Jak kupić Bitcoiny za złotówki: praktyczny poradnik i najlepsze serwisy

121
jak kupić bitcoiny za złotówki

Zastanawiasz się, jak kupić Bitcoiny za złotówki? Chcesz wiedzieć, gdzie kupić kryptowaluty za złotówki, by zrobić to wygodnie, bezpiecznie i opłacalnie? Ten artykuł rozwieje twoje wątpliwości!

Kryptowaluty to zdecentralizowane wirtualne waluty czyli takie, które nie podlegają kontroli instytucji finansowych lub władz. Istnieją od niewiele ponad dekady, a zainteresowanie nimi ze strony inwestorów wciąż rośnie, co wpływa również na wzrost ich ceny. Nic więc dziwnego, że przykuły uwagę również polskich inwestorów, a ci z kolei ciekawi są, jak kupić kryptowaluty za PLN.

W tym wpisie zaprezentuję ci 6 najlepszych serwisów, które oferują zakup Bitcoinów oraz innych kryptowalut za złotówki. Są to zarówno platformy w typie giełdy, jak i kantory online. Omówimy ich dokładne funkcjonowanie, wady i zalety oraz koszty związane z dokonaniem transakcji. Po lekturze artykułu z pewnością będziesz wiedział, która z usług najlepiej odpowiada twoim wymaganiom. Na koniec wpisu znajdziesz podsumowanie w postaci odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. A teraz zaczynajmy!

STRONY, NA KTÓRYCH KUPISZ BITCOIN ZA PLN
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Jak kupić Bitcoiny za złotówki z Bitbay?

Bitbay (przejdź do oficjalnej strony) to polska firma umożliwiająca wymianę ponad 30 kryptowalut. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu platforma w Polsce, a także jedna z największych w Europie, ciesząca się powszechnym uznaniem. Zakładając na niej darmowe konto, uzyskujemy dostęp do wymiany kryptowalut, jak i giełdy walutowej.

gdzie kupić kryptowalutę bitbay

Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie i zamknięcie konta na Bitbay nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wpłaty na konto możemy dokonać za pomocą cyfrowej waluty i przelewu bankowego bez dodatkowych opłat, a także innymi metodami jak za pomocą karty kredytowej/debetowej czy poczty – wówczas naliczana jest opłata. Minimalny depozyt to 10 zł. Wypłaty w PLN są obciążone dodatkowymi opłatami, a najbardziej korzystny jest przelew bankowy – opłata wynosi wówczas 6 zł.

Prowizja jest zależna od obrotu: im większy obrót, tym niższa prowizja. Pełna tabela dla wszystkich możliwych operacji dostępna jest na oficjalnej stronie. Ogólnie można powiedzieć, że wysokość prowizji znajduje się w przedziale od 0,17% do 0,43 %.

Aby kupić kryptowaluty za złotówki na Bitbay, musimy założyć konto i wpłacić depozyt. Na giełdzie możesz skorzystać z dwóch opcji. Pierwszą z nich jest „Szybka transakcja„, dzięki której możesz kupować i sprzedawać wybraną wartość (lub za wybraną kwotę) automatycznie, z pomocą systemu. Jeśli chcesz mieć większy wpływ na to, po jakim kursie będą realizowane transakcje, wybierz „Wystaw ofertę„, a twoje oferta pojawi się w tabeli na giełdzie.

Na Bitbay teoretycznie weryfikacja nie jest konieczna przy handlu cyfrowymi walutami. Natomiast aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji serwisu, musimy przejść jedno- lub dwupoziomową weryfikację. By móc dokonać wpłat kryptowalut i walut FIAT, musimy przejść pierwszy poziom, tzn. wykazać się dokumentem tożsamości, natomiast nie musimy potwierdzać adresu.

Przez platformę możesz złożyć ofertę na giełdzie bądź skorzystać z szybkich transakcji. Otrzymujesz portfel, możesz skorzystać z darmowych kursów edukacyjnych, a na profesjonalistów czeka wersja PRO.

Jak kupić Bitcoiny za PLN z Bitclude?

Bitclude (oficjalna strona) to polski serwis istniejący od 2019 roku, który bardzo szybko rozwinął skrzydła. Swoim użytkownikom udostępnia zarówno kantor, jak i giełdę kryptowalutową. Transakcji można dokonywać oczywiście w PLN.

gdzie kupić kryptowaluty za złotówki bitclude

Na Bitclude dostępne są 4 kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ripple i Ethereum. Pierwszym krokiem do uzyskania dostępu do wszystkich funkcji serwisu jest utworzenie konta na tej stronie. Następnie przechodzimy proces weryfikacji i dokonujemy wpłaty na portfel wielowalutowy. Bitclude obsługuje przelewy z większości polskich banków (najbardziej korzystna opcja bez prowizji), a także płatność kartą, BLIKiem i przez Paypal. Przelewy realizowane są bardzo szybko i księgowane przez całą dobę.

Na Bitclude możemy kupować i sprzedawać kryptowaluty. Korzystając z giełdy, musimy się liczyć tylko ze spreadem i prowizją w wysokości maksymalnie 0,3%. Giełda działa szybko i bezproblemowo. W wersji Pro jest dostępna również dla profesjonalnych traderów.

Oprócz tego Bitclude daje możliwość zakupu Bitcoina i kryptowalut w sposób podobny do tego, jak działa kantor (usługa Swaper Bitclude). Oznacza to, że można zakupić krypto szybko jak w kantorze, choć w rzeczywistości kupujemy je od innych użytkowników. Nad wszystkim czuwa swaper, dzięki czemu transakcje są bezpieczne, a dzięki kursom giełdowym – oszczędzamy w porównaniu z kantorem.

Założenie konta na Bitclude jest szybkie i bezpieczne. Wypłat można dokonywać w różnych formach: najtańszy będzie przelew ELIXIR, ale możemy też wyciągnąć gotówkę w bankomacie. Platforma jest intuicyjna i bezpieczna, a przede wszystkim pozwala na błyskawiczny zakup kryptowalut za złotówki.

Gdzie kupić kryptowaluty za złotówki? Bitcan

Bitcan (tu oficjalna strona) to natomiast kantor Bitcoin. Jest to polecany i w pełni legalnie działający kantor, zgodnie z oświadczeniem Komisji Nadzoru Finansowego.

jak kupować kryptowaluty bitcan

Bitcan to, najprościej mówiąc, internetowy kantor. Ogranicza się on jednak do wymiany PLN na Bitcoiny i odwrotnie – a zatem jest idealnym miejscem, jeśli zastanawiałeś się, jak kupić Bitcoiny za złotówki. Po pierwszej transakcji użytkownikowi założony zostaje bezpieczny portfel, z którego następnie można dokonywać inwestycji i zakupu Bitcoina oraz wysyłać kryptowalutę. Możliwe jest również przyjmowanie wpłat. Platforma obsługuje ponad 2000 transakcji dziennie.

Kantor wymaga przejścia przez proces weryfikacji, który trwa zwykle kilka minut. Portfel jest darmowy i w każdej chwili możemy wypłacić z niego środki. Usługi Bitcan obciążone są prowizją: kupno – 5% + 1,5% na poczet pośrednika płatności, sprzedaż – 1%. Żadne dodatkowe opłaty nie są przewidziane.

Korzystanie z kantoru Bitcan to na pewno szybki sposób na dokonanie transakcji między walutą PLN a kryptowalutą BTC, choć oczywiście usługa jest dość ograniczona. Zaletą jest polska strona i darmowy portfel oraz łatwość obsługi i duży wybór metod płatności – w tym Blikiem.

Jak kupić Bitcoiny za złotówki na Binance?

Binance (tu oficjalna strona) to pod względem liczby transakcji największa światowa giełda kryptowalutowa, która uruchomiła również możliwość kupowania Bitcoinów i innych krypto (jest ich ponad 150) za złotówki.

jak kupić bitcoiny za złotówki binance

Na Binance możesz kupować, sprzedawać, wymieniać i przechowywać w portfelu kryptowaluty. Serwis umożliwia zakup krypto za PLN na różne sposoby. Pierwszym z nich jest karta kredytowa lub debetowa. Wystarczy, że wprowadzimy kwotę w PLN (od 100 do 18.000 zł), następnie wybierzemy kryptowalutę (Bitcoina lub 10 innych) i sfinalizujemy płatność za pomocą karty Visa lub Mastercard.

Innym sposobem jest kupno przez saldo gotówkowe (od 40 do 18.000 zł) – musimy zatem wpłacić depozyt, by za jego pomocą móc dokonywać w prosty sposób transakcji. Oprócz tego mamy również możliwość skorzystania z płatności przez strony trzecie oraz z handlu p2p (6 krypto do wyboru, w tym Bitcoin), gdzie transakcje kupna i sprzedaży odbywają się między użytkownikami serwisu, którzy swoje oferty zamieszczają w tabeli.

Opłatą, którą musimy ponieść, jest wyłącznie niewielki spread (0,1% wartości operacji). Konto na Binance założymy za darmo – możesz to zrobić już teraz, klikając poniższy przycisk:

Jak kupić kryptowaluty za złotówki na Bitcantor?

Bitcantor (tutaj oficjalna strona) to kolejny kantor internetowy obsługujący kryptowaluty. Jest partnerem wspomnianej już platformy BitBay. Działa 24h na dobę i oferuje 3 kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin i Ethereum, które możemy nabyć za PLN.

jak kupić kryptowalutę bitcantor

Rejestracja w kantorze jest bezpłatna, a po niej następuje weryfikacja dla wszystkich użytkowników chcących dokonać transakcji. Część operacji obciążona jest prowizją lub dodatkową opłatą, przede wszystkim prowizja 2% dotyczy transakcji w kryptowalutach. Zaletą jest szybka realizacja transakcji.

Aby kupić kryptowalutę na stronie Bitcantor, musimy określić wartość, którą chcemy nabyć. Minimalnie musimy dokonać zakupu za 1000 PLN. Dokonujemy ekspresowej wpłaty Dotpay (prowizja 2%) lub tradycyjnego przelewu. Czekamy na zaksięgowanie, po którym następuje natychmiastowy transfer. Bitcantor nie oferuje swoim klientom portfela, natomiast możemy go utworzyć na platformie BitBay, która współpracuje z kantorem.

Podsumowując, ten kantor online jest przejrzysty, prosty w obsłudze i szybki. Utworzenie na nim konta może mieć sens zwłaszcza, jeśli korzystamy z BitBay. To też dobry wybór, jeśli chcemy bez zbędnych dodatkowych narzędzi po prostu kupić najbardziej popularne kryptowaluty za złotówki.

Jak kupić Bitcoiny za PLN z LocalBitcoins?

LocalBitcoins (oficjalna strona tutaj) jest giełdą kryptowalutową p2p, gdzie kupujący i sprzedający prywatnie wymieniają między sobą kryptowaluty. Kiedy kupujesz na LocalBitcoins, masz do czynienia z prawdziwą osobą. Oznacza to większe ryzyko, ponieważ będziesz musiał zwrócić uwagę na wiarygodność sprzedawcy.

jak kupić kryptowaluty za złotówki localbitcoins

Wygoda LocalBitcoins polega na możliwości wybrania w zasadzie dowolnej waluty, kraju i metody płatności oraz szybkiego kupna lub sprzedaży. Metod płatności jest naprawdę wiele – możliwe jest nawet kupno Bitcoinów za gotówkę. Na stronie głównej serwisu możemy ustawić filtry tak, aby wyświetlić wszystkie dostępne oferty lub tylko te, które dotyczą określonego rodzaju płatności. Oferty w PLN, dla Polski, zwykle posiadają możliwość płatności BLIKiem oraz przelewem bankowym.

Jeśli chodzi o prowizje, sprzedający (wystawiający ofertę) zazwyczaj ponoszą koszty transakcji (1%), a kupujący nie ponoszą żadnych opłat. Każda oferta ma jednak inny kurs wymiany PLN na Bitcoin, wybrany przez sprzedającego i nie zawsze korzystny. Z użyciem LocalBitcoins możemy również przesyłać kryptowalutę – między innymi użytkownikami serwisu (za darmo) lub na zewnątrz (za opłatą).

Rejestracja na LocalBitcoins jest darmowa i zajmuje tylko 30 sekund. Po zakończeniu otrzymasz portfel Bitcoin, który możesz wykorzystać do wpłacania kryptowalut za każdym razem, gdy dokonujesz transakcji zakupu. Aby utworzyć swoje konto i odkryć wszystkie możliwości zakupu Bitcoinów za złotówki, kliknij tutaj.

Jak kupić Bitcoiny za złotówki: pytania i odpowiedzi

Wiesz już z grubsza, jak i gdzie kupić Bitcoiny i inne kryptowaluty za złotówki. Podsumujmy ten artykuł w formie odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań.

Jak kupić Bitcoiny za złotówki?

Możesz kupić Bitcoiny za złotówki za pomocą platform do tego służących. Wiele z nich to polskie serwisy, a więc transakcje w PLN są tam na porządku dziennym, a cały system dostosowany jest do wymagań polskiego użytkownika. Wśród nich możemy wyszczególnić dwa typy: giełdy kryptowalutowe oraz kantory kryptowalutowe. Dobrym przykładem tych pierwszych jest Bitbay. Natomiast w drugim przypadku przykładem może być Bitcan.

Czy za złotówki mogę też kupić inne kryptowaluty?

Tak, Bitcoin jest najbardziej popularną kryptowalutą, ale polecane w tym wpisie serwisy obsługują również inne krypto. Na przykład na platformie Bitbay znajdziemy aż 30 różnych kryptowalut.

Gdzie jeszcze mogę kupić kryptowaluty za PLN?

Kryptowaluty możesz również kupić stacjonarnie. Wówczas powinieneś udać się do kantoru kryptowalutowego, ewentualnie znaleźć bankomat kryptowalutowy, jeśli akurat mieszkasz w dużym mieście. Miej jednak na uwadze, że te rozwiązania są znacznie bardziej kosztowne niż korzystanie ze wspomnianych w artykule platform.

Czy kupowanie Bitcoinów za złotówki ma sens?

Przewidywania dotyczące kryptowalut są dość obiecujące. Krypto już od pewnego czasu podbijają rynek finansowy, stanowiąc poważną konkurencję dla tradycyjnych instrumentów. Wokół opłacalności inwestowania w kryptowaluty jest wiele kontrowersji. Na pewno lokowanie niezbyt dużej kwoty w tej kategorii jest całkiem rozsądnym posunięciem. Kupowanie Bitcoinów i innych krypto za złotówki jest natomiast wygodnym rozwiązaniem dla polskich użytkowników, pozwalającym uniknąć dodatkowych kosztów spowodowanych wielokrotnym przewalutowaniem.