Jak kupować akcje na eToro: kompletny przewodnik

461
eToro

Chcesz wiedzieć, jak kupować lub sprzedawać akcje na eToro? Szukasz informacji na temat działania tej znanej platformy? Jesteś we właściwym miejscu!

W tym artykule wyjaśnimy szczegółowo, jak działa inwestowanie w akcje z eToro. Skupimy się na wysokościach prowizji, sposobach wykonywania zleceń, na dostępnych akcjach czy dywidendach.

Oficjalna stronahttps://www.etoro.com/pl/
Minimalny depozyt100 USD (pierwszy)
Minimalna wartość transakcji10 USD
ProwizjeBrak prowizji, tylko spread
Konto demoTak, 100.000 wirtualnych dolarów. Kliknij tutaj.

eToro akcje: jak działają?

eToro (tutaj oficjalna strona internetowa) jest jednym z największych i najbardziej kompletnych brokerów online na świecie. Założona w 2006 roku firma, może pochwalić się milionami aktywnych klientów. Dzięki kompleksowej ofercie i niskim opłatom, eToro jest odpowiedni zarówno do handlowania, jak i do inwestycji długoterminowych.

eToro opinie

W ofercie brokera znajdują się: akcje wszystkich największych światowych firm, indeksy giełdowe, fundusze inwestycyjne typu ETF, surowce, kryptowaluty, pary walutowe (forex) oraz CopyPortfolio.

eToro oferuje ponad 3000 zbywalnych akcji bez opłat. U tego brokera znajdziemy akcje amerykańskie (NASDAQ, Nyse) i międzynarodowe, notowane na 17 światowych giełdach. Aby zobaczyć całą listę dostępnych akcji lub przefiltrować je według branży, kraju lub giełdy, na której są notowane, kliknij tutaj.

Kupując akcję na eToro bez dźwigni finansowej, otrzymujemy w portfelu rzeczywisty instrument, a nie produkt pochodny (taki jak CFD). Wówczas stajemy się pełnoprawnymi właścicielami akcji, którą przekazuje nam eToro.

Inną charakterystyczną cechą eToro, którą chcemy podkreślić w tej recenzji, jest możliwość podziału inwestycji. Z eToro możesz kupić nawet część akcji, zaczynając od 10 dolarów. A zatem nawet jeśli cena pojedynczej akcji przerasta twoje możliwości finansowe, nie musisz rezygnować z inwestycji.

Ale zalety eToro nie kończą się na tym. Masz bowiem również możliwość korzystania z konta demo o wartości 100 000 dolarów, aby przeprowadzić operacje testowe i przećwiczyć przed rozpoczęciem inwestowania prawdziwymi pieniędzmi.

Jeśli w późniejszym terminie będziesz chciał zacząć poważnie inwestować, minimalny pierwszy depozyt, który należy wpłacić, wynosi 100 dolarów.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

eToro akcje: lista giełd i dostępnych akcji

Jak już wspomnieliśmy, eToro oferuje możliwość zakupu akcji za pośrednictwem swojej platformy internetowej. Na poniższej liście znajdziesz spis 17 giełd dostępnych na eToro. Przy każdej giełdzie przedstawię ci liczbę dostępnych akcji, między którymi możesz wybierać, a także wykaz tych najpopularniejszych. Oto lista giełd i akcji:

 • Amsterdam, 35 akcji, np. Heineken, ING Groep NV, Royal Philips Electronics NV;
 • Arabia Saudyjska, 1 akcja: Aramco Saudi Arabian Oil Corp;
 • Bruksela, 15 akcji, np. KBC Groep, UCB SA, Umicore;
 • Frankfurt, 117 akcji, np. Adidas AG, Allianz SE, Bayer AG, Porsche Automobil Holding SE, Volkswagen AG;
 • Helsinki, 20 akcji, np. Nestle Oyj, Nokia Corp;
 • Hongkong, 135 akcji, np. AIA Group Ltd, Alibaba Group Holding LTD, Lenovo Group, Xiaomi Corp;
 • Kopenhaga, 23 akcje, np. Novo Nordisk B A/S, Pandora A/S;
 • Lizbona, 3 akcje, np. Banco Comercial Portugues SA, Jeronimo Martins SGPS SA;
 • Londyn, 285 akcji, np. AstraZeneca, BP, EasyJet, Shell PLC, Samsung Electronics Co Ltd, Unilever, TUI AG;
 • Madryt, 42 akcje, np. ArcelorMittal, Banco Santander SA;
 • Mediolan, 41 akcji, np. Eni Energy Company, Generali Group, Juventus Football Club, Pirelli&C;
 • NASDAQ, 885 akcji, np. Apple, Airbnb Inc, Adobe Systems Inc, Amazon, Facebook, eBay, Intel, Microsoft, Moderna Inc, PepsiCo, Starbucks Corporation, TripAdvisor Inc;
 • NYSE, 1209 akcji, np. Honda, Coca Cola Enterprises Inc, Colgate-Palmolive, Ford Motor Co, Mastercard, McDonals, NIKE, Levi Strauss & Co., Spotify, Toyota, Twitter, Uber, Visa, Western Union Company, Whirlpool Corp;
 • Oslo, 26 akcji, np. Aker BP ASA, Mowi ASA, Norwegian Air Shuttle;
 • Paryż, 99 akcji, np. AXA Group, Credit Agricole S.A., BNP Paribas SA, Carrefour SA, Danone, LOreal SA, Renault;
 • Sztokholm, 49 akcji, np. H&M AB, Husqvarna AB, Volvo AB;
 • Zurych, 49 akcji, np. Alcon Inc, Nestle SA, Swiss Life Holding AG.

Jeśli chcesz dokonać zakupu jednej z wymienionych wyżej akcji lub chcesz zapoznać się z pełną listą akcji oferowanych przez eToro, kliknij poniższy przycisk.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Prowizje od akcji na eToro

Przyjrzyjmy się teraz dokładniej, jakie prowizje przewiduje eToro dla transakcji na rynku akcji. Zasadniczo broker ma zerową prowizję, a pozostałe koszty zawierają się w następujących punktach:

 • spread: różnica między wartością rynkową akcji a tą widoczną na platformie. To jedyna opłata dla rzeczywistych akcji. Jej wartość jest zmienna, ale zasadniczo niewielka.
 • overnight: opłata za utrzymanie pozycji dłużej niż jeden dzień. Dotyczy kontraktów CFD na akcje (np. jeśli otwierasz krótką pozycję lub stosujesz dźwignię finansową)

Poza tym konto na eToro jest bezpłatne – zarówno jego rejestracja, jak i prowadzenie. Darmowe jest także konto demo, które gorąco ci polecam, jeśli chcesz bez ryzykowania prawdziwymi pieniędzmi wypróbować wszystkie możliwości eToro.

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Akcje eToro i dywidendy

Akcje zakupione na eToro dają ich właścicielowi prawo do otrzymania dywidendy. Przeanalizujmy więc, jak działa mechanizm dystrybucji dywidend. Warto podkreślić, że zależy on od tego, czy posiadasz kontrakt CFD, czy aktywa rzeczywiste:

 • Jeśli zajmujesz pozycję na kontrakcie CFD, wypłata dywidendy zostanie doliczona do twojego salda w pierwszym dniu notowania akcji bez prawa do dywidendy.
 • Jeśli zajmujesz pozycję zabezpieczoną na aktywach rzeczywistych, kwota wypłaconej dywidendy zostanie doliczona do dostępnego salda twojego rachunku w dniu wypłaty dywidendy. Aby wypłata dywidendy była możliwa, musisz utrzymać pozycję przed zamknięciem rynku na dwa dni przed dniem wypłaty dywidendy.

Wypłata dywidendy jest zdarzeniem podlegającym opodatkowaniu. eToro zazwyczaj pobiera procent podatku zgodnie z prawem kraju, w którym zarejestrowana jest spółka wypłacająca dywidendę.

Oprócz tego musisz pamiętać, że jeśli jesteś rezydentem podatkowym na terytorium Polski, będziesz musiał również zapłacić podatek od dywidend polskim organom podatkowym.

W rzeczywistości zostaniesz poddany podwójnemu opodatkowaniu. To niestety zdarza się bardzo często u brokerów internetowych i nie jest łatwe do ominięcia. Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy skontaktowanie się bezpośrednio z serwisem eToro lub doradcą podatkowym.

Jak kupować akcje na eToro?

Zobaczmy teraz krótki samouczek, który wyjaśni, jak kupować akcje na eToro. Procedura wygląda następująco:

1. Utwórz konto na eToro, klikając tutaj.

2. Zweryfikuj tożsamość.

3. Wpłać depozyt przelewem, kartą lub przez PayPal.

4. Wpisz w pasku wyszukiwania u góry nazwę akcji, którą chcesz kupić (np. Apple).

5. Kliknij „Inwestuj”, aby otworzyć okno zakupu.

6. Określ wartość transakcji.

7. Jeśli chcesz, wybierz opcje take profit lub stop loss.

8. Jeśli chcesz, wybierz dźwignię finansową.

9. Wydaj zlecenie (Minimalna kwota inwestycji to tylko $10).

Jeśli chcesz zapoznać się z informacjami na temat danej akcji, wystarczy, że przejrzysz dokładnie jej profil na eToro. Znajdziesz tam statystyki, analizy, wykresy i najnowsze informacje:

eToro stocks

Kiedy już zdecydujesz się na inwestycję, twoim oczom ukaże się następujące okno, w którym możesz ustawić wspomniane parametry:

eToro akcje
 • Opcja Kup oznacza kupienie akcji (lub inaczej otwarcie długiej pozycji)
 • Opcja Sprzedaj oznacza sprzedanie akcji lub otwarcie krótkiej pozycji
 • W rubryce Ilość wpisujesz kwotę, którą chcesz zainwestować
 • Dźwignia ustawiona jest domyślnie na X1. W przypadku większej dźwigni handlujesz kontaktami CFD.
 • Stop loss – zlecasz automatyczną sprzedaż akcji w przypadku utraty określonej kwoty.
 • Take profit – zlecasz automatyczną sprzedaż akcji w przypadku osiągnięcia określonego zysku.

Po sfinalizowaniu zakupu, w menu po lewej stronie brokera, a dokładniej na pozycji Portfel, możesz śledzić postęp swojej inwestycji w czasie rzeczywistym.

Możesz wypróbować wszystko samodzielnie i dokonać zakupów testowych za wirtualne 100 000 $, które zostaną ci przypisane na koncie demo. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować!

*77% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Dotarliśmy prawie do końca tego artykułu. W ostatniej części odpowiemy jeszcze na niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które potencjalni użytkownicy zadają na temat akcji na eToro.

Ile akcji dostępnych jest na eToro?

Na eToro dostępnych jest obecnie ponad 3000 akcji na 17 międzynarodowych giełdach. Pełną listę wszystkich akcji znajdziesz pod tym linkiem.

Czy akcje kupowane na eToro są realne, czy są to kontrakty CFD?

Począwszy od 2018 roku eToro oferuje swoim użytkownikom realne akcje (nie kontrakty CFD). Otwarcie pozycji kupna (long) bez dźwigni na akcjach oznacza, że inwestujesz w aktywa bazowe. Akcja jest kupowana przez eToro i rejestrowana w jego systemie na twoje nazwisko, więc będziesz również uprawniony do dywidendy.

Jakie są prowizje od akcji na eToro?

eToro oferuje możliwość kupowania akcji bez prowizji. Jednak na etapie zakupu inwestor poniesie niewielki koszt: będzie to spread czyli niewielka różnica między wartością rynkową akcji a ceną, po której można ją kupić na eToro.

Czy warto kupować akcje na eToro?

Tak. eToro jest jednym z najlepszych brokerów online, oferujących możliwość kupna i sprzedaży akcji.

Disclaimer: eToro to platforma multi-asset oferująca zarówno inwestycje w akcje i kryptowaluty, jak i kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

Copy Trading to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Kryptoaktywa są niestabilnymi instrumentami, które mogą wahać się w bardzo krótkim przedziale czasu, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. W przeciwieństwie do kontraktów CFD, handel aktywami kryptograficznymi nie jest regulowany i dlatego nie jest monitorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

5/5 - (5 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.