Jak kupić akcje Coca-Coli: przewodnik po serwisach

404
Jak kupić akcje Coca-Coli?

Szukasz stron do zakupu akcji Coca Cola? Zastanawiasz się, jak kupić akcje Coca-Coli w Polsce? Jesteś we właściwym miejscu!

Coca Cola to sławna amerykańska firma znana z tego, że jest jednym z największych producentów napojów. Działa na całym świecie i z pewnością jest jednym z liderów w branży. Z tego powodu akcje tej spółki są wysoko cenione przez inwestorów.

W tym artykule, skupimy się na najlepszych platformach, na których można kupić akcje Coca Coli, dostępnych dla europejskich inwestorów. Zobaczymy również, jak postępować przy zakupie tych akcji i zilustrujemy procedurę, którą należy wykonać.

Dla większej przejrzystości, poniżej znajduje się tabela podsumowująca 3 najlepsze platformy do kupna akcji Coca Coli:

KUPOWANIE AKCJI ONLINE – NAJLEPSI BROKERZY
4.8/5
*77% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Akcje Coca-Coli: notowania i wskaźniki

Poniższy wykres przedstawia notowania akcji Coca-Coli. Pod wykresem znajdziesz tabelę ze wskaźnikami oraz innymi istotnymi informacjami na temat akcji Coca-Coli.

Pełna nazwaTHE COCA-COLA COMPANY
Data wejścia na giełdęStyczeń 1950
ISINUS1912161007
Sektorprodukty spożywcze
Liczba wyemitowanych akcji4.326.305.541
Wartość rynkowa258,71 mld USD
C/Z27,25
Stopa dywidendy3,08%
Przynależność do indeksówS&P 500, Dow Jones, DJ Composite, NYSE TOP US 100, ARCA Institutional i inne

Gdzie kupić akcje Coca Coli: 4 najlepsze strony

Zacznijmy od opisania najlepszych serwisów, na których można kupić akcje Coca Coli. Tutaj skupimy się na 4 najlepszych, które naszym zdaniem są najbezpieczniejsze i najwygodniejsze.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest bez wątpienia jedną z najlepszych platform, które pozwalają na zakup akcji Coca Coli w Polsce i w wielu innych krajach na całym świecie. Jest to broker, za pośrednictwem którego można kupić akcje wielu różnych spółek, ponad 1000, z najróżniejszych sektorów.

akcje coca cola

Na eToro dostępne są zarówno akcje rzeczywiste, jak i kontrakty CFD. Ten drugi typ dotyczy przypadków kupna w pozycji krótkiej lub z dźwignią finansową, która dla tej klasy aktywów może osiągnąć maksymalną wartość x5.

To, co sprawia, że eToro jest szczególnie wygodnym brokerem, to fakt, że od realnych akcji nie są pobierane żadne prowizje. Minimalny depozyt, aby otworzyć prawdziwe konto maklerskie to 100 dolarów. Natomiast minimalna inwestycja w akcje Coca Coli to tylko 10 dolarów – dzięki możliwości kupowania części akcji.

Jedyna opłata, jaką pobiera eToro, jest w postaci niewielkiego spreadu. Jego wartość nie jest stała, ale zasadniczo zależy od zmienności rynku (typowe wartości to około 0,2%).

Nie ma opłat za otwarcie konta ani za zarządzanie. Przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy, możesz zapoznać się z funkcjami platformy za pomocą konta demo. Dzięki niemu będziesz miał możliwość dokonywania pozorowanych transakcji o łącznej wartości $100,000 w wirtualnej walucie.

Istnieje wiele metod wpłacania pieniędzy: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i wiele innych. Dowiedz się wszystkich informacji odwiedzając oficjalną stronę eToro (kliknij tutaj).

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. XTB

XTB (tu oficjalna strona) czyli X-Trade Broker to pierwsza polska platforma, którą polecamy do zakupu akcji Coca Cola. Jest to też jeden z największych domów maklerskich dostępnych polskim użytkownikom. Ten broker specjalizuje się w dziedzinie forex, ale udostępnia również akcje z 0% prowizją.

jak kupić akcje coca-coli xtb

Za pośrednictwem XTB uzyskasz dostęp do akcji notowanych na 16 największych giełdach świata, w tym tych w Mediolanie, Londynie i na Wall Street. Bardzo ważnym aspektem, który należy podkreślić jest to, że w przypadku wolumenów poniżej 100.000 Euro miesięcznie, nie są pobierane prowizje od zakupu akcji.

Jest to dość wysoki limit, który zazwyczaj nie jest przekraczany. Powyżej tego progu obowiązuje prowizja w wysokości 0,2% (minimum 10 EUR). Zauważ, że możesz ćwiczyć z platformą tworząc darmowe konto demo w tym linku.

Broker ten jest bardzo łatwy w użyciu i zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do uzyskania notowań giełdowych w czasie rzeczywistym i przeprowadzenia analizy technicznej na wykresie. Dostępnych jest kilka metod płatności, niektóre są błyskawiczne i pozwalają na natychmiastowe zainwestowanie wpłaconych pieniędzy.

3. Degiro

Degiro (oficjalna strona tutaj) jest kolejnym szeroko znanym brokerem używanym do zakupu akcji Coca Coli. Pochodzi z Holandii, ale jest szeroko rozpowszechniony w całej Europie (do dziś ma ponad 1 mln klientów).

akcje coca coli degiro

Powodem, dla którego Degiro jest tak popularny, są ponownie niskie koszty. Nie ma żadnych opłat za otwarcie rachunku ani za zarządzanie, natomiast przy zakupie akcji obowiązują bardzo niskie opłaty:

  • 1 PLN prowizji dla akcji na GPW;
  • brak prowizji za akcję w przypadku akcji amerykańskich;
  • 3,90€ dla akcji na giełdach europejskich, w tym niemieckiej.

Weźmy przykład. Jeśli chcesz kupić akcje Coca Coli o wartości 1 000 euro, czyli akcje amerykańskie (KO), pobierana jest prowizja w wysokości 0 euro. Dodatkowo Degiro pobiera niewielką stałą prowizję w wysokości 1 euro za transakcję.

Twoje fundusze mogą zostać bezpiecznie przekazane na konto brokera za pomocą przelewu bankowego, zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez brokera. Ogólnie rzecz biorąc, Degiro jest jednym z najwygodniejszych rozwiązań do zakupu akcji Coca Coli. Dowiedz się o wszystkich szczegółach, klikając tutaj.

4. Naga

Naga (oficjalna strona tutaj) kończy naszą listę najlepszych stron do zakupu akcji Coca Coli. Jest to broker pochodzący z Niemiec, ale obecnie działa w całej Europie i poza nią.

jak kupić akcje coca cola

Za pośrednictwem Naga możesz inwestować w ponad 360 realnych akcji, notowanych na 9 giełdach na całym świecie, od których nie pobiera się żadnych prowizji. Interfejs jest intuicyjny i zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do przeprowadzenia analizy technicznej w czasie rzeczywistym na notowaniach aktywów referencyjnych (w tym przypadku akcji Coca Cola).

Ponownie, stosowany jest niewielki spread, który w tym przypadku wynosi zazwyczaj 0,055%. Jest więc bardzo niski w porównaniu do średnich stawek stosowanych przez konkurencję.

Ponadto, dla tych, którzy chcą handlować przy użyciu dźwigni finansowej lub otwierać krótkie pozycje, gdzie stawia się na spadek danego papieru wartościowego, dostępne są kontrakty CFD na akcje .

Rejestracja jest bezpłatna i nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta. Depozyty mogą być dokonywane za pomocą przelewu bankowego, karty kredytowej/debetowej, kryptowaluty i systemów stron trzecich. Dowiedz się wszystkich szczegółów, przeglądając oficjalną stronę Naga (kliknij tutaj).

Zakup akcji Coca Coli na eToro

Po opisaniu najlepszych brokerów, u których można kupić akcje Coca Coli, zobaczymy w praktyce, jak przystąpić do inwestycji za pomocą eToro, czyli najlepszej naszym zdaniem platformy.

akcje coca coli

1. Utwórz konto na eToro, klikając tutaj.

2. Zweryfikuj tożsamość.

3. Wpłać depozyt przelewem, kartą lub przez PayPal.

4. Wpisz w pasku wyszukiwania u góry nazwę akcji, którą chcesz kupić (np. Cola-Cola).

5. Kliknij „Inwestuj”, aby otworzyć okno zakupu.

6. Określ wartość transakcji.

7. Jeśli chcesz, wybierz opcje take profit lub stop loss.

8. Jeśli chcesz, wybierz dźwignię finansową.

9. Wydaj zlecenie (Minimalna kwota inwestycji to tylko $10).

coca cola akcje

Jak widać, procedura jest niezwykle prosta. Możesz sam wypróbować działanie eToro z prawdziwymi pieniędzmi albo z wirtualnymi $100,000, które otrzymasz na darmowym koncie demo. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się już teraz!

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Czy warto zainwestować w akcje Coca Coli?

Czas, aby przedyskutować, czy warto kupić akcje Coca Coli, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku. W związku z tym weźmiemy pod uwagę różne parametry, aby dokonać ostatecznej oceny.

Coca Cola to amerykańska firma z siedzibą w Atlancie, obecnie działająca na całym świecie. Jest to solidna marka o ugruntowanej pozycji i ogromnych rozmiarach.

W rzeczywistości nie każdy wie, że oprócz zarządzania napojem o tej samej nazwie, firma jest właścicielem znanych marek, takich jak Fanta, Sprite, Powerade i FuzeTea, a także sieci kawiarni Costa Coffee. Firma działa na rynku od dziesięcioleci i dlatego jest bardzo stabilna, z dominującym udziałem w rynku napojów bezalkoholowych.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych dojrzałych firm, a w przeciwieństwie do firm technologicznych i innowacyjnych, Coca Cola nie może oczekiwać szczególnie wysokiego wzrostu zysków w najbliższych latach.

Jednak jej wielkość i siła marek, którymi zarządza, sprawiają, że jest praktycznie nie do pokonania przez konkurentów, z których żaden nie cieszy się takim samym znaczeniem na arenie międzynarodowej.

Kolejnym bardzo pozytywnym aspektem inwestycji w Coca Colę jest dywidenda. Spółka zalicza się do tzw. „Dividend Aristocrats”, czyli spółek, które zwiększały swoje dywidendy z roku na rok przez co najmniej 20 kolejnych lat. Dywidenda Coca Coli wynosi obecnie ponad 3%.

Coca Cola Company ucierpiała w czasie pandemii Covid-19, kiedy to restauracje i fast foody były zamknięte przez kilka miesięcy. Jednak wraz z ponownym otwarciem, przychody powróciły do poziomu z 2019 roku, a wraz z nimi cena akcji, co utrzymuje się pomimo niełatwej sytuacji na rynku akcji w ostatnim czasie.

Akcje Coca Coli wykazują obecnie pozytywny trend, a wskaźnik ceny do zysków (P/E) spółki wynosi około 27, co nie jest przesadzone i sugeruje, że akcje nie są obecnie przewartościowane.

Możemy więc śmiało powiedzieć, że zakup akcji Coca Coli w 2024 roku jest opłacalną i stosunkowo bezpieczną inwestycją z doskonałą stopą dywidendy.

Częste pytania i odpowiedzi

Gdzie są notowane akcje Coca Coli?

Główne akcje Coca Coli (KO) są częścią indeksu NYSE, który jest notowany na Wall Street w Nowym Jorku. Jednak wielu brokerów pozwala również na inwestowanie w akcje spółek zależnych z Europy lub zlokalizowanych na Pacyfiku.

Od jakiej kwoty można zacząć zainwestować w akcje Coca Coli?

Jedna akcja Coca Coli jest obecnie wyceniana na 59 dolarów. W tym sensie nie jest to bardzo wysoka wartość i jest dostępna dla inwestorów o każdym budżecie. Nawet w przypadku, gdy cena akcji KO znacznie wzrośnie, niektórzy brokerzy pozwalają na handel akcjami ułamkowymi. Na przykład, w przypadku eToro, minimalna wartość, którą można nabyć to 10$.

Kiedy Coca Cola wypłaca dywidendę?

Dywidendy Coca Coli są zazwyczaj wypłacane kwartalnie – pierwszego kwietnia, lipca, października i w połowie grudnia. Obecna stopa dywidendy Coca Coli wynosi 3%.

3/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.