Jak kupić Dash Coin: 4 najlepsze i zaufane platformy

499
Jak kupić Dash Coin

Gdzie i jak kupić Dash Coin? Jacy są najlepsi brokerzy i giełdy online do zakupu tej kryptowaluty? Czy warto inwestować w Dash?

Dash Coin to kryptowaluta typu peer-to-peer o otwartym kodzie źródłowym, stworzona jako najbardziej przyjazna dla użytkownika i skalowalna kryptowaluta na świecie. Eksperci obserwują ją ze szczególną uwagą i uważają za bardzo obiecującą.

W tym artykule udzielimy jasnej odpowiedzi wszystkim inwestorom zainteresowanym tym, gdzie można kupić DASH w 2024 roku. Zobaczymy w szczególności, z jakich stron, aplikacji i platform należy korzystać, jakie metody płatności są akceptowane, jakie są stosowane spready oraz jakie są zalety i wady każdego z proponowanych rozwiązań.

Gdzie kupić Dash Coin: 4 najlepsze platformy

Przyjrzyjmy się 4 najlepszym giełdom, na których można kupić monety Dash, uporządkowanym według poziomu wygody, łatwości użycia i bezpieczeństwa.

Uwaga: żadna z tych platform nie stosuje prowizji za zakup lub sprzedaż Dash, ale zazwyczaj stosuje się spread (procentową różnicę między rzeczywistą ceną rynkową monety Dash a ceną, po której można ją kupić lub sprzedać w ramach platformy). Im niższy spread, tym większy komfort korzystania z platformy.

1. Jak kupić Dash Coin na Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) jest zdecydowanie największą giełdą kryptowalutową na świecie. Pozwala na zakup Dash Coin i ponad 200 innych kryptowalut z bardzo niskimi spreadami.

binance jak kupić dash coin

Na Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz wpłacić dowolną kwotę za pomocą karty kredytowej/debetowej, przelewu bankowego lub systemów stron trzecich, a następnie zamienić ją na monety Dash i przechowywać w swoim cyfrowym portfelu.

Kryptowaluty, które posiadasz w Binance, mogą również przynieść ci dochód dzięki programowi „Binance Earn”, który pozwala ci inwestować lub zamrozić twoje tokeny na określony czas w zamian za zwrot odsetek w wysokości od 1% do 20% rocznie.

Prowizje Binance są również niezwykle korzystne, ponieważ tylko niewielki spread wynoszący zaledwie 0,1% wartości transakcji jest stosowany do każdego zakupu lub sprzedaży. Aby zarejestrować się za darmo i poznać wszystkie funkcje giełdy, kliknij tutaj.

2. Kupno Dash na Zonda

Zonda (przejdź do oficjalnej strony), dawniej znana jako BitBay, to polska firma umożliwiająca wymianę ponad 50 kryptowalut w tym Dash Coin. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu platforma w Polsce. Zakładając na niej darmowe konto, uzyskujemy dostęp do wymiany kryptowalut, jak i giełdy walutowej.

gdzie kupić dash coin zonda

Na tej giełdzie kupno Dash będzie wymagało rejestracji i weryfikacji KYC. Po weryfikacji możesz przystąpić do zakupu dowolnej kryptowaluty, w tym Dash. Oprócz kupna kryptowalut, Zonda oferuje również ich sprzedaż, wymianę i możliwość przechowywania w portfelu kryptowalutowym. Wszystkie funkcje wymagają weryfikacji polegającej na okazaniu dowodu osobistego i w przypadku niektórych transakcji – podania i potwierdzenia adresu. Rejestracji możesz dokonać tutaj.

Przez platformę możesz złożyć ofertę na giełdzie bądź skorzystać z szybkich transakcji. Otrzymujesz portfel, możesz skorzystać z darmowych kursów edukacyjnych, a na profesjonalistów czeka wersja PRO.

Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie i zamknięcie konta na Zonda nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wpłaty na konto możemy dokonać za pomocą cyfrowej waluty i przelewu bankowego bez dodatkowych opłat, a także innymi metodami jak za pomocą karty czy poczty – wówczas naliczana jest opłata.

3. Dash Coin na eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest zdecydowanie najbardziej kompletną i wygodną platformą, na której można kupić Dash Coin. Jest to broker online, ale strona oferuje również typowe cechy giełdy kryptowalutowej, dzięki niedawnemu wprowadzeniu portfela eToro Wallet.

etoro dash coin

W praktyce możesz używać eToro zarówno do handlu kryptowalutami, jak i do kupowania wirtualnych monet i trzymania ich bezpiecznie w portfelu eToro Wallet, z możliwością ich późniejszego transferu na inne giełdy i portfele, które posiadasz.

eToro oferuje ponad 40 kryptowalut, w tym wszystkie najpopularniejsze: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Dash Coin, Litecoin, Stellar Lumens, NEO, EOS, Cardano, IOTA, Zcash, TRON, Tezos, Doge, Binance Coin i inne.

Otwarcie rachunku w eToro jest łatwe i bezpłatne. Możesz wybrać, czy chcesz otworzyć prawdziwe konto (w tym przypadku minimalny depozyt wynosi 100 dolarów, a akceptowane metody płatności to przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne), czy darmowe konto demo, aby zapoznać się z platformą bez ryzykowania prawdziwymi pieniędzmi.

Aktualnie prowizje dla Dash na eToro wynoszą 1%. Jest to opłata stała, jednakowa dla wszystkich kryptowalut.

Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć, polecamy otwarcie darmowego konta demo, gdzie natychmiast otrzymasz 100 tysięcy wirtualnych dolarów, które możesz wykorzystać do zainwestowania w Dash Coin. Kliknij tutaj, aby je otworzyć.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

4. Kupno Dash Coin na Coinbase

Ostatnią platformą, którą przedstawiamy w tym artykule, jest Coinbase. Jest to wyjątkowo popularna giełda, która oferuje możliwość zakupu ponad 130 kryptowalut i zapewnia liczne dodatkowe funkcje dla miłośników kryptowalut.

Coinbase

Za pośrednictwem tej giełdy można bardzo łatwo kupić kryptowaluty przy użyciu różnych systemów płatności. Spread, jaki zapłacisz za ich zakup, zależy od wybranej metody płatności. Przy użyciu karty kredytowej/debetowej wynosi on 3,99%, podczas gdy przy użyciu przelewu wynosi 1,49%, niezależnie od zakupionej kryptowaluty.

Istnieje również wersja Coinbase Pro, także do bezpłatnego użytku, ale z funkcjami bardziej odpowiednimi dla profesjonalnych traderów i inwestorów, a także z dużo niższymi spreadami. Aby korzystać z Coinbase Pro, będziesz musiał najpierw otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

Innymi bardzo ciekawymi funkcjami Coinbase są cykliczne zakupy (opcja, która pozwala na stworzenie swoistego planu akumulacji kryptowalut, polegającego na cyklicznym kupowaniu określonej kryptowaluty) oraz Coinbase earn (opcja, która pozwala na zarabianie kryptowalut tylko poprzez oglądanie filmów i innych materiałów informacyjnych).

Jak kupić Dash Coin na Zonda?

Wróćmy na chwilę do platformy Zonda. Jako polska giełda zasługuje ona na uwagę, ponieważ to tutaj będziesz mógł kupić Dash Coin za złotówki. Oczywiście, jeśli wolisz zapłacić w euro, Bitcoinach czy dolarach, istnieje taka możliwość.

Po rejestracji, która wymaga od nas podania adresu email, loginu i hasła, zostaniemy poproszeni o weryfikację danych osobowych. W tym celu wystarczy przesłać zdjęcie dokumentu ze zdjęciem oraz innego dokumentu, który potwierdzi nasz adres zamieszkania. Może to być nawet rachunek za prąd.

Po zweryfikowaniu tożsamości, co trwa zwykle zajmuje do godziny, należy wpłacić dowolną kwotę w PLN za pomocą przelewu bankowego lub karty płatniczej. Wpłaty dokonamy w zakładce „Portfele”. Po przelaniu środków i zaksięgowaniu wpłaty przez Zonda możesz zaczynać swoje kryptowalutowe zakupy.

W zakładce „Giełda” należy znaleźć interesującą nas parę, w tym wypadku jest to para „Dash-PLN„. Następnie możemy wybrać rodzaj zlecenia. Wersja „wystaw ofertę” pozwala zaproponować własną cenę. Zlecenie zostanie zrealizowane, gdy kryptowaluta osiągnie konkretną cenę sprzedaży. Druga i szybsza opcja to „szybka transakcja„. Tu podajemy tylko ilość Dash, jaką chcemy nabyć, i system podaje nam sumę do zapłaty w PLN. Po kliknięciu „Kup”, kryptowaluta pojawi się w naszym portfelu.

Czy opłaca się kupować Dash Coin?

Dash jest kryptowalutą typu peer-to-peer o otwartym kodzie źródłowym, wywodzącą się bezpośrednio z protokołu Bitcoin. Wprowadzona na rynek w styczniu 2014 roku przez Evana Duffielda pod oryginalną nazwą Xcoin, kilka miesięcy później przeszła rebranding i została przemianowana na Dark Coin, ponieważ była szeroko wykorzystywana w szemranych transakcjach dark netu w tamtych latach. Do ostatecznej nazwy Dash Coin doszło dopiero w 2015 roku.

Dash ma długą historię innowacji i rozwoju, z licznymi funkcjami wprowadzonymi na przestrzeni lat i kilkoma dodatkowymi ulepszeniami planowanymi na przyszłość. Jego punktualność w realizacji, ambitna strategia i sprawdzona historia czynią go jedną z najbardziej solidnych kryptowalut w historii.

Dash COin

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na oficjalnej stronie dash.org, gdzie możesz się przekonać, że oprogramowanie źródłowe jest do pobrania przez każdego, a kryptowaluta jest już szeroko stosowana jako metoda płatności, przynosząca znaczne korzyści firmom i użytkownikom, którzy z niej korzystają.

Przechodząc do analizy kwestii finansowych, Dash był kiedyś jedną z 10 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, ale od 2018 roku wypadł z pierwszej dziesiątki. Jednak jego cena znacznie wzrosła w ostatnich latach, a pozytywny trend może być kontynuowany (aczkolwiek z dużą zmiennością, typową dla świata kryptowalut).

W każdym razie, Dash Coin może stanowić doskonałą inwestycję długoterminową, zwłaszcza jeśli wierzysz w rozwój i rozprzestrzenianie się projektu Dash. Rosnąca popularność świata kryptowalut, może również przyczynić się do wzrostu ceny Dash Coin.

Częste pytania i odpowiedzi

Nadal masz wątpliwości, gdzie i jak kupić Dash? Oto kilka często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jesteśmy pewni, że pomogą one rozwiać twoje wątpliwości!

Jakie są najlepsze platformy do kupna Dash Coin?

Najlepszymi platformami do zakupu Dash, ze względu na ich prostotę i wygodę, są zdecydowanie Zonda, eToro i Binance.

Czy warto inwestować w Dash Coin w 2023 roku?

Inwestowanie w Dash Coin w 2023 roku może być zwycięskim wyborem, aczkolwiek ryzykownym ze względu na ogromną zmienność całego sektora kryptowalut. Zalecamy, abyś przeznaczył tylko niewielką część swojego portfela na Dash i inne kryptowaluty, a do ich zakupu używał tylko bezpiecznych platform, takich jak eToro.

Jak kupić Dash za złotówki?

Możesz zamienić swoje PLN na monety Dash z pomocą jednej z platform przedstawionych w naszym artykule – Zonda.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.