Jak kupić akcje Alibaba: kompletny przewodnik

246
Jak kupić akcje Alibaba

Szukasz stron, na których można kupić akcje Alibaba? A może zastanawiasz się, jak kupić akcje Alibaba w Europie? Jesteś we właściwym miejscu!

Alibaba to największa na świecie platforma e-commerce, której główną funkcją jest szybkie i łatwe łączenie producentów i kupujących, nawet jeśli znajdują się oni w znacznej odległości od siebie. Jest ona znakomicie wykorzystywana do zamawiania w Chinach tanich produktów, przeznaczonych do odsprzedaży na rynkach zachodnich po wyższej cenie.

Biznes wokół Alibaby jest ogromny. Nie dziwi więc fakt, że wielu użytkowników jest zainteresowanych inwestowaniem w tę firmę, mimo że jest to przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku.

W tym artykule zobaczymy, gdzie kupić akcje Alibaba, szczególnie, jeśli chodzi o europejskich inwestorów. Zobaczymy również, jak postępować przy zakupie tych akcji, ilustrując procedurę, którą należy wykonać.

Dla jasności, poniżej znajduje się tabela zbiorcza prezentująca 3 najlepsze platformy do kupna akcji Alibaba:

KUPOWANIE AKCJI ONLINE – NAJLEPSI BROKERZY
4.8/5
*79% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Gdzie kupić akcje Alibaba: 4 najlepsze strony

Zacznijmy od razu od opisania najlepszych serwisów, na których można kupić akcje Alibaba. Tutaj skupimy się na 4, które naszym zdaniem są najbezpieczniejsze i najwygodniejsze.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest bez wątpienia jedną z najlepszych platform, które pozwalają na zakup akcji Alibaba w Polsce i w wielu innych krajach na całym świecie. Jest to broker, za pośrednictwem którego można kupić ponad 1000 akcji wielu różnych spółek, z najróżniejszych sektorów.

akcje alibaba etoro

Na eToro dostępne są zarówno akcje rzeczywiste, jak i kontrakty CFD. Ten drugi typ dotyczy przypadków kupna w pozycji krótkiej lub z dźwignią finansową, która dla tej klasy aktywów może osiągnąć maksymalną wartość x5.

To, co czyni eToro szczególnie wygodnym brokerem, to fakt, że nie pobiera on żadnych prowizji od rzeczywistych akcji. Minimalny depozyt potrzebny do otwarcia prawdziwego konta maklerskiego wynosi 50 dolarów. Minimalna inwestycja w akcje Alibaba to 10 USD – dzięki możliwości kupowania części akcji.

Jedyna opłata, jaką eToro pobiera za transakcję kupna, jest w postaci niewielkiego spreadu. Jego wartość nie jest stała, ale zasadniczo zależy od zmienności rynku (typowe wartości to około 0,10%, więc są stosunkowo niskie).

Na eToro nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z otwarciem i zarządzaniem kontem. Przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy będziesz mógł zapoznać się z funkcjonowaniem platformy, korzystając z konta demo. Dzięki niemu będziesz miał możliwość przeprowadzania pozorowanych operacji, dysponując łącznie 100.000$ w wirtualnej walucie.

Istnieje wiele metod wpłaty pieniędzy: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie eToro (kliknij tutaj).

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. XTB

XTB (tu oficjalna strona) czyli X-Trade Broker to pierwsza polska platforma, którą polecamy do zakupu akcji Alibaba. Jest to też jeden z największych domów maklerskich dostępnych dla polskich użytkowników. Ten broker specjalizuje się w dziedzinie forex, ale udostępnia również akcje z 0% prowizją.

jak kupic akcje alibaba xtb

Dzięki XTB uzyskasz dostęp do akcji notowanych na 16 największych giełdach na świecie, w tym we Frankfurcie, Mediolanie, Londynie i na Wall Street. Bardzo ważnym aspektem, który należy podkreślić, jest fakt, że w przypadku wolumenów poniżej 100.000 euro miesięcznie, prowizja od zakupu akcji nie jest pobierana.

Jest to dość wysoki limit, którego zwykle się nie przekracza. Powyżej tego progu pobierana jest prowizja w wysokości 0,2% (minimum 10 euro). Pamiętaj, że możesz ćwiczyć z platformą, otwierając darmowe konto demo za pomocą tego linku.

Broker jest bardzo prosty w obsłudze i zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do uzyskania notowań giełdowych w czasie rzeczywistym i przeprowadzenia analizy technicznej na wykresie. Dostępnych jest kilka metod płatności, niektóre są natychmiastowe i pozwalają od razu zainwestować wpłacone pieniądze.

Co więcej, możesz teraz skorzystać z wyjątkowej promocji. Otwórz rachunek XTB, dokonaj weryfikacji konta oraz wpłać dowolny depozyt, a otrzymasz darmową akcję. Jej wartość wynosi do 30$. Sprawdź teraz, klikając tutaj.

3. Degiro

Degiro (tutaj oficjalna strona internetowa) to kolejny broker powszechnie używany do kupowania akcji Alibaba. Pochodzi z Holandii, lecz jest szeroko rozpowszechniony w całej Europie (ma ponad 1 milion klientów).

jak kupić akcje Alibaba Degiro

Powodem, dla którego Degiro jest tak ceniony i popularny, jest to, że również ten broker oferuje niskie koszty. Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, natomiast przy zakupie akcji pobierane są bardzo niskie opłaty:

  • 1 PLN dla akcji na GPW;
  • brak prowizji w przypadku akcji amerykańskich;
  • 3,90€ dla akcji na giełdach europejskich (w tym niemieckiej).

Na przykład, jeśli chcesz kupić akcje Alibaba o wartości 1000 euro, czyli akcje MSFT, prowizja wynosi 0 euro. Ponadto Degiro pobiera niewielką stałą opłatę w wysokości 1 euro za transakcję.

Twoje środki pieniężne przelejesz bezpiecznie na konto brokera za pomocą przelewu bankowego, zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez brokera. Podsumowując, Degiro stanowi jeden z najtańszych sposobów kupowania akcji Alibaba. Sprawdź wszystkie szczegóły, klikając tutaj.

4. Naga

Naga (tutaj oficjalna strona) to broker, którego z pewnością nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu najlepszych stron do kupowania akcji Alibaba. Jest on pochodzenia niemieckiego, ale obecnie działa w całej Europie i poza nią.

jak kupić akcje Alibaba na Naga

Dzięki Naga możesz zainwestować w ponad 360 rzeczywistych akcji, notowanych na 9 giełdach na całym świecie, od których nie pobiera się prowizji. Interfejs jest intuicyjny i zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do prowadzenia, w czasie rzeczywistym, analizy technicznej notowań aktywów referencyjnych (w tym przypadku akcji Alibaba).

Również w tym przypadku stosuje się jest niewielki spread, który zwykle wynosi 0,03%. Jest więc bardzo niski w porównaniu do średnich stawek stosowanych przez konkurencję.

Ponadto dostępne są również kontrakty CFD dla tych, którzy chcą handlować za pomocą dźwigni finansowej lub otwierać krótkie pozycje, gdzie stawia się na spadek danego papieru wartościowego.

Rejestracja jest bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi kosztami prowadzenia konta. Wpłaty można dokonać przelewem bankowym, kartą kredytową/debetową, kryptowalutą i systemami stron trzecich. Dowiedz się więcej, przeglądając oficjalną stronę Naga (kliknij tutaj).

Jak kupić akcje Alibaba na eToro?

Po przedstawieniu najlepszych brokerów, u których można kupić akcje Alibaba, zobaczymy w praktyce, jak przystąpić do inwestycji za pośrednictwem eToro, czyli naszym zdaniem najlepszej platformy.

Pierwszym krokiem, by rozpocząć kupno i sprzedaż akcji dowolnej spółki, jest utworzenie konta na eToro. Możesz to zrobić, klikając na ten link. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy inwestor musi zweryfikować swoją tożsamość, dlatego podczas tej procedury zostaniesz poproszony o szereg informacji.

Po zweryfikowaniu konta, będziesz musiał wpłacić pieniądze, które chcesz zainwestować. Broker eToro akceptuje różne metody płatności, takie jak przelew bankowy, karta kredytowa czy PayPal. Alternatywnie możesz dokonać inwestycji w trybie „demo”, za pomocą wirtualnych pieniędzy, które udostępnia ci eToro.

Aby przystąpić do faktycznego zakupu akcji Alibaba, wpisz „BABA” w pasku wyszukiwania znajdującym się u góry. Następnie kliknij na pierwszy wynik, który się pojawi. Następnie kliknij przycisk „Trade”:

alibaba

Zostaniesz przeniesiony do ekranu zakupu, który pokazano poniżej. Będziesz mógł teraz zdecydować, czy otworzyć lub kupić długą pozycję, czy krótką (w której przewidujesz spadek wartości danej akcji).

Inne parametry, które należy ustawić, to kwota do zainwestowania (minimum to 10$) i dźwignia, jaką należy zastosować (dla akcji rzeczywistych jest to x1). Opcjonalnie możesz również ustawić take profit (TP), czyli wartość zysku po automatycznym zamknięciu pozycji.

akcje alibaba

Po ustawieniu wszystkich tych parametrów, kliknij przycisk „Ustaw zamówienie”, aby zakończyć transakcję. Po sfinalizowaniu zakupu, w menu po lewej stronie, w pozycji Portfolio, możesz śledzić w czasie rzeczywistym wyniki swojej inwestycji w Alibaba.

Jak widać, procedura jest niezwykle prosta. Możesz sam wypróbować eToro zarówno z prawdziwymi pieniędzmi, jak i z wirtualnymi 100.000 $, które otrzymasz na darmowym koncie demo. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się już teraz!

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Czy warto kupić akcje Alibaba?

Nadszedł czas, aby przedyskutować, czy kupić akcje Alibaba, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku. Dlatego weźmiemy pod uwagę różne parametry, aby dokonać ostatecznej oceny.

Zacznijmy od kilku słów o firmie. Alibaba, jak już wspomniano, jest największym serwisem e-commerce B2B na świecie. Zaprojektowano go jako miejsce transakcji pomiędzy chińskimi producentami a europejskimi i amerykańskimi detalistami. Jest częścią holdingu Alibaba Group, który zarządza innymi ważnymi projektami, takimi jak AliExpress, Alipay, Taobao i Tmall.

Grupa z siedzibą w Hangzhou, kierowana od początku przez Jacka Ma, zatrudnia ponad 250 000 pracowników. Osiąga obroty przekraczające 90 mld euro (dane zaktualizowane na dzień 31 marca 2021 r.).

W ostatnich latach firma rozwijała się w szybkim tempie. Wartym odnotowania wydarzeniem była rekordowa sprzedaż w tzw. Dniu Singla (11.11.2021), kiedy to zebrano łącznie 84,5 mld USD.

Głównym konkurentem jest z pewnością Amazon, choć trzeba przyznać, że obaj giganci działają w różnych segmentach. Alibaba jest bardziej skoncentrowana na rynku chińskim, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym.

Spójrzmy jednak na cenę akcji Alibaba aktualizowaną w czasie rzeczywistym, aby lepiej zrozumieć sytuację firmy:

Akcje Alibaby zanotowały 40% spadek w 2021 roku, pomimo ciągłej ekspansji firmy. Dlaczego tak się stało?

Były dwa wydarzenia, które spowodowały spadek ceny. Pierwszym z nich było zablokowanie przez rząd IPO spółki zależnej Ant Group w ciągu 48 godzin od debiutu, co kosztowało grupę aż 27,4 mld euro utraconych przychodów. Miało to miejsce w listopadzie 2020 roku, a na wykresie widać, że właśnie wtedy akcje zaczęły spadać.

Drugim powodem jest to, że we wrześniu 2021 roku rząd chiński wprowadził dość uciążliwe nowe przepisy dotyczące gigantów technologicznych. Zarząd spółki poinformował o spadku zysku netto w drugim kwartale 2021 r. o 81% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego (przychody wzrosły jednak o 29%).

W naszej ocenie Alibaba pozostaje jednak spółką wysokiej jakości. Posiada wiele mocnych stron, takich jak: siła marki, doskonała obsługa klienta, jakość aktywów bilansu oraz kompetencje zarządu.

Wskaźnik cena/zysk (P/E) akcji BABA wynosi obecnie około 18. Jest to bardzo niską wartością w stosunku do sektora technologicznego, do którego należą.

Pomimo niepewności i ciągłych konfliktów z chińskim rządem, firma ma szansę na dalszy rozwój. Biorąc pod uwagę niską cenę, po jakiej znajdują się obecnie akcje Alibaba, może to być dobry moment na inwestycję.

Częste pytania i odpowiedzi

Gdzie są notowane akcje Alibaba?

Główne akcje Alibaba (BABA) wchodzą w skład indeksu NYSE, który jest notowany w Nowym Jorku, USA. Inne główne giełdy, na których notowane są akcje spółki to Hong Kong (ticker 9988) oraz w Europie Xetra i Frankfurt (ticker AHLA).

Od jakiej kwoty można zacząć inwestycje w akcje Alibaba?

Wartość jednej akcji Alibaba wynosi około 130 dolarów (w momencie pisania tego artykułu). Jednak wielu brokerów pozwala na zakup akcji ułamkowych. W przypadku eToro, na przykład, minimalna inwestycja wynosi tylko 10 dolarów.

Czy akcje Alibaby mają perspektywę wzrostu?

Biorąc pod uwagę sytuację pandemii oraz rosnące opodatkowanie dużych firm technologicznych przez chiński rząd, akcje BABA w ostatnim czasie dość mocno spadły. Ale trend spadkowy nie będzie trwał wiecznie, a wejście do gry teraz może być opłacalne, biorąc pod uwagę niską wartość tych akcji.

5/5 - (1 vote)