Jak kupić akcje Microsoftu: kompletny przewodnik

166
jak kupić akcje microsoftu

Szukasz stron do zakupu akcji Microsoft? Zastanawiasz się, jak kupić akcje Microsoftu w Polsce? Jesteś we właściwym miejscu!

Microsoft to znana prawie każdemu firma informatyczna, założona i prowadzona przez wiele lat przez Billa Gatesa. Stworzona jako software house, firma z biegiem czasu rozrosła się do tego stopnia, że osiągnęła kolosalne rozmiary i rozszerzyła się na coraz więcej sektorów, w tym sieci społecznościowe.

W tym artykule skupimy się na najlepszych platformach, na których można kupić akcje Microsoftu, dostępnych dla europejskich inwestorów. Zobaczymy również, jak zakupić akcje, i prześledzimy procedurę, którą należy wykonać.

Dla większej przejrzystości, poniżej znajduje się tabela podsumowująca 3 najlepsze platformy do kupna akcji Microsoftu:

KUPOWANIE AKCJI ONLINE – NAJLEPSI BROKERZY
4.8/5
*79% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Gdzie kupić akcje Microsoftu: 4 najlepsze platformy

Zacznijmy od opisania najlepszych serwisów, na których można kupić akcje Microsoftu. Skupimy się na tych 4, które naszym zdaniem są jednocześnie najbezpieczniejsze i najwygodniejsze.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest bez wątpienia jedną z najlepszych platform, które pozwalają na zakup akcji Microsoftu w Polsce i w wielu innych krajach na całym świecie. Jest to broker, za pośrednictwem którego można kupić ponad 1000 akcji wielu różnych spółek, z najróżniejszych sektorów.

akcje microsoft etoro

Na eToro dostępne są zarówno akcje rzeczywiste, jak i kontrakty CFD. Ten drugi typ dotyczy przypadków kupna w pozycji krótkiej lub z dźwignią finansową, która dla tej klasy aktywów może osiągnąć maksymalną wartość x5.

To, co czyni eToro szczególnie wygodnym brokerem, to fakt, że nie pobiera on żadnych prowizji od rzeczywistych akcji. Minimalny depozyt potrzebny do otwarcia prawdziwego konta maklerskiego wynosi 50 dolarów. Minimalna inwestycja w akcje Microsoft to 10 USD – dzięki możliwości kupowania części akcji.

Jedyna opłata, jaką eToro pobiera za transakcję kupna, jest w postaci niewielkiego spreadu. Jego wartość nie jest stała, ale zasadniczo zależy od zmienności rynku (typowe wartości to około 0,10%, więc są stosunkowo niskie).

Na eToro nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z otwarciem i zarządzaniem kontem. Przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy będziesz mógł zapoznać się z funkcjonowaniem platformy, korzystając z konta demo. Dzięki niemu będziesz miał możliwość przeprowadzania pozorowanych operacji, dysponując łącznie 100.000 $ w wirtualnej walucie.

Istnieje wiele metod wpłaty pieniędzy: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie eToro (kliknij tutaj).

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. XTB

XTB (tu oficjalna strona) czyli X-Trade Broker to pierwsza polska platforma, którą polecamy do zakupu akcji Microsoftu. Jest to też jeden z największych domów maklerskich, dostępnych dla polskich użytkowników. Ten broker specjalizuje się w dziedzinie forex, ale udostępnia również akcje z 0% prowizją. Niedawno wprowadził również możliwość kupowania akcji rzeczywistych, a także kontraktów CFD.

akcje microsoftu xtb

Dzięki XTB uzyskasz dostęp do akcji notowanych na 16 największych giełdach na świecie, w tym we Frankfurcie, Mediolanie, Londynie i na Wall Street. Bardzo ważnym aspektem, który należy podkreślić, jest fakt, że w przypadku wolumenów poniżej 100 000 euro miesięcznie, prowizja od zakupu akcji nie jest pobierana.

Jest to dość wysoki limit, którego zwykle się nie przekracza. Powyżej tego progu pobierana jest prowizja w wysokości 0,2% (minimum 10 euro). Pamiętaj, że możesz ćwiczyć z platformą, tworząc darmowe konto demo za pomocą tego linku.

Broker jest bardzo prosty w obsłudze i zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do uzyskania notowań giełdowych w czasie rzeczywistym i przeprowadzenia analizy technicznej na wykresie. Dostępnych jest kilka metod płatności, niektóre są natychmiastowe i pozwalają od razu zainwestować wpłacone pieniądze.

Co więcej, możesz teraz skorzystać z wyjątkowej promocji. Otwórz rachunek XTB, dokonaj weryfikacji konta oraz wpłać dowolny depozyt, a otrzymasz darmową akcję. Jej wartość wynosi do 30$. Sprawdź teraz, klikając tutaj.

3. Degiro

Degiro (tutaj oficjalna strona internetowa) to kolejny broker powszechnie używany do kupowania akcji Microsoftu. Pochodzi z Holandii, lecz jest szeroko rozpowszechniony w całej Europie (ma ponad 1 milion klientów).

akcje microsoft degiro

Powodem, dla którego Degiro jest tak ceniony i popularny, jest to, że również ten broker oferuje niskie koszty. Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, natomiast przy zakupie akcji pobierane są bardzo niskie opłaty:

  • 1 PLN dla akcji na GPW;
  • brak prowizji za akcję w przypadku akcji amerykańskich;
  • 3,90€ dla akcji na giełdach europejskich (w tym niemieckiej).

Na przykład, jeśli chcesz kupić akcje Microsoftu o wartości 1000 euro, czyli akcje MSFT, prowizja wynosi 0 euro. Ponadto Degiro pobiera niewielką stałą opłatę w wysokości 1 euro za transakcję.

Twoje środki pieniężne przelejesz bezpiecznie na konto brokera za pomocą przelewu bankowego, zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez brokera. Podsumowując, Degiro stanowi jeden z najtańszych sposobów kupowania akcji Microsoftu. Sprawdź wszystkie szczegóły, klikając tutaj.

4. Naga

Naga (tutaj oficjalna strona) to broker, którego z pewnością nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu najlepszych stron do kupowania akcji Microsoftu. Jest on pochodzenia niemieckiego, ale obecnie działa w całej Europie i poza nią.

akcje microsoftu naga

Dzięki Naga możesz zainwestować w ponad 360 rzeczywistych akcji, notowanych na 9 giełdach na całym świecie, od których nie pobiera się prowizji. Interfejs jest intuicyjny i zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do prowadzenia, w czasie rzeczywistym, analizy technicznej notowań aktywów referencyjnych (w tym przypadku akcji Microsoftu).

Również w tym przypadku stosuje się jest niewielki spread, który zwykle wynosi 0,03%. Jest więc bardzo niski w porównaniu do średnich stawek stosowanych przez konkurencję.

Ponadto dostępne są również kontrakty CFD dla tych, którzy chcą handlować za pomocą dźwigni finansowej lub otwierać krótkie pozycje, gdzie stawia się na spadek danego papieru wartościowego.

Rejestracja jest bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi kosztami prowadzenia konta. Wpłaty można dokonać przelewem bankowym, kartą kredytową/debetową, kryptowalutą i systemami stron trzecich. Dowiedz się więcej, przeglądając oficjalną stronę Naga (kliknij tutaj).

Jak kupić akcje Microsoftu na eToro?

Po przedstawieniu najlepszych brokerów, u których można kupić akcje Microsoftu, zobaczymy w praktyce, jak przystąpić do inwestycji za pośrednictwem eToro, czyli naszym zdaniem najlepszej platformy.

Pierwszym krokiem, by rozpocząć kupno i sprzedaż akcji dowolnej spółki, jest utworzenie konta na eToro. Możesz to zrobić, klikając na ten link. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy inwestor musi zweryfikować swoją tożsamość, dlatego podczas tej procedury zostaniesz poproszony o szereg informacji.

Po zweryfikowaniu konta, będziesz musiał wpłacić pieniądze, które chcesz zainwestować. eToro akceptuje różne metody płatności, takie jak przelew bankowy, karta kredytowa czy PayPal. Alternatywnie możesz dokonać inwestycji w trybie „demo”, za pomocą wirtualnych pieniędzy, które udostępnia ci eToro.

Aby przystąpić do faktycznego zakupu akcji Microsoft, wpisz „MSFT” w pasku wyszukiwania znajdującym się u góry i kliknij na pierwszy wynik, który się pojawi. Następnie kliknij przycisk „Trade”:

akcje microsoft etoro

Zostaniesz przeniesiony do ekranu zakupu, który pokazano poniżej. Będziesz mógł teraz zdecydować, czy otworzyć lub kupić długą pozycję, czy krótką (w której przewidujesz spadek wartości danej akcji).

Inne parametry, które należy ustawić, to kwota do zainwestowania (minimum to 10$) i dźwignia, jaką należy zastosować (dla akcji rzeczywistych jest to x1). Opcjonalnie możesz również ustawić take profit (TP), czyli wartość zysku po automatycznym zamknięciu pozycji.

Po ustawieniu wszystkich tych parametrów, kliknij przycisk „Ustaw zamówienie”, aby zakończyć transakcję. Po sfinalizowaniu zakupu, w menu po lewej stronie, w pozycji Portfolio, możesz śledzić w czasie rzeczywistym wyniki swojej inwestycji w Microsoft.

Jak widać, procedura jest niezwykle prosta. Możesz sam wypróbować eToro zarówno z prawdziwymi pieniędzmi, jak i z wirtualnymi 100.000 $, które otrzymasz na darmowym koncie demo. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się już teraz!

*79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Czy warto kupić akcje Microsoftu?

Nadszedł czas, aby przedyskutować, czy kupić akcje Microsoftu, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku. Dlatego weźmiemy pod uwagę różne parametry, aby dokonać ostatecznej oceny.

Microsoft to amerykańska firma z siedzibą w Redmond, w stanie Waszyngton. Zapewne już wiesz, że działa na całym świecie, sprzedając zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt i osiąga bardzo wysokie obroty (168 miliardów dolarów w 2021r.).

Microsoft oferuje bardzo wiele produktów, jednak najbardziej znanymi są oprogramowanie Microsoft Windows oraz programy pakietu Office, takie jak Word czy Excel. Jeśli chodzi o sprzęt, to należy tu wymienić konsolę Xbox oraz komputery z linii Microsoft Surface.

Ponadto Microsoft działa również w reklamie internetowej (dzięki wyszukiwarce Bing), sieciach społecznościowych (dzięki LinkedIn – którego jest właścicielem) oraz przetwarzaniu w chmurze.

Choć firma notowana jest na giełdzie od 1986 roku, to przez lata potrafiła się aktualizować i stale rosnąć. W 2023 roku cena jej akcji wciąż jest wysoka, a możliwości wzrostu wciąż są ogromne.

Przyjrzyjmy się jednak aktualizowanej w czasie rzeczywistym liście akcji Microsoft:

Jak widać wzrost w ostatnich latach jest bardzo duży (w ciągu 10 lat wartość akcji wzrosła dziesięciokrotnie), a pozytywny trend wydaje się nie do zatrzymania, także dzięki ciągłemu wzrostowi obrotów.

Stosunek cena/zysk (P/E) kształtuje się na poziomie około 37, co jak na wysoce technologiczną firmę nie stanowi przesadnie wysokiego wyniku. Można więc wnioskować, że Microsoft oprócz dużego fakturowania generuje również spore zyski (61,3 miliardy dolarów zysku w porównaniu do 168 miliardów dolarów przychodów w 2021 r.) i w żadnym wypadku nie jest to zawyżone.

Podsumowując, uważamy Microsoft za jedną z najlepszych akcji notowanych na Nasdaq, zarówno pod względem jakości, podstawowych wartości, prognoz przyszłego wzrostu, zysków z dywidend i wskaźnika Momentum.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Gdzie są notowane akcje Microsoftu?

Główne akcje Microsoftu (MFST) są częścią indeksu Nasdaq, który jest notowany na Wall Street w Nowym Jorku. Istnieje odpowiadająca jej akcja w euro (MSF), którą handluje się na przykład na niektórych niemieckich giełdach, takich jak Xetra czy Frankfurt.

Od jakiej kwoty można zacząć inwestowania w akcje Microsoftu?

Wartość jednej akcji Microsoft obecnie wynosi około 330 dolarów. Jednak wielu brokerów umożliwia zakup akcji ułamkowych. Na przykład, w przypadku eToro, minimalna inwestycja to 10 dolarów.

Kiedy Microsoft wypłaca dywidendy?

Microsoft wypłaca dywidendy kwartalnie. Zazwyczaj dzieje się to około 10 dnia marca, czerwca, września i grudnia.

5/5 - (1 vote)