Jak inwestować w złoto na eToro: przewodnik, koszty i opinia

586
jak inwestować w złoto na etoro

Jak inwestować w złoto na eToro za pośrednictwem CFD, ETF i akcji? Jakie są koszty i prowizje nakładane przez tę platformę? Opłata się inwestować w złoto z eToro?

Złoto od zawsze jest postrzegane jako jedne z najbezpieczniejszych aktywów, zdolne do zachowania swojej wartości i ochrony portfela inwestycyjnego przed inflacją i kryzysami ekonomicznymi. Wielu inwestorów decyduje się na zakupienie go i przechowywanie w swoim portfelu długoterminowym, a wielu też uprawia trading w oparciu o wahania cenowe złota.

Jedną z najlepszych platform pozwalających na inwestowanie w złoto jest eToro, międzynarodowy broker online, który oferuje także darmowe konto demo o wartości 100 tys. wirtualnych dolarów. Dzięki niemu możesz poćwiczyć inwestowanie i trading na złocie bez ponoszenia żadnego ryzyka.

W tym przewodniku zobaczymy, jak inwestować w złoto na eToro, analizując wszystkie główne możliwości oferowane przez tego brokera: kontrakty CFD na złoto, ETF na złoto oraz akcje spółek zajmujących się wydobyciem złota. Jeśli natomiast chcesz poznać alternatywy dla eToro, zachęcam cię do lektury naszego wpisu, jak kupić złoto online.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Jak inwestować w złoto na eToro: wszystkie opcje

Przeanalizujmy od razu wszystkie główne możliwości dostępne na eToro, które pozwalają na inwestycje w złoto: CFD, ETF i akcje.

GOLD (CFD na złoto)

Instrument finansowy, który na eToro nosi nazwę „GOLD” (znajdziesz go tutaj), to de facto CFD, a więc kontrakt na różnice kursowe w tym wypadku powiązany z ceną złota, której wyniki rynkowe dokładnie replikuje. Jest to najszybszy i najbardziej bezpośredni sposób na trading oparty na tym surowcu.

jak inwestować w złoto na etoro cfd

Aby go znaleźć, wystarczy wpisać „GOLD” w polu wyszukiwania na stronie brokera. Trafisz na niego bez trudu: CFD oznaczony jest złotą ikonką przedstawiającą sztabkę złota. W przeciwnym razie możesz dotrzeć do niego bezpośrednio, klikając tutaj.

Ten instrument finansowy pozwoli ci na handlowanie złotem również przy użyciu dźwigni finansowej (aż do 1:20) oraz na otwieranie pozycji krótkich, dzięki czemu możesz zarobić, jeśli cena złota zmaleje.

Minimalna wartość inwestycji wynosi $1000, a prowizje za zakup są niskie (od 45 pipsów). Do tego dochodzi prowizja overnight wynoszaca $0,08 ($0,23 w weekendy), co sprawia, że CFD GOLD nie jest odpowiedni dla osób zainteresowanych długoterminowymi inwestycjami.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

GLD (ETF na złoto)

Instrumentem finansowym najbardziej odpowiadającym wymaganiom inwestorów długoterminowych jest SPDR Gold Trust, największy na świecie ETF na złoto, który możesz kupić na eToro, wyszukując „GLD” w polu wyszukiwania lub klikając tutaj.

jak inwestować w złoto z etoro etf

Jest to ETF, a więc fundusz, który bezpośrednio inwestuje w złoto fizyczne. Kupując jego określoną kwotę, możesz otrzymać zyski odpowiadające dokładnie wynikom ceny rynkowej złota. Koszty prowadzenia funduszu są bardzo niskie.

Możesz zainwestować w ten ETF za pośrednictwem eToro już od $10, bez żadnych prowizji. Aby uzyskać więcej informacji lub otworzyć konto u brokera, kliknij tutaj.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Akcje

Trzecią możliwością, znacznie mniej bezpośrednią, ale w dalszym ciągu interesującą, pozwalającą na inwestowanie w złoto na eToro, jest zakupienie akcji spółek zajmujących się wydobyciem i obróbką złota.

inwestowanie w złoto etoro akcje

Firmy te zarabiają, kiedy cena złota rośnie, natomiast tracą, kiedy wartość złota spada. Wyniki akcji tych spółek są silnie powiązane z ceną złota, a więc wielu inwestorów dodaje je do swojego portfela w celu uzyskania niebezpośredniej ekspozycji na ten surowiec.

Zaletą akcji tych firm wydobywczych, w przeciwieństwie do bezpośredniej inwestycji w złoto, jest to, że pozwalają na otrzymaniu zysków z dywidend.

Spośród największych i najbardziej stabilnych na świecie spółek zajmujących są wydobyciem złota warto wymienić Newmont Corp, Barrick Gold Corp i Franco Nevada. Możesz inwestować w każdą z nich za pośrednictwem eToro, bez prowizji, zaczynając od $10.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Jak inwestować w złoto na eToro: przewodnik

Zobaczmy teraz krótki przewodnik, jak inwestować w złoto na eToro. Poniżej przedstawiamy wszystkie kroki, które należy podjąć, jeśli chcesz np. kupić kwotę wspomnianego funduszu ETF na złoto SPDR Gold Trust:

  • Zarejestruj się na eToro przez ten link;
  • Wpłać co najmniej $100 na twoje konto maklerskie;
  • Wyszukaj instrument „GLD” lub „SPDR Gold” w polu wyszukiwania;
  • Kliknij przycisk „Inwestuj”;
  • Wskaż kwotę, którą chcesz zainwestować;
  • Kliknij na „Ustaw zlecenie” i dokończ operację.

W tym wypadku nie będziesz mieć nałożonych prowizji overnight. Od razu po zakończeniu operacji, zobaczysz instrument w swoim portfelu na eToro i będziesz mógł śledzić jego wyniki rynkowe w czasie rzeczywistym.

Jeśli nie czujesz się gotów, by inwestować prawdziwe pieniądze, przypominam ci, że możesz inwestować w złoto na eToro, wykorzystując do tego darmowe konto demo, które otworzysz pod tym linkiem.

Disclaimer: eToro to platforma multi-asset oferująca zarówno inwestycje w akcje i kryptowaluty, jak i kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

Copy Trading to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Kryptoaktywa są niestabilnymi instrumentami, które mogą wahać się w bardzo krótkim przedziale czasu, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. W przeciwieństwie do kontraktów CFD, handel aktywami kryptograficznymi nie jest regulowany i dlatego nie jest monitorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

3/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.