Jak i gdzie kupić Ethereum (ETH): 6 najlepszych platform

1610
Jak kupić ethereum

Jak kupić Ethereum? I gdzie to zrobić? Jakie są najlepsze platformy do dokonania zakupu?

Ethereum jest absolutnie wiodącym projektem w świecie zdecentralizowanych finansów. Jego kryptowaluta (ETH) zajmuje drugie miejsce po Bitcoinie pod względem obiegu i kapitalizacji rynkowej. Z tych powodów zakup Ethereum może być świetnym pomysłem w 2024 roku.

W tym przewodniku zobaczymy, gdzie można kupić Ethereum, przedstawiając niektóre z głównych platform (brokerów online i giełd), które oferują możliwość zakupu w korzystny sposób. Następnie poświęcimy kilka słów prezentacji kryptowaluty Ethereum.

Gdzie kupić Ethereum: 6 najlepszych platform

Poniżej znajdziesz najlepsze strony i aplikacje mobilne, przez które można kupić Ethereum. Niektóre z nich to brokerzy online, idealni do inwestowania i handlu kryptowalutami. Inne to giełdy, które pozwalają na zakup Ethereum, wymianę z innymi użytkownikami lub przechowywanie waluty w specjalnym cyfrowym portfelu.

1. Zakup Ethereum na eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest jedną z najbardziej kompletnych platform, gdzie można kupić Ethereum. Jest to broker online, ale oferuje on również funkcje typowe dla giełdy kryptowalutowej, dzięki niedawnemu wprowadzeniu portfela eToro Wallet. Oprócz kryptowalut, eToro możesz używać do handlu akcjami, indeksami, ETF-ami, CFD i Forex lub skorzystać z social trading.

W praktyce, możesz używać eToro zarówno do krótkoterminowego handlu Ethereum, jak i do kupowania i przechowywania go bezpiecznie w długim okresie. Masz też możliwość przeniesienia go na inne platformy lub do własnego fizycznego portfela.

Na eToro możesz otworzyć darmowy rachunek demo o wartości 100 tysięcy dolarów (kliknij tutaj, aby go otworzyć). Albo zdecydować się na rachunek z prawdziwymi pieniędzmi, którego minimalny depozyt wynosi 100 dolarów. Metody płatności akceptowane w celu doładowania funduszu i zakupu Ethereum są liczne: przelew bankowy, karta kredytowa / debetowa, PayPal, Skrill i wiele innych. Krótko mówiąc, do wyboru, do koloru.

Aktualnie na eToro jest jedna stała, jednakowa dla wszystkich kryptowalut prowizja. Wynosi ona 1%.

Jeśli czujesz się gotowy, aby zacząć przygodę z eToro, polecamy otworzyć darmowe konto demo. Dzięki niemu otrzymasz 100 tysięcy wirtualnych dolarów, które będziesz mógł wykorzystać jak tylko zechcesz. Kliknij tutaj, aby zacząć.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

2. Kupowanie Ethereum na XTB

XTB (tu oficjalna strona) czyli X-Trade Broker to jeden z największych domów maklerskich dostępnych polskim użytkownikom. Został założony na początku lat 2000, jego główna siedziba mieści się w Warszawie i posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego. Oprócz wielu innych kryptowalut, w ofercie jest również Ethereum.

Serwis oferuje kontrakty CFD na kryptowaluty – do wyboru jest 25 najbardziej popularnych krypto w tym Ethereum.

W tabeli opłat nie jest przewidziana prowizja, ale standardowo spread. Jest on różny dla poszczególnych kryptowalut, nie wynosi natomiast mniej niż 0,5%. Dla przykładu, w przypadku Bitcoina będzie to minimum 1% ceny rynkowej (spread standardowy 1-1,5% ceny rynkowej). Dla Ethereum spread wynosi między 2 a 2,5% ceny rynkowej.

Zaletą tego serwisu jest to, że jest w całości w języku polskim (łącznie z obsługą klienta). Dodatkowo oferuje możliwość skorzystania z konta demo oraz z sekcji edukacyjnej.

Otwarcie rzeczywistego konta również jest bezpłatne i bardzo proste. Do dyspozycji użytkowników jest także niezwykle wygodna i intuicyjna aplikacja.

3. Zakup Ethereum na Binance

Binance jest znaną i używaną na całym świecie giełdą kryptowalutową, która pozwala na zakup Ethereum i innych kryptowalut (ponad 300). Umożliwia też sprzedaż, trading lub przechowywanie ich w ramach własnego portfela cyfrowego.

Na Binance nie ma kosztów za otwarcie lub zarządzanie portfelem, nie ma też prowizji za zakup kryptowalut. To, co płacisz przy zakupie Ethereum to tylko niewielki spread, wynoszący zaledwie 0,1% wartości transakcji. Metody płatności akceptowane w celu doładowania konta i zakupu kryptowaluty to: karta debetowa/kredytowa, przelew bankowy i systemy stron trzecich.

Ciekawą i pożądaną przez Polaków opcją jest możliwość płacenia w złotówkach. Jako walutę wystarczy wybrać PLN i zapłacić jedną z wielu metod płatności.

Binance oferuje również możliwość inwestowania swoich kryptowalut, dzięki czemu otrzymujemy roczne odsetki, w oparciu o mechanizm stakowania kryptowalut.

Aplikacja Binance jest bardzo wydajna. Umożliwia ona zawieranie transakcji w czasie rzeczywistym i śledzenie rynku z telefonu komórkowego. Aby otworzyć darmowe konto na tej giełdzie, kliknij tutaj.

4. Kupowanie Ethereum na Zonda

Zonda (przejdź do oficjalnej strony), dawniej znana jako BitBay, to polska firma umożliwiająca wymianę i kupno Ethereum i ponad 50 innych kryptowalut. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu platforma w Polsce. Zakładając na niej darmowe konto, uzyskujemy dostęp do wymiany kryptowalut, jak i giełdy walutowej.

gdzie kupić ethereum zonda

Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie i zamknięcie konta na Zonda nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wpłaty na konto możemy dokonać za pomocą cyfrowej waluty i przelewu bankowego bez dodatkowych opłat, a także innymi metodami jak za pomocą karty czy poczty – wówczas naliczana jest opłata.

Prowizja jest zależna od obrotu: im większy obrót, tym niższa prowizja. Pełna tabela dla wszystkich możliwych operacji dostępna jest na oficjalnej stronie.

Weryfikacja na Zonda jest raczej ograniczona. Zasadniczo na stronie widnieje informacja, że weryfikacja nie jest konieczna przy handlu cyfrowymi walutami. Natomiast aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji serwisu, musimy przejść jedno- lub dwupoziomową weryfikację. Aby móc dokonać wpłat kryptowalut i walut FIAT, musimy przejść pierwszy poziom, tzn. wykazać się dokumentem tożsamości, natomiast nie musimy potwierdzać adresu.

Co ważne, Zonda to jedna z tych platform, na której możesz kupić kryptowaluty bezpośrednio za złotówki. Wystarczy wybrać PLN jako pożądaną walutę zakupu, dzięki czemu to właśnie w niej będziesz mógł nabyć Ethereum.

5. Zakup Ethereum przez Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest jedną z najbardziej popularnych i najczęściej używanych giełd na świecie do kupowania Ethereum, prawdopodobnie ze względu na łatwość użytkowania, wygodę i dużą liczbę funkcji oferowanych miłośnikom kryptowalut.

Za pośrednictwem tej giełdy można bardzo łatwo kupić Ethereum, korzystając z różnych systemów płatności. Spread, który będziesz musiał zapłacić za zakup kryptowaluty zależy od metody płatności, którą wybierzesz. Jeśli korzystasz z karty kredytowej/debetowej, wynosi on 3,99%, natomiast jeśli z przelewu bankowego – 1,49%, niezależnie od zakupionej kryptowaluty.

Istnieje również wersja Coinbase Pro, również bezpłatna, ale z funkcjami bardziej dostosowanymi dla profesjonalnych traderów i inwestorów, a także ze znacznie niższymi spreadami (poniżej 0,50%). Aby korzystać z Coinbase Pro, musisz najpierw otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

Platforma udostępnia w sumie ponad 100 kryptowalut do kupna i sprzedaży. Ponadto możesz używać Coinbase jako prawdziwego portfela online, za pośrednictwem którego możesz otrzymywać i wysyłać płatności kryptowalutowe lub wymieniać Ethereum z innymi użytkownikami.

Innymi bardzo ciekawymi funkcjami Coinbase są cykliczne nabycia (opcja, która pozwala na stworzenie swoistego planu akumulacji kryptowalut, polegającego na cyklicznym kupowaniu określonej kryptowaluty) oraz Coinbase earn czyli opcja, która pozwala na zarabianie kryptowalut tylko poprzez oglądanie filmów i innych materiałów informacyjnych.

6. Zakup Ethereum na Bitpanda

Inną świetną giełdą do zakupu Ethereum jest Bitpanda (oficjalna strona tutaj), która należy do liderów rynku w Europie, jeśli chodzi o kryptowaluty. Łącznie dostępnych jest tam ponad 80 kryptowalut, a także portfele w czterech walutach FIAT (EUR, USD, CHF i GBP) oraz metalach szlachetnych (złoto, srebro, pallad i platyna).

Firma istnieje od 2014 roku i ma siedzibę w Wiedniu – również z tego powodu często korzystają z niej europejscy inwestorzy. Aktualnie liczy sobie ponad 1 milion aktywnych użytkowników, pochodzących z ponad 44 krajów świata.

Z Bitpanda możesz kupować, sprzedawać, otrzymywać, wysyłać i bezpiecznie przechowywać wszystkie twoje kryptowaluty. Zakup kryptowaluty możliwy jest już od 1 euro, a spread jest stosunkowo niski (1,49% dla wszystkich krypto), natomiast dzięki aktywnej wersji Bitpanda Pro zostaje dodatkowo obniżony.

Metody płatności akceptowane do wpłacania pieniędzy na Bitpanda i kupowania Ethereum to przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, Giropay, Sofort, Skrill i Neteller.

Na Bitpanda możesz także uruchomić plany oszczędnościowe w celu dokonywania powtarzających się i automatycznych zakupów bitcoinów i innych krypto. Mówiąc w skrócie, jest to jedna z najlepszych istniejących ofert, jeśli chodzi o giełdy kryptowalutowe. Aby założyć darmowe konto, kliknij tutaj.

Czym jest Ethereum?

Do powstania Ethereum przyczynił się Vitalik Buterin, badacz kryptowalut i programista, który opracował tę nową technologię, próbując odtworzyć nową zdecentralizowaną platformę, opartą na modelu peer-to-peer, która została uruchomiona w 2015 roku.

W przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut, które są wykorzystywane jedynie jako alternatywny system płatności online, Ethereum zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić zarządzanie tak zwanymi inteligentnymi umowami (smart contract).

Najprościej rzecz ujmując, inteligentne kontrakty to nic innego jak protokoły komputerowe służące do weryfikacji negocjacji lub realizacji kontraktu. Posiadają one interfejs, z którym użytkownik może wchodzić w interakcję i często symulują logikę klauzul umownych. Wszystkie szczegóły dotyczące projektu można znaleźć, klikając w ten link.

Tak jak blockchain dla Bitcoin, w przypadku Ethereum jest to Ether, rzeczywista jednostka rozliczeniowa, która zapewnia rejestr wszystkich transakcji dokonanych w tym obiegu.

Przechodząc do bardziej finansowych informacji, Ethereum jest do tej pory jedną z największych kryptowalut będących przedmiotem obrotu na rynkach całego świata. Obecnie zajmuje drugie miejsce w rankingu, z kapitalizacją ponad 170 mld euro.

Są to z pewnością znaczące liczby dla kryptowaluty, która narodziła się zaledwie kilka lat temu, co tłumaczy rosnące zainteresowanie inwestorów.

Czy opłaca się kupić Ethereum?

Ethereum utrzymywało stabilną wartość około 10 dolarów aż do 2017 roku, w którym odnotowało bardzo silny wzrost, osiągając szczyt na poziomie 1261 dolarów 12 stycznia 2018 roku, a następnie ponownie spadając do około 200 dolarów w 2020 roku. Między końcem 2020 r. a początkiem 2021 r. nastąpił nowy progres cenowy, który doprowadził Ethereum do osiągnięcia historycznych wyników (około 2000 USD), a następnie ustabilizował się na nieco niższych, ale nadal bardzo wysokich wartościach.

Wzrost ceny Ethereum jest zdecydowanie związany z rosnącą popularnością świata kryptowalut, który przyciąga nowych inwestorów każdego dnia. Jednak czynnikiem napędzającym ten wzrost, który wyniósł Ethereum na drugie miejsce w rankingu najbardziej kapitalizowanych i najdroższych kryptowalut, jest rewolucyjny zakres technologii, na której się opiera.

Ethereum jest wiodącym projektem w świecie zdecentralizowanych finansów i jest uważany przez wielu za bardziej wydajny niż sam Bitcoin, a zatem jest doskonałym kandydatem do stania się medium płatniczym przyszłości. Dlatego zakup Ethereum może okazać się niezwykle opłacalną inwestycją.

Pamiętaj jednak, że Ethereum, podobnie jak wszystkie inne kryptowaluty, ma bardzo wysoką zmienność, więc jest to ryzykowna inwestycja, zwłaszcza w krótkim okresie.

Częste pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze platformy do kupna Ethereum?

Najlepszymi platformami do zakupu Ethereum, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, wygodę i wagę prowizji, są obecnie eToro, Coinbase i Binance.

Czy warto kupić Ethereum?

Kupowanie Ethereum jest zdecydowanie ryzykownym wyborem, ze względu na zmienność, którą ten składnik aktywów przechodził w 2021 roku, ale może okazać się bardzo opłacalne w dłuższej perspektywie, zwłaszcza jeśli wierzysz w rosnącą popularność świata kryptowalut i to, że Ethereum może stać się walutą przyszłości.

Lepiej kupić Ethereum czy Cardano?

Zarówno Ethereum jak i Cardano są bardzo ważnymi projektami opartymi na koncepcji zdecentralizowanych finansów. Na razie Ethereum jest bardziej znane i dlatego jest korzystniejsze, ale może mieć sens dywersyfikacja inwestycji poprzez zakup małego udziału w Cardano.

Jak kupić Ethereum za pomocą PayPal?

Możesz kupić Ethereum za pomocą PayPal na platformie eToro. Najpierw musisz otworzyć konto, wpłacić pieniądze z PayPal, a następnie możesz je wykorzystać do zakupu Ethereum lub 15 innych kryptowalut według własnego wyboru.

Gdzie kupić Ethereum za PLN?

Ethereum można nabyć za złotówki na Binance i Zonda.

5/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.