Jak kupić akcje na Degiro: przewodnik, opłacalność i koszty

509
jak kupić akcje na degiro

Chcesz wiedzieć, jak kupić akcje na Degiro? Szukasz poradnika na temat inwestowania w akcje z tym holenderskim brokerem? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Degiro jest jedną z najlepszych platform do kupowania akcji online. Oferuje pełny dostęp do wszystkich głównych europejskich i międzynarodowych giełd papierów wartościowych, a jej prowizje są bardzo niskie.

W tym artykule wyjaśnię, na czym polega kupowanie akcji na Degiro, jakie są koszty w każdym przypadku i odpowiem na wszelkie potencjalne pytania, które możesz mieć. Zaczynajmy!

Oficjalna stronahttps://www.degiro.pl/
Minimalny depozyt0,01 euro
Prowizje1-3,90 euro + 1 euro opłaty manipulacyjnej
Konto demoBrak

Jak kupić akcje w Degiro: przewodnik

Chcesz wiedzieć, jak kupić akcje na Degiro. Zobaczmy zatem krok po kroku, jak wygląda cała procedura.

Po pierwsze, należy zarejestrować się w Degiro i otworzyć rachunek maklerski. Jest to bardzo szybka i całkowicie darmowa operacja, którą możesz wykonać na tej stronie.

W szczególności, zostaniesz poproszony o podanie swoich danych, dostarczenie pewnych informacji Degiro w celu poprawnego skonfigurowania profilu oraz przesłanie dokumentu tożsamości.

Następnie, aby w pełni zakończyć aktywację konta i uzyskać dostęp do kupna i sprzedaży instrumentów finansowych, należy wpłacić na konto Degiro z rachunku bieżącego minimalną kwotę 0,01 euro. Wpłaty można dokonać za pomocą przelewu bankowego lub poprzez natychmiastową opcję SOFORT.

Teraz jesteśmy już naprawdę gotowi na nasz tutorial, który możesz śledzić krok po kroku (i którego podsumowanie znajdziesz w powyższym filmie). Oto jak kupić akcje na Degiro:

 1. Zaloguj się do brokera, podając swoje dane logowania;
 2. Wpisz nazwę lub ISIN interesującej cię akcji w pasku u góry po lewej stronie;
 3. Wybierz giełdę, na której chcesz dokonać operacji;
 4. Kliknij na zielony przycisk „Kup”;
 5. Wybierz, czy chcesz ustawić zlecenie „market” czy „limit”;
 6. W drugim przypadku wskaż limit ceny, po której jesteś skłonny kupić;
 7. Określ czas trwania zlecenia: dzienny lub ciągły;
 8. Wybierz liczbę akcji, którą chcesz kupić;
 9. Potwierdź zamówienie i poczekaj na jego złożenie.

Najważniejszym punktem w całej procedurze jest wybór rodzaju składanego zamówienia.

W przypadku zlecenia rynkowego musisz jedynie wskazać ilość, którą chcesz kupić, a broker kupi akcje po najlepszej cenie dostępnej w danym momencie. Natomiast w przypadku zlecenia z limitem ceny musisz wskazać maksymalną cenę zakupu, którą jesteś skłonny zapłacić za akcję.

Zlecenie kupna zostanie wykonane automatycznie przez Degiro, gdy tylko znajdzie innego użytkownika chętnego do sprzedaży tych samych akcji po żądanej przez ciebie cenie. Będziesz wtedy mógł śledzić otwarte pozycje w swoim portfelu.

Akcje na Degiro: prowizje

Za pośrednictwem Degiro można z łatwością kupić akcje amerykańskie, polskie i międzynarodowe. Aby uzyskać więcej szczegółów na temat wszystkich akcji dostępnych za pośrednictwem tej platformy, kliknij tutaj. Poniżej przedstawiamy prowizje za kupno i sprzedaż akcji:

 • Akcje polskie: Kupując akcje na GPW, zapłacisz stałą prowizję w wysokości 1,00 PLN.
 • Akcje amerykańskie: Kupując akcje na giełdzie amerykańskiej, zapłacisz stałą prowizję w wysokości 1 euro.
 • Akcje niemieckie: Kupując akcje na niemieckiej giełdzie, zapłacisz stałą opłatę w wysokości 3,90 euro.

Dodatkowo od każdej transakcji na Degiro pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 1 euro lub 10 zł. Nie dotyczy ona opcji, kontraktów terminowych i transakcji na Tradegate.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Czy na Degiro można kupić część akcji?

Nie, holenderski broker nie oferuje takiej możliwości. Na przykład, cena akcji Apple wynosi 146 dolarów. Oznacza to, że z Degiro można inwestować w Apple w wielokrotności 146 dolarów. Jeśli chcesz inwestować w części akcji, polecam korzystanie z brokerów takich jak eToro lub Naga. Oferują oni kupno części akcji.

Jakie akcje są dostępne na Degiro?

U brokera Degiro znajdziesz prawie wszystkie istniejące akcje, notowane zarówno na giełdach europejskich, jak i międzynarodowych. W sumie z Degiro masz dostęp do ponad 50 rynków w 30 krajach. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Jakie są alternatywy dla Degiro?

Degiro jest w naszej opinii jednym z najlepszych brokerów dla polskich inwestorów zainteresowanych kupnem akcji. Jeśli szukasz alternatywy, możesz rozważyć eToro, który jest tak samo bezpieczny i wygodny, a także oferuje darmowe konto demo do ćwiczenia tradingu online. Inną alternatywą może być polski broker XTB, również z kontem demo i promocyjnymi 0% prowizjami.

5/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.