Jak kupić Bitcoina kartą kredytową lub debetową? 5 najlepszych platform

1040
jak kupic bitcoina karta kredytowa lub debetowa

Zastanawiasz się, jak kupić Bitcoina kartą kredytową lub debetową? Chcesz poznać najlepsze strony, na których możesz bezpiecznie kupić BTC za pomocą karty Visa lub Mastercard? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu!

Bitcoin jest chyba najpopularniejszą kryptowalutą i wielu ekspertów finansowych jest przekonanych, że ma wszelkie predyspozycje, aby stać się walutą przyszłości. Jej cena bardzo wzrosła w ostatnim okresie i nawet dzisiaj może być wyjątkową inwestycją.

W tym artykule przyjrzymy się, jak kupić Bitcoina za pomocą karty kredytowej Visa lub Mastercard. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów kupowania BTC dla inwestorów. Już w poniższej tabeli można znaleźć najlepsze platformy do kupowania kryptowalut za pomocą karty kredytowej:

GDZIE KUPIĆ KRYPTOWALUTĘ – NAJLEPSZE PLATFORMY
4.8/5
*77% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Gdzie kupić Bitcoina kartą kredytową lub debetową?

Zacznijmy od rankingu najlepszych platform do zakupu Bitcoina za pomocą karty kredytowej, wybranych na podstawie ich wygody, powszechności i łatwości użycia.

1. Kupowanie Bitcoina kartą kredytową na eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest najlepszą platformą do zakupu Bitcoina za pomocą karty kredytowej. Prezentuje ona szeroki wachlarz aktywów, które można nabyć. Oprócz kryptowalut znajdziemy tu akcje, indeksy, ETF-y, forex, a także możliwość skorzystania z social tradingu.

kupowanie bitcoina kartą etoro

Dzięki niedawnemu wprowadzeniu eToro Wallet, platforma ta jest teraz niezwykle wszechstronna i posiada funkcjonalność giełdy i portfela kryptowalut. Możesz więc używać jej do handlu kryptowalutami, jak również kupować Bitcoina i trzymać go bezpiecznie w portfelu kryptowalutowym, z możliwością przeniesienia go później gdziekolwiek chcesz.

Na eToro możesz otworzyć darmowe konto demo o wartości 100k wirtualnych dolarów (kliknij tutaj, aby je otworzyć) lub prawdziwe konto, którego minimalny depozyt wynosi $100. Metody płatności akceptowane do uzupełnienia swojego depozytu i zakupu Bitcoina są liczne: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal, Skrill i wiele innych.

W celu zakupu Bitcoina, należy najpierw zasilić własne konto inwestycyjne eToro za pomocą karty kredytowej, a następnie zakupić pożądaną sumę BTC.

Aktualnie eToro stosuje jednakową dla wszystkich kryptowalut, stałą opłatę w wysokości 1%.

Z tych wszystkich powodów uważamy, że eToro jest najbardziej kompletnym i wygodnym rozwiązaniem do kupowania Bitcoina za pomocą Mastercard i Visa. Aby otworzyć konto demo na $100k i rozpocząć zapoznawanie się z platformą, kliknij tutaj.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

2. Jak kupić Bitcoina kartą kredytową na XTB

XTB (tu oficjalna strona) czyli X-Trade Broker to jeden z największych domów maklerskich dostępnych polskim użytkownikom. Został założony na początku lat 2000, jego główna siedziba mieści się w Warszawie i posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego. Również XTB oferuje możliwość zakupu Bitcoina za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

XTB  kupowanie bitcoina kartą kredytową

Oprócz Bitcoina, serwis ten ma do wyboru 25 innych najbardziej popularnych krypto. W tabeli opłat nie jest przewidziana prowizja, ale standardowo spread. Jest on różny dla poszczególnych kryptowalut, nie wynosi natomiast mniej niż 0,5%. Dla przykładu, w przypadku Ripple będzie to minimum 2% ceny rynkowej.

Na XTB, płacąc kartą kredytową lub debetową, mamy możliwość zakupu nie tyle samego Bitcoina, co kontraktów CFD na Bitcoin. Pozwala to czerpać korzyści z wahań wartości tej kryptowaluty, bez posiadania samego Bitcoina.

Zaletą tego serwisu jest niewątpliwie to, że jest w całości w języku polskim (łącznie z obsługą klienta). Dodatkowo oferuje możliwość skorzystania z konta demo oraz z sekcji edukacyjnej. Otwarcie rzeczywistego konta również jest bezpłatne i bardzo proste. Do dyspozycji użytkowników jest także niezwykle wygodna i intuicyjna aplikacja.

3. Kupowanie Bitcoina kartą Visa i Mastercard na Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) jest największą na świecie giełdą kryptowalutową pod względem wolumenu obrotów i słusznie znajduje się wśród najlepszych stron do kupowania Bitcoina za pomocą kart Visa lub Mastercard.

ripple binance

Z Binance możesz kupować, sprzedawać, wysyłać, odbierać, wymieniać i przechowywać nie tylko Bitcoina, ale także wszystkie inne główne istniejące kryptowaluty (w sumie ponad 200). Giełda ta stworzyła nawet swoją własną kryptowalutę, Binance Coin (BNB), której cena dosłownie eksplodowała w ciągu ostatniego roku.

W przypadku zakupu Bitcoina kartą kredytową (Visa lub Mastercard), minimalna inwestycja wynosi 15 euro i stosuje się prowizję w wysokości 3%. Oto kroki, które należy wykonać, aby sfinalizować operację:

  • przejdź na oficjalną stronę Binance (kliknij tutaj);
  • utwórz darmowe konto, podając swój adres e-mail i hasło;
  • wybierz punkt menu „kup kryptowalutę za pomocą karty kredytowej/debetowej”;
  • wpisz interesującą cię kwotę i wybierz kryptowalutę „Bitcoin”;
  • wprowadź dane swojej karty Visa lub Mastercard i dokonaj płatności.

W tym momencie twoje Bitcoiny pojawiają się w portfelu Binance. Dzięki programowi „Binance Earn” możesz również zarabiać roczne odsetki od Bitcoinów, które trzymasz na platformie, tak samo jak na koncie depozytowym kryptowalut!

Także aplikacja Binance jest bardzo wydajna. Umożliwia handel w czasie rzeczywistym i śledzenie rynku z poziomu smartfona. Aby otworzyć darmowe konto na tej giełdzie, kliknij tutaj.

4. Jak kupić Bitcoina kartą debetową na Zonda

Zonda (przejdź do oficjalnej strony), dawniej znana jako BitBay, to polska firma umożliwiająca wymianę ponad 50 kryptowalut. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu platforma na rodzimym rynku. Zakładając na niej darmowe konto, uzyskujemy dostęp do wymiany krypto, jak i giełdy kruptowalut. Jest to również jedna z najlepszych platform do zakupu Bitcoina kartą kredytową.

Zonda najlepsze giełdy kryptowalut

Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie i zamknięcie konta na Zonda nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wpłaty na konto możemy dokonać za pomocą cyfrowej waluty i przelewu bankowego (w PLN) bez dodatkowych opłat, a także innymi metodami, jak za pomocą karty kredytowej/debetowej Visa i Mastercard – wówczas naliczana jest opłata w wysokości 2,99%.

Minimalna prowizja to 10 zł lub 2,50 euro. Po dokonaniu wpłaty w PLN lub EUR na konto uzyskujemy możliwość zakupu Bitcoina.

Aplikacja jest przystępna i umożliwia korzystanie z tych samych funkcji z dowolnego miejsca. Dzięki niej mamy dostęp do własnego portfela kryptowalutowego online, jak i platformy giełdowej.

Zonda teoretycznie pozwala na niektóre czynności bez weryfikacji. Natomiast aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji serwisu, musimy przejść jedno- lub dwupoziomową weryfikację. By móc dokonać wpłat kryptowalut i walut FIAT, musimy przejść pierwszy poziom, tzn. wykazać się dokumentem tożsamości, natomiast nie ma konieczności potwierdzania adresu.

5. Jak kupić Bitcoina kartą kredytową na Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych giełd na świecie do kupowania Bitcoina za pomocą karty kredytowej Mastercard lub Visa, prawdopodobnie ze względu na swoją prostotę, wygodę i dużą liczbę funkcji oferowanych miłośnikom kryptowalut.

mastercard coinbase

Spread, jaki zapłacisz za kupno kryptowalut, zależy od metody płatności, którą wybierzesz. Przy użyciu karty kredytowej/debetowej wynosi on 3,99%, natomiast przy użyciu przelewu bankowego – 1,49%, niezależnie od kupowanej kryptowaluty. Za pomocą karty kredytowej możesz kupić Bitcoiny natychmiast, bez wcześniejszego wymieniania walut.

Istnieje również wersja Coinbase Pro, do bezpłatnego użytku, ale z funkcjami bardziej odpowiednimi dla profesjonalnych traderów i inwestorów, a także z dużo niższymi spreadami. Aby korzystać z Coinbase Pro, nadal będziesz musiał najpierw otworzyć standardowe konto Coinbase (kliknij tutaj).

Platforma udostępnia w sumie ponad 60 kryptowalut do kupna i sprzedaży. Ponadto, możesz używać Coinbase jako prawdziwego portfela online, za pośrednictwem którego możesz otrzymywać i wysyłać płatności kryptowalutowe lub wymieniać Bitcoiny z innymi użytkownikami.

Innymi bardzo ciekawymi funkcjami Coinbase są płatności cykliczne (opcja, która pozwala na stworzenie swoistego planu akumulacji kryptowalut, polegającego na cyklicznym kupowaniu określonej kryptowaluty) oraz Coinbase Earn (opcja, która pozwala na zarabianie kryptowalut tylko poprzez oglądanie filmów i innych materiałów informacyjnych).

Kupowanie Bitcoina kartą kredytową lub debetową: zalety i wady

Istnieje dwóch głównych wydawców, którzy dominują na rynku kart kredytowych i oferują najwyższe standardy bezpieczeństwa. Mowa tu oczywiście o kartach Visa i Mastercard. Praktycznie wszystkie sklepy internetowe akceptują te dwa rodzaje kart kredytowych/debetowych, a platformy oferujące zakup Bitcoinów z pewnością nie są wyjątkiem.

kupowanie bitcoina visa mastercard

Główną zaletą kupowania Bitcoina za pomocą karty kredytowej Mastercard lub Visa jest natychmiastowość. Bez konieczności długiego czekania na wysłanie przelewu, możesz dokonać natychmiastowego zakupu kryptowalut i zobaczyć je w ciągu kilku sekund w swoim portfelu lub na koncie inwestycyjnym.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie musisz się martwić. Dokonywanie zakupów online za pomocą karty kredytowej na nieznanych stronach jest zawsze ryzykowne, nawet jeśli odbywa się za pośrednictwem bezpiecznych systemów płatności, takich jak Mastercard czy Visa. Jednakże, platformy przedstawione w tym artykule są znane ze swej niezawodności w świecie Bitcoina. Dlatego korzystając z nich, nigdy nie natkniesz się na problem oszustwa, utraty pieniędzy lub kopiowania karty.

Jest jednak jedna wada kupowania Bitcoina za pomocą karty. Większość giełd kryptowalutowych pobiera wyższe opłaty przy korzystaniu z tej metody płatności (na przykład tak jest w przypadku Binance i Coinbase).

Na szczęście istnieją również platformy, takie jak eToro, które nie pobierają dodatkowych opłat. Możesz wtedy doładować swój rachunek inwestycyjny eToro za pomocą karty kredytowej Mastercard lub Visa, a następnie użyć tej kwoty do zakupu Bitcoinów. Wszystko to przy płaceniu tylko podstawowego spreadu, który w tym przypadku wynosi 0,75% wartości transakcji.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

Kupowanie Bitcoina z Visa i Mastercard: pytania i odpowiedzi

Jak kupić Bitcoina kartą kredytową?

Kupowanie Bitcoina za pomocą karty kredytowej jest łatwe i natychmiastowe. Wystarczy zarejestrować się w jednym z serwisów przedstawionych w naszym artykule, wybrać kwotę, którą chcesz zainwestować, podać dane swojej karty i sfinalizować transakcję. Zakupione Bitcoiny będą widoczne na twoim koncie w ciągu kilku sekund!

Jaka jest najlepsza strona, aby kupić Bitcoina kartą kredytową?

Bezsprzecznie najlepszą platformą do kupowania Bitcoinów za pomocą karty kredytowej jest eToro, który nie pobiera żadnej prowizji za wpłatę pieniędzy na konto za pomocą tej metody płatności i stosuje bardzo niskie spready w celu sfinalizowania transakcji. Możesz również otworzyć darmowe konto demo na eToro, klikając tutaj.

Czy można kupić Bitcoina kartą kredytową bez rejestracji?

Teoretycznie tak, na niektórych platformach może być to możliwe, ale zdecydowanie odradzamy takie transakcje. Założenie konta na renomowanej stronie i weryfikacja tożsamości to jedyny sposób, aby być chronionym w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak z transakcją, a także aby nie paść ofiarą oszustwa.

Jakie są alternatywy dla kupowania Bitcoina kartą kredytową?

Oprócz karty kredytowej Visa lub Mastercard, możesz kupić Bitcoin za pomocą wielu innych metod płatności, takich jak przelew bankowy, karta prepaid lub PayPal.

4/5 - (4 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.