Jak kupić akcje Dino: przewodnik, notowania i najlepsi brokerzy

518
Jak kupić akcje Dino

Jak kupić akcje Dino? Gdzie to zrobić? I czy warto kupić akcje Dino? Jeśli zadajesz sobie te pytania, dobrze trafiłeś!

Dino to polska sieć marketów, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Obecnych głównie w małych i średnich miastach sklepów jest już ponad 2000. Spółka wchodzi w skład WIG20, a głównym udziałowcem jest Tomasz Biernacki, założyciel całego przedsięwzięcia.

W tym wpisie znajdziesz aktualne notowania Dino oraz najważniejsze informacje na temat spółki i jej wskaźników giełdowych. Dowiesz się także, gdzie kupić akcje Dino. Wyjaśnimy również, jak kupić akcje Dino krok po kroku.

W dalszej części artykułu znajdziesz więcej informacji na temat samej spółki i jej aktualnego statusu. Na koniec, podsumowując wszystkie dotychczasowe informacje, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto inwestować w akcje Dino.

Akcje Dino: notowania i wskaźniki

Poniższy wykres przedstawia notowania akcji Dino. Pod wykresem znajdziesz tabelę ze wskaźnikami oraz innymi istotnymi informacjami na temat akcji Dino.

Pełna nazwaDINO POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
Data wejścia na giełdęKwiecień 2017
ISINPLDINPL00011
Sektorartykuły codziennego użytku
Liczba wyemitowanych akcji98 040 000
Wartość rynkowa40 647,38 mln zł
C/Z43,76
Stopa dywidendy
Przynależność do indeksówWIG140, WIG30TR, WIG30, WIG20TR, WIG-Poland, WIG20, WIG

Gdzie kupić akcje Dino?

Poniżej znajdziesz ofertę najlepszych dostępnych brokerów, u których kupisz akcje Dino. W tabeli zamieściliśmy najważniejsze informacje, które pozwolą ci zdecydować, który broker będzie najlepszy w twoim przypadku.

4.7/5
4.6/5
4.5/5
4.4/5

Jak kupić akcje Dino: krok po kroku

Skoro wiemy już, gdzie można znaleźć i kupić akcje Dino, przyjrzyjmy się, jak kupić akcje Dino w praktyce, posługując się przykładem brokera XTB, który naszym zdaniem zajmuje pierwsze miejsce w tym zestawieniu. Broker ten przewiduje 0% prowizji do obrotu o wysokości 100.000 euro, a jedna transakcja rocznie wystarczy, by konto było prowadzone za darmo.

akcje dino cena

1. Otwórz rachunek na XTB. Możesz to zrobić, klikając tutaj. Aby korzystać z rzeczywistego konta, musisz zweryfikować swoją tożsamość zgodnie z normami KYC. Jeśli chcesz na razie tylko zapoznać się z platformą, otwórz konto demo (kliknij tutaj).

2. Wpłać depozyt. XTB nie przewiduje minimalnego depozytu, a w przypadku akcji Dino minimalna wartość transakcji wynosi tylko 10 PLN.

3. Zaloguj się do platformy handlowej xStation5. W oknie Rynek znajdziesz wszystkie instrumenty finansowe dostępne na XTB. W polu wyszukiwania wpisz symbol PKN.PL

4. Wydaj zlecenie. Określ wolumen transakcji i kliknij BUY (lub SELL). Możesz ustawić dodatkowo Take profit lub Stop loss.

Platforma oraz aplikacje są raczej intuicyjne i nie sprawiają problemów w obsłudze nawet początkującym użytkownikom. Do dyspozycji mamy oczywiście wszelkie wykresy i analizy.

Jeśli nie jesteś pewny, czy będziesz potrafił z niej korzystać, utwórz konto demo i przekonaj się od razu.

Dino: prezentacja spółki

Dino Polska S.A. została założona w 1999 roku przez Tomasza Biernackiego. Na początku spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po kilku latach intensywnego rozwoju została przeistoczona w spółkę akcyjną.

W 2010 roku spółka nawiązała współpracę z funduszem Enterprise Investors. Od tego czasu rozwój firmy nabrał tempa, a w ciągu pięciu lat przybyło ponad 500 sklepów spożywczo-przemysłowych. W 2017 roku spółka Dino zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, od razu osiągając spory sukces. W 2019 roku spółka weszła do WIG20.

Od 2020 roku spółka nie ma prezesa, a trzyosobowy zarząd, w którego skład wchodzą: Michał Krauze, Izabela Biadała i Michał Muskała. Największym udziałowcem spółki jest jej założyciel Tomasz Biernacki. Obecnie Dino to ponad 2000 sklepów, które usytuowane są głównie w małych i średnich miejscowościach oraz na obrzeżach miast.

Sklepy Dino cieszą się sporym zaufaniem klientów, ze względu na stałych dostawców produktów spożywczych, w szczególności mięs i wędlin dostarczanych przez firmę Agro-Rydzyna.

Czy warto kupić akcje Dino?

Spróbujmy odpowiedzieć teraz na pytanie, czy warto kupować akcje Dino. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że aktualna sytuacja ekonomiczna jest bardzo złożona i naznaczona silnymi niepokojami. Ucierpiały na tym wszystkie spółki. Osłabł również Dino. Jest to jednak skutek ogólnego osłabienia indeksu WIG20.

akcje dino czy warto

Patrząc na obecną sytuację ekonomiczną, Dino jakoś sobie z kryzysem radzi. W końcówce 2022 roku i na początku 2023 roku Dino Polska S. A. zaliczyła zwyżki. Jest to bardzo dobra wiadomość po roku sporych strat dla akcjonariuszy. Obroty utrzymywały się na średnim miesięcznym poziomie.

Notowania są bardzo zmienne, ale póki co utrzymuje się wyraźny trend wzrostu. To, co natomiast nie zachęca obecnie do kupna akcji Dino, to wskaźnik ceny do zysku, który jest obecnie bardzo wysoki.

Podsumowując, przed zakupem warto śledzić poczynania Dino Polska S.A. na rynku. Obecny wzrost zachęca do optymizmu, ale sugerujemy ostrożność.

Jak kupić akcje Dino: pytania i odpowiedzi

Ile kosztują akcje Dino?

Na dzień dzisiejszy (marzec 2023) akcje Dino kosztują 414 zł.

Jak kupić akcje Dino?

Aby kupić akcje Dino, skorzystaj z usług jednego z brokerów. Może to być np. polski broker XTB. Założenie konta i prowadzenie jest za darmo (przy co najmniej jednej transakcji rocznie), a dodatkowo na zakup akcji przewidziano 0% prowizji do obrotu miesięcznego w wysokości 100.000 euro. Przejdź do platformy, wpłać depozyt (nie ma minimum), wyszukaj akcje Dino i określ wolumen transakcji. Możesz zacząć inwestować już od 10 zł!

Gdzie kupić akcje Dino?

Akcje Dino możesz kupić u polskich brokerów takich jak XTB czy TMS Brokers, ale też u zagranicznych – tu polecamy najbardziej Degiro. Możesz też skorzystać z biura maklerskiego banku, np. usługi eMakler w mBanku.

5/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.