Jak kupić Avalanche (AVAX): kompletny przewodnik

388
Jak kupić Avalanche

Zastanawiasz się, jak łatwo i wygodnie kupić Avalanche w 2024 roku? Czy chcesz poznać najbardziej wiarygodne platformy, na których można kupić Avalanche? Jesteś we właściwym miejscu!

Wprowadzony na rynek w 2020 r. przez firmę Ava Labs, blockchain Avalanche z rozmachem wkroczył do branży DeFI (zdecentralizowanych finansów), pozyskując prawie 50 mln USD ze sprzedaży swojego tokena Avax. Obecnie Avalanche jest 11. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej i ma szansę wejść do pierwszej dziesiątki.

Jej cena w 2021 r. wzrosła o 560%, co odzwierciedla nie tylko rosnący rynek, ale także jej ogromny potencjał. W tym przewodniku sprawdzimy, gdzie można kupić Avalanche, przedstawiając najbardziej wiarygodne platformy, które oferują najniższe prowizje na rynku.

Przyjrzymy się także bliżej projektowi Avalanche, aby sprawdzić, czy warto w niego zainwestować w 2024 roku.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Gdzie kupić Avalanche: 4 najlepsze strony

Poniżej znajdziesz najlepsze strony i aplikacje do zakupu Avalanche. Niektóre z nich to brokerzy internetowi, idealni do inwestowania i handlu kryptowalutami. Inne to giełdy, które pozwalają na zakup AVAX, wymianę z innymi użytkownikami lub przechowywanie waluty w portfelu cyfrowym.

1. Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu transakcji. Można tu handlować setkami kryptowalut i wymieniać AVAX z 10 innymi walutami. Jest to z pewnością jedna z najlepszych stron, na których można kupić Avalanche.

jak kupić avax

Na Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz się zarejestrować i wpłacić dowolną kwotę za pomocą karty kredytowej/debetowej (prowizja 1,8%), portfela Advcash (prowizja 0%) lub systemu P2P Express, a następnie zamienić ją na Avalanche i bezpiecznie przechowywać w swoim portfelu cyfrowym.

Kryptowaluty, które posiadasz na Binance, mogą również przynosić ci odsetki: dzięki funkcji „Binance Earn” możesz udostępnić swoje kryptowaluty na określony czas w zamian za zwrot w wysokości od 1% do 20% rocznie.

Spready przy zakupie AVAX i innych kryptowalut w Binance są bardzo niskie (rzędu 0,1%), a ponadto dostępna jest aplikacja mobilna, za pomocą której można wykonywać te same operacje i mieć wygodny dostęp do swojego konta.

Aby utworzyć swój portfel na Binance, kupić Avalanche i odkryć wszystkie inne funkcje tej giełdy, kliknij tutaj.

2. Crypto.com

Crypto.com (oficjalna strona tutaj) narodził się dopiero w 2016 roku i w ciągu zaledwie 5 lat zdołał przyciągnąć ponad 10 milionów użytkowników dzięki jakości oferowanych usług. Na giełdzie tej znajduje się obecnie 150 kryptowalut, w tym AVAX, a dla tych, którzy używają CRO (rodzimej kryptowaluty giełdy) w swoich transakcjach, przewidziano obniżone opłaty. A zalety tej platformy nie kończą się tutaj.

crypto.com jak kupić avax

Na Crypto.com nie jest również wymagany minimalny depozyt. Po rejestracji możesz zacząć kupować AVAX już za 1 €. Oferowane opłaty są jednymi z najniższych na rynku i dodatkowo możesz je obniżyć, jeśli jesteś skłonny stakować CRO i handlować dużymi ilościami krypto.

Na przykład, przy wolumenie 22 000 lub mniejszym, miesięcznie zapłacisz 0,40% prowizji, która zostanie obniżona do 0,36%, jeśli zastakujesz co najmniej 5000 CRO. Aby uzyskać więcej informacji na temat przedziałów ilościowych i prowizji, które są pobierane, odwiedź oficjalną stronę internetową.

Ponadto, dzięki funkcji zarabiania, możesz uczynić swoje kryptowaluty zyskownymi poprzez staking na dłuższy lub krótszy okres czasu. Ponadto, składając wniosek o wydanie karty debetowej Crypto.com, możesz uzyskać do 8% zwrotu gotówki od wydanych pieniędzy.

3. Bitpanda

Na Bitpanda (strona tutaj) zakup AVAX jest niezwykle prosty: dzięki przyjaznej dla użytkownika aplikacji nawet nowicjusze w świecie kryptowalut mogą się nauczyć, jak bezpiecznie handlować i przechowywać kryptowaluty. Można tutaj inwestować w ponad 80 kryptowalut, indeksy kryptowalutowe (czyli koszyki kryptowalut), metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, frakcje akcji i fundusze ETF.

Jest to szybko rozwijająca się giełda europejska z ponad 3 milionami aktywnych użytkowników, która jest jedną z najwygodniejszych, najbezpieczniejszych i najpopularniejszych stron dla inwestorów kryptowalutowych.

jak kupić avalanche bitpanda

Z Bitpanda możesz kupować, sprzedawać, odbierać, wysyłać i przechowywać bezpiecznie wszystkie swoje kryptowaluty, w tym AVAX. Zakupy kryptowalut są możliwe już od 1 euro. Platforma oferuje dość niskie spready (1,49%), które są dodatkowo obniżone, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro, lub jeśli zdecydujesz się na posiadanie tokena natywnego platformy „BEST”.

Aby kupić Avalanche na Bitpanda, musisz wykonać te 4 proste kroki:

 • utwórz swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
 • potwierdź swój adres e-mail i swoją tożsamość;
 • wpłać pieniądze do portfela Bitpanda poprzez przelew bankowy lub Visa/Mastercard;
 • jesteś teraz gotowy do zakupu Avalanche za pomocą jednego kliknięcia.

Ale zalety Bitpandy nie kończą się na tym: możesz używać tej platformy do przechowywania tradycyjnych walut (euro, dolar, funt i frank szwajcarski), inwestować w złoto i akcje od 1 euro, aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami krypto oraz otrzymać kartę debetową bez prowizji Bitpanda card do płatności w kryptowalutach.

Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda jest jednym z najlepszych sposobów na zakup Avalanche. Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści z Bitpanda, klikając tutaj.

4. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest jedną z najbardziej płynnych giełd na rynku oraz pierwszą giełdą krypto na świecie notowaną na Nasdaq. Wraz z Binance ma najwięcej obrotów na rynku. Na tej platformie znajdziesz wszystkie najlepsze kryptowaluty w obiegu. W porównaniu do Binance, Coinbase jest bardziej selektywna, ponieważ zastrzega sobie prawo do umieszczania na liście tylko tych projektów, które uważa za najbardziej wiarygodne.

coinbase gdzie kupić avalanche

W Coinbase możesz kupić Avalanche i inne kryptowaluty przy użyciu następujących metod płatności: karta kredytowa/debetowa i przelew bankowy.

Prowizje w Coinbase są wyższe niż w Binance, ale w wersji Pro ta różnica jest minimalna. Przed aktywacją należy założyć konto standardowe i bezpłatnie uaktualnić je do wersji premium (kliknij tutaj).

W ramach swojego pełnego pakietu kryptowalutowego, Coinbase zapewnia również portfel do przechowywania tokenów (trzeba zainstalować osobną aplikację), a także kilka niezwykle przydatnych usług: kartę Coinbase Card do płacenia kryptowalutami, pożyczki kryptowalutowe oraz funkcję Coinbase Earn, która pozwala zarabiać na kryptowalutach tylko poprzez oglądanie filmów i innych materiałów informacyjnych.

Czym jest Avalanche?

Avalanche jest bardzo interesującym blockchainem ze względu na perspektywy rozwoju i bezpieczeństwo, jakie zapewnia. Różni się on od innych kryptowalut pod dwoma względami:

 • Skalowalność: Avalanche to ekosystem podsieci, czyli sieci blockchainów niezależnych od głównego, które mogą wybrać preferowany przez siebie algorytm konsensusu, w zależności od swoich potrzeb. Użyteczność tego systemu polega na umożliwieniu instytucjom, firmom i różnym organizacjom tworzenia własnego blockchaina bez konieczności wykonywania prac przygotowawczych, dostosowując go do własnych potrzeb;
 • Bezpieczeństwo: według współczynnika Nakamoto, opartego na minimalnej liczbie walidatorów potrzebnych do naruszenia stabilności blockchaina, Avalanche wypada lepiej niż Solana, jego bezpośredni rywal w DeFi. Dzieje się tak dlatego, że aby doszło do naruszenia bezpieczeństwa, należałoby kontrolować 80% sieci. Mówiąc wprost, Bitcoinowi i Ethreum wystarczyłoby tylko 51%.
czym jest avalanche

Podsieci Avalanche można traktować jak drugą warstwę Ethereum lub parachain Polkadot, z tą różnicą, że w Avalanche użytkownicy płacą abonament zamiast brać udział w aukcjach, aby zdobyć swoje miejsce.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, interoperacyjność i elastyczność to kluczowe cechy, które zadecydują o tym, które projekty blockchain przetrwają i będą wykorzystywane w sieci przyszłości.

Avalanche został specjalnie zaprojektowany jako uniwersalna i elastyczna infrastruktura dla wielu blockchainów/aktywów, gdzie baza AVAX jest używana jako jednostka rozliczeniowa do wymiany.

Co więcej, jest to obecnie jeden z najszybszych ekosystemów przetwarzania transakcji – w rzeczywistości sieć wykazuje czasy transakcji poniżej sekundy, zbliżając się niebezpiecznie do globalnych procesorów Visa i Paypal. Obecnie szacuje się, że w ciągu sekundy może być przetwarzanych 6500 transakcji.

Wreszcie Avalanche wyróżnia się na tle innych blockchainów lekkością i intuicyjnością procesu wydobywczego. Obecnie wymaga on 2000 AVAX, aby działać jako kompletny generator blockchain, a obsługiwane środowiska obejmują MAC, Linux, Windows i większość infrastruktur chmurowych.

Czy warto kupić Avalanche w 2023 roku?

Avalanche to z pewnością jeden z najbardziej obiecujących projektów w eksplodującym obecnie sektorze DeFi. Wspomnieliśmy już o jego mocnych stronach, które odróżniają go od Ethereum i Polkadot:

 • Większa szybkość transakcji
 • Wydajność energetyczna (przyjazna dla procesora)
 • Próg bezpieczeństwa na poziomie 80%
 • Lekki i dostępny mining
 • Skalowalność i interoperacyjność.

Ponadto w ciągu ostatniego roku platforma przyjęła ponad 300 projektów z sektorów DeFi, NFT i DEX (zdecentralizowanych giełd), inwestując aż 200 milionów dolarów w fundusz finansujący nowe projekty. Najgorętsze projekty, które są obecnie realizowane, to: BenQI, Pangolin, Trade Joe, Yield Yack i Beefy.Finance. Więcej informacji wkrótce!

Avalanche to wciąż młody ekosystem i inwestowanie w niego teraz może być mądrą strategią, zanim przyciągnie więcej inwestorów i cena wzrośnie. Gdy projekt ma na celu skalowalność i ciągłe innowacje, nie ma żadnych ograniczeń. Dlatego na pytanie, czy należy kupić Avalanche w 2023 roku, odpowiadamy: warto włączyć go do swojej strategii inwestycyjnej.

Jak kupić Avalanche: częste pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze platformy do kupna Avalanche?

Z jednej strony Binance jest bez wątpienia najlepszą giełdą ze względu na różnorodność notowanych kryptowalut, najniższe opłaty na rynku i wiele oferowanych usług. Jeśli jednak chcesz spróbować czegoś innowacyjnego, Bitpanda jest idealnym rozwiązaniem, które spełnia potrzeby inwestorów, którzy są bardziej skoncentrowani na innowacyjnych i mniej zmiennych produktach, takich jak indeksy kryptowalutowe i metale szlachetne.

Która platforma oferuje najniższe opłaty transakcyjne?

Binance jest najtańszą giełdą do kupowania kryptowalut, ponieważ stosuje niewiarygodnie niskie spready. Pomijając spread, możesz równie dobrze wpłacać środki w fiat za pomocą portfela Advcash bez ponoszenia żadnych opłat.

Czy warto inwestować w Avalanche?

Avalanche będzie przyciągać coraz więcej projektów ze względu na swoją skalowalność, która pozwala mu przewyższać Ethereum pod względem wydajności energetycznej i szybkości przetwarzania transakcji. Ekosystem firmy z pewnością będzie się rozwijał, a wraz z nim jej kapitalizacja rynkowa, dlatego można powiedzieć, że wartość AVAX prawdopodobnie wzrośnie w przyszłości.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.