Gdzie i jak kupić Dogecoin (DOGE): kompletny przewodnik 2024

1659
Jak kupić dogecoin

Zastanawiasz się, jak łatwo i skutecznie kupić Dogecoin w 2024 roku? Chcesz poznać najlepsze platformy, na których można kupić Dogecoin za pomocą PayPal? Jesteś we właściwym miejscu!

Mimo że początkowo był to tylko żart między dwoma inżynierami komputerowymi, Dogecoin (DOGE) jest obecnie jedną z najpopularniejszych kryptowalut na świecie. Sam Elon Musk często o tym mówi, a z każdym jego tweetem cena akcji Dogecoin wzrasta, dając inwestorom szalone zyski.

W tym przewodniku zobaczymy, gdzie kupić Dogecoin, przedstawiając niektóre z głównych platform, które oferują możliwość zakupu tej cyfrowej waluty w korzystny sposób, w tym za pośrednictwem PayPal. Następnie poświęcimy kilka słów lepszemu wyjaśnieniu, czym tak naprawdę Dogecoin jest.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Gdzie kupić Dogecoina: 5 najlepszych platform

Poniżej znajdziesz najlepsze strony i aplikacje mobilne, gdzie możesz kupić Dogecoin. Niektóre z nich to brokerzy internetowi, idealni do inwestowania i handlu kryptowalutami, inne to giełdy, czyli platformy, które pozwalają na zakup Doge, wymianę z innymi użytkownikami lub przechowywanie waluty w specjalnym portfelu cyfrowym.

1. Zakup Dogecoin na eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest prawdopodobnie najbardziej kompletną i wygodną platformą do kupowania Dogecoina. Jest to broker online, ale oferuje on również typowe funkcje giełdy kryptowalutowej i portfela kryptowalutowego, dzięki niedawnemu wprowadzeniu eToro Wallet.

Gdzie kupić dogecoina

Będziesz mógł korzystać z eToro zarówno w celu krótkoterminowego handlu kryptowalutami (w tym do otwierania krótkich lub dźwigniowych pozycji), jak i kupowania wirtualnych monet i ich bezpiecznego przechowywania przez długi czas.

Otwarcie rachunku w eToro jest łatwe i bezpłatne. Możesz wybrać, czy chcesz otworzyć konto rzeczywiste (w tym przypadku minimalny depozyt wynosi 100 dolarów, a akceptowane metody płatności to przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne), czy darmowe konto demo, aby zapoznać się z platformą bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy.

Kupno i sprzedaż Dogecoina na eToro obciążone jest stałą opłatą, jednakową dla wszystkich kryptowalut. Jest ona stała i wynosi 1%. Minimalna kwota Doge, za którą można zakupić go na eToro, wynosi obecnie 10$. Niestety nie ma możliwości zakupu Dogecoina za PLN.

Jeśli czujesz się gotowy, aby zacząć, polecamy ci założenie darmowego konta demo, dzięki któremu od razu zostanie ci udostępnione 100 tysięcy wirtualnych dolarów, które będziesz mógł wykorzystać jak tylko zechcesz. Kliknij tutaj, aby je otworzyć.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

2. Zakup Dogecoin na Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) to największa giełda kryptowalut na świecie pod względem dziennego wolumenu transakcji, a także ta, która oferuje największą liczbę kryptowalut (ponad 200). Z pewnością jest to jedna z najlepszych stron do kupowania Dogecoina.

dogecoin binance

Na Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz wpłacić dowolną kwotę za pomocą karty kredytowej/debetowej, przelewu bankowego lub systemów stron trzecich, a następnie zamienić ją na Dogecoin i bezpiecznie przechowywać w swoim cyfrowym portfelu.

Kryptowaluty, które trzymasz w Binance, mogą również przynieść ci dochód dzięki programowi „Binance Earn„, który pozwala ci inwestować lub blokować twoje monety na określony czas w zamian za zwrot odsetek w wysokości od 1% do 12% rocznie.

Ciekawą i pożądaną przez Polaków opcją jest możliwość płacenia w złotówkach. Jako walutę wystarczy wybrać PLN i zapłacić jedną z wielu metod płatności. Nie wymaga to wymiany złotówek na inną walutę, a następnie zakupu kryptowaluty. W ten sposób, cały proces nabycia Dogecoin staje się szybki i przyjemny.

Spready przy zakupie Doge i innych kryptowalut za pomocą Binance są niezwykle niskie (w granicach 0,1%), a aplikacja jest również bardzo wygodna. Aby utworzyć swój portfel na Binance, kupić Dogecoina i odkryć wszystkie inne funkcje tej giełdy, kliknij tutaj.

3. Trading Dogecoin na Libertex

Poza giełdami kryptowalut, które widzieliśmy powyżej, istnieje również możliwość skorzystania z usług prawdziwych brokerów, takich jak Libertex (oficjalna strona tutaj), do handlu Dogecoinem i innymi kryptowalutami.

Brokerzy tego typu nie pozwalają na zakup prawdziwych kryptowalut, a jedynie CFD kryptowalut, które są finansowymi instrumentami pochodnymi, dokładnie odwzorowującymi wyniki kryptowalut.

Z Libertex na przykład można handlować Dogecoinem przy użyciu dźwigni lub otwierać krótkie pozycje. Jednakże, nie będziesz w stanie przenieść kryptowalut do innego portfela. Będziesz mógł zamknąć swoją pozycję tylko u brokera, u którego ją otworzyłeś. Z tego powodu rozwiązanie to nie jest zalecane dla osób, które chcą inwestować w Dogecoin długoterminowo, stając się faktycznie właścicielem kryptowaluty.

4. Zakup Dogecoin na Bitpanda

Bitpanda (strona tutaj) jest fantastyczną platformą do kupowania Dogecoin, ponad 80 innych kryptowalut, metali szlachetnych, a nawet akcji i ETF-ów. Jest to giełda europejska, ponieważ firma ma swoją siedzibę w Wiedniu. Obecnie ma ponad 1 milion aktywnych użytkowników i jest jedną z najbardziej wygodnych, bezpiecznych i uwielbianych stron dla europejskich inwestorów zainteresowanych światem kryptowalut.

dogecoin bitpanda

Z Bitpanda możesz kupować, sprzedawać, odbierać, wysyłać i dbać o bezpieczeństwo wszystkich swoich kryptowalut, w tym Dogecoina. Zakupy kryptowalut są możliwe od 1 euro i zapewniają raczej niskie spready (równe 1,49% dla Doge), które zmniejszają się jeszcze bardziej, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro. Bitpanda nie oferuje możliwości zakupu Dogecoina za PLN.

Aby kupić Dogecoin za pomocą Bitpanda, musisz wykonać 4 proste kroki:

  • utwórz swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
  • potwierdź swój adres e-mail i swoją tożsamość;
  • wpłać pieniądze do portfela Bitpanda poprzez przelew bankowy lub kartę Visa/Mastercard;
  • w tym momencie jesteś gotowy do zakupu Dogecoina za pomocą jednego kliknięcia.

Ale zalety Bitpanda na tym się nie kończą. Możesz używać tej platformy do przechowywania tradycyjnych walut (euro, dolar, funt i frank szwajcarski), inwestować w złoto i akcje od 1 euro, aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami kryptowalut, a nawet uzyskać bezprowizyjną kartę debetową, za pomocą której możesz dokonywać płatności w kryptowalutach: kartę Bitpanda.

Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda okazuje się jednym z najlepszych rozwiązań do kupowania Dogecoina. Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści Bitpanda, klikając tutaj.

5. Zakup Dogecoin na Kriptomat

Kriptomat (tutaj oficjalna strona) to giełda kryptowalut jeszcze mało znana, ale bardzo obiecująca. Pozwala ona szybko i łatwo kupić Dogecoin i około trzydziestu innych kryptowalut. Otwarcie portfela na tej platformie jest całkowicie darmowe, a weryfikacja konta trwa zaledwie 2 minuty.

gdzie kupić dogecoin kriptomat

Możesz wpłacić swoje pieniądze do portfela Kriptomat za pomocą karty kredytowej/debetowej lub przelewu bankowego i kupić Doge za euro po aktualnej cenie. Tylko 1,45% opłaty zostanie pobrane od transakcji. Jeśli chcesz zamienić swoje Dogecoiny na inne kryptowaluty, możesz to zrobić bez żadnych dodatkowych kosztów. Minimalny depozyt wynosi 35 euro. Kriptomat nie oferuje zakupu Dogecoina za PLN.

Z Kriptomat możesz również handlować kryptowalutami z innymi użytkownikami za darmo, monitorować swoje inwestycje za pomocą wygodnej aplikacji na iOS i Android lub uzyskać dostęp do portfela z komputera. Strona jest dostępna w 20 różnych językach, w tym po polsku, a zarejestrować się można na tej stronie.

Jak kupić Dogecoin przez Paypal?

Wielu użytkowników jest zainteresowanych kupnem Dogecoina za pomocą PayPal, ale niestety większość giełd kryptowalutowych nie akceptuje tej metody płatności. Jedynymi platformami, które do tej pory pozwalają na zakup Dogecoin poprzez saldo PayPal są eToro i Libertex.

Oto jak kupić Dogecoin za pomocą PayPal przez eToro:

  • Najpierw musisz zarejestrować się za darmo u brokera poprzez ten link;
  • Teraz możesz potwierdzić swoją tożsamość i wpłacić pieniądze na eToro za pośrednictwem konta PayPal;
  • Wr końcu, w kilku kliknięciach możesz dokonać zakupu Doge na tej stronie.

Oprócz możliwości oferowanych przez brokera eToro, dobrze jest pamiętać, że każde konto PayPal może być powiązane z własną kartą płatniczą. Jest to prawdziwa karta fizyczna, z międzynarodowym obiegiem, która może być użyta do zakupu Dogecoina na wszystkich giełdach, które przedstawiliśmy w artykule (bezpośredni zakup kryptowaluty za pomocą karty lub wpłata na portfel giełdy i późniejszy zakup kryptowaluty).

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

Czy opłaca się kupować Dogecoin?

Dogecoin (DOGE) jest cyfrową walutą typu open-source peer-to-peer opartą na popularnym memie „doge”. Założyciele Billy Markus i Jackson Palmer stworzyli Dogecoin 6 grudnia 2013 roku, a moneta ta szybko rozwinęła swoją własną, tętniącą życiem społeczność.

Dogecoin jest przede wszystkim używany jako system motywacyjny na Reddit i Twitterze do nagradzania najciekawszych treści na tych portalach społecznościowych. Założyciele znani są również z udziału w wielu akcjach charytatywnych z należącą do społeczności Dogecoin Foundation.

Na początku 2021 roku Dogecoin wzrósł o 900% w ciągu kilku dni i pozytywny trend nie wykazuje oznak zatrzymania. Przyczyniła się do tego popularność, jaką kryptowaluta osiągnęła w mediach społecznościowych, również dzięki interwencji znanych osobistości, takich jak miliarder Elon Musk, który kilkakrotnie wypowiadał się na korzyść Dogecoina.

jak kupic dogecoina

Nie możemy przewidzieć, czy wzrost Dogecoina będzie kontynuowany w przyszłości, ale jedno jest pewne: ta moneta ma lojalną społeczność i jest popularna zarówno ze względu na ścisłą korelację z portalami społecznościowymi, takimi jak Twitter i Reddit, jak i na miłe skojarzenie z memem psa (który jest w rzeczywistości oficjalnym logo).

Sukces Dogecoina sprawił, że jego twórcy powrócili do pracy nad dalszym wdrażaniem i ulepszaniem projektu. Wszystko to oznacza, że przed monetą otwierają się nowe możliwości i może to prowadzić do dalszego wzrostu.

Zakup Dogecoin: częste pytania i odpowiedzi

Jak kupić Dogecoin?

Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem na zakup Dogecoina dla europejskiego inwestora jest Bitpanda, renomowana giełda kryptowalutowa, która oferuje fantastyczne funkcje i niskie opłaty. Musisz zarejestrować się na stronie, wpłacić euro, a następnie możesz kupić Dogecoin za pomocą jednego kliknięcia.

Czy można kupić Dogecoin za pomocą PayPal?

Jak wyjaśniono w artykule, najlepszą platformą, która obecnie oferuje możliwość zakupu Dogecoina za pomocą PayPal jest eToro. Możesz zarejestrować darmowe konto demo na eToro lub zacząć handlować kryptowalutami od razu, klikając tutaj.

Czy opłaca się kupić Dogecoin?

Dogecoin jest jedną z wiodących wschodzących kryptowalut. Jej cena na początku 2021 roku wzrosła o 900%, a wzrost ten może być kontynuowany, dając inwestorom dalszą satysfakcję. Należy jednak zaznaczyć, że podobnie jak wszystkie kryptowaluty, Doge jest bardzo zmienny, co czyni go ryzykowną inwestycją.

Czy można kupić Dogecoin za PLN?

Tak, Binance oferuje możliwość zakupu Dogecoina bezpośrednio za złotówki. To duże udogodnienie dla polskich miłośników kryptowalut.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.