Jak kupić Uniswap (UNI): kompletny przewodnik

424
Jak kupić Uniswap

Zastanawiasz się, jak wygodnie i szybko kupić Uniswap (UNI) w 2024 roku? Chcesz poznać najbardziej wiarygodne platformy, na których można kupić Uniswap? Jesteś we właściwym miejscu!

Uniswap jest zdecentralizowaną giełdą, po angielsku DEX (Decentralised Exchange), co oznacza, że jest częścią ekosystemu DeFI (Decentralised Finance), czyli wszystkiego, co jest związane z tradycyjnymi finansami, takimi jak kredyty, ubezpieczenia i giełda, które są decentralizowane poprzez blockchain.

W tym przewodniku sprawdzimy, gdzie można kupić Uniswap (UNI), wskazując najbezpieczniejsze i najbardziej opłacalne platformy. Ponadto omówimy projekt Uniswap i postaramy się przewidzieć jego przyszłą wartość.

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Gdzie kupić Uniswap: 4 najlepsze strony

Poniżej znajduje się lista 4 najlepszych stron i aplikacji, gdzie można kupić Uniswap (UNI). Niektóre z nich to klasyczni brokerzy internetowi, świetni do handlu zarówno akcjami, jak i kryptowalutami. Pozostałe to giełdy, czyli platformy, za pośrednictwem których można wymieniać i przetrzymywać kryptowaluty takie jak UNI.

1. eToro

eToro (oficjalna strona tutaj) jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronną i wygodną platformą na rynku. Jest to broker online, ale oferuje on również typowe funkcje giełdy kryptowalutowej i portfela kryptowalutowego, dzięki wprowadzeniu funkcji eToro Wallet.

jak kupic uniswap etoro

Dzięki eToro możesz codziennie handlować na rynkach, otwierając i zamykając krótkie lub długie pozycje, w zależności od rodzaju inwestycji, na jaką się zdecydujesz. Jeśli planujesz kupić Uniswap i trzymać walutę przez dłuższy czas, eToro nie pobiera żadnych opłat za przechowywanie kryptowalut w dedykowanym portfelu.

Użytkownik ma również do dyspozycji bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi, za pośrednictwem którego może ćwiczyć korzystanie z narzędzi udostępnianych przez platformę. Następnie można dokonać minimalnego depozytu w wysokości 100 USD i rozpocząć handel w prawdziwej walucie.

eToro stosuje bardzo niskie prowizje od transakcji, które dla kryptowalut wynoszą aktualnie 1% – jednakowo dla wszystkich. Minimalna kwota UNI, które można kupić na eToro, wynosi obecnie 10 USD.

Poniżej przedstawiamy, krok po kroku, jak kupić UNI na eToro:

 • otwórz swoje konto na platformie, klikając tutaj;
 • zweryfikuj swoją tożsamość;
 • wpłać pieniądze na eToro za pomocą przelewu bankowego, PayPal lub karty;
 • wpisz „UNI” w pasku wyszukiwania brokera;
 • wybierz ilość Uniswap, którą chcesz kupić, a następnie potwierdź transakcję.

Jeśli to dla ciebie nowość, polecamy wypróbować konta demo przez kilka dni, a następnie dokonać pierwszej wpłaty, gdy zrozumiesz, jak to działa. Kliknij tutaj, aby otworzyć konto demo.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

2. Binance

Kolejna propozycja na naszej liście to Binance (oficjalna strona tutaj), największa na świecie giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu transakcji. Ponadto, oferuje ona największą liczbę kryptowalut (ponad 300). Jest to z pewnością jedna z najlepszych platform do zakupu Uniswap (UNI.

jak kupić uniswap binance

Binance nie ma minimalnego depozytu, więc możesz wpłacić dowolną kwotę, zgodnie z własnymi potrzebami, za pomocą karty kredytowej / debetowej lub systemów e-płatności, a następnie wymienić je na Uniswap.

Kryptowaluta będzie bezpiecznie przechowywana w twoim portfelu cyfrowym. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup Uniswap za pomocą przelewu SEPA, ponieważ Binance nie pobiera żadnej prowizji. Za przeliczenie euro na Uniswap zapłacisz jedynie niewielki spread (około 0,1%). Możliwy jest także zakup za PLN.

Oprócz handlu kryptowalutami, możesz skorzystać z funkcji „Binance Earn”, aby zarabiać na odsetkach od posiadanych kryptowalut. Oprocentowanie jest ustalane w zależności od konkretnej kryptowaluty i okresu obligacji.

Aby utworzyć swój portfel na Binance, kupić UNI i odkryć wszystkie inne funkcje tej giełdy, kliknij tutaj.

3. Bitpanda

Na Bitpanda (strona tutaj) zakup Uniswap jest niezwykle prosty: dzięki przyjaznej dla użytkownika aplikacji nawet nowicjusze w świecie kryptowalut mogą się nauczyć, jak bezpiecznie handlować i przechowywać kryptowaluty.

bitpanda

Można tutaj inwestować w ponad 80 kryptowalut, indeksy kryptowalutowe (czyli koszyki kryptowalut), metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, frakcje akcji i fundusze ETF.

Jest to szybko rozwijająca się giełda europejska z ponad 4 milionami aktywnych użytkowników, która jest jedną z najwygodniejszych, najbezpieczniejszych i najpopularniejszych stron dla inwestorów kryptowalutowych.

Zakupy kryptowalut są możliwe już od 1 euro. Platforma oferuje dość niskie spready (1,49%), które są dodatkowo obniżone, nawet o 20%, jeśli kupisz natywną walutę zwaną „BEST” lub większe ilości innych kryptowalut.

Aby kupić UNI na Bitpanda, musisz wykonać te 4 proste kroki:

 • utwórz swoje konto Bitpanda na oficjalnej stronie giełdy;
 • potwierdź swój adres e-mail i swoją tożsamość;
 • wpłać pieniądze do portfela Bitpanda poprzez przelew bankowy lub Visa/Mastercard;
 • jesteś teraz gotowy do zakupu Uniswap za pomocą jednego kliknięcia.

Na Bitpanda możesz również aktywować plany oszczędnościowe z powtarzającymi się zakupami krypto oraz otrzymać kartę debetową bez prowizji Bitpanda card do płatności w kryptowalutach.

Ogólnie rzecz biorąc, ta giełda jest jednym z najlepszych sposobów na zakup UNI. Możesz zarejestrować swój portfel za darmo i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści z Bitpanda, klikając tutaj.

4. Coinbase

Coinbase (oficjalna strona tutaj) jest jedną z największych i najbardziej znanych giełd kryptowalutowych, ponieważ istnieje od początku pojawienia się kryptowalut, kiedy jeszcze nikt o nich nie mówił. Od giganta Binance różni się selektywnością, ponieważ decyduje się na notowanie tylko najbardziej wiarygodnych kryptowalut. Jednak najważniejsze z nich są obecne, a wśród nich jest Uniswap.

coinbase jak kupic uniswap

Za pośrednictwem Coinbase możesz kupić UNI i mnóstwo innych kryptowalut przy użyciu różnych metod płatności, w tym karty kredytowej/debetowej i przelewu bankowego.

Prowizje są nieco wyższe niż w przypadku Binance, ale zmniejszają się po przejściu do Coinbase Pro. Aby korzystać z Coinbase Pro, nadal będziesz musiał najpierw otworzyć standardowe konto w Coinbase (kliknij tutaj).

W ramach swojego pełnego pakietu kryptowalutowego, Coinbase zapewnia również portfel do przechowywania tokenów (trzeba zainstalować osobną aplikację). Dodatkowo jest kilka niezwykle przydatnych usług: karta Coinbase Card do płacenia kryptowalutami, pożyczki kryptowalutowe oraz funkcja Coinbase Earn, która pozwala zarabiać na kryptowalutach tylko poprzez oglądanie filmów i innych materiałów informacyjnych.

Czym jest Uniswap?

Uniswap został stworzony w 2018 r. przez Haydena Adamsa, byłego informatyka w firmie Siemens. Ideą tej platformy jest umożliwienie wymiany między kryptowalutami w sposób zautomatyzowany i zdecentralizowany, bez konieczności przeprowadzania procedury KYC (rozpoznania).

Uniswap był jedną z pierwszych aplikacji w sektorze DeFI, dlatego też przez wielu uważany jest za prawdziwego pioniera w branży.

Wymiana kryptowalut jest możliwa dzięki specjalnemu mechanizmowi zwanemu Automatic Market Maker (AMM).

Zasadniczo do działania Uniswap potrzebuje dwóch rodzajów klientów:

 • Użytkownicy – ci, którzy wymieniają się kryptowalutami opracowanymi na bazie sieci Ethereum
 • Dostawcy płynności – ci, którzy zapewniają płynność w systemie, zarabiając na odsetkach wypłacanych w tokenach UNI.

Dostawcy płynności stakują swoje kryptowaluty, aby zarobić na odsetkach w tokenach UNI. Posiadanie natywnego tokena UNI zapewnia większą ilość głosów na samej platformie, a tym samym w decyzjach dotyczących platformy. Ponadto ich posiadanie stanowi inwestycję w samą platformę.

Uniswap działa już od czterech lat i jest jednym z najbezpieczniejszych systemów DEX na świecie. Oprócz obsługi transakcji o wartości milionów dolarów, firma może poszczycić się udziałem dużych klientów instytucjonalnych.

Wreszcie na początku maja 2021 r. udostępniono trzecią wersję systemu Uniswap, która umożliwia dostawcom płynności uzyskanie takich samych odsetek jak dotychczas przy mniejszym ryzyku. Można wtedy zapewnić płynność pary kryptowalutowej, ograniczając zakres cen zgodnie z własną wolą. W ten sposób można uniknąć utraty wszystkiego, co się zainwestowało, w przypadku spadku ceny.

Czy warto zainwestować w Uniswap?

Jeśli wierzysz w zdecentralizowane finanse, Uniswap może być świetnym dodatkiem do twojego portfela. Oto kilka głównych powodów, dla których warto w niego zainwestować:

 • Jest to nie tylko najbardziej płynna zdecentralizowana giełda na świecie, ale także najbezpieczniejsza. Od 2018 r. użytkownicy nie napotkali żadnych problemów, co świadczy o tym, że jest to dobrze wdrożony projekt;
 • Zespół ds. rozwoju wydaje ciągłe aktualizacje, aby zapewnić dostawcom płynności więcej możliwości inwestycyjnych. W rzeczywistości od momentu powstania w 2018 r. wydano aż 3 różne wersje Uniswap;
 • Uniswap umożliwia inwestorom długoterminowym (hodlerom) staking swoich kryptowalut i uzyskiwanie wyższych odsetek niż te uznawane na zwykłych giełdach, takich jak Binance czy Coinbase.

Jak kupić UNI: pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze platformy do zakupu Uniswap?

Najbardziej polecamy dwie: eToro, brokera, który ułatwia trading i inwestowanie online, zapewniając użytkownikom wszystkie narzędzia potrzebne do bezpiecznego handlu UNI, oraz Binance, giełdę która oprócz Uniswap wymienia ogromną liczbę kryptowalut i gwarantuje najniższe opłaty na rynku. Ponadto w serwisie Binance można korzystać z portfela do przesyłania i odbierania kryptowalut przy bardzo niskich kosztach.

Która platforma oferuje najniższe koszty transakcyjne?

Platformą, która oferuje absolutnie najniższe koszty transakcyjne, jest Binance. Poza spreadem możesz wpłacać środki w fiat (waluta krajowa: euro) za pomocą portfela Advcash lub przelewem SEPA bez ponoszenia żadnych opłat.

Czy można kupić Uniswap przez PayPal?

Jedyną platformą, która akceptuje PayPal jako metodę płatności, jest eToro. To kolejny powód, aby wybrać tego brokera.

Czy warto inwestować w Uniswap?

Uniswap zapoczątkował fenomen DeFi, jaki znamy dzisiaj, i chociaż nadal pojawiają się nowe interesujące projekty w tej dziedzinie, Uniswap utrzymuje tempo, wypuszczając nowe wersje i dając inwestorom możliwość korzystania ze wszystkich zalet swojej giełdy. W 2023 roku Uniswap wydaje się być dobrą inwestycją, którą warto włączyć do swojego portfela, ponieważ nadal jest numerem jeden wśród DEX-ów pod względem wolumenu transakcji, więc wiele osób nadal z niego korzysta.

3/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.