Jak kupić Basic Attention Token (BAT): 4 najlepsze platformy

335
jak kupić Basic Attention Token

Zastanawiasz się, jak kupić Basic Attention Token szybko i wygodnie w 2023 roku? Czy chcesz poznać najbardziej wiarygodne platformy, na których można kupić BAT? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Basic Attention Token to projekt, który ma na celu zrewolucjonizowanie reklamy internetowej za pomocą blockchain, zwiększając uwagę odbiorców za pomocą zwykłego kliknięcia. W tym celu stworzono wspólną gospodarkę, która dzięki tokenowi BAT może nadać uwadze wymierną wartość.

W tym przewodniku sprawdzimy, gdzie można kupić Basic Attention Token, przedstawiając najbezpieczniejsze platformy z najniższymi prowizjami na rynku. Zajmiemy się także samym projektem BAT, aby sprawdzić, czy warto w niego zainwestować.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Jak kupić BAT: 4 najlepsze strony

Poniżej znajduje się lista 4 najlepszych stron i aplikacji, na których można kupić Basic Attention Token. Niektóre z nich to zwykli brokerzy internetowi, idealni do inwestowania i handlu kryptowalutami, podczas gdy inne to giełdy, czyli platformy, które umożliwiają zakup BAT, wymianę z innymi użytkownikami lub przechowywanie ich w specjalnym portfelu cyfrowym.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest zapewne najwygodniejszą platformą do kupna Basic Attention Token. Jest to broker internetowy, ale oferuje również pewne funkcje giełdy kryptowalut, dzięki wprowadzonemu niedawno eToro Wallet.

jak kupić bat

Mówiąc dokładniej, możesz używać eToro zarówno do dziennego handlu kryptowalutami (otwierając zlecenia krótkie i z dźwignią), jak i do kupowania i przechowywania krypto na platformie, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Otwarcie rachunku w serwisie eToro jest łatwe i bezpłatne. Otwierając konto rzeczywiste (minimalny depozyt wynosi 100 dolarów, a główne metody płatności to: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa i PayPal), możesz również otworzyć darmowe konto demo, które pozwala ćwiczyć inwestowanie na wirtualnych pieniądzach.

Prowizje od zakupu i sprzedaży BAT na eToro należą do najniższych na rynku: w rzeczywistości od transakcji naliczany jest tylko niewielki spread. Minimalna ilość BAT, którą można kupić na eToro to równowartość 10 dolarów.

Jeśli czujesz się gotowy na rozpoczęcie transakcji, na początek polecamy otwarcie darmowego konta demo, dzięki któremu od razu otrzymasz 100 tysięcy wirtualnych dolarów, które również możesz wykorzystać do zainwestowania w BAT. Kliknij tutaj, aby spróbować.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu transakcji. Ponadto, oferuje ona największą liczbę kryptowalut, których nie znajdziesz na wielu platformach. Jest to z pewnością jedna z najlepszych platform do zakupu Basic Attention Token.

jak kupić bat

Na Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz się zarejestrować i wpłacić dowolną kwotę za pomocą karty kredytowej/debetowej (prowizja 1,8%), portfela Advcash (prowizja 0%) lub systemu P2P Express, a następnie zamienić ją na BAT i bezpiecznie przechowywać w swoim portfelu cyfrowym.

Kryptowaluty, które posiadasz na Binance, mogą również przynosić ci odsetki: dzięki funkcji „Binance Earn” możesz udostępnić swoje kryptowaluty na określony czas w zamian za zwrot w wysokości od 1% do 20% rocznie.

Spready przy zakupie BAT i innych kryptowalut w Binance są bardzo niskie (rzędu 0,1%), a ponadto dostępna jest aplikacja mobilna, za pomocą której można wykonywać te same operacje i mieć wygodny dostęp do swojego konta. Aby utworzyć swój portfel na Binance, kupić BAT i odkryć wszystkie inne funkcje tej giełdy, kliknij tutaj.

3. Bitpanda

Bitpanda (strona tutaj) jest idealną platformą dla inwestorów zainteresowanych nie tylko Basic Attention Token i innymi kryptowalutami, ale i metalami szlachetnymi, ETF i nowościami na rynku. Jest to europejska giełda z siedzibą w Wiedniu. Obecnie posiada ponad 1 milion aktywnych użytkowników i jest jedną z najwygodniejszych, najbezpieczniejszych i najpopularniejszych stron dla europejskich inwestorów zainteresowanych kryptowalutami.

basic attention token

Za pośrednictwem Bitpandy możesz przechowywać, odbierać, wysyłać, sprzedawać i kupować wszystkie kryptowaluty. Oczywiście, dotyczy to również BAT. Zakup kryptowalut jest dostępny od 1 euro. Stosowane spready są dość niskie, na poziomie 1,49%, ale mogą być jeszcze niższe, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro.

Aby rozpocząć zakup BAT, należy wykonać 4 proste kroki:

  • Załóż swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
  • Potwierdź swój adres e-mail i tożsamość;
  • Wpłać pieniądze do swojego portfela Bitpanda za pomocą przelewu bankowego lub karty Visa/Mastercard;
  • Teraz możesz kupić BAT jednym kliknięciem.

Ale zalety Bitpandy nie kończą się na tym: możesz używać tej platformy do przechowywania tradycyjnych walut (euro, dolar, funt i frank szwajcarski), inwestować w złoto i akcje od 1 euro, aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami krypto oraz otrzymać kartę debetową bez prowizji Bitpanda card do płatności w kryptowalutach.

Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda jest jednym z najlepszych sposobów na zakup Basic Attention Token. Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści z Bitpanda, klikając tutaj.

4. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest jedną z najbardziej płynnych giełd na rynku oraz pierwszą giełdą krypto na świecie notowaną na Nasdaq. Wraz z Binance ma najwięcej obrotów na rynku. Na tej platformie znajdziesz wszystkie najlepsze kryptowaluty w obiegu. W porównaniu do Binance, Coinbase jest bardziej selektywna, ponieważ zastrzega sobie prawo do umieszczania na liście tylko tych projektów, które uważa za najbardziej wiarygodne. Nie znajdziesz tu więc żadnych shitcoinów często obecnych na innych platformach.

jak kupić bat

W Coinbase możesz kupić BAT i setki innych kryptowalut za pomocą różnych metod płatności lub z depozytu, w szczególności z użyciem karty kredytowej/debetowej i przelewu bankowego.

Podstawowe prowizje od zakupów są wyższe niż u konkurencji, na przykład na Binance, ale sukcesywnie obniżane w wersji Coinbase Pro. Przed jej aktywacją należy otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

Ponieważ jest to kompletna usługa, masz również możliwość przechowywania swoich tokenów w portfelu. Do twojej dyspozycji jest także kilka niezwykle przydatnych usług: karta Coinbase Card do płacenia za zakupy w kryptowalutach, pożyczki oraz funkcja Coinbase Earn, umożliwiającą zarabianie pieniędzy poprzez oglądanie filmów i innych materiałów edukacyjnych.

Czym jest Basic Attention Token?

BAT to token oparty na przeglądarce o nazwie Brave, która różni się od Chrome, Safari i Mozilli, tym, że próbuje uczynić reklamę internetową bardziej dostępną dla wszystkich. Ma ona na celu obniżenie kosztów reklamy, aby zwiększyć zyski reklamodawców.

browser brave

W tym celu BAT chce rozwiązać 3 główne problemy reklam internetowych:

Inwazyjność: często wyskakujące okienka/banery zasłaniające strony artykułów powodują spowolnienie ładowania treści, negatywnie wpływając na wrażenia użytkownika. W rezultacie wielu użytkowników pobiera blokery reklam, co skutecznie obniża współczynnik konwersji samych reklam;
Ochrona danych: Google, Facebook, a w zasadzie każda bezpłatna platforma, która wymaga podania danych osobowych, profiluje użytkowników na podstawie tysiąca informacji ujawnianych podczas rejestracji i ich późniejszego zachowania, naruszając ich prywatność;
Logika płatności: Obecnie mechanizmy CPM, CPA i CPC zachęcają do tworzenia clickbaitu, zamieniając twórców w maszyny do klikania. Wpływa to negatywnie na jakość oferowanych treści, a także zwiększa ruch związany z oszustwami. Szacuje się, że w 2021 r. koszty związane z nieuczciwym ruchem wyniosą 65 mld USD (źródło: Statista).

W przypadku tradycyjnych metod reklamy internetowej podmioty, które chcą się reklamować, muszą przejść przez szereg pośredników. Ponadto, muszą dostarczyć wiele reklam, aby osiągnąć niezauważalne wskaźniki konwersji ze względu na nieuczciwy ruch i złe doświadczenia użytkowników. Jest to bezpośrednia konsekwencja natłoku inwazyjnych banerów.

Dlatego BAT proponuje zupełnie nową przeglądarkę, w której nową wartością jest uwaga (attention), czyli dobrowolne zaangażowanie użytkowników. To oni swobodnie decydują, czy chcą być poddawani reklamom i ogłoszeniom, czy też nie, bez ujawniania danych wrażliwych.

Ten nowy mechanizm wykorzystuje portfel BAT do identyfikacji użytkownika. Dostarcza mu reklamy oparte na jego zainteresowaniach i treściach, z którymi wchodzi w interakcję. Różnica jest jednak ogromna: w rzeczywistości tutaj widzowie reklam są nagradzani żetonami BAT. Co więcej, darowizny dla twórców nie są już zmniejszane o połowę z powodu prowizji (jak na Patreonie), ale wynoszą 100% ich wartości.

Czy warto zainwestować w Basic Attention Token?

Basic Attention Token to przyszłość reklamy internetowej. Decyzja Google o usunięciu plików cookie w 2023 r. sygnalizuje, że świat wydawców zaczyna zmierzać w kierunku tego mega trendu, a Basic Attention Token przygotowuje się na przyjęcie coraz większej liczby użytkowników, oferując bardziej inkluzywny i wydajny ekosystem dla wszystkich.

W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2021 roku BAT zwiększył swoją wartość o 300%, osiągając dobrą kapitalizację rynkową. Jednak w opinii naszej i innych, kryptowaluta ta nie wykorzystała jeszcze w pełni swojego potencjału. Z tego powodu jest to jedna z tych kryptowalut, które zdecydowanie należy obserwować.

Podsumowując, Basic Attention Token to waluta, w którą warto zainwestować w 2023 r., ponieważ jest to projekt o dużym potencjale, który może całkowicie zrewolucjonizować sektor reklamy internetowej.

Jak kupić BAT: częste pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze platformy do zakupu BAT?

Najbardziej polecamy eToro, brokera, który ułatwia trading i inwestowanie online, zapewniając użytkownikom wszystkie narzędzia potrzebne do bezpiecznego handlu BAT. Warto skorzystać też z Binance, giełdy, która oprócz BAT oferuje ogromną liczbę kryptowalut i gwarantuje najniższe opłaty na rynku. To dwie najlepsze naszym zdaniem strony.

Która platforma oferuje najniższe opłaty transakcyjne?

Binance jest obecnie najlepszą platformą pod względem kosztów. Oprócz niskiego spreadu od transakcji, nie płacisz absolutnie nic za wpłatę, korzystając z przelewów SEPA w euro.

Czy można kupić Basic Attention Token przez PayPal?

Jedyną platformą, która akceptuje PayPal jako metodę płatności, jest eToro. W innych przypadkach trzeba wykonać dodatkowy krok, przelewając środki z PayPal na swoje zwykłe konto.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.