Jak kupić kryptowalutę w 2024 roku: 8 najlepszych platform

7037
jak kupić kryptowalutę

Zastanawiasz się, jak kupić kryptowalutę w 2024 roku? Chcesz poznać najlepsze strony i platformy, gdzie można kupić kryptowalutę? Jesteś we właściwym miejscu!

Kryptowaluty to zdecentralizowane wirtualne waluty czyli takie, które nie podlegają kontroli instytucji finansowych lub władz. Istnieją od niewiele ponad dekady, a zainteresowanie nimi ze strony inwestorów wciąż rośnie, co wpływa również na wzrost ich ceny.

W tym wpisie rozwiejemy raz na zawsze wątpliwości inwestorów, którzy wciąż zadają sobie pytanie, jak kupić kryptowaluty online. Przyjrzymy się głównie serwisom (stronom, platformom, aplikacjom), które oferują usługi związane z nabywaniem kryptowaluty. Dowiesz się, jakie metody płatności akceptują, jakie są ich wady, a jakie zalety. W ramach wstępu natomiast przeczytaj, jak kupić kryptowalutę w Polsce, by zorientować się we wszystkich dostępnych możliwościach.

GDZIE KUPIĆ KRYPTOWALUTĘ – NAJLEPSZE PLATFORMY
4.8/5
*77% inwestujących w CFD traci
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem
4.8/5
*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

Jak kupić kryptowaluty w Polsce: wszystkie możliwości

Dostępnych mamy kilka opcji kupowania kryptowaluty (jak i sprzedawania jej). Nie wszystkie są jednak wygodne i korzystne.

Podstawowym i najbardziej korzystnym sposobem na zakupienie kryptowaluty jest skorzystanie z giełdy. Platformy umożliwiające zakup kryptowaluty na giełdzie wymagają założenia konta i przejścia procesu weryfikacji (zgodnie z normami AML/KYC). Oferują satysfakcjonujące kursy oraz wiele innych użytecznych narzędzi, przede wszystkim portfele, które ułatwiają nam przechowywanie kryptowaluty i wykonywanie różnych operacji.

Drugim sposobem są kantory online, które działają na podobnych zasadach co kantory internetowe dla tradycyjnych, rzeczywistych walut. Zwykle mówiło się, że kantory oferują gorszy kurs niż giełda, ale za to nie wymagają przejścia procesu weryfikacji. Nie do końca jest to prawdą: obecnie także kantory stawiają warunek weryfikacji. W przeciwieństwie do wyżej opisanych platform, zwykle nie możemy w nich założyć swojego portfela. Wymienimy zatem walutę, ale musimy zadbać o to, by mieć gdzie ją przechowywać.

Trzecim sposobem są kantory stacjonarne. Oczywiście, trzeba się upewnić, czy taki kantor znajduje się w naszym zasięgu. Jeśli jesteśmy mniej technologiczni, a bardziej tradycyjni, to rozwiązanie dla nas. Dodatkowym plusem dla niektórych będzie brak konieczności weryfikacji czy rejestracji, wszystko jest więc bardziej anonimowe. Zakupione kryptowaluty możemy przechowywać na niewielkim sprzęcie – fizycznym portfelu kryptowalut, często do kupienia na miejscu w kantorze. Liczmy się jednak ze znacznie mniej korzystnym kursem.

Czwartym i zarazem polecanym sposobem jest skorzystanie z usług brokera online. Brokerzy oferują także handlowanie kontraktami CFD na kryptowaluty, co zalecane jest w przypadku, jeśli chcemy skorzystać na różnicy kursowej, ale nie mamy potrzeby rzeczywistego posiadania i przechowywania bitcoinów czy innych krypto.

Istnieje jeszcze jeden sposób, mianowicie skorzystanie z przeznaczonych do tego celu bankomatów – bitomatów, w których możemy dokonać wymian PLN-BTC. Podobnie jak w przypadku kantora tradycyjnego, transakcja następuje natychmiastowo i np. w przypadku sprzedaży bitcoinów, do naszych rąk od razu trafia gotówka. Nie jest to jednak rozwiązanie zawsze i wszędzie dostępne.

Gdzie kupić kryptowaluty: 8 najlepszych platfrom

Poniżej znajdziesz oferty brokerów, kantorów, stron i aplikacji, na których możliwy jest zakup kryptowaluty. Niektóre z nich są bardziej odpowiednie do krótkoterminowego tradingu (XTB), inne natomiast nadadzą się lepiej do kupienia i przechowywania kryptowaluty przez dłuższy czas (Bitpanda czy Coinbase). Istnieją ponadto uniwersalne rozwiązania jak eToro, które dostosowane są do wszelkich potrzeb wielbicieli krypto.

Jak kupić kryptowalutę na eToro?

eToro (tu oficjalna strona) to prawdopodobnie najpełniejsza i najwygodniejsza platforma, umożliwiająca kupowanie kryptowaluty. Jest to broker online, który oferuje typowe funkcje giełdy krypto dzięki wprowadzeniu usługi portfela eToro Wallet.

etoro krypto

W praktyce, możesz używać eToro zarówno do krótkoterminowego tradingu kryptowalutą, jak i zakupienia wirtualnych pieniędzy i przechowywania ich bezpiecznie przez dłuższy czas, łącznie z możliwością przesyłania ich na inną platformę.

eToro udostępnia ponad 40 kryptowalut, a więc wszystkie najbardziej popularne: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Dash Coin, Litecoin, Stellar Lumens, NEO, EOS, Cardano, IOTA, Zcash, TRON, Tezos i Binance Coin.

Otwarcie konta na eToro jest proste i bezpłatne. Możesz zdecydować, czy otwierasz prawdziwe konto (w tym wypadku minimalny depozyt wynosi 50 dolarów, a akceptowane metody wpłaty to przelew, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne), czy też konto demo – bezpłatne, pozwalające na zapoznanie się z funkcjonowaniem platformy i symulowanie operacji bez udziału prawdziwych pieniędzy.

Aktualnie eToro zamiast zmiennego spreadu stosuje stałą prowizję w wysokości 1%. Jest ona jednakowa dla wszystkich kryptowalut.

W celu uzyskania więcej informacji zachęcam cię do lektury naszego wpisu o eToro i kryptowalutach. Jeśli jesteś gotowy, żeby zacząć, otwórz już teraz darmowe konto demo, dzięki któremu będziesz mógł symulować operacje na kwotę 100.000 wirtualnych dolarów. Kliknij tutaj, aby je założyć.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Jak kupić kryptowalutę na Binance?

Binance (tu oficjalna strona) to giełda kryptowalutowa, która pozwala na zakup Bitcoinów i wielu innych kryptowalut przy bardzo niskich prowizjach. Mówimy tu o największej na świecie pod względem liczby transakcji giełdzie krypto, która pozwala również na inwestowanie w cyfrowe waluty i zarabianie na odsetkach.

binance kryptowaluty

Nie ma minimalnego depozytu wymaganego do kupienia kryptowalut. Akceptowane metody płatności to karta kredytowa/debetowa, przelew bankowy lub przez strony trzecie.

Również Binance nie pobiera żadnych prowizji za zarządzanie portfelem krypto, a spread przy zakupie Bitcoina jest bardzo niski (zaledwie 0,1% od wartości operacji). Ponadto, dla użytkowników vip przygotowany został oddzielny system pozwalający na dodatkowe zredukowanie tego spreadu.

Na Binance, podobnie jak na Zonda, kupujesz rzeczywiste kryptowaluty, co pozwala na długoterminowe inwestowanie w tę klasę aktywów lub też wykorzystanie kryptowaluty w celu dokonania płatności, ewentualnie przeniesienie jej do portfela fizycznego. Poza Bitcoinem na giełdzie dostępnych jest ponad 380 różnych kryptowalut.

Polecamy również aplikację Binance, która pozwala na dokonanie transakcji w czasie rzeczywistym i śledzenie rynku na telefonie. Aby otworzyć darmowe konto na Binance, kliknij tutaj.

Jak kupić kryptowaluty na XTB?

XTB (tu oficjalna strona) czyli X-Trade Broker to jeden z największych domów maklerskich dostępnych polskim użytkownikom. Został założony na początku lat 2000, jego główna siedziba mieści się w Warszawie i posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego.

jak kupić kryptowaluty na xtb

Serwis oferuje kontrakty CFD na kryptowaluty – do wyboru aktualnie jest 14 najbardziej popularnych krypto. W tabeli opłat nie jest przewidziana prowizja, ale standardowo spread. Jest on różny dla poszczególnych kryptowalut, nie wynosi natomiast mniej niż 0,5%. Dla przykładu, w przypadku Bitcoina będzie to minimum 1% ceny rynkowej (spread standardowy 1-1,5% ceny rynkowej).

Na XTB mamy możliwość otwierania zarówno długich, jak i krótkich pozycji oraz stosowania dźwigni. Nie ma wymogu posiadania portfela. Serwis nie oferuje również wymiany kryptowaluty ani rzeczywistego zakupu jej.

Zaletą tego serwisu jest niewątpliwie to, że jest w całości w języku polskim (łącznie z obsługą klienta). Dodatkowo oferuje możliwość skorzystania z konta demo oraz z sekcji edukacyjnej. Otwarcie rzeczywistego konta również jest bezpłatne i bardzo proste. Do dyspozycji użytkowników jest także niezwykle wygodna i intuicyjna aplikacja.

Zakup kryptowaluty na Naga

Naga (tu oficjalna strona) to doskonała platforma pozwalająca na kupowanie kryptowaluty, ale również służąca do tradingu akcji, ETF i Forex. Dostępnych jest aktualnie 11 kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, NEO, Dash Coin, ZCash, Tron, Monero i IOTA.

jak kupować kryptowalutę naga

Choć działalność rozpoczęła dopiero w 2017 roku, ta aplikacja tradingowa jest coraz powszechniejsza dzięki prostocie użytkowania, bezpieczeństwu i wygodzie (trading krypto nie zawiera prowizji, a spread jest bardzo niski, prawie zawsze poniżej 0,5%, nawet w przypadku mało popularnych kryptowalut).

Ale Naga to nie tylko aplikacja do tradingu krypt – to także platforma giełdowa z opcją portfela, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie przechowywać zakupione wirtualne waluty.

Jeśli chodzi o mniej doświadczonych użytkowników, możemy im śmiało tę platformę polecić. Czeka na nich nie tylko darmowe konto demo i oferta edukacyjna, ale też handel społecznościowy, dzięki któremu możemy skorzystać z opcji autokopiowania wyborów inwestycyjnych innych, bardziej doświadczonych użytkowników, w celu osiągnięcia tych samych zysków.

Jak kupić kryptowalutę na Zonda?

Zonda (przejdź do oficjalnej strony), dawniej znana pod nazwą BitBay, to polska firma umożliwiająca wymianę ponad 50 kryptowalut. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu platforma w Polsce. Zakładając na niej darmowe konto, uzyskujemy dostęp do wymiany kryptowalut, jak i giełdy walutowej.

Zonda najlepsze giełdy kryptowalut

Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie i zamknięcie konta na Zonda nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wpłaty na konto możemy dokonać za pomocą cyfrowej waluty i przelewu bankowego bez dodatkowych opłat, a także innymi metodami jak za pomocą karty czy poczty – wówczas naliczana jest opłata.

Prowizja jest zależna od obrotu: im większy obrót, tym niższa prowizja. Pełna tabela dla wszystkich możliwych operacji dostępna jest na oficjalnej stronie. Weryfikacja na Zonda jest nieco bardziej ograniczona. Zasadniczo na stronie widnieje informacja, że weryfikacja nie jest konieczna przy handlu cyfrowymi walutami. Natomiast aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji serwisu, musimy przejść jedno- lub dwupoziomową weryfikację. Aby móc dokonać wpłat kryptowalut i walut FIAT, musimy przejść pierwszy poziom, tzn. wykazać się dokumentem tożsamości, natomiast nie musimy potwierdzać adresu.

Przez platformę możesz złożyć ofertę na giełdzie bądź skorzystać z szybkich transakcji. Otrzymujesz portfel, możesz skorzystać z darmowych kursów edukacyjnych, a na profesjonalistów czeka wersja PRO.

Jak kupować kryptowaluty na Coinbase?

Coinbase (tu oficjalna strona) to jedna z najbardziej znanych i najczęściej używanych giełd w świecie kryptowalut. To prawdopodobnie za sprawą jej prostoty, wygody i licznych funkcji, które na pewno zainteresują niejednego wielbiciela krypto.

kupowanie kryptowaluty coinbase

Za pośrednictwem tej giełdy możesz kupić kryptowalutę w sposóby niewiarygodnie prosty, wykorzystując różne systemy płatności. Spread uzależniony jest natomiast od wybranej metody płatności: karty kredytowej/debetowej będzie to 3,99%, a w przypadku przelewu – 1,49%, niezależnie od kupowanej kryptowaluty.

Istnieje również wersja Coinbase pro, w dalszym ciągu bezpłatna, ale z funkcjami dostosowanymi bardziej do potrzeb profesjonalnych traderów i inwestorów, z niezwykle niskim spreadem (poniżej 0,5%). Jeśli chcesz używać Coinbase pro, i tak musisz najpierw założyć normalne konto na platformie (kliknij tutaj).

Platforma udostępnia do kupna i sprzedaży ponad 100 kryptowalut. Ponadto możesz używać Coinbase jako normalnego portfela online, dzięki któremu możesz wysyłać i odbierać kryptowaluty albo wymieniać się z innymi użytkownikami.

Inne ciekawe funkcje Coinbase to powtarzające się zakupy (opcja pozwalająca na stworzenie swoistego planu oszczędnościowego w celu kupowania w sposób powtarzający się określonej kryptowaluty) oraz Coinbase earn – sposób na zarobienie kryptowaluty dzięki oglądaniu filmików i innych materiałów informacyjnych.

Kupno kryptowaluty na Bitpanda

Bitpanda (tu oficjalna strona) to kolejna fantastyczna platforma umożliwiająca zakup kryptowaluty online. Do dyspozycji inwestorów jest tu ponad 80 krypto, a prócz tego portfele dla czterech walut fiducjarnych (GBP, EUR, USD i CHF) oraz metali szlachetnych (złoto, srebro, pallad, platyna).

zakup kryptowaluty bitpanda

Firma istnieje od 2014 roku i ma siedzibę w Wiedniu – również z tego powodu często korzystają z niej europejscy inwestorzy. Aktualnie liczy sobie ponad 1 milion aktywnych użytkowników, pochodzących z ponad 44 krajów świata.

Z Bitpanda możesz kupować, sprzedawać, otrzymywać, wysyłać i bezpiecznie przechowywać wszystkie twoje kryptowaluty. Zakup kryptowaluty możliwy jest już od 1 euro, a spread jest stosunkowo niski (1,49% dla wszystkich krypto), a dzięki aktywnej wersji Bitpanda Pro zostaje dodatkowo obniżony.

Na Bitpanda możesz także uruchomić plany oszczędnościowe w celu dokonywania powtarzających się i automatycznych zakupów bitcoinów i innych krypto. Mówiąc w skrócie, jest to jedna z najlepszych istniejących ofert, jeśli chodzi o giełdy kryptowalutowe. Aby założyć darmowe konto, kliknij tutaj.

Kupowanie kryptowaluty na Bitcan

Bitcan (tu oficjalna strona) to natomiast kantor Bitcoin. Jest to polecany i w pełni legalnie działający kantor, zgodnie z oświadczeniem Komisji Nadzoru Finansowego.

jak kupować kryptowaluty bitcan

Bitcan to, najprościej mówiąc, internetowy kantor, ale ograniczający się do wymiany PLN na Bitcoiny, Ethereum lub Tether i odwrotnie. Po pierwszej transakcji użytkownikowi założony zostaje bezpieczny portfel, z którego następnie można dokonywać inwestycji, dokonywać zakupów czy wysyłać kryptowalutę. Możliwe jest również przyjmowanie wpłat. Platforma obsługuje ponad 2000 transakcji dziennie.

Kantor wymaga przejścia przez proces weryfikacji, który trwa zwykle kilka minut. Portfel jest darmowy i w każdej chwili możemy wypłacić z niego środki. Usługi Bitcan obciążone są prowizją: kupno – 5% + 1,5% na poczet pośrednika płatności, sprzedaż – 1%. Żadne dodatkowe opłaty nie są przewidziane.

Korzystanie z kantoru Bitcan to na pewno szybki sposób na dokonanie transakcji między walutą PLN a kryptowalutą BTC, choć oczywiście usługa jest dość ograniczona. Zaletą jest polska strona i darmowy portfel oraz łatwość obsługi i duży wybór metod płatności – w tym Blikiem.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Jak kupić kryptowalutę?

Możesz kupić kryptowaluty online za pomocą giełd, a mówiąc dokładniej, platform, które pozwalają na wymianę innych walut na krypto i przechowywanie kryptowaluty przez dłuższy okres. Alternatywą jest broker online czyli platformy skoncentrowane raczej na tradingu krypto. Kompromisem między tymi dwoma rozwiązaniami jest eToro, naszym zdaniem najlepszy, jeśli chodzi o zakup kryptowaluty. Możesz również skorzystać z usług kantorów online i stacjonarnych.

Czy kupowanie kryptowaluty się opłaca?

Kryptowaluty istnieją od nieco ponad dekady, ale zdążyły już niemal zdominować tradycyjny sektor finansowy, stale rosnąc w siłę. Stanowią ryzykowną inwestycję, natomiast zainwestowanie niewielkiej kwoty w Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy inne popularne kryptowaluty może okazać się całkiem rozsądnym posunięciem. Przewidywania ekspertów odnośnie krypto są dość obiecujące.

Czy możliwy jest zakup kryptowaluty w banku?

Póki co nie. Do dyspozycji masz inne metody: giełdy, brokerów i kantory.

Czy można kupić kryptowaluty przez PayPal?

Tak, np. broker eToro akceptuje taką formę płatności. Możesz zatem kupić szybko i wygodnie kryptowaluty, korzystając z PayPal.

Jak kupić kryptowaluty za złotówki?

Niektóre z powyższych platform umożliwiają zakup kryptowaluty za PLN. Są to zarówno platformy giełdowe, jak i kantory. Za gotówkę możesz kupić krypto w kantorze stacjonarnym, np. kantorze Quark w Warszawie, natomiast w tym przypadku spread jest zdecydowanie wygórowany.

3.7/5 - (6 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.