Jak kupić Terra (LUNA): kompletny przewodnik

808
Jak kupić terra

Zastanawiasz się, jak tanio i szybko kupić Terra (LUNA) w 2024 roku? Czy chcesz poznać najbardziej wiarygodne platformy, na których można kupić Terra? Jesteś we właściwym miejscu!

Głównym celem systemu blockchain Terra jest stworzenie zdecentralizowanego systemu monetarnego, który obejmuje system przetwarzania płatności za pomocą zdecentralizowanych stablecoinów (USDC, USDT) oraz tokena LUNA zapewniającego stabilność cen.

W tym przewodniku sprawdzimy, gdzie można kupić Terra (LUNA), wskazując najbezpieczniejsze platformy z najniższymi opłatami na rynku. Ponadto przeanalizujemy sposób działania firmy Terra i przedstawimy przewidywania dotyczące jej przyszłych wyników.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Gdzie i jak kupić Terra (LUNA): 4 najlepsze strony

Poniżej znajduje się lista 4 najlepszych stron i aplikacji do kupowania Terra (LUNA). Są to znane i popularne wśród inwestorów giełdy kryptowalutowe, czyli platformy, za pośrednictwem których można wymieniać i przechowywać kryptowaluty, takie jak LUNA, w swoim portfelu cyfrowym.

1. Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) jest najpopularniejszą i największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem dziennego wolumenu transakcji, a także oferuje największą liczbę kryptowalut, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Jest to z pewnością jedna z najlepszych stron do zakupu Terra.

jak kupic luna

Możesz zacząć korzystać z Binance bez wpłacania jakichkolwiek pieniędzy, a więc zarejestrować się i zobaczyć, jak to działa. Gdy jesteś gotowy do wpłaty, masz do dyspozycji następujące metody płatności: karta kredytowa/debetowa (1,8% prowizji), przelew SEPA (0% prowizji), portfel Advcash (0% prowizji) lub system P2P Express.

Po zakupie Terra (LUNA) możesz bezpiecznie przechowywać walutę w swoim portfelu Binance przez dowolnie długi czas bez ponoszenia żadnych kosztów. Co więcej, kryptowaluty mogą nawet przynieść ci odsetki: dzięki funkcji „Binance Earn” możesz zamrozić posiadane kryptowaluty na określony czas w zamian za zwrot w wysokości od 1% do 20% rocznie.

Spread przy zakupie Terra (LUNA) na Binance i innych kryptowalut wynosi około 0,1% (co jest dość niską wartością). Istnieje również aplikacja mobilna z tymi samymi funkcjami co strona internetowa.

Aby utworzyć swój portfel na Binance, kupić LUNA i odkryć wszystkie inne funkcje tej giełdy, kliknij tutaj.

2. Crypto.com

Crypto.com (oficjalna strona tutaj) narodził się dopiero w 2016 roku i w ciągu zaledwie kilku lat zdołał przyciągnąć ponad 10 milionów użytkowników dzięki jakości oferowanych usług. Na giełdzie tej znajduje się obecnie 150 kryptowalut, w tym LUNA, a dla tych, którzy używają CRO (rodzimej kryptowaluty giełdy) w swoich transakcjach, przewidziano obniżone opłaty.

jak kupic luna crypto.com

Na Crypto.com nie jest również wymagany minimalny depozyt: po rejestracji możesz zacząć kupować LUNA już za 1 €.

Crypto.com jest szczególnie odpowiedni dla tych, którzy są skłonni do stakowania CRO i handlowania dużymi ilościami, ponieważ pozwala to na spore oszczędności w prowizjach.

Na przykład, przy wolumenie 22 000 lub mniejszym, miesięcznie zapłacisz 0,40% prowizji, która zostanie obniżona do 0,36%, jeśli zastakujesz co najmniej 5000 CRO. Aby uzyskać więcej informacji na temat przedziałów ilościowych i prowizji, które są pobierane, odwiedź oficjalną stronę internetową.

Ponadto, dzięki funkcji zarabiania, możesz uczynić swoje kryptowaluty zyskownymi poprzez staking na dłuższy lub krótszy okres czasu. Dodatkowo, składając wniosek o wydanie karty debetowej Crypto.com, możesz uzyskać do 8% zwrotu gotówki od wydanych pieniędzy.

3. Bitpanda

Na Bitpanda (strona tutaj) zakup Terra jest niezwykle prosty: dzięki przyjaznej dla użytkownika aplikacji nawet nowicjusze w świecie kryptowalut mogą się nauczyć, jak bezpiecznie handlować i przechowywać kryptowaluty.

Można tutaj inwestować w ponad 80 kryptowalut, indeksy kryptowalutowe (czyli koszyki kryptowalut), metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, frakcje akcji i fundusze ETF.

Jest to szybko rozwijająca się giełda europejska z ponad 3 milionami aktywnych użytkowników, która jest jedną z najwygodniejszych, najbezpieczniejszych i najpopularniejszych stron dla inwestorów kryptowalutowych.

jak kupic terra bitpanda

Zakupy kryptowalut są możliwe już od 1 euro. Platforma oferuje dość niskie spready (1,49%), które są dodatkowo obniżone, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro lub jeśli zdecydujesz się na posiadanie tokena natywnego platformy „BEST”.

Również w tym przypadku większe obroty odpowiadają większym rabatom prowizyjnym. Aby kupić Solanę na Bitpanda, musisz wykonać te 4 proste kroki:

  • utwórz swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
  • potwierdź swój adres e-mail i swoją tożsamość;
  • wpłać pieniądze do portfela Bitpanda poprzez przelew bankowy lub Visa/Mastercard;
  • jesteś teraz gotowy do zakupu Solany za pomocą jednego kliknięcia.

Oprócz inwestycji, serwis daje możliwość aktywowania planów oszczędnościowych z powtarzającymi się zakupami kryptowalut oraz uzyskania bezprowizyjnej karty debetowej, za pomocą której można dokonywać płatności w kryptowalutach: Bitpanda Card.

Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści z Bitpanda, klikając tutaj.

4. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest drugą co do wielkości giełdą na rynku, która jako pierwsza wprowadziła kryptowaluty do powszechnego użytku. Obecnie konkuruje ona z Binance, od której drastycznie różni się pod względem liczby notowanych kryptowalut. Jednak te najbardziej znane są na niej dostępne, a wśród nich jest oczywiście Terra.

W Coinbase możesz kupić Terra (LUNA) i inne kryptowaluty przy użyciu następujących metod płatności: karta kredytowa/debetowa i przelew bankowy. Prowizje w Coinbase są wyższe niż w Binance, ale w wersji Pro ta różnica jest minimalna.

Przed aktywacją należy założyć konto standardowe i bezpłatnie uaktualnić je do wersji premium (kliknij tutaj).

Ponadto na Coinbase można ubiegać się o kartę debetową do dokonywania zakupów kryptowalutowych, korzystać z dedykowanego portfela cyfrowego do bezpiecznego przechowywania kryptowalut i wreszcie skorzystać z funkcji Earn, dzięki której można zarabiać na oglądaniu materiałów edukacyjnych.

Czym jest Terra?

Obecnie płatności są obsługiwane przez międzynarodowe obiegi, takie jak Visa, Mastercard i American Express, które zazwyczaj pobierają prowizję w wysokości 2-3% od każdej transakcji.

Z drugiej strony firma Terra jest w stanie zagwarantować te same usługi przy opłatach bliskich 0%.

co to terra

Jednym z głównych zastosowań systemu Terra jest DeFI (Decentralised Finance). Możliwe jest wykorzystanie jednego z niewielu protokołów (Anchor), za pomocą którego można realizować stabilne zyski z własnościowego stablecoina (UST). Co więcej, jest to ekosystem, który bardzo się rozwija dzięki nowym platformom pożyczkowym, nowym DEX (zdecentralizowana giełda) i innym protokołom DeFI.

Jak działa Terra (LUNA)

Terra jest blockchainem zbudowanym przy użyciu dwóch frameworków (cosmos SDK i Tendermint), które stanowią podstawę wielu interoperacyjnych (takich jak Polygon) i modułowych blockchainów, tzn. takich, których funkcjonalność można rozszerzać w miarę potrzeb.

Ponadto Terra ma przewagę nad Bitcoinem: wartość BTC zmienia się i podlega wahaniom, podczas gdy stablecoiny Terra pozostają stałe wokół wartości referencyjnej dzięki specjalnemu algorytmowi, który wykorzystuje token LUNA do utrzymywania ceny UST (stablecoin firmy Terra) na poziomie 1 USD.

terra luna działanie

Jeśli wartość UST jest wyższa niż wartość dolara, produkuje się więcej UST, aby obniżyć cenę. W tym celu posiadacze jednostek LUNA sprzedają je w zamian za UST. I odwrotnie, gdy UST jest niższy od dolara, posiadacze UST kupują LUNA, a więc wycofują UST z obiegu i podnoszą jego cenę.

W obu przypadkach użytkownicy są wynagradzani zyskami, które pochodzą z pieniędzy ekosystemu, czyli pieniędzy użytkowników, którzy są właścicielami i posiadaczami LUNA – inwestorów i użytkowników platformy.

Terra ma dwa protokoły, które zachęcają użytkowników do posiadania LUNA i UST: Anchor i Mirror:

  • Anchor – wykorzystując mechanizm stakingowy Terra tworzy konta oszczędnościowe, które są bardzo podobne do prawdziwych kont, wypłacając odsetki w wysokości do 20% rocznie od posiadanych UST;
  • Mirror – umożliwia kupowanie aktywów, takich jak metale szlachetne, nieruchomości, akcje amerykańskie, w dowolnym miejscu na świecie, bez zezwolenia jakiejkolwiek organizacji, a także kupowanie ich w ułamkach (tzn. kupowanie tylko części akcji).

Czy warto inwestować w Terra?

Firma Terra stara się wykorzystać zalety systemu DeFI, kryptowalut i dapps, aby usprawnić obecny mechanizm płatności, a także rozwiązać problem niedoskonałości większości istniejących systemów poprzez złagodzenie zmienności cen.

W Korei Południowej i na Tajwanie stało się to już rzeczywistością; za pośrednictwem aplikacji Chai ludzie mogą płacić stablecoinami UST, dzięki czemu handlowcy mogli zaoszczędzić 1,5% na transakcjach.

Wszystko to sugeruje inwestorom firmy Terra, że wartość wewnętrzna LUNA będzie rosła proporcjonalnie do jej użytkowania.

Kupno Terra (LUNA) dzisiaj oznacza zatem inwestowanie w projekt, który prawie na pewno zwróci się w najbliższej przyszłości.

Jak kupić Terra (LUNA): częste pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze platformy do kupna Terra (LUNA)?

Binance jest bez wątpienia najlepszą giełdą ze względu na różnorodność notowanych kryptowalut, najniższe opłaty na rynku i wiele oferowanych usług. Jeśli jednak chcesz spróbować czegoś innowacyjnego, Bitpanda jest idealnym rozwiązaniem, aby poznać ten rynek z innej perspektywy.

Która platforma oferuje najniższe opłaty transakcyjne?

Binance jest najtańszą giełdą do kupowania kryptowalut, ponieważ nie tylko stosuje niewiarygodnie niskie spready, ale także oferuje możliwość bezpłatnego wpłacania pieniędzy na swoje konto w celu inwestowania.

Czy warto inwestować w Terra (LUNA)?

Ci, którzy już skorzystali z boomu na rynku Terra i sprzedali swoje tokeny, być może za bardzo pośpieszyli się z podjęciem decyzji. W rzeczywistości jest to poważny projekt, który z pewnością będzie stale ulepszany, przyciągając super innowacyjne projekty. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli jego wartość przewyższy kapitalizacją czołowe kryptowaluty.

5/5 - (1 vote)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.