Jak kupić akcje Microsoftu: kompletny przewodnik

414
jak kupić akcje microsoftu

Szukasz stron do zakupu akcji Microsoft? Zastanawiasz się, jak kupić akcje Microsoftu w Polsce? Jesteś we właściwym miejscu!

Microsoft to znana prawie każdemu firma informatyczna, założona i prowadzona przez wiele lat przez Billa Gatesa. Stworzona jako software house, firma z biegiem czasu rozrosła się do tego stopnia, że osiągnęła kolosalne rozmiary i rozszerzyła się na coraz więcej sektorów, w tym sieci społecznościowe.

W tym artykule skupimy się na najlepszych platformach, na których można kupić akcje Microsoftu, dostępnych dla europejskich inwestorów. Zobaczymy również, jak zakupić akcje, i prześledzimy procedurę, którą należy wykonać.

Dla większej przejrzystości, poniżej znajduje się tabela podsumowująca 3 najlepsze platformy do kupna akcji Microsoftu:

KUPOWANIE AKCJI ONLINE – NAJLEPSI BROKERZY
4.8/5
*77% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Akcje Microsoft: notowania i wskaźniki

Poniższy wykres przedstawia notowania akcji Microsoftu. Pod wykresem znajdziesz tabelę ze wskaźnikami oraz innymi istotnymi informacjami na temat akcji Microsoftu.

Pełna nazwaMICROSOFT CORPORATION
Data wejścia na giełdęMarzec 1986
ISINUS5949181045
Sektortechnologiczny
Liczba wyemitowanych akcji7.443.803.533
Wartość rynkowa1,89 bln USD
C/Z28,23
Stopa dywidendy1%
Przynależność do indeksówNASDAQ 100, S&P 500, Dow Jones, ARCA Computer Technology, S&P Global 100 i inne

Gdzie kupić akcje Microsoftu: 4 najlepsze platformy

Zacznijmy od opisania najlepszych serwisów, na których można kupić akcje Microsoftu. Skupimy się na tych 4, które naszym zdaniem są jednocześnie najbezpieczniejsze i najwygodniejsze.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest bez wątpienia jedną z najlepszych platform, pozwalającą na zakup akcji Microsoftu w Polsce i w wielu innych krajach na całym świecie. Jest to broker, za pośrednictwem którego można kupić ponad 1000 akcji wielu różnych spółek, z najróżniejszych sektorów.

akcje microsoft etoro

Na eToro dostępne są zarówno akcje rzeczywiste, jak i kontrakty CFD. Ten drugi typ dotyczy przypadków pozycji krótkiej lub użycia dźwigni finansowej, która dla tej klasy aktywów może osiągnąć maksymalną wartość x5.

To, co czyni eToro szczególnie wygodnym brokerem, to fakt, że nie pobiera on żadnych prowizji od rzeczywistych akcji. Minimalny depozyt potrzebny do otwarcia prawdziwego konta maklerskiego wynosi 100 dolarów. Minimalna inwestycja w akcje Microsoft to 10 USD – dzięki możliwości kupowania części akcji.

Jedyną opłatą, jaką eToro pobiera za transakcję kupna, jest niewielki spread. Jego wartość nie jest stała, ale zasadniczo zależy od zmienności rynku (typowe wartości to około 0,10%, więc są stosunkowo niskie). Na eToro nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z otwarciem i zarządzaniem kontem.

Przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy będziesz mógł zapoznać się z funkcjonowaniem platformy, korzystając z konta demo. Dzięki niemu będziesz miał możliwość przeprowadzania pozorowanych operacji, dysponując łącznie 100.000 $ w wirtualnej walucie.

Istnieje wiele metod wpłaty pieniędzy: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie eToro (kliknij tutaj).

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. XTB

XTB (tu oficjalna strona) to pierwsza polska platforma, którą polecamy do zakupu akcji Microsoftu. Jest to też jeden z największych domów maklerskich, dostępnych polskim inwestorom. Specjalizuje się w dziedzinie forex, ale udostępnia również akcje z 0% prowizją.

jak kupić akcje microsoft xtb

Dzięki XTB uzyskasz dostęp do akcji notowanych na kilkunastu największych giełdach na świecie, w tym we Frankfurcie, Mediolanie, Londynie i na Wall Street. Bardzo ważnym aspektem jest to, że w przypadku wolumenów poniżej 100.000 euro miesięcznie, prowizja od zakupu akcji nie jest pobierana.

Jest to dość wysoki limit, którego zwykle się nie przekracza. Powyżej tego progu pobierana jest prowizja w wysokości 0,2% (minimum 10 euro). Pamiętaj, że możesz ćwiczyć z platformą, tworząc darmowe konto demo za pomocą tego linku.

Broker jest bardzo prosty w obsłudze i zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do uzyskania notowań giełdowych w czasie rzeczywistym i przeprowadzenia analizy technicznej na wykresie. Dostępnych jest kilka metod płatności, niektóre są natychmiastowe i pozwalają od razu zainwestować wpłacone pieniądze.

Co więcej, możesz teraz skorzystać z wyjątkowej promocji. Otwórz rachunek XTB, dokonaj weryfikacji konta oraz wpłać dowolny depozyt, a otrzymasz darmową akcję. Jej wartość wynosi do 30$. Sprawdź teraz, klikając tutaj.

3. Degiro

Degiro (tutaj oficjalna strona internetowa) to kolejny broker powszechnie używany do kupowania akcji Microsoftu. Pochodzi z Holandii, lecz jest szeroko rozpowszechniony w całej Europie (ma ponad 1 milion klientów).

akcje microsoft degiro

Powodem, dla którego Degiro jest tak ceniony i popularny, jest to, że również ten broker oferuje niskie koszty. Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, natomiast przy zakupie akcji pobierane są bardzo niskie opłaty:

  • 1 PLN dla akcji na GPW;
  • brak prowizji za akcję w przypadku akcji amerykańskich;
  • 3,90€ dla akcji na giełdach europejskich (w tym niemieckiej).

Na przykład, jeśli chcesz kupić akcje Microsoftu o wartości 1000 euro, czyli akcje MSFT, prowizja wynosi 0 euro. Ponadto Degiro pobiera niewielką stałą opłatę w wysokości 1 euro za transakcję.

Twoje środki pieniężne przelejesz bezpiecznie na konto brokera za pomocą przelewu bankowego, zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez brokera. Podsumowując, Degiro stanowi jeden z najtańszych sposobów kupowania akcji Microsoftu. Sprawdź wszystkie szczegóły, klikając tutaj.

4. Naga

Naga (tutaj oficjalna strona) to broker, którego z pewnością nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu najlepszych stron do kupowania akcji Microsoftu. Jest on pochodzenia niemieckiego, ale obecnie działa w całej Europie i poza nią.

akcje microsoftu naga

Dzięki Naga możesz zainwestować w ponad 360 rzeczywistych akcji, notowanych na 9 giełdach na całym świecie, od których nie pobiera się prowizji. Interfejs jest intuicyjny i zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do prowadzenia, w czasie rzeczywistym, analizy technicznej notowań aktywów referencyjnych (w tym przypadku akcji Microsoftu).

Również w tym przypadku stosuje się jest niewielki spread, który zwykle wynosi 0,03%. Jest więc bardzo niski w porównaniu do średnich stawek stosowanych przez konkurencję.

Ponadto dostępne są również kontrakty CFD dla tych, którzy chcą handlować za pomocą dźwigni finansowej lub otwierać krótkie pozycje, gdzie stawia się na spadek danego papieru wartościowego.

Rejestracja jest bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi kosztami prowadzenia konta. Wpłaty można dokonać przelewem bankowym, kartą kredytową/debetową, kryptowalutą i systemami stron trzecich. Dowiedz się więcej, przeglądając oficjalną stronę Naga (kliknij tutaj).

Jak kupić akcje Microsoftu na eToro?

Po przedstawieniu najlepszych brokerów, u których można kupić akcje Microsoftu, zobaczymy w praktyce, jak przystąpić do inwestycji za pośrednictwem eToro, czyli naszym zdaniem najlepszej platformy.

akcje microsoft etoro

1. Utwórz konto na eToro, klikając tutaj.

2. Zweryfikuj tożsamość.

3. Wpłać depozyt przelewem, kartą lub przez PayPal.

4. Wpisz w pasku wyszukiwania u góry nazwę akcji, którą chcesz kupić (np. Microsoft).

5. Kliknij „Inwestuj”, aby otworzyć okno zakupu.

6. Określ wartość transakcji.

7. Jeśli chcesz, wybierz opcje take profit lub stop loss.

8. Jeśli chcesz, wybierz dźwignię finansową.

9. Wydaj zlecenie (Minimalna kwota inwestycji to tylko $10).

Jak widać, procedura jest niezwykle prosta. Możesz sam wypróbować eToro zarówno z prawdziwymi pieniędzmi, jak i z wirtualnymi 100.000 $, które otrzymasz na darmowym koncie demo. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się już teraz!

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Czy warto kupić akcje Microsoftu?

Nadszedł czas, aby przedyskutować, czy kupić akcje Microsoftu, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku. Dlatego weźmiemy pod uwagę różne parametry, aby dokonać ostatecznej oceny.

Microsoft to amerykańska firma z siedzibą w Redmond, w stanie Waszyngton. Zapewne już wiesz, że działa na całym świecie, sprzedając zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt i osiąga bardzo wysokie obroty.

Microsoft oferuje bardzo wiele produktów. Najbardziej znanymi są oprogramowanie Microsoft Windows oraz programy pakietu Office, takie jak Word czy Excel. Jeśli chodzi o sprzęt, to należy tu wymienić konsolę Xbox oraz komputery z linii Microsoft Surface.

Ponadto Microsoft działa również w reklamie internetowej (dzięki wyszukiwarce Bing), sieciach społecznościowych (dzięki LinkedIn – którego jest właścicielem) oraz przetwarzaniu w chmurze.

Firma notowana jest na giełdzie od 1986 roku, a przez lata potrafiła się aktualizować i stale rosnąć. W 2023 roku, pomimo lekkiego spadku w stosunku do historycznego rekordu z przełomu 2021 i 2022 roku, cena akcji wciąż jest wysoka, a możliwości wzrostu nadal są ogromne.

Wzrost w ostatnich latach jest bardzo duży (w ciągu 10 lat wartość akcji wzrosła dziesięciokrotnie), a pozytywny trend wydaje się nie do zatrzymania, także dzięki ciągłemu wzrostowi obrotów.

Stosunek cena/zysk (P/E) kształtuje się na poziomie około 28, co jak na wysoce technologiczną firmę nie stanowi przesadnie wysokiego wyniku. Można więc wnioskować, że Microsoft oprócz dużego fakturowania generuje również spore zyski i w żadnym wypadku nie jest to zawyżone. Mimo wyraźnego spowolnienia pod koniec 2022 r. przychody firmy wzrosły.

Podsumowując, uważamy Microsoft za jedną z najlepszych akcji notowanych na Nasdaq, zarówno pod względem jakości, podstawowych wartości, prognoz przyszłego wzrostu, zysków z dywidend i wskaźnika Momentum.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Gdzie są notowane akcje Microsoftu?

Główne akcje Microsoftu (MFST) są częścią indeksu Nasdaq, który jest notowany na Wall Street w Nowym Jorku. Istnieje odpowiadająca jej akcja w euro (MSF), którą handluje się na przykład na niektórych niemieckich giełdach, takich jak Xetra czy Frankfurt.

Od jakiej kwoty można zacząć inwestowania w akcje Microsoftu?

Wartość jednej akcji Microsoft obecnie wynosi około 257 dolarów. Jednak wielu brokerów umożliwia zakup akcji ułamkowych. Na przykład, w przypadku eToro, minimalna inwestycja to 10 dolarów.

Kiedy Microsoft wypłaca dywidendy?

Microsoft wypłaca dywidendy kwartalnie. Zazwyczaj dzieje się to około 10 dnia marca, czerwca, września i grudnia.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.