Gdzie i jak kupić Tether Coin (USDT): 4 najlepsze giełdy

1437
tether coin

Zastanawiasz się, gdzie i jak kupić Tether Coin? Chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze giełdy, na których można kupić USDT? Jesteś we właściwym miejscu!

Tether Coin jest stablecoinem, czyli kryptowalutą zaprojektowaną tak, aby przez cały czas miała wartość 1$. Skutkuje to wyjątkowo niską zmiennością w porównaniu z innymi walutami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin.

W tym artykule dowiemy się, które platformy wymiany kryptowalut są najlepsze do tego, aby kupić Tether Coin za euro, a następnie trzymać go w specjalnym portfelu cyfrowym. Następnie przeanalizujemy cechy Tether, omówimy jego wady i zalety i odpowiemy na wszystkie główne pytania, które możesz mieć na ten temat. Gotowy? Zaczynajmy!

Gdzie kupić Tether: 4 najlepsze giełdy

Zacznijmy nasze rozważania od omówienia najlepszych giełd, na których można kupić Tether (USDT). Wybór ten jest wynikiem starannej analizy wszystkich możliwych alternatyw. W ten sposób przedstawiamy ci najlepsze oferty, jakie obecnie są dostępne.

1. Binance

Binance (oficjalna strona tutaj) jest zdecydowanie największą giełdą na świecie pod względem wielkości obrotów. Z czasem stworzyła ona nawet swoją własną kryptowalutę – Binance Coin (BNC). Na tej platformie możesz kupować, sprzedawać i przechowywać Tether Coin oraz ponad 300 innych kryptowalut!

Binance tether

Na Binance nie ma opłat za otwarcie lub zarządzanie portfelem, nie ma też prowizji za zakup kryptowalut. To, co płacisz przy zakupie Tether Coin, to tylko niewielki spread, wynoszący zaledwie 0,1% wartości transakcji. Warto podkreślić, że istnieje tu możliwość kupienia Tether bezpośrednio za złotówki. Akceptowane metody płatności w celu doładowania konta i zakupu kryptowaluty to: karta debetowa/kredytowa, przelew bankowy i inne niezależne systemy płatności.

Kupowanie Tether Coin na Binance jest również niezwykle korzystne z innego powodu. Funkcja „Binance Earn” dostępna na tej platformie pozwala inwestować kryptowaluty i otrzymywać jednocześnie stałe roczne odsetki, wynoszące od 1% do 12% w zależności od posiadanej kryptowaluty.

Przy Tether Coin, Binance oferuje 6% rocznego zwrotu, z możliwością zakończenia inwestycji i wycofania USDT, kiedy tylko chcesz. Można to uznać za wysokodochodowy rachunek depozytowy w USD!

Aplikacja Binance jest również bardzo wydajna. Umożliwia ona zawieranie transakcji w czasie rzeczywistym i śledzenie rynku z telefonu komórkowego. Aby otworzyć darmowe konto na tej giełdzie, kliknij tutaj.

2. Zonda

Zonda (przejdź do oficjalnej strony), dawniej znana jako BitBay, to polska firma umożliwiająca wymianę ponad 50 kryptowalut w tym Tether Coin. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu platforma w Polsce. Zakładając na niej darmowe konto, uzyskujemy dostęp do wymiany kryptowalut, jak i giełdy walutowej.

jak kupić tether zonda

Na tej giełdzie kupno Tether będzie wymagało rejestracji i weryfikacji KYC. To kwestia bezpieczeństwa, więc warto poświęcił chwilę i potwierdzić swoją tożsamość jako klienta. Po weryfikacji możesz przystąpić do zakupu Tether. W przypadku Zondy, zakup Tether bezpośrednio za PLN nie jest możliwy. Wystarczy jednak wymienić PLN na inną walutę FIAT, a następnie kupić za nią dowolną ilość USDT.

Oprócz kupna kryptowalut, Zonda oferuje również ich sprzedaż, wymianę i możliwość przechowywania w portfelu kryptowalutowym. Wszystkie funkcje wymagają weryfikacji polegającej na okazaniu dowodu osobistego i w przypadku niektórych transakcji – podania i potwierdzenia adresu. Rejestracji możesz dokonać tutaj.

Przez platformę możesz złożyć ofertę na giełdzie bądź skorzystać z szybkich transakcji. Otrzymujesz portfel, możesz skorzystać z darmowych kursów edukacyjnych, a na profesjonalistów czeka wersja PRO.

Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie i zamknięcie konta na Zonda nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wpłaty na konto możemy dokonać za pomocą cyfrowej waluty i przelewu bankowego bez dodatkowych opłat, a także innymi metodami jak za pomocą karty czy poczty – wówczas naliczana jest opłata.

3. Bitpanda

Inną świetną giełdą do kupna Tether (USDT) jest Bitpanda (oficjalna strona tutaj). Jest to jeden z liderów rynku w Europie, jeśli chodzi o świat kryptowalut. Łącznie dostępnych jest ponad 80 kryptowalut, a także portfele w czterech walutach FIAT (EUR, USD, CHF i GBP) oraz metalach szlachetnych (złoto, srebro, pallad i platyna).

tether bitpanda

Z Bitpandą możesz kupować, sprzedawać, odbierać, wysyłać i dbać o bezpieczeństwo wszystkich swoich kryptowalut. Zakupy kryptowalut są możliwe od 1 euro, a platforma gwarantuje dość niskie spready (równe 1,49% dla wszystkich kryptowalut), które zmniejszają się jeszcze bardziej, jeśli aktywujesz Bitpanda Pro.

Metody płatności akceptowane do wpłacania pieniędzy na Bitpanda i kupowania Tether Coin to przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, Giropay, Sofort, Skrill i Neteller.

Z Bitpanda możesz również aktywować plany oszczędnościowe, aby dokonywać powtarzających się i automatycznych zakupów Tether i innych kryptowalut lub inwestować w zdywersyfikowane indeksy kryptowalutowe. Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda okazuje się jednym z najlepszych rozwiązań do zakupu Tether. Możesz zarejestrować konto za darmo, klikając tutaj.

4. YouHodler

YouHodler (oficjalna strona tutaj) jest niedawno utworzoną europejską giełdą, ale już ugruntowuje swoją pozycję wśród najlepszych ze względu na szeroki wachlarz usług oferowanych miłośnikom świata kryptowalut.

youhodler tether

Za pośrednictwem YouHodler możesz kupić USDT za euro, po oficjalnym kursie rynkowym i z dość niską prowizją. Zakupu można dokonać za pomocą karty kredytowej (Visa lub Mastercard) lub przelewem SEPA.

Po zakupie pożądanej ilości Tether Coin możesz albo przechowywać ją w portfelu YouHodler, albo zainwestować ją w swoje konto oszczędnościowe i zarabiać stałe odsetki w wysokości 12,7% rocznie, które są wypłacane co tydzień.

Aby odkryć wszystkie funkcje YouHodler, kupić Tether Coin lub zainwestować USDT i zacząć zarabiać tygodniowe odsetki od swoich kryptowalut, zapraszamy do stworzenia darmowego portfela klikając tutaj.

Jak kupić Tether: metody płatności

Tether, podobnie jak inne kryptowaluty, nie może być zakupiony fizycznie, ponieważ jest walutą cyfrową. W związku z tym, aby kupić Tether, nie można użyć zwykłych metod, takich jak wizyta w banku lub na poczcie, nie mówiąc już o użyciu gotówki.

Zamiast tego możesz skorzystać z jednej z wielu platform dostępnych online, które pozwalają na zakup Tether i wielu innych kryptowalut. O najlepszych z nich opowiedzieliśmy już w poprzedniej części tego artykułu.

Na większości giełd możesz wpłacić walutę FIAT (np. euro lub dolary) za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej/debetowej. Możesz również przesyłać kryptowaluty z innych portfeli online, które posiadasz.

Po zdeponowaniu waluty lub kryptowaluty na wybranej przez ciebie giełdzie, będziesz mógł w końcu zamienić pożądaną kwotę pieniędzy na Tether Coin. W zależności od konkretnej platformy, opłaty mogą dotyczyć zarówno początkowego depozytu, jak i każdej transakcji wymiany (zakupu lub sprzedaży Tether).

Co to jest Tether (USDT)?

Tether Coin narodziła się w 2014 roku jako waluta wywodząca się z technologii Bitcoina, oparta na blockchainie, o początkowej nazwie Realcoin. Jej właścicielem jest firma Tether Limited, która wprowadziła ją na rynek jako tę posiadającą cechę szczególną, która odróżnia ją od wszystkich innych kryptowalut. Jej wartość jest stała i równa jednemu dolarowi amerykańskiemu.

Z tego powodu mówimy tu o Stablecoinie – walucie zaprojektowanej tak, aby zminimalizować jej zmienność w stosunku do waluty FIAT, czyli dolara amerykańskiego.

Świat Tether był przedmiotem kilku skandali. Po pierwsze, wspomniana firma, która wprowadziła tę kryptowalutę na rynek, początkowo twierdziła, że istnieje prawdziwy dolar amerykański jako zabezpieczenie każdej jednostki (lub tokena). Następnie w kwietniu 2019 r. wycofała się z tego oświadczenia, kiedy prawnik Tether Limited twierdził, że każdy Tether jest wspierany przez zaledwie 0,74 dolara amerykańskiego.

Kolejne kontrowersje pojawiły się w związku z Bitfinex, jedną z pierwszych giełd, która wprowadziła handel Tether. Według tego źródła, Bitfinex wykorzystał swoje rezerwy w Tether, aby pokryć dziurę w swoim bilansie wynoszącą ponad 850 milionów dolarów.

Oprócz tych wiadomości, które są już przeszłością, musimy nadal patrzeć na fakty: Tether Coin staje się coraz bardziej popularna na rynku i jest obecnie najczęściej handlowaną kryptowalutą w historii (nawet więcej niż Bitcoin!).

Rzeczywiście, stabilne monety, takie jak Tether, zrewolucjonizowały branżę kryptowalutową, oferując większą stabilność na typowo zmiennym rynku. Tether USDT w szczególności pomaga w digitalizacji dolara amerykańskiego i sprawia, że transakcje na blockchainie są łatwiejsze, szybsze i tańsze.

W tym sensie jest to pomost pomiędzy walutami tradycyjnymi a cyfrowymi. Wielu analityków branży widzi w tym najłatwiejszy sposób na to, by kryptowaluty stały się wreszcie mainstreamowe.

Czy opłaca się inwestować w Tether?

Teraz należy przeanalizować zalety i wady kupna Tether Coin. Czy warto trzymać trochę USDT w portfelu kryptowalutowym, czy też nie ma to najmniejszego sensu?

Jak widzieliśmy, wartość Tether jest stała w stosunku do wartości dolara amerykańskiego, więc nie możemy oczekiwać żadnych zysków z naszej inwestycji w USDT w przyszłości, poza ewentualnym wzmocnieniem dolara w stosunku do euro.

Oczywiście istnieją inne, znacznie bardziej bezpośrednie sposoby inwestowania w dolara amerykańskiego, jednak wielu miłośników kryptowalut woli posiadać Tether Coins, gdyż takie rozwiązanie pozwala im trzymać część swoich pieniędzy poza normalnym obiegiem bankowym.

Ponadto, ponieważ Tether jest „kryptowalutą-bramą”, może mieć sens zakupienie go i trzymanie w portfelu cyfrowym, w oczekiwaniu na inwestycje w inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin lub Ethereum. Używając Tether jako rezerwy wartości, można uniknąć opłat związanych z ciągłym przenoszeniem pieniędzy między portfelem a tradycyjnym kontem bankowym.

Do tego dochodzi ostatnia istotna zaleta zakupu Tether Coin związana z możliwością otwarcia konta oszczędnościowego USDT poprzez giełdy takie jak YouHodler czy Binance. W ten sposób można uzyskać dość wysokie stałe stopy zwrotu w skali roku (od 6% do 12,7% rocznie) bez doświadczania dużych wahań wartości zainwestowanego kapitału.

Częste pytania i odpowiedzi

Czym jest Tether Coin?

Tether Coin jest stablecoinem, czyli kryptowalutą zaprojektowaną tak, aby przez cały czas miała wartość 1$, co skutkuje wyjątkowo niską zmiennością w porównaniu z innymi kryptowalutami.

Jakie są najlepsze giełdy do kupna Tether Coin?

Najlepszymi giełdami kryptowalutowymi do zakupu Tether Coin (USDT) są zdecydowanie Zonda, Binance, Bitpanda i YouHodler, dzięki niskim opłatom i opcjom inwestycyjnym, które oferują na tym stablecoinie.

Czy warto inwestować w Tether?

Wartość Tether Coin jest zawsze stała w stosunku do wartości dolara, więc zakup USDT nie wiąże się z takim samym ryzykiem lub możliwymi super zwrotami, jak w przypadku innych kryptowalut. Jednak z różnych powodów warto zainwestować w Tether, w tym zdeponować go w ramach konta oszczędnościowego w YouHodler, które oferuje stałe roczne zyski w wysokości 12,7%.

Czy istnieje możliwość kupna Tether za PLN?

Tak, giełda Binance oferuje opcję kupna Tether za złotówki. Także Zonda daje w pewnym sensie taką możliwość, mimo że niebezpośrednio.

4/5 - (4 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.