Jak kupić krypto Blikiem: poradnik krok po kroku

599
jak kupić krypto blikiem

Chcesz wiedzieć, jak kupić krypto Blikiem? A przede wszystkim, które platformy kryptowalutowe dają taką możliwość? Dobrze trafiłeś!

Wiodące platformy do kupowania kryptowalut zazwyczaj oferują swoim klientom dużo różnych metod płatności, aby maksymalnie ułatwić im życie. Wśród nich zwykle jest tradycyjny przelew bankowy, szybkie płatności za pomocą zewnętrznych systemów, płatność kartą debetową/kredytową, a niekiedy nawet PayPal.

Wiele osób preferuje jednak płatność Blikiem, która jest szybka i wymaga tylko dostępu do telefonu. Na szczęście znalazły się i takie serwisy, które wyszły naprzeciw ich potrzebom. W dzisiejszym wpisie je przedstawimy.

Po krótkiej prezentacji wyjaśnimy również krok po kroku, jak kupić kryptowaluty Blikiem na giełdzie Binance. Na końcu znajdziesz podsumowanie w postaci odpowiedzi na pytania. Zaczynajmy!

Gdzie kupić kryptowaluty Blikiem?

Przejdźmy od razu do rzeczy i przedstawmy dwie platformy, na których za kryptowaluty zapłacisz Blikiem.

1. Binance

Binance (tu oficjalna strona) to giełda kryptowalutowa, która pozwala na zakup Bitcoinów i wielu innych kryptowalut przy bardzo niskich prowizjach. Mówimy tu o największej na świecie pod względem liczby transakcji giełdzie krypto.

binance kryptowaluty

Nie ma minimalnego depozytu wymaganego do kupienia kryptowalut. Zasadniczo, akceptowane metody płatności to karta kredytowa/debetowa, przelew bankowy lub przez strony trzecie.

W przypadku polskich użytkowników mamy jednak jeszcze jedną opcję, tzw. handel p2p. Binance oferuje dostęp do wewnętrznego rynku, na którym możemy handlować (a więc zarówno kupować, jak i sprzedawać) z innymi użytkownikami, po ustalonych cenach. Ta metoda przewiduje płatność Blikiem.

Aby jednak z niej skorzystać, należy wcześniej założyć darmowe konto na Binance (kliknij tutaj) i dokonać jego weryfikacji. Po tych krokach do twojej dyspozycji jest już cała platforma.

Binance nie pobiera żadnych prowizji za zarządzanie portfelem krypto, a spread przy zakupie Bitcoina jest bardzo niski (zaledwie 0,1% od wartości operacji). Ponadto, dla użytkowników vip przygotowany został oddzielny system pozwalający na dodatkowe zredukowanie tego spreadu.

2. Bitcan

Bitcan (tu oficjalna strona) to natomiast polski kantor Bitcoin. Jest to polecany i w pełni legalnie działający kantor, zgodnie z oświadczeniem Komisji Nadzoru Finansowego.

jak kupić krypto blikiem bitcan

Bitcan wymaga rejestracji i weryfikacji konta (możesz to zrobić tutaj). Następnie możemy szybko i wygodnie kupować i sprzedawać kryptowaluty. Do tego dostajemy bezpieczny, darmowy portfel Bitcoina. Bitcan posiada również oddziały stacjonarne, gdzie kupimy krypto za gotówkę.

Bitcan obsługuje wiele metod płatności, w tym przelewem czy kartą. Nas natomiast interesuje to, że wśród nich jest dostępna także płatność Blikiem. Zakup jest bardzo prosty, bo wystarczy określić, ile kryptowaluty chcemy kupić i sfinalizować płatność.

Minusem jest to, że do wyboru mamy tylko Bitcoin, Ethereum i Tether. To nic w porównaniu z Binance, gdzie do wyboru mamy ponad 300 różnych krypto.

Minimalna wartość kupna i sprzedaży to 100 zł. Maksymalna to 50.000 zł. Transakcje do 10.000 zł obciążone są prowizją 5% od zakupu i 2,5% od sprzedaży, co trzeba przyznać, jest niemałym potrąceniem, zwłaszcza w porównaniu z Binance. Do tego dochodzi opłata miner fee.

Jak kupić krypto Blikiem na Binance?

Zobaczmy teraz, jak kupić krypto Blikiem na giełdzie Binance. Jeśli założyłeś już konto (pod tym linkiem) i dokonałeś weryfikacji, kolejne kroki będą już naprawdę bardzo proste. Przejdź do strony głównej i kliknij w menu po lewej stronie Kup kryptowaluty.

Wybierz walutę, którą będziesz chciał dokonać transakcji, a następnie wybierz z listy Handel P2P. Wyświetli ci się następujący ekran:

binance jak kupić handel p2p

W rubryce Fiat wybierz interesującą cię walutę. Jeśli chcesz zapłacić Blikiem, wybierz PLN. Następnie rozwiń pole Płatność. Wyświetlą ci się różne metody płatności, w tym nazwy banków czy Revolut. Na pierwszym miejscu będzie jednak Blik.

Aby jednak móc wybrać Blik, musisz dodać go jako metodę płatności. Kliknij zatem na górze w menu Więcej, a następnie Metody płatności i Dodaj metodę płatności.

W polu dotyczącym Blika należy podać kilka niezbędnych danych, które umożliwią ci później stosowanie tej metody. Po wpisaniu ich kliknij Potwierdź.

Wróćmy do Handlu P2P. Musisz wyszukać teraz odpowiednią ofertę i kliknąć Kup po prawej stronie. Ponieważ wybrałeś w polu Płatność Blik, wyświetlają ci się tylko te oferty, które akceptują płatność Blikiem.

gdzie kupić krypto blikiem

Pojawią ci się dane Blik odbiorcy. Z ich pomocą w ciągu 15 minut od rozpoczęcia transakcji musisz dokonać przelewu. W przeciwnym razie transakcja zostanie anulowana. Po opłaceniu kliknij Przelano, powiadom sprzedawcę. I to wszystko!

Jak kupić krypto Blikiem: pytania i odpowiedzi

Gdzie można kupić kryptowaluty Blikiem?

Najlepszym miejscem na kupienie krypto Blikiem jest Binance – największa światowa giełda kryptowalut. Spośród wielu metod płatności można wybrać również płatność Blikiem. Drugim sposobem jest kantor internetowy Bitcan, należy jednak zaznaczyć, że jest on droższy.

Jak kupić krypto Blikiem?

Załóż konto na stronie Binance. Dodaj Blik w swoich metodach płatności. Przejdź do opcji Handel P2P. W filtrach określ, że szukasz ofert z akceptowaną płatnością Blikiem. Wybierz ofertę, kliknij Kup i dokonaj przelewu na dane, które ci się wyświetlą. Następnie potwierdź, że zrobiłeś przelew.

Czy można kupić krypto Blikiem bez rejestracji?

Korzystając z platformy do kupowania kryptowalut, musisz dokonać rejestracji i zazwyczaj też weryfikacji, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji. Niewykluczone, że w niektórych kryptowalutowych kantorach stacjonarnych akceptowana jest płatność Blikiem.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.