Jak zarabiać na kryptowalutach: 5 metod w 2024 roku

1450
Jak zarabiać na kryptowalutach

Chcesz wiedzieć jak zarabiać na kryptowalutach? Szukasz sposobów na zarabianie na kryptowalutach w 2024 roku? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Bitcoin i inne waluty cyfrowe są obecnie powszechnym tematem rozmów. Są tacy, którzy już w przeszłości zarobili niebotyczne sumy pieniędzy na kryptowalutach oraz tacy, którzy ich unikają, uważając je za oszustwo lub bańkę spekulacyjną, która prędzej czy później pęknie.

Jaka jest więc prawda? Czy dziś, w 2024 roku, można jeszcze zarabiać na kryptowalutach, czy może jest już za późno? A jeśli odpowiedź jest twierdząca, to ile można zarobić na kryptowalutach? Jakie są najlepsze strategie i sztuczki do zarabiania pieniędzy z kryptowalut?

Przekonamy się o tym w tym artykule, w którym przedstawimy ci 5 sprawdzonych metod na zarabianie na kryptowalutach, które są aktualne również dzisiaj, w 2024 roku. Gotowy? Zaczynajmy!

NAJLEPSZE GIEŁDY KRYPTOWALUT
4.8/5
4.8/5
4.8/5

Czy da się zarobić na kryptowalutach w 2024 roku?

Patrząc na to, jak bardzo ceny Bitcoina i innych kryptowalut wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat, wiele osób twierdzi, że już po ptakach. Ci, którzy zainwestowali w odpowiednim momencie, kilka lat temu, byli w stanie zebrać duże zyski, podczas gdy inwestorzy, którzy dopiero teraz zbliżają się do świata walut cyfrowych, nie mają już takiego szczęścia.

Prawda jest taka, że blockchain i kryptowaluty to wschodząca technologia, która jest dopiero w powijakach i będzie stawać się coraz bardziej popularna.

Większość ludzi nadal nieufnie podchodzi do kryptowalut lub posiada niewielką wiedzę na ich temat. W nadchodzących latach prawdopodobnie coraz więcej inwestorów zacznie trzymać część swoich oszczędności w kryptowalutach. To natomiast spowoduje, że ceny głównych walut cyfrowych będą jeszcze wyższe.

Tak więc z pewnością możesz zarabiać pieniądze na kryptowalutach w 2024 roku, także ze względu na wiele dodatkowych możliwości oferowanych przez świat blockchain, które omówimy w kilku następnych akapitach.

Jak zarabiać na kryptowalutach: 5 metod

Oto główne metody zarabiania na kryptowalutach w 2024 roku.

1. Holding

Pierwszym i zarazem najprostszym sposobem na zarabianie na kryptowalutach jest tzw. holding. Polega on na kupowaniu i trzymaniu kryptowaluty przez dłuższy czas, czekając na wzrost jej ceny.

Jeśli zainwestowałeś €100 w Binance Coin lub Cardano w zeszłym roku, dzisiaj miałbyś około €2000. Gdybyś w 2016 roku kupił Ethereum o wartości 100 euro, dziś miałbyś prawie 40 000 euro. Gdybyś zainwestował garść euro w Bitcoina w 2009 roku i nigdy go nie sprzedał, dziś byłbyś nawet milionerem.

Jednakże, jeśli naprawdę chcesz zarabiać na kryptowalutach poprzez ich posiadanie, musisz unikać ulegania wpływom zmienności tego rynku. Kryptowaluty podlegają znacznym wahaniom cen nawet z dnia na dzień. Niedoświadczony inwestor natomiast ma tendencję do sprzedawania wszystkiego, gdy znajdzie się na stracie. Ty natomiast musisz trzymać nerwy na wodzy i skupić się na dłuższej perspektywie.

Ponadto, w celu zmniejszenia ryzyka inwestycji, powinieneś dokładnie zbadać kryptowaluty, które chcesz kupić. Powinno się inwestować tylko w projekty, które uważa się za poważne i wartościowe oraz mające duże szanse na rozwój i ugruntowanie swojej pozycji jako systemy płatności w przyszłości.

Kolejna rada: nie stawiaj wszystkiego na jedną kryptowalutę, ale zróżnicuj portfel co najmniej 5-6 różnymi kryptowalutami. W ten sposób masz większe szanse na osiągnięcie zysku.

Aby kupić kryptowaluty, możesz użyć Binance lub Bitpanda czy Zonda. Są to najlepsze giełdy pod względem opłat, usług i liczby dostępnych tokenów.

2. Trading

Inną strategią zarabiania pieniędzy na kryptowalutach jest trading, dzięki któremu próbujesz zarabiać na krótkoterminowych wahaniach typowych dla tej klasy aktywów.

W przeciwieństwie do strategii zakupu i przechowywania, trading polega na trzymaniu kryptowaluty przez krótki okres i sprzedawaniu jej, gdy jej wartość wzrośnie. W zależności od przypadku czas ten może wynosić kilka minut, kilka godzin lub nawet kilka dni.

Aby odnieść sukces w daytradingu, ważne jest, aby stale obserwować rynek kryptowalut. Oprócz tego trzeba kształcić się też w zakresie analizy technicznej i operacyjnych strategii handlowych. Oczywiście nie jest to opcja dla początkujących, ale może się naprawdę opłacić.

Broker eToro oferuje również możliwość automatycznego handlu kryptowalutami, kopiując wybory inwestycyjne innych, bardziej doświadczonych użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, eToro jest jednym z najlepszych brokerów do inwestowania i handlu kryptowalutami. Oferuje także portfel, w którym można bezpiecznie zdeponować swoje tokeny. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj i odkryj ofertę eToro.

*77% inwestujących w kontrakty CFD u tego dostawcy traci pieniądze. Inwestycje w kryptoaktywa nie są regulowane przez niektóre kraje UE. Brak ochrony inwestorów i kapitał narażony na ryzyko.

3. Staking

Trzecią strategią zarabiania pieniędzy na kryptowalutach jest staking, który szczegółowo omówiliśmy w tym artykule.

Staking jest alternatywną do kopania metodą walidacji i zapisu transakcji, które mają miejsce na blockchainie. Posiadacze kryptowalut umieszczają je w portfelu połączonym z blockchainem. Są one następnie wykorzystywane do zatwierdzania transakcji i tworzenia nowych bloków, zapewniając posiadaczowi zysk.

Choć koncepcja ta może wydawać się skomplikowana, w praktyce rezultat jest bardzo podobny do inwestowania pieniędzy na lokacie. Zamiast otrzymywać odsetki, jak w przypadku lokaty, zarabiasz kryptowalutę jako wynagrodzenie za bycie użytkownikiem zatwierdzającym transakcje w ramach blockchain.

W niektórych przypadkach będziesz mógł stakować swoje kryptowaluty bezpośrednio z portfela, w którym je trzymasz. Ponadto, kilka giełd kryptowalutowych oferuje swoim użytkownikom usługi stakowania, co znacznie ułatwia cały proces.

Jednymi z najlepszych platform do zarabiania na stakingu są Binance i Crypto.com. Pozwalają one na zamrażanie kryptowalut i okresowe otrzymywanie wysokich zysków. Procent ten waha się zazwyczaj pomiędzy 2 a 10% rocznie i zależy od rodzaju waluty, którą zdecydujesz się zablokować.

4. Cashback

Niektóre giełdy kryptowalut udostępniają swoim użytkownikom również kartę, dzięki której można dokonywać płatności online i offline bezpośrednio za pomocą posiadanych kryptowalut. Wiele z tych giełd oferuje również hojny cashback od każdej transakcji kartą. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach.

Ponownie, najlepszym rozwiązaniem jest Binance i ich doskonała karta Binance Card Visa. Oferuje ona zróżnicowany cashback w zależności od ilości posiadanych monet Binance. Na przykład, jeśli posiadasz tylko 1 BNB, będziesz uprawniony do cashbacku w wysokości 2% od wszystkich transakcji dokonanych kartą.

Na swoim koncie Binance możesz trzymać zarówno euro, jak i kryptowaluty. Możesz łatwo określić, która waluta ma być używana w pierwszej kolejności do płatności kartą. Binance konwertuje twoje kryptowaluty na rzeczywistą walutę, w której dokonywana jest płatność bez pobierania opłat. A zatem nigdy nic nie stracisz na tej wymianie.

Cashback to świetny sposób na zarabianie pieniędzy dzięki kryptowalutom, a mówiąc bardziej poprawnie, na oszczędzanie pieniędzy na zakupach online i offline dzięki wykorzystaniu kryptowalut.

5. Mining

Piątą metodą zarabiania na kryptowalutach jest mining. Polega on na wydobywaniu wirtualnych walut w długim i skomplikowanym procesie wykorzystującym moc obliczeniową komputerów.

Niektóre kryptowaluty, takie jak Bitcoin, są uwalniane z blockchaina dopiero po dokonaniu skomplikowanych obliczeń. Obliczenia te mogą być wykonywane jedynie przez bardzo wydajne maszyny, które zużywają ogromne ilości energii elektrycznej.

Stworzenie własnego obiektu do wydobywania Bitcoin lub innych kryptowalut jest bardzo skomplikowane, kosztowne, energochłonne i ogólnie nieefektywne. W wielu przypadkach dochody z wydobycia ledwo wystarczają na pokrycie kosztów energii elektrycznej, nie mówiąc już o kosztach zakupu sprzętu.

Najlepszą alternatywą są obecnie tzw. cloud miners, czyli usługi, które pozwalają na zdalne wydobywanie kryptowalut. Oznacza to, że będziesz współpracował z profesjonalną firmą wydobywczą, wynajmował tanią energię elektryczną i sprzęt oraz wydobywał swoje kryptowaluty. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz artykuł na temat cloud mining.

Najbardziej opłacalną platformą do zarabiania pieniędzy poprzez wydobywanie kryptowalut w chmurze jest obecnie HashShiny. Dzięki niej można zarabiać Bitcoin, Ethereum i różne inne cyfrowe waluty.

Częste pytania i odpowiedzi

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Najprostszą strategią zarabiania na kryptowalutach jest zakup i długoterminowe przechowywanie tokena, po upewnieniu się co do jakości projektu, na którym jest oparty. Inne metody zarabiania pieniędzy z kryptowalutami to trading, staking, cashback i mining.

Ile można zarobić na kryptowalutach?

Ciężko odpowiedzieć na pytanie „ile można zarobić na kryptowalutach”, ponieważ wszystko zależy od strategii, którą zdecydujesz się przyjąć, oraz od trendu cenowego kryptowalut, które posiadasz.

Czy w 2024 roku można jeszcze zarabiać na kryptowalutach?

Tak, 2024 to świetny rok dla kryptowalut i zdecydowanie nadal można zarobić na tym dużo pieniędzy, jeśli celuje się we właściwe tokeny, trzymając je przez długi czas.

5/5 - (2 votes)
Twój Interes to polski portal o finansach osobistych, inwestycji i tradingu. Piszemy o akcjach, obligacjach, ETF-ach, kryptowalutach, forex, portfelach inwestycyjnych i brokerach online.