Gdzie i jak kupić Decentraland (MANA): poradnik

336
Jak kupić Decentraland

Zastanawiasz się, jak kupić Decentraland? Chcesz wiedzieć, które platformy najlepiej nadają się do zakupu MANA? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Odkąd Facebook zmienił nazwę na Meta, metawersum natychmiast przyciągnęło uwagę dużych firm, takich jak Nike i Samsung, które postawiły pierwsze kroki w tym wirtualnym, wciąż nieznanym dla większości świecie.

Do najbardziej udanych projektów należy Decentraland. To pierwszy w historii wirtualny świat, który powstał na Ethereum, a następnie został przeniesiony do sieci Polygon.

Jest to wirtualny świat podzielony na krainy, które można nabyć za pomocą rodzimej waluty MANA. Posiadając krainę, można tworzyć gry, nawet nie będąc programistą. Ponadto można organizować wydarzenia, wchodzić w interakcje z innymi awatarami (ludźmi) i wiele więcej.

Od czasu ogłoszenia projektu przez Facebooka pod koniec 2021 r., cena MANA wzrosła o 400% w ciągu zaledwie jednego miesiąca. To prawdziwe błogosławieństwo dla tych, którzy zdecydowali się w nią zainwestować. Ponieważ jednak metawersum jest wciąż w początkowej fazie rozwoju, może to być tylko niewielki wzrost w porównaniu z jego potencjałem.

W tym przewodniku sprawdzimy, gdzie można kupić Decentraland, przedstawiając najbezpieczniejsze platformy, które oferują najniższe prowizje na rynku. Przyjrzymy się także bliżej projektowi Decentraland, aby sprawdzić, czy warto w niego zainwestować.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Gdzie kupić Decentraland: 4 najlepsze strony

Poniżej znajdziesz najlepsze strony i aplikacje do zakupu Decentraland. Niektóre z nich to brokerzy internetowi, idealni do inwestowania i handlu kryptowalutami. Inne to giełdy, które pozwalają na zakup MANA, wymianę z innymi użytkownikami lub przechowywanie jej w cyfrowym portfelu.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest niemal na pewno najwygodniejszą platformą do kupna Decentraland. Jest to broker internetowy, ale oferuje również pewne funkcje giełdy kryptowalut, dzięki wprowadzonemu niedawno eToro Wallet.

jak kupic mana

Mówiąc dokładniej, możesz używać eToro zarówno do dziennego handlu kryptowalutami (otwierając zlecenia krótkie i z dźwignią), jak i do kupowania i przechowywania krypto na platformie. Wszystko bez żadnych dodatkowych kosztów.

Otwarcie rachunku w serwisie eToro jest łatwe i bezpłatne. Podczas rejestracji masz dwie możliwości: otworzyć darmowe konto demo ze 100.000 USD, co pozwala ćwiczyć na wirtualnych pieniądzach, lub otworzyć konto rzeczywiste. W tym ostatnim przypadku minimalny depozyt wynosi 100 dolarów, a główne metody płatności to: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa i PayPal.

Prowizje od zakupu i sprzedaży MANA na eToro należą do najniższych na rynku i wynoszą aktualnie 1%. Jest to opłata stała, jednakowa dla wszystkich kryptowalut. Minimalna ilość MANA, którą można kupić na eToro to równowartość 10 dolarów.

Jeśli nie czujesz się gotowy na rozpoczęcie transakcji, na początek polecamy otwarcie darmowego konta demo. Dzięki temu od razu otrzymasz 100 tysięcy wirtualnych dolarów, które również możesz wykorzystać do zainwestowania w MANA. Kliknij tutaj, aby spróbować.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Binance

Drugą platformą jest Binance (oficjalna strona tutaj), która jest najbardziej znaną i największą giełdą kryptowalut na świecie. Zarówno pod względem wolumenu transakcji na rynku, jak i liczby kryptowalut, którymi można handlować. Z tego powodu jest to jedna z najlepszych stron do kupna MANA.

jak kupić mana binance

Na Binance nie ma minimalnego depozytu. Możesz więc się zarejestrować i wpłacić dowolną kwotę za pomocą karty kredytowej/debetowej (prowizja 1,8%), portfela Advcash (prowizja 0%) lub systemu P2P Express, a następnie zamienić ją na MANA i bezpiecznie przechowywać w swoim portfelu cyfrowym.

Kryptowaluty, które posiadasz na Binance, mogą również przynosić ci odsetki: dzięki funkcji „Binance Earn” możesz udostępnić swoje kryptowaluty na określony czas w zamian za zwrot w wysokości od 1% do 20% rocznie.

Spready przy zakupie MANA i innych kryptowalut w Binance są bardzo niskie (rzędu 0,1%). Ponadto dostępna jest aplikacja mobilna, za pomocą której można wykonywać te same operacje i mieć wygodny dostęp do swojego konta.

Aby utworzyć swój portfel na Binance, kupić MANA i odkryć wszystkie inne funkcje tej giełdy, kliknij tutaj.

3. Bitpanda

Bitpanda (strona tutaj) to popularna europejska platforma z siedzibą w Wiedniu. Jest odpowiednia do kupowania kryptowalut, metali szlachetnych, a także akcji i ETF. Oczywiście, oferuje również możliwość zakupu MANA. Obecnie ma ponad 1 milion aktywnych użytkowników i jest jedną z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych stron dla inwestorów zainteresowanych kryptowalutami.

jak kupic decentraland bitpanda

Za pośrednictwem Bitpandy możesz przechowywać, odbierać, wysyłać, sprzedawać i kupować wszystkie kryptowaluty. Oczywiście, dotyczy to również MANA. Zakup kryptowalut jest dostępny od 1 euro. Stosowane spready są dość niskie, na poziomie 1,49%, ale mogą być jeszcze niższe, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro.

Aby rozpocząć zakup MANA, należy wykonać 4 proste kroki:

  • Załóż swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
  • Potwierdź swój adres e-mail i tożsamość;
  • Wpłać pieniądze do swojego portfela Bitpanda za pomocą przelewu bankowego lub karty Visa/Mastercard;
  • Teraz możesz kupić MANA jednym kliknięciem.

Ale zalety Bitpandy nie kończą się na tym: możesz używać tej platformy do przechowywania tradycyjnych walut (euro, dolar, funt i frank szwajcarski). Oprócz tego możesz inwestować w złoto i akcje od 1 euro, aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami krypto oraz otrzymać kartę debetową bez prowizji Bitpanda card do płatności w kryptowalutach.

Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda jest jednym z najlepszych sposobów na zakup MANA. Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści z Bitpanda, klikając tutaj.

4. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest jedną z najbardziej płynnych giełd na rynku. To również pierwsza giełdą krypto na świecie notowana na Nasdaq. Wraz z Binance ma najwięcej obrotów na rynku. Na tej platformie znajdziesz wszystkie najlepsze kryptowaluty w obiegu. W porównaniu do Binance, Coinbase jest bardziej selektywna – zastrzega sobie prawo do umieszczania na liście tylko tych projektów, które uważa za najwiarygodniejsze.

mana decentraland coinbase

W Coinbase możesz kupić MANA i setki innych kryptowalut za pomocą różnych metod płatności. Możesz skorzystać też z depozytu, w szczególności z użyciem karty kredytowej/debetowej i przelewu bankowego.

Podstawowe prowizje od zakupów są wyższe niż u konkurencji, na przykład na Binance, ale sukcesywnie obniżane w wersji Coinbase Pro. Przed jej aktywacją należy otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

Ponieważ jest to kompletna usługa, masz również możliwość przechowywania swoich tokenów w portfelu. Do twojej dyspozycji jest także kilka niezwykle przydatnych usług: karta Coinbase Card do płacenia za zakupy w kryptowalutach, pożyczki oraz funkcja Coinbase Earn, umożliwiającą zarabianie pieniędzy poprzez oglądanie filmów i innych materiałów edukacyjnych.

Czym jest Decentraland?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, Decentraland to wirtualny świat podzielony na krainy; w zależności od pozycji posiadanej krainy, jej cena jest różna. Jeśli dany obszar na mapie jest intensywnie wykorzystywany przez użytkowników lub znane marki, jego wartość wzrasta, podobnie jak w przypadku, gdy okolica w świecie rzeczywistym powiększa się o nowe domy i sklepy.

Ponadto, jeśli posiadasz ziemię, możesz ją wynajmować, co przypomina nieco rynek nieruchomości.

W tym wirtualnym świecie można brać udział w takich wydarzeniach jak Fashion Week, który odbył się 24 marca, miesiąc po tygodniu mody organizowanym co roku w świecie rzeczywistym.

Podczas tego wydarzenia można było wziąć udział w wirtualnym pokazie mody Awatarów, kupić ubrania do noszenia w świecie wirtualnym i ewentualnie w świecie fizycznym, wykupując NFT związane z konkretnym ubiorem.

Świetną wiadomością jest to, że oprócz brania udziału w zwykłym wydarzeniu online, można na różne sposoby wchodzić w interakcje z innymi awatarami, na przykład rozpoczynając wspólne gry.

Oprócz tego, że jest to ogromny wirtualny świat, w którym można kupować, sprzedawać i wynajmować ziemię, wielu użytkowników Decentraland zarabia na swojej działce poprzez reklamy i płatne doświadczenia. Podobnie, inni użytkownicy generują dochód poprzez tworzenie i sprzedawanie przedmiotów na rynku Decentraland w zamian za MANA lub poprzez podłączanie swoich NFT na stronach takich jak OpenSea.

Czy warto inwestować w MANA?

Przejdźmy do najważniejszej kwestii: czy warto kupić Decentraland w 2023 roku?

Decentraland ma potencjał, aby stać się kolejnym formatem blockchain w branży gier. Format ten będzie wykorzystywał technologię blockchain jako podstawę do rozwoju nowych gier i stworzy nową dynamikę, dzięki której użytkownicy będą mogli używać tokenów MANA do kupna lub sprzedaży wirtualnych nieruchomości i przedmiotów.

Głównym powodem, dla którego projekt ten wzbudza zainteresowanie, jest fakt, że po raz pierwszy gry online ulegają radykalnej rewolucji, czyniąc graczy prawdziwymi bohaterami tego, co dzieje się w wirtualnym świecie Decentraland.

Tim Sweeney, dyrektor generalny firmy Epic Games, przewiduje, że metawersum stanie się przemysłem wartym wiele miliardów dolarów, a Jensen Huang, dyrektor generalny firmy Nvidia, uważa, że przewyższy on nawet gospodarkę świata fizycznego, szacowaną na prawie 90 bilionów dolarów.

Po podwyżkach, które miały miejsce w 2021 r., cena jest obecnie dość niska. Jednak w dłuższej perspektywie inwestycja mogłaby mieć sens, ponieważ Decentraland jest jednym z najciekawszych istniejących projektów i jest wykorzystywany przez najbardziej wpływowe marki. Jeśli MANA będzie zwiększać swoją wartość o 40% rocznie, to do 2030 roku jej wartość może przekroczyć 100 dolarów.

Jak kupić MANA: częste pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze platformy do zakupu Decentraland?

Najbardziej polecamy dwie: eToro, brokera, który ułatwia trading i inwestowanie online, zapewniając użytkownikom wszystkie narzędzia potrzebne do bezpiecznego handlu MANA, oraz Binance, giełdę która oprócz MANA wymienia ogromną liczbę kryptowalut i gwarantuje najniższe opłaty na rynku.

Która platforma oferuje najniższe opłaty transakcyjne?

Binance jest obecnie najlepszą platformą pod względem kosztów. Oprócz niskiego spreadu od transakcji, nie płacisz absolutnie nic za wpłatę, korzystając z przelewów SEPA w euro.

Czy można kupić Decentraland przez PayPal?

Jedyną platformą, która akceptuje PayPal jako metodę płatności, jest eToro. W innych przypadkach trzeba wykonać dodatkowy krok, przelewając środki z PayPal na swoje zwykłe konto.

Czy warto inwestować w Decentraland?

Decentraland stanowi ogromny krok w kierunku rewolucji w grach online. Po raz pierwszy gracze stają się bohaterami wirtualnego świata, który przenika się ze światem rzeczywistym. Branża metaverse będzie się rozwijać, a taki projekt może przynieść ogromne korzyści dzięki wzrostowi ceny w ciągu najbliższych kilku lat.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.