Jak kupić Chainlink (LINK): kompletny przewodnik

367
jak kupić chainlink

Jeśli zastanawiasz się, gdzie bezpiecznie i bez płacenia wysokich prowizji kupić Chainlink, to dobrze trafiłeś!

Chainlink przenosi dane ze świata rzeczywistego do blockchaina za pomocą narzędzi zwanych wyroczniami. Znajduje się w pierwszej dwudziestce rankingu najlepszych kryptowalut pod względem wolumenu obrotów. W tym przewodniku przyjrzymy się najlepszym platformom do zakupu Chainlink i przeprowadzimy szczegółową analizę projektu, aby sprawdzić, czy warto w niego zainwestować pieniądze.

Gdzie kupić Chainlink: 4 najlepsze serwisy

Poniżej znajduje się lista 4 najlepszych stron i aplikacji do zakupu LINK, czyli tokena Chainlink. Niektóre z nich to zwykli brokerzy internetowi, podczas gdy inne to pełnoprawne giełdy kryptowalut. Wszystkie serwisy oferują Chainlink i umożliwiają przechowywanie kryptowalut w portfelu cyfrowym.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronną i wygodną platformą na rynku. Jest to broker online, ale oferuje on również typowe funkcje giełdy kryptowalutowej i portfela kryptowalutowego, dzięki niedawnemu wprowadzeniu eToro Wallet.

gdzie kupić link

Dzięki eToro możesz codziennie handlować na rynkach, otwierając i zamykając krótkie lub długie pozycje, w zależności od rodzaju inwestycji, na jaką się zdecydujesz. Jeśli planujesz kupić Chainlink i trzymać walutę przez dłuższy czas, eToro nie pobiera żadnych opłat za przechowywanie kryptowalut w dedykowanym portfelu.

Użytkownik ma również do dyspozycji bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi, za pośrednictwem którego może ćwiczyć korzystanie z narzędzi udostępnianych przez platformę. Następnie można dokonać minimalnego depozytu w wysokości 100 USD i rozpocząć handel w prawdziwej walucie.

eToro stosuje bardzo niskie prowizje od transakcji, które dla kryptowalut wynoszą aktualnie 1% – jednakowo dla wszystkich. Minimalna kwota LINK, które można kupić na eToro, wynosi obecnie 10 USD.

Poniżej przedstawiamy, krok po kroku, jak kupić LINK na eToro:

 • otwórz swoje konto na platformie, klikając tutaj;
 • zweryfikuj swoją tożsamość;
 • wpłać pieniądze na eToro za pomocą przelewu bankowego, PayPal lub karty;
 • wpisz „LINK” w pasku wyszukiwania brokera;
 • wybierz ilość LINK, którą chcesz kupić, a następnie potwierdź transakcję.

Jeśli to dla ciebie nowość, polecamy wypróbować konta demo przez kilka dni, a następnie dokonać pierwszej wpłaty, gdy zrozumiesz, jak to działa. Kliknij tutaj, aby otworzyć konto demo.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Binance

Kolejna propozycja na naszej liście to Binance (oficjalna strona tutaj), największa na świecie giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu transakcji. Ponadto, oferuje ona największą liczbę kryptowalut (ponad 300). Jest to z pewnością jedna z najlepszych platform do zakupu LINK.

jak kupic link

Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz wpłacić dowolną kwotę, zgodnie z własnymi potrzebami. Zrobisz to za pomocą karty kredytowej / debetowej lub systemów e-płatności. Następnie wymienisz je na Chainlink i przechowywać je bezpiecznie w swoim wirtualnym portfelu.

Poniżej znajduje się kompletna procedura zakupu LINK na Binance za pomocą karty:

 • zarejestruj swoje konto na Binance (możesz to zrobić, klikając na ten link);
 • zakończ weryfikację tożsamości;
 • kliknij w menu na „Kup kryptowalutę za pomocą karty”;
 • wybierz kryptowalutę „LINK”, określ kwotę, za którą chcesz ją kupić, i potwierdź transakcję.

Kryptowaluty, które trzymasz na Binance, mogą również zarabiać pieniądze dzięki programowi „Binance Earn”. Pozwala on inwestować lub zamrozić swoje monety na określony czas w zamian za zwrot odsetek.

Spready przy zakupie waluty Chainlink i innych kryptowalut za pomocą Binance należą do najniższych wśród tego typu platform (w okolicach 0,1%). Polecamy również wygodną aplikację Binance. Aby utworzyć własny portfel na tej giełdzie, kupić LINK i odkryć wszystkie inne znakomite funkcje, kliknij tutaj.

3. Bitpanda

Bitpanda (strona tutaj) jest idealną platformą dla inwestorów zainteresowanych nie tylko kryptowalutami, ale i nowościami na rynku. Pozwala inwestować w kryptowaluty, koszyki kryptowalut (indeksy kryptowalutowe), akcje, fundusze ETF i metale szlachetne. Oczywiście oferuje również możliwość zakupu Chainlink.

chainlink

Zakupy kryptowalut są możliwe już od 1 euro. Platforma oferuje dość niskie spready (1,49%). Będą dodatkowo obniżone (nawet o 20%) jeśli kupisz natywną walutę zwaną „BEST” lub większe ilości innych kryptowalut.

Aby kupić LINK na Bitpanda, musisz wykonać te 4 proste kroki:

 • utwórz swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
 • potwierdź swój adres e-mail i swoją tożsamość;
 • wpłać pieniądze do portfela poprzez przelew bankowy lub Visa/Mastercard;
 • jesteś teraz gotowy do zakupu Chainlink za pomocą jednego kliknięcia.

Na Bitpanda możesz również aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami krypto oraz otrzymać kartę debetową bez prowizji Bitpanda card do płatności w kryptowalutach.

Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda jest jednym z najlepszych sposobów na zakup LINK. Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści, klikając tutaj.

4. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest pierwszą giełdą na świecie notowaną na Nasdaq. Wraz z Binance ma najwięcej obrotów na rynku. Na tej platformie znajdziesz wszystkie najlepsze kryptowaluty w obiegu, w tym Chainlink. W porównaniu do Binance, Coinbase jest bardziej selektywna. Zastrzega sobie prawo do umieszczania na liście tylko tych projektów, które uważa za najbardziej wiarygodne.

gdzie kupić chainlink

Za pośrednictwem Coinbase możesz kupić LINK i mnóstwo innych kryptowalut. Zrobisz to przy użyciu różnych metod płatności, w tym karty kredytowej/debetowej i przelewu bankowego.

Prowizje są nieco wyższe niż w przypadku Binance, ale zmniejszają się po przejściu do Coinbase Pro. Aby korzystać z Coinbase Pro, nadal będziesz musiał najpierw otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

W ramach swojego pełnego pakietu kryptowalutowego, Coinbase zapewnia również portfel do przechowywania tokenów (trzeba zainstalować osobną aplikację). Dodatkowo jest kilka niezwykle przydatnych usług: karta Coinbase Card do płacenia kryptowalutami, pożyczki kryptowalutowe oraz funkcja Coinbase Earn, która pozwala zarabiać na kryptowalutach tylko poprzez oglądanie filmów i innych materiałów informacyjnych.

Czym jest Chainlink?

Chainlink to zdecentralizowana sieć składająca się z wyroczni, czyli oprogramowania pośredniczącego między światem rzeczywistym a smart contract. Wyrocznie są zachęcane do dostarczania wiarygodnych danych poprzez nagrody pieniężne.

Uruchomiony w czerwcu 2017 r. Chainlink ma na celu stworzenie swoistego pomostu między nową branżą kryptowalutową a tradycyjną organizacją administracyjną, aby uczynić procesy bezpieczniejszymi i bardziej wydajnymi. Chainlink działa w oparciu o sieć Ethereum i jest chroniony przez algorytm Proof of Stake (PoS).

Przed szczegółowym wyjaśnieniem konieczne jest zapoznanie się z koncepcją Smart Contract. Jest to umowa między dwiema stronami zapisana w kodzie, który jest umieszczany na blockchainie; po załadowaniu nie można go już zmienić ani usunąć.

link

Zasadniczo Chainlink został stworzony, aby umożliwić kontraktom smart odczytywanie informacji spoza łańcucha, takich jak temperatura, ceny akcji, wyniki meczów, oglądalność filmów, dane IoT / Supply Chain, GPS.

Jego celem jest wyeliminowanie wszystkich tych pośredników, którzy wykorzystują swoją pozycję do osiągania korzyści kosztem transparentności.

Dlatego poprzez mechanizm nagradzania zachęca się operatorów węzłów do przekazywania wiarygodnych i przejrzystych informacji, gdyż w przeciwnym razie zablokowane zostają środki pieniężne, które posiadają w blockchainie (niezbędne do bycia operatorem).

Funkcjonowanie sieci opiera się na trzech rodzajach inteligentnych kontraktów:

 • Reputation Smart contract – odpowiada za ocenę węzłów na podstawie historii ich działania i wiarygodności, dzięki czemu udaje się wyeliminować te mniej wydajne;
 • Order matching contract – odpowiada za wysłanie określonego żądania do walidatorów i na tej podstawie decyduje, ile i które węzły powinny je obsłużyć;
 • Aggregating contract – może zatwierdzać dane z jednego lub wielu źródeł, na przykład: jeśli 10 węzłów przekaże pewien wynik meczu, a 2 inne przekażą inny, ten inteligentny kontrakt wybierze najbardziej prawdopodobny wynik zadeklarowany przez większą liczbę węzłów.

Podsumowując, te trzy kontrakty współpracują ze sobą, aby zapłacić Chainlink za znalezienie najbardziej wiarygodnych węzłów (reputation contract), za uzyskanie odpowiedzi (order matching contract) i wreszcie za zebranie wszystkich danych w jedną odpowiedź (aggregating contract).

Czy warto inwestować w Chainlink w 2023 roku?

Można powiedzieć, że Chainlink stanowi solidną inwestycję długoterminową. Po uzyskaniu powszechnej akceptacji społecznej, jego cena może ulec pozytywnemu trendowi.

Już teraz niektóre z najlepszych blockchainów, takie jak Polkadot, Solana i Binance Smart Chain, budują połączenia z Chainlink, aby uzyskać dostęp do jego wyroczni i przenoszonych przez nie informacji.

Takie stopniowe przyjmowanie rozwiązań przez największe projekty w branży jest z pewnością pozytywnym znakiem, który świadczy o ogromnym potencjale Chainlink.

Zazwyczaj wielu inwestorów niechętnie angażuje swoje środki w dany składnik aktywów na długi okres czasu. Gdybyśmy jednak mieli wybrać projekty o większym potencjale długoterminowym, Chainlink byłby jednym z nich. Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że w 2023 r. powinniśmy zainwestować w Chainlink.

Chainlink: częste pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze platformy do zakupu Chainlink?

Najbardziej polecamy dwie: eToro, brokera, który ułatwia trading i inwestowanie online, zapewniając użytkownikom wszystkie narzędzia potrzebne do bezpiecznego handlu LINK, oraz Binance, giełdę która oprócz Chainlink wymienia ogromną liczbę kryptowalut i gwarantuje najniższe opłaty na rynku. Wreszcie, jeśli chcesz poznać nowe usługi, Bitpanda stale oferuje innowacyjne i mniej zmienne produkty, takie jak indeksy kryptowalutowe i metale szlachetne.

Czy można kupić Chainlink przez PayPal?

Jedyną platformą, która akceptuje PayPal jako metodę płatności, jest eToro. W innych przypadkach trzeba wykonać dodatkowy krok, przelewając środki z PayPal na swoje zwykłe konto.

Czy warto zainwestować w Chainlink?

Chainlink umożliwia najbardziej obiecującym projektom, takim jak Solana, Polkadot i Binance Smart Chain, dostęp do swoich wyroczni, które są potrzebne do uzyskania danych i informacji przydatnych do funkcjonowania ich blockchainów. Chainlink stanowi więc solidną podstawę do opracowywania coraz bardziej efektywnych projektów, które pozwalają na ciągłe doskonalenie tradycyjnej organizacji administracyjnej. Już samo to mówi nam o ogromnym potencjale wzrostu zarówno pod względem popularności, jak i ceny tej kryptowaluty.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.