Jak kupić Bitcoiny przez PayPal: 2 najlepsze serwisy

1383
Jak kupić bitcoiny przez PayPal

Czy chcesz wiedzieć, jak kupić Bitcoiny przez PayPal? Zastanawiasz się, które platformy są do tego najlepsze? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu!

Kupowanie Bitcoinów przez PayPal jest bardzo bezpieczną i niezwykle korzystną opcją dla wielu użytkowników. Pozwala im to uniknąć przechodzenia ich pieniędzy przez tradycyjne obiegi bankowe. Jednak niewiele platform oferuje taką możliwość. Za pośrednictwem większości giełd kryptowalutowych można kupić Bitcoiny tylko za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego.

W tym artykule pokażemy ci 3 najlepsze dostępne opcje, jeśli jesteś zainteresowany kupnem Bitcoinów przez PayPal.

PayPal od niedawna wprowadza do swoich funkcji również możliwość kupowania i zarządzania kryptowalutami bezpośrednio przez konto użytkownika, tak samo, jak w przypadku tradycyjnych walut. Ta innowacyjna opcja jest już dostępna dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale jeszcze nie dla użytkowników z Europy (prawdopodobnie zostanie wprowadzona wkrótce). W dalszej części artykułu zobaczymy, jak ta usługa dokładnie działa.

Jak kupić Bitcoiny przez PayPal: 2 najlepsze serwisy

Przejdźmy teraz do szczegółowego przeglądu najlepszych witryn, na których można kupić Bitcoiny przez PayPal. Niektóre z nich są brokerami online, podczas gdy inne są giełdami typu p2p, które łączą ze sobą różnych użytkowników zainteresowanych kupnem lub sprzedażą Bitcoinów.

1. Jak kupić Bitcoiny przez PayPal: eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest bez wątpienia najlepszą platformą do kupowania Bitcoinów za pomocą PayPal. Jest to broker online, ale oferuje również typowe cechy giełdy kryptowalutowej, dzięki niedawnemu wprowadzeniu portfela eToroX.

W praktyce eToro pozwala na utworzenie rachunku inwestycyjnego, za pośrednictwem którego można kupić Bitcoiny i 15 innych kryptowalut lub handlować akcjami, surowcami, ETF-ami, Forex i indeksami. Minimalny depozyt potrzebny do otwarcia konta to 100$, a wśród metod płatności dozwolony jest również PayPal.

Jak kupić Bitcoiny przez PayPal na eToro?

  • Najpierw należy zarejestrować się na platformie (kliknij tutaj), otworzyć konto i zweryfikować swoją tożsamość. Proces ten jest niezwykle prosty, szybki i bezpłatny.
  • Następnie na ekranie „Wpłata środków” na pulpicie nawigacyjnym platformy eToro wybierz odpowiednią metodę płatności (PayPal), wprowadź kwotę, którą chcesz przelać i kliknij „Kontynuuj”.
  • Zostaniesz przekierowany do ekranu PayPal, gdzie musisz wprowadzić swoje dane uwierzytelniające i potwierdzić transakcję. W ciągu kilku minut zobaczysz swoje konto eToro zasilone pieniędzmi przelanymi przez PayPal, gotowymi do użycia przy zakupie Bitcoinów.

Aktualnie eToro zamiast zmiennych spreadów stosuje stałą opłatę w wysokości 1%. Jest ona jednakowa dla wszystkich kryptowalut.

Po zakończeniu zakupu Bitcoinów przez PayPal, możesz zdecydować, czy zatrzymać swoje kryptowaluty na platformie inwestycyjnej, czy przenieść je do portfela eToroX. Stamtąd możesz je również przenieść na inne giełdy, które posiadasz, lub do fizycznego portfela kryptowalutowego.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Jak kupić Bitcoiny przez PayPal: Paxful

Paxful (tu oficjalna strona) to giełda kryptowalut typu p2p, która pozwala na zakup Bitcoinów bezpośrednio od innych użytkowników takich jak ty, bez angażowania w to banków i korporacji.

Zakup Bitcoinów może być dokonany online za pomocą różnych metod płatności (w tym PayPal), a zakupione Bitcoiny zostaną zdeponowane bezpośrednio w portfelu kryptowalutowym, który Paxful udostępnia za darmo. Kliknij tutaj, aby go otworzyć.

Kupowanie Bitcoinów przez PayPal na Paxful jest niezwykle proste:

  • Zarejestruj się na tej stronie i utwórz swój portfel Bitcoin na Paxful;
  • Przejdź do strony z ofertami i ustaw „PayPal” jako metodę płatności;
  • Przewiń listę wszystkich dostępnych ofert i wybierz tę, która cię interesuje;
  • Wprowadź kwotę Bitcoinów, którą chcesz kupić i rozpocznij transakcję;
  • Dokonaj płatności za pośrednictwem systemu PayPal;
  • W tym momencie sprzedawca bezpośrednio przeleje Bitcoiny do twojego portfela Paxful.

Paxful jest bardzo bezpieczną i przejrzystą platformą, jednak będziesz musiał przeanalizować wszystkie oferty przed wybraniem tej, która najbardziej ci odpowiada, nie wszystkie mają korzystny kurs wymiany.

Czy można kupić Bitcoiny bezpośrednio na PayPal?

Pod koniec 2020 roku PayPal ogłosił, że otwiera się na kryptowaluty, oferując możliwość kupna lub sprzedaży Bitcoina i innych kryptowalut bezpośrednio w ramach swojej witryny. Jest to niesamowita innowacja, która zachęci wielu użytkowników posiadających konto PayPal do odkrywania świata kryptowalut. Wpłynie to też także na wygodę. Od tej pory będzie można zarządzać wszystkimi środkami finansowymi za pośrednictwem PayPal, bez konieczności otwierania kont na innych giełdach.

Niestety, możliwość ta dostępna jest tylko dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie mogą korzystać z niej ci, którzy mają konto PayPal zarejestrowane w Europie.

Mieszkańcy USA mają możliwość zakupu Bitcoinów i innych kryptowalut (Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash) od minimalnej kwoty 1$. Wszystko, co musisz zrobić, to mieć konto z obsługą PayPal Cash. Nestępnie przejdź do sekcji Crypto i wybierz pozycję Bitcoin.

Bitcoiny są przechowywane bezpośrednio na koncie PayPal, w portfelu, skąd można je wysłać do innych użytkowników, sprzedać lub użyć ich do płacenia za aktywowane usługi (ta ostatnia opcja została wprowadzona w 2021 roku).

Jeśli chodzi o koszty, PayPal stosuje stałe prowizje za kupno i sprzedaż, plus zmienne spready, więc ogólnie jest mniej wygodny do kupowania Bitcoinów niż platformy takie jak eToro i Coinbase.

W każdym razie, funkcje kryptowalutowe PayPal mogą zostać wkrótce wprowadzone również dla obywateli Europy, więc z pewnością dowiemy się na ten temat więcej w nadchodzących miesiącach.

Jak kupić Bitcoiny przez PayPal: częste pytania

Czy można kupić Bitcoiny przez PayPal?

PayPal nie oferuje jeszcze europejskim użytkownikom możliwości przechowywania Bitcoinów w swoich portfelach. Jednakże możliwe jest kupno Bitcoinów na platformach takich jak eToro lub LocalBitcoins, używając PayPal jako systemu płatności.

Jaka jest zaleta kupowania Bitcoinów przez PayPal?

Kupowanie Bitcoinów przez PayPal jest opcją wybieraną przez wielu użytkowników, którzy nie chcą przepuszczać swoich pieniędzy przez tradycyjne obiegi bankowe. Kolejną zaletą jest bezpieczeństwo, które gwarantuje ta metoda płatności.

Czy można kupić Bitcoiny przez PayPal na Coinbase?

Coinbase jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie. Niestety, nie pozwala ona na zakup Bitcoinów za pomocą konta PayPal, a jedynie za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej/debetowej. Możesz użyć konta PayPal tylko do wypłaty pieniędzy z konta Coinbase lub do transferu kwoty zarobionej na sprzedaży Bitcoinów.

Jak sprzedać Bitcoiny przez PayPal?

Niektóre giełdy kryptowalutowe p2p, takie jak LocalBitcoins, oferują możliwość sprzedaży Bitcoinów innym użytkownikom i otrzymania równowartości w euro bezpośrednio na konto PayPal. eToro z kolei pozwala kupić Bitcoiny przez PayPal, sprzedać je, a następnie zażądać wypłaty salda konta poprzez wpłacenie pieniędzy z powrotem na konto PayPal.

3.7/5 - (3 votes)