Gdzie i jak kupić Polkadot (DOT): kompletny przewodnik

370
jak kupić polkadot

Zastanawiasz się, jak łatwo i wygodnie kupić Polkadot w 2024 roku? Czy chcesz poznać najbardziej wiarygodne platformy, gdzie można kupić Polkadot? Jesteś we właściwym miejscu!

Polkadot, system kryptowalutowy który narodził się w 2016 r. z pomysłu Gavina Wooda, byłego współzałożyciela Ethereum, z czasem zyskał miano jednego z najbardziej obiecujących projektów w branży kryptowalutowej, dzięki czemu jest dziś dziesiątą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Od stycznia 2021 r. jej cena wzrosła o 400%, ale w przyszłości ta wartość może jeszcze wzrosnąć.

W tym przewodniku sprawdzimy, gdzie kupić Polkadot, przedstawiając najbezpieczniejsze platformy, które oferują najniższe prowizje na rynku. Przyjrzymy się również bliżej systemowi Polkadot, aby sprawdzić, czy warto w niego zainwestować.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Gdzie kupić Polkadot: najlepsze platformy

Poniżej znajdziesz najlepsze strony i aplikacje do zakupu Polkadot. Niektóre z nich to brokerzy internetowi, idealni do inwestowania i handlu kryptowalutami, inne to giełdy, które umożliwiają zakup DOT, wymianę z innymi użytkownikami lub przechowywanie waluty w portfelu cyfrowym.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronną i wygodną platformą do zakupu Polkadot. Jest to broker online, ale oferuje on również typowe funkcje giełdy kryptowalutowej i portfela kryptowalutowego, dzięki niedawnemu wprowadzeniu eToro Wallet.

etoro gdzie kupic polkadot

Możesz użyć eToro zarówno do krótkoterminowego handlu Polkadot (do otwierania krótkich lub lewarowanych pozycji), jak i do zakupu wirtualnych monet i ich bezpiecznego przechowywania długoterminowego.

Otwarcie rachunku w eToro jest łatwe i bezpłatne. Możesz wybrać, czy chcesz otworzyć konto rzeczywiste (w tym przypadku minimalny depozyt wynosi 100 dolarów, a akceptowane metody płatności to przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne) czy darmowe konto demo, aby zapoznać się z platformą bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy.

Prowizje dla Polkadot na eToro wynoszą aktualnie 1%. Jest to opłata stała, jednakowa dla wszystkich kryptowalut. Minimalna kwota DOT, która może być zakupiona na eToro wynosi obecnie 10 dolarów.

Jeśli nie czujesz się gotowy na rozpoczęcie transakcji z prawdziwymi pieniędzmi, polecamy otwarcie darmowego konta demo, dzięki któremu od razu otrzymasz 100 tysięcy wirtualnych dolarów, które również możesz wykorzystać do zainwestowania w Polkadot. Kliknij tutaj, aby spróbować.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) jest największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem dziennego wolumenu transakcji, a także oferuje największą liczbę kryptowalut (ponad 300). Jest to z pewnością jedna z najlepszych stron do zakupu Polkadot.

binance polkadot

Na Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz się zarejestrować i wpłacić dowolną kwotę za pomocą karty kredytowej/debetowej (prowizja 1,8%), portfela Advcash (prowizja 0%) lub systemu P2P Express, a następnie zamienić ją na Polkadot i bezpiecznie przechowywać w swoim portfelu cyfrowym.

Kryptowaluty, które posiadasz na Binance, mogą również przynosić ci odsetki: dzięki funkcji „Binance Earn” możesz udostępnić swoje kryptowaluty na określony czas w zamian za zwrot w wysokości od 1% do 20% rocznie.

Spready przy zakupie Polkadot i innych kryptowalut w Binance są bardzo niskie (rzędu 0,1%), a ponadto dostępna jest aplikacja mobilna, za pomocą której można wykonywać te same operacje i mieć wygodny dostęp do swojego konta.

Aby utworzyć swój portfel na Binance, kupić Polkadot i odkryć wszystkie inne funkcje tej giełdy, kliknij tutaj.

3. Bitpanda

Bitpanda (strona tutaj) to fantastyczna europejska platforma do kupowania kryptowalut, metali szlachetnych, a także akcji i ETF. Oczywiście, oferuje również możliwość zakupu Polkadot. Obecnie ma ponad 1 milion aktywnych użytkowników i jest jedną z najwygodniejszych, najbezpieczniejszych i najpopularniejszych stron dla europejskich inwestorów zainteresowanych kryptowalutami.

bitpanda jak kupic polkadot

Za pośrednictwem Bitpandy możesz przechowywać, odbierać, wysyłać, sprzedawać i kupować wszystkie kryptowaluty. Oczywiście, dotyczy to również Polkadot (DOT). Zakup kryptowalut jest dostępny od 1 euro. Stosowane spready są dość niskie, na poziomie 1,49%, ale mogą być jeszcze niższe, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro.

Aby rozpocząć zakup MATIC, należy wykonać 4 proste kroki:

  • Załóż swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
  • Potwierdź swój adres e-mail i tożsamość;
  • Wpłać pieniądze do swojego portfela Bitpanda za pomocą przelewu bankowego lub karty Visa/Mastercard;
  • Teraz możesz kupić Polkadot jednym kliknięciem.

Ale zalety Bitpandy nie kończą się na tym: możesz używać tej platformy do przechowywania tradycyjnych walut (euro, dolar, funt i frank szwajcarski), inwestować w złoto i akcje od 1 euro, aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami krypto oraz otrzymać kartę debetową bez prowizji Bitpanda card do płatności w kryptowalutach.

Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda jest jednym z najlepszych sposobów na zakup Polkadot. Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści z Bitpanda klikając tutaj.

4. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest jedną z najbardziej płynnych giełd na rynku oraz pierwszą giełdą krypto na świecie notowaną na Nasdaq. Wraz z Binance ma najwięcej obrotów na rynku. Na tej platformie znajdziesz wszystkie najlepsze kryptowaluty w obiegu. W porównaniu do Binance, Coinbase jest bardziej selektywna, ponieważ zastrzega sobie prawo do umieszczania na liście tylko tych projektów, które uważa za najbardziej wiarygodne.

W Coinbase możesz kupić Polkadot i setki innych kryptowalut za pomocą różnych metod płatności lub depozytu, w szczególności karty kredytowej/debetowej i przelewu bankowego.

Podstawowe prowizje od zakupów są wyższe niż u konkurencji, na przykład na Binance, ale sukcesywnie obniżane w wersji Coinbase Pro. Przed jej aktywacją należy otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

Ponieważ jest to kompletna usługa, masz również możliwość przechowywania swoich tokenów w portfelu. Do twojej dyspozycji jest także kilka niezwykle przydatnych usług: karta Coinbase Card do płacenia za zakupy w kryptowalutach, pożyczki oraz funkcja Coinbase Earn, umożliwiającą zarabianie pieniędzy poprzez oglądanie filmów i innych materiałów edukacyjnych.

Czym jest Polkadot?

Polkadot to wysoce innowacyjny blockchain, który ma na celu rozwiązanie dwóch głównych problemów innych platform:

  • Skalowalność – aby zwiększyć liczbę transakcji, które mogą być przetwarzane, Polkadot wykorzystuje technikę zwaną shardingiem. Polega to na podzieleniu głównego blockchaina na wiele części wtórnych, które zamiast niego zajmują się przetwarzaniem transakcji;
  • Specjalizacja – prawie wszystkie główne blockchainy nie wymieniają ze sobą danych i/lub informacji, wykonują swoje zadania najlepiej jak potrafią, ale nie ma między nimi żadnego połączenia. Polkadot ma na celu przezwyciężenie tego ograniczenia poprzez stworzenie ekosystemu interoperacyjnych platform, które nadal specjalizują się w swojej roli, ale potrafią się ze sobą komunikować.
polkadot

W systemie Polkadot można budować natywne blockchainy zwane parachainami lub sprawić, że zewnętrzne struktury, takie jak Ethereum, będą z nim współdziałać.

Parachainy to rzeczywiste, samodzielne blockchainy opracowane na Polkadot przy użyciu publicznego frameworka zwanego „Substrate”. Każdy parachain ma swój własny token i jest zintegrowany z innymi zewnętrznymi parachainami i blockchainami, a jednocześnie nadal działa oddzielnie.

Aby opracować parachain, należy zaangażować wystarczającą liczbę DOT, aby uzyskać zatwierdzenie i aktywować platformę. W rzeczywistości osoby posiadające kryptowalutę Polkadot mogą okresowo brać udział w aukcjach, aby związać swoje DOT-y z jakimś interesującym ich projektem. Jeśli projekt zbierze wystarczającą ilość pieniędzy, zostanie zatwierdzony, a ci, którzy związali z nim swoje DOT-y, otrzymają wynagrodzenie (DOT-y z odsetkami + rodzime tokeny).

Czy warto kupić Polkadot w 2023 roku?

Polkadot ma ogromny potencjał i jest jednym z projektów, które mają największe szanse zaistnieć w przyszłości. Kluczem jest interoperacyjność, ponieważ obecnie bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest system ułatwiający i przyspieszający przesyłanie danych między różnymi blockchainami.

Interoperacyjne inteligentne kontrakty mogłyby zrewolucjonizować sektor prawny, nieruchomości i opieki zdrowotnej, umożliwiając przesyłanie i odbieranie ważnych informacji biznesowych między sieciami prywatnymi i publicznymi w bezpieczny i weryfikowalny sposób.

Interoperacyjność między blockchainami mogłaby umożliwić dokonywanie transakcji z wykorzystaniem wielu tokenów i systemów portfeli, co znacznie uprościłoby doświadczenia użytkowników.

Podsumowując, warto kupić Polkadot w 2023 roku, ponieważ jest to projekt, którego wartość będzie rosła wykładniczo, a wraz z nim cena DOT.

Kupno Polkadot: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze platformy do zakupu Polkadot?

Z jednej strony mamy eToro, brokera, który zrewolucjonizował handel online i który dostarcza użytkownikom wszystkie narzędzia potrzebne do bezpiecznego kupowania i przechowywania Polkadot. Z drugiej strony istnieje Binance, który pozwala na handel ogromną liczbą kryptowalut i pobiera najniższe prowizje na rynku. Są to dwie główne platformy, na których warto się skupić.

Która platforma oferuje najniższe koszty transakcyjne?

Jak dotąd, Binance jest najlepszą platformą pod względem kosztów. Oprócz spreadu, możesz wpłacać środki w fiat za pomocą portfela Advcash bez ponoszenia żadnych opłat.

Czy można kupić Polkadot za pomocą systemu PayPal?

Jedyną platformą, która to umożliwia, jest eToro. W innych przypadkach należy wykonać dodatkowy krok, przelewając środki z PayPal na swoje zwykłe konto.

Czy warto inwestować w Polkadot?

Idea Polkadot jest bardzo innowacyjna i jeśli się powiedzie, pozwoli różnym blockchainom komunikować się ze sobą, upraszczając procesy i koszty związane z korzystaniem z tych innowacyjnych technologii. Można więc powiedzieć, że projekt będzie się rozwijał, a wraz z nim wzrośnie wartość kryptowaluty DOT.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.