Jak kupić Solana (SOL): przewodnik i dostępne platformy

803
jak kupić solana

Chcesz dowiedzieć się, gdzie i jak kupić Solana, jedną z czołowych wzrastających kryptowalut? Szukasz więcej informacji na temat tej obiecującej wirtualnej waluty? Dobrze trafiłeś!

Solana (SOL) nie bez powodu znalazła się aż w dwóch naszych rankingach: wschodzących kryptowalut i kryptowalut, w które warto inwestować. Zawdzięcza to swojemu bardzo pozytywnemu trendowi, dobrym opiniom i przewidywaniom ekspertów oraz innym czynnikom, o których opowiemy w tym wpisie.

Z tego artykułu dowiesz się przede wszystkim, na których platformach online (brokerów i giełd kryptowalutowych) można inwestować w Solanę. Ponadto wyjaśnimy, jak krok po kroku na każdej z nich nabyć tę kryptowalutę. Na koniec znajdziesz pakiet informacji na temat samej historii Solany, jej działania oraz opłacalności inwestycji w tę kryptowalutę. Jeśli jesteś gotowy, możemy zaczynać!

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Jak kupić Solana: najlepsze platformy

Poniżej opisaliśmy 4 platformy, na których możesz kupić Solanę, handlować nią oraz przechowywać ją w specjalnym portfelu kryptowalutowym. Porównaliśmy warunki użytkowania poszczególnych serwisów, żebyś mógł wybrać ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronną i najwygodniejszą platformą do zakupu Solany. Jest to broker online, ale oferuje on również typowe funkcje giełdy kryptowalutowej i portfela kryptowalutowego, dzięki niedawnemu wprowadzeniu eToro Wallet.

jak kupić solana etoro

eToro będzie idealny zarówno do krótkoterminowego tradingu Solaną (z wykorzystaniem dźwigni finansowej i krótkiej sprzedaży), jak i do zakupu kryptowaluty i bezpiecznego przechowywania jej w dłuższym okresie.

Otwarcie rachunku w eToro jest proste i bezpłatne. Możesz wybrać, czy chcesz otworzyć konto rzeczywiste (w tym przypadku minimalny depozyt wynosi 100$, a akceptowane metody płatności to przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal i inne) czy darmowe konto demo, aby zapoznać się z platformą bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy.

Prowizje dla Solany na eToro wynoszą aktualnie 1%. Jest to opłata stała, jednakowa dla wszystkich kryptowalut. Minimalna kwota SOL (jak i innych kryptowalut), która może być zakupiona na eToro, wynosi obecnie 10$.

Poniżej przedstawiamy, krok po kroku, jak kupić Solanę na eToro:

 • otwórz swoje konto na platformie, klikając tutaj;
 • zweryfikuj swoją tożsamość;
 • wpłać pieniądze na eToro za pomocą przelewu bankowego, PayPal lub karty;
 • wpisz „SOL” w pasku wyszukiwania brokera;
 • wybierz ilość Solany, którą chcesz kupić, a następnie potwierdź transakcję.

Jeśli nie czujesz się gotowy na rozpoczęcie transakcji z prawdziwymi pieniędzmi, polecamy otwarcie darmowego konta demo, dzięki któremu od razu otrzymasz 100 tysięcy wirtualnych dolarów, które również możesz wykorzystać do zainwestowania w Solanę. Kliknij tutaj, aby spróbować.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

2. Binance

Kolejna propozycja na naszej liście to Binance (oficjalna strona tutaj), największa na świecie giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu transakcji. Ponadto, oferuje ona największą liczbę kryptowalut (ponad 300). Jest to z pewnością jedna z najlepszych platform do zakupu Solany.

gdzie kupić sol binance

Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz wpłacić dowolną kwotę, zgodnie z własnymi potrzebami, za pomocą karty kredytowej / debetowej lub systemów e-płatności, a następnie wymienić je na Solanę i przechowywać je bezpiecznie w swoim wirtualnym portfelu.

Drugą dostępną opcją jest bezpośredni zakup Solany za pomocą karty kredytowej/debetowej. Poniżej znajduje się kompletna procedura zakupu Solany na Binance za pomocą karty:

 • zarejestruj swoje konto na Binance (możesz to zrobić, klikając na ten link);
 • zakończ weryfikację tożsamości;
 • kliknij w menu na „Kup kryptowalutę za pomocą karty”;
 • wybierz kryptowalutę „SOL”, określ kwotę, za którą chcesz ją kupić, i potwierdź transakcję.

Kryptowaluty, które trzymasz na Binance, mogą również zarabiać pieniądze dzięki programowi „Binance Earn” („Binance Zarobki”), który pozwala inwestować lub zamrozić swoje monety na określony czas w zamian za zwrot odsetek. Obecnie przy zamrożeniu Solany można uzyskać odsetki w wysokości nawet 8% w skali roku.

Spready przy zakupie Solany i innych kryptowalut za pomocą Binance należą do najniższych wśród tego typu platform (w okolicach 0,1%). Polecamy również wygodną aplikację Binance. Aby utworzyć własny portfel na tej giełdzie, kupić Solanę i odkryć wszystkie inne znakomite funkcje, kliknij tutaj.

3. Bitpanda

Bitpanda (strona tutaj) to świetna europejska, wielofunkcyjna platforma do kupowania kryptowalut, metali szlachetnych, a także akcji i ETF. Oczywiście, oferuje również możliwość zakupu Solany.

gdzie kupić solana bitpanda

Z Bitpanda możesz kupować, sprzedawać, odbierać, wysyłać i przechowywać bezpiecznie wszystkie swoje kryptowaluty, w tym Solanę. Zakupy kryptowalut są możliwe już od 1 euro. Platforma oferuje dość niskie spready (1,49%), które są dodatkowo obniżone, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro.

Aby kupić Solanę na Bitpanda, musisz wykonać te 4 proste kroki:

 • utwórz swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
 • potwierdź swój adres e-mail i swoją tożsamość;
 • wpłać pieniądze do portfela Bitpanda poprzez przelew bankowy lub Visa/Mastercard;
 • jesteś teraz gotowy do zakupu Solany za pomocą jednego kliknięcia.

Ale zalety Bitpandy na tym się nie kończą: możesz używać tej platformy do przechowywania tradycyjnych walut (EUR, USD, GBP i CHF), inwestować w złoto i akcje od 1 euro, aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami krypto oraz otrzymać kartę debetową bez prowizji Bitpanda card do płatności w kryptowalutach.

Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda jest jednym z najlepszych sposobów na zakup Solany. Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści z Bitpanda, klikając tutaj.

4. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) to kolejna z wiodących giełd kryptowalutowych na świecie, co najmniej na równi z Binance. Jest ona szczególnie ceniona za łatwość użytkowania, bezpieczeństwo i wiele funkcji, które oferuje miłośnikom kryptowalut.

jak kupić solana coinbase

Za pośrednictwem Coinbase możesz kupić Solanę i ponad 100 innych kryptowalut przy użyciu różnych metod płatności, w tym karty kredytowej/debetowej i przelewu bankowego.

Prowizje są nieco wyższe niż w przypadku Binance, ale zmniejszają się po przejściu do Coinbase Pro. Aby korzystać z Coinbase Pro, nadal będziesz musiał najpierw otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

W ramach swojego pełnego pakietu kryptowalutowego, Coinbase zapewnia również portfel do przechowywania tokenów (trzeba zainstalować osobną aplikację). Dodatkowo jest kilka niezwykle przydatnych usług: kartę Coinbase Card do płacenia kryptowalutami, pożyczki kryptowalutowe oraz funkcję Coinbase Earn, która pozwala zarabiać na kryptowalutach tylko poprzez oglądanie filmów i innych materiałów informacyjnych.

Czym jest Solana?

Solana to kryptowaluta, która narodziła się jako projekt w 2017 roku, z inicjatywy Anatolija Jakowenko, który wcześniej współpracował m.in. z Dropbox. Platforma została uruchomiona w 2018 roku, a w kolejnych latach kryptowaluta SOL poszybowała w górę.

Celem twórców Solany było stworzenie konkurencji dla Bitcoina i Ethereum poprzez rozwiązanie problemów z blockchainem, z jakimi na ogół zmagają się te klasyki w świecie krypto. A tym problemem jest prędkość – zbyt niska – oraz częste „przytkania”.

Solana natomiast jest prawdopodobnie najszybszym i najbardziej wydajnym blockchainem ze wszystkich i ogólnie reprezentuje jeden z najszybciej rozwijających się ekosystemów w świecie kryptowalut, z ponad 400 aktywnymi projektami związanymi ze zdecentralizowanymi finansami, kontraktami smart i nie tylko.

Swoją skuteczność Solana zawdzięcza innowacyjnej technologii. Jest siecią zdecentralizowaną, a jednocześnie programowalnym blockchainem, nastawionym na szybkie przeprowadzanie transakcji. Wykorzystuje nowoczesne mechanizmy Proof-of-History oraz Proof-of-Stake, które są odpowiedzialne za niespotykaną prędkość Solany – nawet 50 tys. transakcji na sekundę.

Sama kryptowaluta SOL służy natomiast do opłat transakcji, a także może być stakowana, co widzieliśmy na przykładzie giełdy kryptowalutowej Binance.

Bloomberg postrzega Solanę jako potencjalnego długoterminowego rywala dla Ethereum. Co więcej, Solana obsługuje także zyskującą na popularności technologię NFT. Ponieważ jest to zdecentralizowany, bardzo wydajny i oszczędny pod względem energetycznym blockchain w typie oper-source, jego prognozy są rzeczywiście bardzo optymistyczne.

Czy warto kupić Solana?

Spróbujmy odpowiedzieć jeszcze na pytanie, które najczęściej zadają inwestorzy: czy inwestowanie w Solanę się opłaca?

Przede wszystkim nie możemy ignorować tego, jak wzrosła wartość SOL w ostatnim czasie. Od wartości nieco ponad 1 euro, Solana wręcz eksplodowała, osiągając obecnie wartość ponad 150 euro. Jest to obecnie siódma największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji, a pozytywny trend trudno będzie zatrzymać.

Od początku 2021 roku SOL wzrósł na wartości o ponad 16.000% i z miesiąca na miesiąc widać, że jego ekspansja jest bardzo dynamiczna. Część ekspertów przekonuje, że do 2025 roku wartość Solany przekroczy 1100$. Choć niektórzy są sceptyczni, wiele osób jest przekonanych, że Solana, jako konkurent Ethereum, ma zapewnioną prostą drogę do sukcesu.

Konkludując, miłośnicy kryptowalut z pewnością powinni uwzględnić Solanę w swoim portfelu, bo może im się to opłacić. Warto jednak pamiętać, by zawsze dobrze zdywersyfikować kryptowalutowy portfel, by zminimalizować ryzyko spowodowane dużymi wahaniami. Takie wahania mają choćby związek z okresowymi problemami, jak ostatnio atak DDoS na Solanę.

Tak czy inaczej, przy każdym zakupie kryptowalut polecamy sprawdzone i zaufane platformy jak eToro, Binance, Bitpanda czy Coinbase.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Co to jest Solana?

Solana to zdecentralizowany blockchain w typie open-source, wykorzystujący innowacyjne technologie, które czynią go najszybszym i najbardziej wydajnym blockchainem w świecie kryptowalut. Jest w stanie obsłużyć nawet 50 tys. transakcji na sekundę. To również kryptowaluta (SOL), która służy do opłaty transakcji i może być stakowana. Solana postrzegana jest jako groźny rywal dla Ethereum.

Jak kupić Solana?

Solana jest dostępna na największych platformach oferujących kupno, przechowywanie i handel kryptowalutami. Do takich platform należy broker online eToro, giełda Binance, która umożliwia również staking SOL, oraz giełdy Bitpanda i Coinbase. Wszystkie są sprawdzonymi rozwiązaniami, dostępnymi w języku polskim. Przewodnik, jak z nich skorzystać w celu kupna Solany, znajdziesz tutaj.

Czy inwestycja w Solanę się opłaca?

W samym 2021 roku wartość SOL wzrosła o ponad 16.000% – obecnie wynosi ponad 150 euro. Ze względu na innowacyjność i zawrotne tempo rozwoju prognozy dla Solany są bardzo optymistyczne. Dlatego warto w nią zainwestować, choć należy pamiętać, by przeznaczyć na to tylko niewielką część kapitału, by zminimalizować duże ryzyko związane z inwestycjami w kryptowaluty.

5/5 - (4 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.