Gdzie i jak kupić Polygon (MATIC): kompletny przewodnik

673
jak kupić polygon

Zastanawiasz się, gdzie i jak kupić Polygon w 2024 roku? Chcesz poznać najbezpieczniejsze i najwygodniejsze platformy? Jesteś we właściwym miejscu!

Spośród wszystkich blockchainów stworzonych w celu skalowania ekosystemu Ethereum, Polygon jest jedynym, który poszedł dalej, rozwiązując nie tylko problem wysokich opłat, ale także problem rozdrobnionych blockchainów i protokołów, które nie współdziałają ze sobą.

Wyjaśnia to szybki rozwój infrastruktury Polygon i rosnący popyt na jej token MATIC, którego cena od lutego 2021 r. wzrosła o 900%.

W tym poradniku pokażę ci, które platformy są najlepsze do zakupu Polygon i dlaczego warto włączyć go do swojego portfela inwestycyjnego, szczegółowo analizując ten projekt.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Jak kupić Polygon: 5 najlepszych serwisów

Poniżej znajduje się lista najlepszych stron i aplikacji do zakupu Polygon. Są one podzielone na prostych brokerów online i giełdy skupiające się wyłącznie na kryptowalutach. Dla każdej z tych usług wskazaliśmy najważniejsze cechy, które pomogą ci wybrać najbardziej odpowiednią dla twoich potrzeb.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest niemal na pewno najwygodniejszą platformą do kupna Polygon. Jest to broker internetowy, ale oferuje również pewne funkcje giełdy kryptowalut, dzięki wprowadzonemu niedawno eToro Wallet.

Mówiąc dokładniej, możesz używać eToro zarówno do dziennego handlu kryptowalutami (otwierając zlecenia krótkie i z dźwignią), jak i do kupowania i przechowywania krypto na platformie, bez żadnych dodatkowych kosztów.

jak kupić matic etoro

Otwarcie rachunku w serwisie eToro jest łatwe i bezpłatne. Podczas rejestracji masz dwie możliwości: otworzyć darmowe konto demo ze 100.000 USD, co pozwala ćwiczyć na wirtualnych pieniądzach, lub otworzyć konto rzeczywiste. W tym ostatnim przypadku minimalny depozyt wynosi 100 dolarów, a główne metody płatności to: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa i PayPal.

Prowizje od zakupu i sprzedaży MATIC na eToro należą do najniższych na rynku i wynoszą aktualnie 1%. Jest to opłata stała, jednakowa dla wszystkich kryptowalut. Minimalna ilość MATIC, którą można kupić na eToro to równowartość 10 dolarów.

Aby zarejestrować się i rozpocząć korzystanie z usługi, należy wykonać 5 kroków:

 • Otwórz swoje konto na platformie, klikając tutaj;
 • Zweryfikuj swoją tożsamość;
 • Wpłać pieniądze na eToro (przelewem bankowym, przez PayPal lub kartą);
 • Wpisz „MATIC” w pasku wyszukiwania brokera;
 • Wybierz ilość MATIC, którą chcesz kupić, i potwierdź operację.
*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

2. Binance

Drugą usługą jest Binance (oficjalna strona tutaj), która jest największą giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu transakcji na rynku i liczby kryptowalut, którymi można handlować. Z tego powodu jest to jedna z najlepszych stron do kupna Polygon.

jak kupić polygon binance

Na Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz zacząć od dowolnej kwoty, wpłacając pieniądze za pomocą przelewu SEPA w euro (0% prowizji), karty kredytowej/debetowej (3% prowizji dla PLN) lub systemów e-płatności.

Po wpłaceniu gotówki do portfela możesz zacząć kupować Polygon i inne kryptowaluty na Binance; minimalna wartość zlecenia wynosi tu również 10 euro.

Zakupione kryptowaluty można przechowywać w swoim portfelu i generować odsetki dzięki funkcji „Binance Earn”: zamrażając swoje kryptowaluty na określony czas, otrzymujesz zwrot w wysokości od 1% do 20% rocznie.

Spread przy zakupie Polygonu i innych kryptowalut wynosi około 0,1% (co jest dość niską wartością). Istnieje również aplikacja mobilna z tymi samymi funkcjami co strona internetowa. Aby utworzyć swój portfel na Binance, kupić MATIC i odkryć wszystkie inne funkcje tej giełdy, kliknij tutaj.

3. Zonda

Zonda (przejdź do oficjalnej strony), znana dawniej pod nazwą BitBay, to polska giełda kryptowalutowa umożliwiająca wymianę ponad 50 krypto, w tym Polygon (MATIC). Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu platforma w Polsce. Zakładając na niej darmowe konto, uzyskujemy dostęp do wymiany krypto, jak i giełdy kruptowalut.

gdzie kupić matic zonda

Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie i zamknięcie konta na Zonda nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wpłaty na konto możemy dokonać za pomocą cyfrowej waluty i przelewu bankowego (w PLN) bez dodatkowych opłat, a także innymi metodami, jak za pomocą karty kredytowej/debetowej czy poczty. Minimalny depozyt to 10 zł.

Prowizja jest zależna od obrotu: im większy obrót, tym niższa prowizja. Pełna tabela dla wszystkich możliwych operacji dostępna jest na oficjalnej stronie. Ogólnie można powiedzieć, że wysokość prowizji znajduje się w przedziale od 0,17% do 0,43 %.

Jeśli chcemy kupić Polygon na Zonda, musimy założyć konto i wpłacić depozyt. Na giełdzie możesz skorzystać z dwóch opcji. Pierwszą z nich jest „Szybka transakcja„, dzięki której możesz kupować i sprzedawać wybraną wartość (lub za wybraną kwotę) automatycznie, z pomocą systemu. Jeśli chcesz mieć większy wpływ na to, po jakim kursie będą realizowane transakcje, wybierz „Wystaw ofertę„, a twoja oferta pojawi się w tabeli na giełdzie kryptowalutowej.

4. Bitpanda

Bitpanda (strona tutaj) jest jedną z ulubionych stron dla inwestorów poszukujących różnych produktów, takich jak koszyki kryptowalut (indeksy kryptowalutowe), a także możliwości kupna i sprzedaży akcji, funduszy ETF i metali szlachetnych.

jak kupić matic bitpanda

Za pośrednictwem Bitpandy możesz przechowywać, odbierać, wysyłać, sprzedawać i kupować wszystkie kryptowaluty. Oczywiście, dotyczy to również Polygon (MATIC). Zakup kryptowalut jest dostępny od 1 euro. Stosowane spready są dość niskie, na poziomie 1,49%, ale mogą być jeszcze niższe, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro.

Aby rozpocząć zakup MATIC, należy wykonać 4 proste kroki:

 • Załóż swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
 • Potwierdź swój adres e-mail i tożsamość;
 • Wpłać pieniądze do swojego portfela Bitpanda za pomocą przelewu bankowego lub karty Visa/Mastercard;
 • Teraz możesz kupić Polygon jednym kliknięciem.

Ponadto, korzystając z tej usługi, możesz aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami kryptowalut oraz złożyć wniosek o bezprowizyjną kartę debetową, za pomocą której będziesz mógł dokonywać płatności kryptowalutowych: Bitpanda Card.

5. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest pierwszą giełdą na świecie notowaną na Nasdaq i wraz z Binance ma najwięcej obrotów na rynku. Na tej platformie znajdziesz wszystkie najlepsze kryptowaluty w obiegu; w porównaniu do Binance, Coinbase jest bardziej selektywna, ponieważ zastrzega sobie prawo do umieszczania na liście tylko tych projektów, które uważa za najbardziej wiarygodne.

gdzie kupić polygon coinbase

W Coinbase możesz kupić Polygon i setki innych kryptowalut za pomocą różnych metod płatności lub depozytu, w szczególności karty kredytowej/debetowej i przelewu bankowego.

Podstawowe prowizje od zakupów są wyższe niż u konkurencji, ale sukcesywnie obniżane w wersji Coinbase Pro. Przed jej aktywacją należy otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

Ponieważ jest to kompletna usługa, masz również możliwość przechowywania swoich tokenów w portfelu. Do twojej dyspozycji jest także kilka niezwykle przydatnych usług: karta Coinbase Card do płacenia za zakupy w kryptowalutach, pożyczki oraz funkcja Coinbase Earn, umożliwiającą zarabianie pieniędzy poprzez oglądanie filmów i innych materiałów edukacyjnych.

Czym jest Polygon?

Polygon to zestaw blockchainów, które przetwarzają transakcje zamiast Ethereum, dzięki czemu są bardziej skalowalne. Jego architektura działa na 4 warstwach:

 • Warstwa Ethereum – to zestaw inteligentnych kontraktów, które zapewniają kompletność, staking i rozstrzyganie sporów między blockchainami;
 • Warstwa bezpieczeństwa – dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do sieci Ethereum, zarządzając zestawem walidatorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i weryfikację transakcji. Może on działać równolegle z blockchainem Ethereum (meta-blockchain) lub niezależnie od niego;
 • Warstwa Polygon – zbiór autonomicznych blockchainów, które zapewniają interoperacyjność, w tym produkcję bloków i zgodność między sieciami;
 • Warstwa wykonawcza – odpowiada za koordynację i realizację operacji. Z kolei warstwa wykonawcza składa się z dwóch podwarstw: środowiska wykonawczego (EVM) i logicznego wykonania (kontrakty smart Ethereum).

W gruncie rzeczy jego celem jest przeniesienie transakcji z Ethereum do Polygon, aby zmniejszyć obciążenie głównego łańcucha i przyspieszyć działanie systemu. Jego konkurentami są Polkadot i Avalanche.

Jego token nosi nazwę Matic i może być wykorzystywany do uczestniczenia w zatwierdzaniu transakcji, uiszczania opłat i wreszcie uczestniczenia w zarządzaniu, proporcjonalnie do posiadanej kwoty.

Czy warto kupić Polygon?

Polygon to niezwykły projekt, który jako pierwszy rozwiązuje wszystkie problemy sieci Ethereum, do tego stopnia, że wiele projektów zbudowanych w sieci Ethereum zostało już przeniesionych do sieci Polygon, aby skorzystać z jej większej wydajności.

jak kupić matic porównanie

Powyższa tabela pokazuje, jak Polygon w porównaniu z Polkadot i Cosmos rozwiązuje wszystkie problemy Ethereum, zapewniając całej sieci większą szybkość i wydajność.

Dzięki temu jest on bardzo atrakcyjny zarówno pod względem długoterminowych inwestycji, jak i wykorzystania, ponieważ coraz więcej projektów będzie wykorzystywać ten blockchain. A na takim rynku powszechne stosowanie danego systemu jest kluczem do wzrostu wartości własnej kryptowaluty, w tym przypadku MATIC.

Podsumowując, zakup Polygon w 2023 roku w celu przetrzymania go w długim terminie może rzeczywiście okazać się dobrą strategią.

Jak kupić MATIC: pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze platformy do zakupu Polygon?

Najbardziej polecamy dwie: eToro, brokera, który ułatwia trading i inwestowanie online, zapewniając użytkownikom wszystkie narzędzia potrzebne do bezpiecznego handlu Polygonem, oraz Binance, giełdę która oprócz Polygonu wymienia ogromną liczbę kryptowalut i gwarantuje najniższe opłaty na rynku.

Która platforma ma najniższe koszty?

Binance jest obecnie najlepszą platformą pod względem kosztów. Oprócz niskiego spreadu od transakcji, nie płacisz absolutnie nic za wpłatę, korzystając z przelewów SEPA w euro.

Czy można kupić Polygon przez PayPal?

Jedyną platformą, która akceptuje PayPal jako metodę płatności, jest eToro. W innych przypadkach trzeba wykonać dodatkowy krok, przelewając środki z PayPal na swoje zwykłe konto.

Jak kupić Polygon za złotówki?

Najlepiej wykorzystać do tego polską giełdę kryptowalut Zondę. Wpłaty przelewem w PLN nie są obciążone żadną prowizją.

Czy warto kupić Polygon (MATIC)?

Polygon ma przed sobą świetlaną przyszłość, będąc najbardziej użytecznym projektem, który uczynił sieć Ethereum skalowalną. W przeciwieństwie do innych podobnych projektów, takich jak Polkadot i Cosmos, udało mu się rozwiązać każdy problem Ethereum i jest kandydatem do miana jednego z najczęściej używanych blockchainów w przyszłości. W związku z tym inwestowanie w MATIC oznacza posiadanie w portfelu aktywów, których wartość prawie na pewno wzrośnie.

3.7/5 - (3 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.