Jak kupić akcje Alibaba: kompletny przewodnik

515
Jak kupić akcje Alibaba

Szukasz stron, na których można kupić akcje Alibaba? A może zastanawiasz się, jak kupić akcje Alibaba w Europie? Jesteś we właściwym miejscu!

Alibaba to największa na świecie platforma e-commerce, której główną funkcją jest szybkie i łatwe łączenie producentów i kupujących, nawet jeśli znajdują się oni w znacznej odległości od siebie. Jest ona znakomicie wykorzystywana do zamawiania w Chinach tanich produktów, przeznaczonych do odsprzedaży na rynkach zachodnich po wyższej cenie.

Biznes wokół Alibaby jest ogromny. Nie dziwi więc fakt, że wielu użytkowników jest zainteresowanych inwestowaniem w tę firmę, mimo że jest to przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku.

W tym artykule zobaczymy, gdzie kupić akcje Alibaba, szczególnie, jeśli chodzi o europejskich inwestorów. Zobaczymy również, jak postępować przy zakupie tych akcji, ilustrując procedurę, którą należy wykonać.

Dla jasności, poniżej znajduje się tabela zbiorcza prezentująca 3 najlepsze platformy do kupna akcji Alibaba:

KUPOWANIE AKCJI ONLINE – NAJLEPSI BROKERZY
4.8/5
*77% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Akcje Alibaba: notowania i wskaźniki

Poniższy wykres przedstawia notowania akcji Alibaba. Pod wykresem znajdziesz tabelę ze wskaźnikami oraz innymi istotnymi informacjami na temat akcji Alibaba.

Pełna nazwaALIBABA GROUP ADR
Data wejścia na giełdęWrzesień 2014
ISINUS01609W1027
Sektore-commerce
Liczba wyemitowanych akcji2.587.500.000
Wartość rynkowa1,70 bln HKD
C/Z37,78
Stopa dywidendy
Przynależność do indeksówNASDAQ Internet, Arca International Market, Arca China, NYSE Composite, CSI Overseas Mainland Enterprises i inne

Gdzie kupić akcje Alibaba: 4 najlepsze strony

Zacznijmy od razu od opisania najlepszych serwisów, na których można kupić akcje Alibaba. Tutaj skupimy się na 4, które naszym zdaniem są najbezpieczniejsze i najwygodniejsze.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest bez wątpienia jedną z najlepszych platform, które pozwalają na zakup akcji Alibaba w Polsce i w wielu innych krajach na całym świecie. Jest to broker, za pośrednictwem którego można kupić ponad 1000 akcji wielu różnych spółek, z najróżniejszych sektorów.

akcje alibaba etoro

Na eToro dostępne są zarówno akcje rzeczywiste, jak i kontrakty CFD. Ten drugi typ dotyczy przypadków kupna w pozycji krótkiej lub z dźwignią finansową, która dla tej klasy aktywów może osiągnąć maksymalną wartość x5.

To, co czyni eToro szczególnie wygodnym brokerem, to fakt, że nie pobiera on żadnych prowizji od rzeczywistych akcji. Minimalny depozyt potrzebny do otwarcia prawdziwego konta maklerskiego wynosi 50 dolarów. Minimalna inwestycja w akcje Alibaba to 10 USD – dzięki możliwości kupowania części akcji.

Jedyna opłata, jaką eToro pobiera za transakcję kupna, jest w postaci niewielkiego spreadu. Jego wartość nie jest stała, ale zasadniczo zależy od zmienności rynku (typowe wartości to około 0,10%, więc są stosunkowo niskie). Na eToro nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z otwarciem i zarządzaniem kontem.

Przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy będziesz mógł zapoznać się z funkcjonowaniem platformy, korzystając z konta demo. Dzięki niemu będziesz miał możliwość przeprowadzania pozorowanych operacji, dysponując łącznie 100.000$ w wirtualnej walucie.

Istnieje wiele metod wpłaty pieniędzy: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie eToro (kliknij tutaj).

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. XTB

XTB (tu oficjalna strona) czyli X-Trade Broker to pierwsza polska platforma, którą polecamy do zakupu akcji Alibaba. Jest to też jeden z największych domów maklerskich dostępnych dla polskich użytkowników. Ten broker specjalizuje się w dziedzinie forex, ale udostępnia również akcje z 0% prowizją.

jak kupić akcje alibaba xtb

Dzięki XTB uzyskasz dostęp do akcji notowanych na 16 największych giełdach na świecie, w tym we Frankfurcie, Mediolanie, Londynie i na Wall Street. Bardzo ważnym aspektem, który należy podkreślić, jest fakt, że w przypadku wolumenów poniżej 100.000 euro miesięcznie, prowizja od zakupu akcji nie jest pobierana.

Jest to dość wysoki limit, którego zwykle się nie przekracza. Powyżej tego progu pobierana jest prowizja w wysokości 0,2% (minimum 10 euro). Pamiętaj, że możesz ćwiczyć z platformą, otwierając darmowe konto demo za pomocą tego linku.

Broker jest bardzo prosty w obsłudze i zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do uzyskania notowań giełdowych w czasie rzeczywistym i przeprowadzenia analizy technicznej na wykresie. Dostępnych jest kilka metod płatności, niektóre są natychmiastowe i pozwalają od razu zainwestować wpłacone pieniądze.

3. Degiro

Degiro (tutaj oficjalna strona internetowa) to kolejny broker powszechnie używany do kupowania akcji Alibaba. Pochodzi z Holandii, lecz jest szeroko rozpowszechniony w całej Europie (ma ponad 1 milion klientów).

jak kupić akcje Alibaba Degiro

Powodem, dla którego Degiro jest tak ceniony i popularny, jest to, że również ten broker oferuje niskie koszty. Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, natomiast przy zakupie akcji pobierane są bardzo niskie opłaty:

  • 1 PLN dla akcji na GPW;
  • brak prowizji w przypadku akcji amerykańskich;
  • 3,90€ dla akcji na giełdach europejskich (w tym niemieckiej).

Na przykład, jeśli chcesz kupić akcje Alibaba o wartości 1000 euro, czyli akcje MSFT, prowizja wynosi 0 euro. Ponadto Degiro pobiera niewielką stałą opłatę w wysokości 1 euro za transakcję.

Twoje środki pieniężne przelejesz bezpiecznie na konto brokera za pomocą przelewu bankowego, zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez brokera. Podsumowując, Degiro stanowi jeden z najtańszych sposobów kupowania akcji Alibaba. Sprawdź wszystkie szczegóły, klikając tutaj.

4. Naga

Naga (tutaj oficjalna strona) to broker, którego z pewnością nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu najlepszych stron do kupowania akcji Alibaba. Jest on pochodzenia niemieckiego, ale obecnie działa w całej Europie i poza nią.

jak kupić akcje Alibaba na Naga

Dzięki Naga możesz zainwestować w ponad 360 rzeczywistych akcji, notowanych na 9 giełdach na całym świecie, od których nie pobiera się prowizji. Interfejs jest intuicyjny i zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do prowadzenia, w czasie rzeczywistym, analizy technicznej notowań aktywów referencyjnych (w tym przypadku akcji Alibaba).

Również w tym przypadku stosuje się jest niewielki spread, który zwykle wynosi 0,03%. Jest więc bardzo niski w porównaniu do średnich stawek stosowanych przez konkurencję.

Ponadto dostępne są również kontrakty CFD dla tych, którzy chcą handlować za pomocą dźwigni finansowej lub otwierać krótkie pozycje, gdzie stawia się na spadek danego papieru wartościowego.

Rejestracja jest bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi kosztami prowadzenia konta. Wpłaty można dokonać przelewem bankowym, kartą kredytową/debetową, kryptowalutą i systemami stron trzecich. Dowiedz się więcej, przeglądając oficjalną stronę Naga (kliknij tutaj).

Jak kupić akcje Alibaba na eToro?

Po przedstawieniu najlepszych brokerów, u których można kupić akcje Alibaba, zobaczymy w praktyce, jak przystąpić do inwestycji za pośrednictwem eToro, czyli naszym zdaniem najlepszej platformy.

alibaba

1. Utwórz konto na eToro, klikając tutaj.

2. Zweryfikuj tożsamość.

3. Wpłać depozyt przelewem, kartą lub przez PayPal.

4. Wpisz w pasku wyszukiwania u góry nazwę akcji, którą chcesz kupić (np. Alibaba).

5. Kliknij „Inwestuj”, aby otworzyć okno zakupu.

6. Określ wartość transakcji.

7. Jeśli chcesz, wybierz opcje take profit lub stop loss.

8. Jeśli chcesz, wybierz dźwignię finansową.

9. Wydaj zlecenie (Minimalna kwota inwestycji to tylko $10).

akcje alibaba

Jak widać, procedura jest niezwykle prosta. Możesz sam wypróbować eToro zarówno z prawdziwymi pieniędzmi, jak i z wirtualnymi 100.000 $, które otrzymasz na darmowym koncie demo. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się już teraz!

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Czy warto kupić akcje Alibaba?

Nadszedł czas, aby przedyskutować, czy kupić akcje Alibaba, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku. Dlatego weźmiemy pod uwagę różne parametry, aby dokonać ostatecznej oceny.

Zacznijmy od kilku słów o firmie. Alibaba, jak już wspomniano, jest największym serwisem e-commerce B2B na świecie. Zaprojektowano go jako miejsce transakcji pomiędzy chińskimi producentami a europejskimi i amerykańskimi detalistami. Jest częścią holdingu Alibaba Group, który zarządza innymi ważnymi projektami, takimi jak AliExpress, Alipay, Taobao i Tmall.

Grupa z siedzibą w Hangzhou, kierowana od początku przez Jacka Ma, zatrudnia ponad 250 000 pracowników. Osiąga obroty przekraczające 134 mld dolarów (dane zaktualizowane na styczeń 2023 r.).

W ostatnich latach firma rozwijała się w szybkim tempie, choć na skutek zmian przepisów o podatku VAT w Europie, AliExpress musiał ustąpić. W Europie Zachodniej ma tylko 4% udziału w rynku w porównaniu z 20% udziałami Amazonu. W Europie Wschodniej natomiast AliExpress został wyprzedzony przez Allegro.

Na skutek globalnych uwarunkowań geopolitycznych, inflacji i zmiany przepisów dotyczących handlu, zarówno w Europie, jak i w Chinach, obecnie Alibaba od dłuższego czasu musi sobie radzić z poważnym spadkiem. Aktualne ceny odpowiadają tym z czasów, gdy spółka wchodziła na giełdę.

W naszej ocenie Alibaba wciąż posiada wiele mocnych stron, takich jak: siła marki, doskonała obsługa klienta, jakość aktywów bilansu oraz kompetencje zarządu.

Wskaźnik cena/zysk (P/E) akcji BABA wynosi obecnie około 37. Jest to wysoki wynik, typowy dla spółek z sektora technologicznego, choć należy zauważyć, że w ostatnich latach wskaźnik znacznie wzrósł.

Pomimo niepewności i ciągłych konfliktów z chińskim rządem, firma ma szansę na dalszy rozwój. Biorąc pod uwagę niską cenę, po jakiej znajdują się obecnie akcje Alibaba, może to być dobry moment na inwestycję.

Częste pytania i odpowiedzi

Gdzie są notowane akcje Alibaba?

Główne akcje Alibaba (BABA) wchodzą w skład indeksu NYSE, który jest notowany w Nowym Jorku, USA. Inne główne giełdy, na których notowane są akcje spółki to Hong Kong (ticker 9988) oraz w Europie Xetra i Frankfurt (ticker AHLA).

Od jakiej kwoty można zacząć inwestycje w akcje Alibaba?

Wartość jednej akcji Alibaba wynosi około 82 dolary (w momencie pisania tego artykułu). Jednak wielu brokerów pozwala na zakup akcji ułamkowych. W przypadku eToro, na przykład, minimalna inwestycja wynosi tylko 10 dolarów.

Czy akcje Alibaby mają perspektywę wzrostu?

Biorąc pod uwagę sytuację pandemii oraz rosnące opodatkowanie dużych firm technologicznych przez chiński rząd, akcje BABA w ostatnim czasie dość mocno spadły. Ale trend spadkowy nie będzie trwał wiecznie, a wejście do gry teraz może być opłacalne, biorąc pod uwagę niską wartość tych akcji.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.