwestowanie nie tylko w akcje, ale także w fundusze ETF, kryptowaluty, towary i forex.

Nie ma opłat za otwarcie rachunku ani za jego prowadzenie. Jedyną opłatą pobieraną przez platformę jest niewielki spread, który jest niższy niż u typowych konkurentów.

Na uwagę zasługuje również możliwość skorzystania z rachunku demonstracyjnego, który udostępnia aż 100 000 USD w wirtualnej walucie, dzięki czemu można zapoznać się ze wszystkimi funkcjami eToro bez konieczności korzystania od razu z prawdziwych pieniędzy. Podsumowując, jest to świetny sposób na inwestowanie w metawersum. Kliknij tutaj, aby rozpocząć.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Inwestowanie w Metaverse za pomocą ETF

W artykule o tym, jak inwestować w metaverse, nie mogliśmy pominąć możliwości wykorzystania funduszy ETF. Są to pasywnie zarządzane fundusze inwestycyjne, których celem jest odwzorowanie indeksu referencyjnego i które są notowane na giełdzie w taki sam sposób jak akcje i obligacje.

jak inwestowac w metawersum

Istnieją różne rodzaje funduszy ETF i obejmują one różne klasy aktywów: od akcji po obligacje, od towarów po kryptowaluty. Cały czas pojawiają się nowe, a wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu inwestorów, w czerwcu 2021 r. uruchomiono pierwszy fundusz ETF na metaverse – Roundhill Ball Metaverse ETF (METV), notowany na amerykańskiej giełdzie.

Po wszystkie istotne informacje na temat tego funduszu ETF odsyłamy również do naszego specjalnego artykułu, który można znaleźć pod tym linkiem.

Fundusz ETF, o którym wspomnieliśmy, jest dostępny na wielu platformach. Tutaj skupimy się na Freedom Finance (oficjalna strona tutaj), brokerze online, który oferuje ponad 1500 funduszy ETF przy stosunkowo niskich prowizjach.

Platforma ta jest znana między innymi z możliwości zakupu nowych akcji po cenie IPO, czyli pierwsze oferty publiczne, w ramach których firmy decydują się na wejście na giełdę. Dodatkowo możesz skorzystać z wygodnego konta demo, na którym możesz zapoznać się z funkcjami Freedom Finance. Zainwestuj w metaverse już teraz, klikając tutaj.

Jak zainwestować w Metaverse, kupując kryptowaluty

Trzecim sposobem inwestowania w metawersum jest kupowanie kryptowalut związanych z projektami realizowanymi w tych wirtualnych rzeczywistościach. Obecnie sektorem, w którym ta technologia odnosi największe sukcesy, są zdecydowanie gry. Główną nowością jest to, że użytkownik końcowy ma możliwość zarabiania pieniędzy podczas gry, co stanowi dodatkową zachętę do rozpowszechniania samego metaverse.

inwestowanie w metawersum

Wymieńmy tu jeszcze kilka istotnych nazw. Dwa projekty, które były pomysłodawcami i które do tej pory osiągnęły największy stopień rozwoju, to Decentraland i The Sandbox, z którymi związane są odpowiednio kryptowaluty MANA i SAND. Ale z pewnością nie są to jedyne takie przypadki. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule o kryptowalutach metaverse, który można znaleźć pod tym linkiem.

Do zakupu MANA, SAND i innych tego typu kryptowalut służą różni brokerzy i giełdy. Tutaj skupimy się na Binance (oficjalna strona tutaj), która jest prawdopodobnie platformą o największym wolumenie obrotów, jeśli chodzi o kryptowaluty.

Głównym tego powodem są niewątpliwie niskie opłaty pobierane przez tę giełdę oraz fakt, że oferta jest niezwykle szeroka (dostępnych jest ponad 300 kryptowalut). Na uwagę zasługuje również możliwość stakowania własnych aktywów, co daje dość atrakcyjne zyski.

Ogólnie rzecz biorąc, kupowanie kryptowalut jest prawdopodobnie najbardziej bezpośrednim sposobem inwestowania w metawersum. Aby rozpocząć, otwórz bezpłatne konto na Binance za pośrednictwem tego linku.

Inwestowanie w metawersum ze Smart Portfolios

Jednym ze sposobów inwestowania w metawersum, o którym być może nie wszyscy wiedzą, jest skorzystanie z funkcji udostępnianej przez wspomnianą wcześniej platformę eToro, a mianowicie ze Smart Portfolios. Jak sama nazwa wskazuje, są to gotowe portfele, w które można inwestować za pomocą kilku prostych kliknięć.

smart portfolios inwestowanie w metaverse

eToro oferuje portfele w różnych sektorach, a ostatnio udostępnił jeden związany z metawersum. Jest to MetaverseLife Smart Portfolio, który śledzi wyniki głównych kryptowalut i akcji zaangażowanych w ten sektor.

Dokładniej mówiąc, zawiera on 80% akcji i 20% kryptowalut, nie jest więc zbyt agresywny ani spekulacyjny. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mocno wierzą w rozpowszechnienie tej nowej technologii.

Minimalna kwota inwestycji w ten Inteligentny Portfel wynosi 500 USD. Powodem tego ograniczenia jest fakt, że wymagana jest minimalna kwota, która umożliwi właściwą alokację zgodnie z procentami określonymi w portfelu.

Ogólnie rzecz biorąc, inwestowanie w metawersum za pomocą takiego narzędzia oszczędza czas poświęcany na wybór poszczególnych aktywów, których proporcje są już zoptymalizowane pod kątem maksymalizacji zysków. Kliknij tutaj, aby rozpocząć.

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Jak inwestować w metaverse z NFT

Na zakończenie artykułu o tym, jak inwestować w metaverse, omawiamy kolejną nowość, która przeżywa naprawdę niezwykły rozkwit. Mowa tu o zakupie NFT (z angielskiego Non-Fungible Token), czyli cyfrowych aktywów dostępnych w różnych formach, którymi można handlować za pośrednictwem blockchaina.

jak inwestować w metaverse nft

Obecnie najpopularniejsze są NFT związane z różnymi metawersami gier. Obejmują one zarówno najbardziej typowe ilustracje, jak i NFT stanowiące rzeczywiste elementy gry. Dla przykładu, w grze Star Atlas można kupować statki kosmiczne, które również osiągają wysokie ceny.

W związku z tym istnieje kilka rynków, na których można nabyć NFT. Najpowszechniej stosowane są z pewnością OpenSea i Binance. Pierwsza z nich to platforma przeznaczona specjalnie do tego celu, natomiast druga to giełda, która jakiś czas temu wprowadziła własny rynek NFT.

Należy podkreślić, że wartość konkretnego NFT nie jest stała, lecz zmienia się w zależności od zainteresowania wokół projektu, do którego się odnosi. W związku z tym, w przypadku wzrostu popularności, możliwe jest odsprzedanie posiadanych jednostek NFT po wyższej cenie, co może przynieść znaczny zysk. Jest to zatem kolejna bardzo interesująca technika inwestowania w metawersum.

5/5 - (1 vote)